Şimdi Ara

Google'da Staja Basladim (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
240
Favori
58.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zebani çıkacak diye korktum , sonunda çok sevindim tebrikler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Staj bittikten sonra Google'da kalacağınızın bir garantisi var mı?

Oransal olarak soruyorum staj yapanlar genel olarak Google'da mı kalıyorlar yoksa başka yerlerde mi çalışıyorlar?

• Tebrikler öncelikle. Ben new york'u seviyorum california da güzel fakat new york gerçek amerika mesleğiniz için en uygun yer silikon vadisi tabiki.

Bilkent bilgisayarda yüksek yapmayı düşünüyorum. Önerir misiniz?

• Ne kadar para harcadın bütün bunlar için? Yüksek lisans vs falan hep para sonuçta...

• quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Ne kadar para harcadın bütün bunlar için? Yüksek lisans vs falan hep para sonuçta...

Hayatim boyunca egitime hic para harcamadim(Dershaneler dahil). Yuksek lisans icin de asistan olarak calistigim icin okulla kontratim var. gecindircek kadar maas da veriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Ne kadar para harcadın bütün bunlar için? Yüksek lisans vs falan hep para sonuçta...

Hayatim boyunca egitime hic para harcamadim(Dershaneler dahil). Yuksek lisans icin de asistan olarak calistigim icin okulla kontratim var. gecindircek kadar maas da veriyorlar.

Ne kontratı? Detay verebilir misiniz?

• Up

• Hocam hayırlı olsun stajı bitirmişsiniz. Yakın zamanda google dan gelen hayırlı haberlerinizi bekliyoruz inşallah . google olmazsa başvurmayı düşündüğünüz şirketler neler ? facebook, apple...

New York'u mu yoksa merkez ofis mi seçeceksiniz merak ediyorum. acaba hangisinde yaşamak ve çalışmak daha iyi size göre ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 17 Ağustos 2017; 16:12:18 >
  • bilgisayar mühendisleri için bulunmaz bir konu +1
  • CThirty kullanıcısına yanıt
    Zeki birisi olduğunuz belli , tebrik ederim
  • tebrikler

yeşil kart alıp vatandaşlık aldın mı tamamdır dostum

1'e 4 kurdan da kurtulmuş olursun
  • Hocam ben ABD'ye Software Engineering lisans programı için gitmek istiyorum. Aklımda birkaç okul var ancak başvuru süreci, nasıl çalışacağım, temel ihtiyaçlar hakkında pek bilgi sahibi değilim. Bildiklerinizi müsait olduğunuz bir zamanda paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

• Hocam üniversite dönemini anlatabilir misiniz? Nasıl çalışıyordunuz nelere dikkat ediyordunuz? Ben de bilkent bilgisayara bu yıl başlayacağım.Şunları yap yapma gibi önerileriniz varsa çok memnun olurum. Gururlandırdınız .

• quote:

Orijinalden alıntı: fiko07

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bkooper

Hocam bazı sorularım var

1- Seattle, New york gibi yazılımın yoğun olduğu diğer şehirlerde çalışmak ve yaşamak silikon vadisinde yaşamaktan daha avantajlı değil mi ? Çünkü o bölgedeki ev fiyatları ve maaş üzerinden kesilen vergi çok yüksek diye biliyorum. Siz silikon vadisinde mi kalmayı düşünüyorsunuz ?

2- Google gibi büyük şirketlerde full stack yazılım mühendisleri var mı ? Yoksa bu tarz mühendisler daha çok üst görevlerde mi yer alıyor ?

3- H1B vizesini aldıktan sonra green card ın çıkması kaç yıl sürüyor ?

4- Computer Science PhD sini 4 yılda bitirmek mümkün mü ?(Amerikadaki okullarda). PhD derecesini almak ilerde iş hayatımızda bir katkı olur mu ? Daha fazla maaş, yöneticilik gibi ? Yoksa yazılım sektörüne girecek birisi için doktora yapmak tamamen zaman kaybı mı ?

Seattle konusunda haklisin vergi daha az. Ama New York la California hemen hemen ayni. Ve new york da hayat yasadigin yere gore silikon vadisinden bile pahali olabilir. Ben Google'dan kabul alirsam New york ya da merkez mountain view ofisini isteyecegim, bakalim bir kac aya belli olur.

full stack muhendisi neden daha yuksek gorev alsin ki? Eger her seyi biliyorlar gibi dusunuyorsan yanlis acidan bakiyorsun. Google'da calisabilcek seviye de bir yazilim muhendisi hemen gereken teknolojiye adapte olup bir kac ay icinde takimina iyi seviyede katki verebilir. Ben ornegin basladigimda Objective-C hic bilmiyordum, ama binlerce satir kod yazdim 3 ayda. Kisacasi backend, frontend, android, ios vs. hic farketmez. Herhangi bir teknolojideki muhendis digerinden daha iyi diye bir kavram yok. Sadece machine learning gibi alanda ozel bir bilgin varsa maasin ya da seviyen bir miktar yuksekde baslayabilirsin.

3- Sirketin basvurmasina bagli. Google h1-b ciktigi anda calisina icin green card a basvuruyor. cinliler ve hintliler icin cok uzun suruyor green card ama bizim icin sanirim 1-2 yil icinde cikiyor.

4-bu cok kisiye gore degisecek bir sey. eger populer bir alanda iyi bir is yapiyorsan, phd cok buyuk katkilar yapabilir. ama yok sadece phd derecem olsun ortalama bir calisma yapayim dersen bence ona harcadigin vakit iste harcadigin vakite gore daha degersiz. cunku is yerinde 3-4 yilda 1-2 seviye atlayabilirsin. ve acikcasi isteki zaman cok daha verimli. gereksiz odevler yok, asistanlik isleriyle vakit kaybetmek yok vs.

Hocam biraz GRE sürecinden bahsedebilirmisiniz?Kaç puan aldınız,etkisi sizce ne derecede doktora için ve ne zaman çalışmaya başlanılmalı?

GRE sayisaldan 167 almistim. Sozel ise malesef 142 idi. Puanlama da bir garip. Minimum 130, maksimum 170. Acikcasi bizim alanlarda sozel puana pek baktiklarini sanmiyorum, onun icin zaten toefl var. Sayisal onemlidir diye dusunuyorum. GRE basvurunun sadece bir parcasi. Asiri dusuk olursa pek sansin yok ancak asiri yuksek olmasi da kabul almak icin pek yeterli degil. Ben 1-2 ay gunde 1-2 saat calismistim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neldor

REZ. Tüm konuyu okuyacağım

Bilkent bilgisayarı seçmemde büyük etkensiniz hocam. birkaç yıl önce saçma sorularımı bile usanmadan cevaplıyordunuz. Umarım google'da aynı ekipte yer alırız

Guzel tercih Basarilarinin devamini dilerim. Rica ederim ayrica lafi mi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igocebe

Staj bittikten sonra Google'da kalacağınızın bir garantisi var mı?

Oransal olarak soruyorum staj yapanlar genel olarak Google'da mı kalıyorlar yoksa başka yerlerde mi çalışıyorlar?

Garanti kesinlikle yok. Yuzde kaci Google'da basliyor hic bilmiyorum. Staj performansi ve final mulakatlarina birlikte bakiyorlar. Ben eylulde mulakatlara giricem ve ona gore degerlendircekler.
  • quote:

quote:

quote:

Ne kontratı? Detay verebilir misiniz?

Okulda teaching assistant olarak calisiyorum. O sayede okul ucreti odemiyorum ve maasim oluyor. Ayrica research asistanligi pozisyonlari da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Hocam hayırlı olsun stajı bitirmişsiniz. Yakın zamanda google dan gelen hayırlı haberlerinizi bekliyoruz inşallah . google olmazsa başvurmayı düşündüğünüz şirketler neler ? facebook, apple...

New York'u mu yoksa merkez ofis mi seçeceksiniz merak ediyorum. acaba hangisinde yaşamak ve çalışmak daha iyi size göre ?

Tesekkur ederim. Google ile eylulde mulakata girecegim sonra degerlendircekler beni. Bakalim. Onun disinda Facebook'la mulakata girme sansim yuksek. Su anda piyasada calismak icin en iyi sirketler Google ve Facebook olarak gosteriliyor. Bunlardan biri ozellikle Google olmazsa benim icin biraz hayal kirikligi olacaktir. Bunlardan red aldiktan sonra diger sirketleri denemeye basliyabilirim.

Hayat silikon vadisinde cok huzurlu ve rahat bana gore. Ama daha cok aile kurduktan sonra guzel gibi gorunuyor, genc birisi uzun vadede sikilabilir. Bana kalsa ilk tercihim New York olur ancak cok daha az pozisyon var New York'da. Bakalim recruiter'imi biraz darlayacagim eger kabul alabilirsem.

• quote:

Orijinalden alıntı: PollsGarage

Hocam ben ABD'ye Software Engineering lisans programı için gitmek istiyorum. Aklımda birkaç okul var ancak başvuru süreci, nasıl çalışacağım, temel ihtiyaçlar hakkında pek bilgi sahibi değilim. Bildiklerinizi müsait olduğunuz bir zamanda paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

Eminim Amerika'da lisans okumak diye Google'da aratirsan oldukca faydali kaynaklar cikacaktir. Malesef lisans programlari hakkinda pek bir bilgim yok ama boyle bir hedefin varsa internetteki kaynaklara iyi sekilde ulasabiliyor olman lazim. Ingilizce olarak aratirsan ozellikle sinirsiz bilgiye ulasacagina eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steteskopkop

Hocam üniversite dönemini anlatabilir misiniz? Nasıl çalışıyordunuz nelere dikkat ediyordunuz? Ben de bilkent bilgisayara bu yıl başlayacağım.Şunları yap yapma gibi önerileriniz varsa çok memnun olurum. Gururlandırdınız .

Ilk mesajda yazdigim bilgisayar muhendisleri kod yazmak ne demek konusunu okursan orda ara ara guncelleme yapmisim, bence yardimci olabilir. Verebilcegim en onemli tavsiye not ortalamasina nolursa olsun cok dikkat etmen. Ilk donemden itibaren. En dandik, en gereksiz oldugunu dusundugun derslere bile mecburen calismak zorundasin. Ki malesef gercekten cok gereksiz dersler, is yukleri olabiliyor. Malesef bu sistemde basarmak icin sistemin kurallarina gore oynamak gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.