Şimdi Ara

Google'da Staja Basladim (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
473
Cevap
240
Favori
58.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sizin adınıza sevindim, umarım güzel bir geleceğiniz olur, hayallerinizi de yaşayabilir siniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Orijinalden alıntı: heisenbeng

Hocam naptınız google da işe girebildiniz mi?

Google isi olmadi malesef. Neden olmadigini soylemiyorlar ancak cok buyuk ihtimalle mulakatlarda olmasi gerektigi kadar iyi degildim. Yoneticim baya uzuldu, onun zaten iyi feedback verdigini tahmin ediyordum. Adamlarin kriterleri demekki asiri yuksek ve ben de yeteri kadar iyi degildim gorunuse gore. Su an mulakatlara calisiyorum, onumuzdeki ay diger sirketere basvuru yapmaya baslayacagim. Umarim iyi bir yer olur.

hocam peki silikon vadisinde çalışmak isteyen bir bilkent mühendislik öğrencisine ne önerirsiniz? böyle giderse yüksek ortalamalı ama çok fazla bir ekstrası olmayan bir mühendis olarak mezun olacağım.

bunların kriterleri nasıl ki? google'da, facebook'ta, microsoft'ta software engineer olarak çalışan ctis mezunları bile gördüm, sizin kabul alamamanız çok saçma.

• Hocam programlamaya kac yasinda basladiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Google isi olmadi malesef. Neden olmadigini soylemiyorlar ancak cok buyuk ihtimalle mulakatlarda olmasi gerektigi kadar iyi degildim. Yoneticim baya uzuldu, onun zaten iyi feedback verdigini tahmin ediyordum. Adamlarin kriterleri demekki asiri yuksek ve ben de yeteri kadar iyi degildim gorunuse gore. Su an mulakatlara calisiyorum, onumuzdeki ay diger sirketere basvuru yapmaya baslayacagim. Umarim iyi bir yer olur.

Mülakat teknik soruları nasıldı? Genelde veri yapıları üzerinden sorulduğunu biliyorum ama zorluk derecesi ne düzeydeydi sizce?

• Özelden yazamadım kardeşim, tel onayı mı ne istiyor aynı no ile başka kayıt varmış sanırım çözemedim.

Soruna gelirsek, hangi bölüm okuyorsun yada mezunusun bilmiyorum ama bence zamanını harcamaya değecek bir kurs değil, ben bıraktım zaten. Adı yazılım uzmanlığı, bilişim uzmanlığı eğitimi vs diye geçer. Bilgeadam, bilişim akademisi, wissen akademi, plato akademi yi arayıp bilgi alabilirsin, istanbul da veriliyor sadece
    Ama değmez o kadar zamanına, onun yerine bir işe girip kendini geliştirmen daha güzel.
  • başarılar dostum.
  • Selam kardeş, buraya yazmıştım okumadın sanırım...
    Özelden yazamıyorum onay monay istiyormuş
    Kurs leş gibiydi, bıraktım, bana yarayacak bir kurs değildi..
    Senin nasıl gidiyor?
    o kurstakiler milleti kandırmaktan başka bişey bilmiyor,aklına takılan varsa burdan sor
    milleti korkutuyorlar, yok tazminat yok şu yok bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

Selam kardeş, buraya yazmıştım okumadın sanırım...
    Özelden yazamıyorum onay monay istiyormuş
    Kurs leş gibiydi, bıraktım, bana yarayacak bir kurs değildi..
    Senin nasıl gidiyor?
    o kurstakiler milleti kandırmaktan başka bişey bilmiyor,aklına takılan varsa burdan sor
    milleti korkutuyorlar, yok tazminat yok şu yok bu...

nasıl bi kurs yav o?

bizim kurs normal para verip ders alıyosun. Şu sıra c# öğreniyorum daha başındayım da merak ettim sen neler yaptın neler olduda o yolda mısın hala vs. diye
  • Alioreh kullanıcısına yanıt
    yok ben bıraktım, bilmiyorum ama bence çok para kitliyorlar eğer paralı alıyorsan..
    umarım verdiğin paraya değer, karşılğını alırsın
    internetten araştırırsan işkur bilişim eğitim falan yazsan çıkar, işkur destekli kurs veriliyor
    öncesinde mülakat, sınav vs tarzı bişeyler yapıyorlar
  • quote:

yok ben bıraktım, bilmiyorum ama bence çok para kitliyorlar eğer paralı alıyorsan..
    umarım verdiğin paraya değer, karşılğını alırsın
    internetten araştırırsan işkur bilişim eğitim falan yazsan çıkar, işkur destekli kurs veriliyor
    öncesinde mülakat, sınav vs tarzı bişeyler yapıyorlar

şimdi ne yapıyorsunuz komple bıraktınız mı yazılım yolunu vs.

benide bir tanıdığım gazladı öyle bir kariyere doğru gidicem sanırım
    Şimdi kendi alanımla ilgili bir işe girdim kardeşim

O alanda ilerleseydim boşuna okumuş olacaktım, yanlış anlama boşuna derken benim alanım olmadığı için dedim. Ama bilgisayar mühendisleri/programcıları vs o yoldan ilerlemeleri zaten doğal.

başarılar dilerim hayatında :)

Yazılımı komple bırakmadım aslında, ilgim var uğraşıyorum ama arduino vs ile.
    html css falan değil. Onlar benim alanımdan çok farklı şeyler.
  • quote:

Şimdi kendi alanımla ilgili bir işe girdim kardeşim

O alanda ilerleseydim boşuna okumuş olacaktım, yanlış anlama boşuna derken benim alanım olmadığı için dedim. Ama bilgisayar mühendisleri/programcıları vs o yoldan ilerlemeleri zaten doğal.

başarılar dilerim hayatında :)

Yazılımı komple bırakmadım aslında, ilgim var uğraşıyorum ama arduino vs ile.
    html css falan değil. Onlar benim alanımdan çok farklı şeyler.

Ben endüstri mühendisiyim benim konuylada pek alakam yok aslında ama ilgim çok. Bence iş yapılmayacak olsa bile bilinmesi gerekir ben 50 yaşına geldiğimde genç bebelerin abi sytanxi ona izin vermez eheheh demelerini istemiyorum.

İlgin varsa sıkıntı yok zaten. Ama ilgin yoksa zulüm gibi gelir
    c# html css falan öğrenmek istersen hoşuna gider, benlik değildi sevmedim o yüzden çıktım
    herkesin ilgi alanı farklı sonuçta
    :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: God Yagami

quote:

quote:

hocam peki silikon vadisinde çalışmak isteyen bir bilkent mühendislik öğrencisine ne önerirsiniz? böyle giderse yüksek ortalamalı ama çok fazla bir ekstrası olmayan bir mühendis olarak mezun olacağım.

bunların kriterleri nasıl ki? google'da, facebook'ta, microsoft'ta software engineer olarak çalışan ctis mezunları bile gördüm, sizin kabul alamamanız çok saçma.

CTIS'i birakin universite diplomasina bile ihtiyaciniz yok eger isi yapabilceginizi kanitlayabilirseniz. Benim en onemli tavsiyem programlama becerilerini ve ingilizcenizi olabilcek en iyi sekilde gelistirin. Veri yapilari ve algoritmalar uzerinde cok iyi seviyede bilgi sahibi olun. Zaten bunlar olursa mulakatlari gececeksinizdir.

Ancak burda bir problem var. Ustte yazdigim her seyde cok iyi olsaniz bile mulakata cagirilma ihtimaliniz cok dusuk cunku vize isleri sikintili ve Amerika'da her yil binlerce iyi seviyede ogrenci mezun oluyor. Not ortalamasi burda devre giriyor, mumkunse Amerika'da bir yuksek lisans yapabilmek icin. Amerika'da yuksek lisanstan sonra vize isleri sirketler icin daha kolay. Hem de zaten o surecte daha iyi bir seviyeye geliyorsunuz.

Yoksa sirket senin CV ne baktiginda not ortalamani hic onemsemiyor bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: KOEMAN32

Hocam programlamaya kac yasinda basladiniz?

19. Ilk kez Bilkent'te Hello World gordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiko07

quote:

quote:

Mülakat teknik soruları nasıldı? Genelde veri yapıları üzerinden sorulduğunu biliyorum ama zorluk derecesi ne düzeydeydi sizce?

Oldukca zordu diyebilirim. Bir tanesini dynamic programmingle cozmem gerektigini biliyordum ama recursion la cozdum cunku vaktim yoktu ve acikcasi heyecan yaptim. O(2^n) gibi bir time complexity'ye sahipti cozumum, daha sonra O(n^2) de cozebilcegimi farkettim. Keske mulakat sirasinda bahsetseydim.

Bir de yanlis hatirlamiyorsam graph sorusu vardi, topological sort la alakali. Iki soruyu da aslinda cozdum ancak yer yer hatalar yapip kodu silip bastan yapmak zorunda kaldim. Cok iyi bir izlenim uyandiramadim demekki.

• Bilgisayar mühendisi tam olarak ne iş yapıyor?

• CThirty kullanıcısına yanıt
    Eyvallah.

• Merhaba kardeş,
    Mesajını yeni gördüm, özelden yazamıyorum hesapta bi sıkıntı var sanırım tel no'm onaylı değilmiş.

Şimdi saçma olmaz falan diyeceğim, evet saçma olmaz ama bir yeri bitirdiğinde işini de seversen tekrar okuma gibi bi ihtiyaç duymazsın bence. Başka bölüm yerine, okuduğun bölümün üzerini okursun benim kanaatimce.
    Ha illa okumak istersen okursun orası ayrı ama, alanında yükselince eğer işini seversen çok daha güzel paralara çalışıyor olursun.
    Benim düşüncem bu
  • Mesajim silindiği için kısa yazacağım. Ben 10. Sınıfta, orta halli bir lisede okuyan şu ana kadar doğru düzgün çalışmamış biriyim. Hedefim ilk 5.000. Planım şu: Üniversiteye kadar kod çalışmayacağım. Şimdilik ders çalışıyorum ve yavaştan Ingilizcemi geliştiriyorum.

Nasıl plan sence?

Ama yine de şuna şuna da çalış dediğin bir sey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JyuViole33 -- 13 Şubat 2018; 20:56:16 >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.