Şimdi Ara

GOOGLE CHROMECAST KULLANANLAR (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.213
Cevap
88
Favori
178.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu google chromecast 2020 4k kumandalı cihaz aynı mi box s ve fire stick gibi bir android box mı? ben YouTube Netflix Beinconnect ve ip tv uygulamaları için kullanmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz730 -- 19 Nisan 2021; 1:5:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuz730

Arkadaşlar bu google chromecast 2020 4k kumandalı cihaz aynı mi box s ve fire stick gibi bir android box mı? ben YouTube Netflix Beinconnect ve ip tv uygulamaları için kullanmak istiyorum.

aynısı ama daha iyisi android box

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. TV'de HDMI1 girişinde Digitürk, HDMI2 Chromecast (CC) bağlı. CC'de spotify veya tidal açık müzik dinlerken bir an için bile HDMI1'e dönünce CC'de çalışan uygulama PAUSE oluyor.

Ayarlarda hem CC, hem TV nin HDMI-CEC kapadım ama sonuç değişmedi.

Amacım CC'nin müziğini Amfiden dinlerken, TV'de başka bir program izleyebilmek ama HDMI değişince uygulama durduğu için bu mümkün olamıyor.

Bunu film izlerken HDMI değiştirince film otomatik PAUSE olsun diye yapmışlar ama müzik de PAUSE oluyor. Bunu önlemenin bir yolu var mı?

Cihazım Chrome Cast Google TV (2020) tüm güncellemeleri yapıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: canerci

Kablosuz aktarım konusunda chromecast’i tek geçerim. 5 yıldır chromecast 2 kullanıyorum. Üstelik hdmi-scart çevirici ile tüplü televizyonda. Hiç bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum daha önce...👍

HDMI/Scart çevirici olarak kullandığınız cihazın linki var mı?

Baktığım birkaç cihazın yorumlarında "HDMI portuna zarar verdi, bu yüzden kaliteli bir çevirici alın" diyorlar.

• Chromecast Google TV (2020) için kaliteli ancak çok pahalı olmayan ve Türkiye'den temin edebileceğim, cihaz ile uyumlu (bazı adaptörlerin bazı boxlarla uyum sorunu olabiliyormuş) Type C Hub / Ethernet adaptör önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

Teşekkürler.

• dasarum D kullanıcısına yanıt
    S-link SL-HRC3
  • canerci C kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkürler.  GOOGLE CHROMECAST KULLANANLAR 

Soruma uzun süre kimseden cevap gelmeyince geçen hafta bunu aldım. İşimi gördü.

https://www.hepsiburada.com/alfais-4363-hdmi-to-scart-av-video-donusturucu-adaptor-p-HBV00000NCF37?magaza=Evaletim

• telegram grubuna bu linkten ulaşabilirsiniz

Chromecast, dynalink, tivo stream 4k ve verizon için
    https://t.me/SorunsuzBox
    Böyle bir grup var

yaklaşık 300 kişi var
    Faydalı olur diye paylaşayım dedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam ethernet olarak bunu chromecast e nasıl bağladınız? Bu cihaz hdmi dönüştürücü değil mi? Kısacası siz bu cihazı chromecast 2020 yı kablo ile modeme nasıl bağladınız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ufak bir karışıklık olmuş sanırım. Benim alt alta duran ve iki farklı soru sorduğum 2 farklı mesajım vardı, siz ikinci mesajımdaki soruyu (type C / HDMI+Ethernet hub) görüp birinci mesajdaki sorum (HDMI/Scart) dönüştürücü ile eşleştirmişsiniz.  GOOGLE CHROMECAST KULLANANLAR 

Ethernet hub için bu cihazı aldım. Stok bitip kapandığı için link veremiyorum.

Vention Type-C USB Hub 3 Port USB 3.0 + RJ45(1000Mbps) + PD

Cihazdan çok memnunum. Zaten Reddit vb yurtdışı forumlarda Chromecast Google TV kullanıcıların satın alıp yorumlarda olumlu görüşleri sonrası bu ürünü şansa GG'de bulmuştum. Fiyat: 220 TL - kargo ücretsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 22 Mayıs 2021; 12:0:8 >
  • Chromecast 2020 ile ilgili bir soru : bilinmeyen uygulamaları kurmak için önce geliştirici modunu aktif edeceğim sonra bilinmeyen uygulamaların yuklemesine izin veri açacağım fakat bilinmeyen uygulamalari yükle seçeneği nerede? :)

• Ayarlar> Uygulamalar>En alt satırda güvenlik ve kısıtlamalar. Bu bölümde sonradan kurduğunuz uygulamaların her birini tek tek aktif yapacaksınız.

Eyvallah hocam teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turbetfurzey -- 27 Mayıs 2021; 17:49:34 >
    Hangi programları kurdunuz hocam? Dışarıdan apk falan kurdunuz mu? Cihazı sipariş ettim henüz elime geçmedi biigi edinmek açısından soruyorum

• Dışarıdan APK kurma konusunda 4 yöntem var.

1) Chromecast (CC) setup cihaz üzerinden değil de telefona kurulan Home TV uygulaması üzerinden yaparsanız, ilk kurulumda standard olarak gelen Netflix, Amazon, Spotify vb sonrası diğer cihazımdaki uygulamalar bölümünde telefon üzerindeki uygulamaları gösteriyor. İstediklerinizi oradan seçiyorsunuz. Bunu tavsiye ederim.

2) Sonrasında ana ekranda en üstte uygulamalar sekmesine girince her kategori (medya, müzik, araçlar, vb) altında çeşitli uygulamalardan beğendiklerinizi seçip kurabilirsiniz.

3) APK kurmak için ya önce google drive atıp sonra CC üzerinden google drive açıp kurabilirsiniz veya benim kullandığım ve çok basit kullanımı olan Wireless File Manager kullanabilirsiniz.

4) Sideload Launcher kurup Google Play Store'daki birçok uygulamaya ulaşıp oradan da kurabilirsiniz.

Takıldığınız yer olursa yazın yardımcı olmaya çalışırım.

Çok teşekkürler hocam. Bende şu anda mibox var ve ona apk kurmak için hem cep telefonuna hemde boxa send files to tv adlı programı (Google play de var) kuruyorum. Daha sonra telefona indirdiğim apk yı send files programı ile boxun file managerine atıyorum ve boxa kuruyorum. Umarım bu yöntem chromecast e dede uygulanabilir.

• Dediğiniz programı hem cihaza hem telefona kurup denedim. Sorunsuz çalışıyor.

Wireless File Managerın avantajı şu. Appı sadece box üzerine kuruluyor. Daha sonra ister pc ister tablet ister telefonda hiçbir uygulama kurmaya gerek olmadan (aynı wifi'ye bağlı olmak şartı ile) herhangi bir browser açıp boxın ip numarasını ve :8080 yazıp ulaşınca basit bir web arayüzü ile transfer işlemini yapıyorsunuz.

Çok teşekkürler hocam beni aydınlattınız. Sizin yöntemi de chromecast elime ulaşınca deneyeceğim

• Rica ederim. Şimdiden cihazınız hayırlı olsun. Keyifle izleme ve dinlemeler.  GOOGLE CHROMECAST KULLANANLAR 

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.