Şimdi Ara

Google Chrome üzerinden Youtube videolarında ses sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
11.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuan Google Chrome 56 (64 Bit) sürümünü kullanıyorum ama sorun 55. sürümlerde de vardı.
    Youtube üzerinden genelde Tekno Seyir kanalının videolarında bazen ses gelmiyor, başka bir video açtığımda gelebiliyor. Sanmıyorum ama bu kanalın kullandığı ses kodeklerinden kaynaklı bir sorun mudur sizce?
    Anakartım Asus Z170-A, ses kartlı kulaklık veya hoparlör üzerinden de ses gelmiyor. O sırada bilgisayardan çıkması gereken tüm sesler sorunsuzca çıkıyor.

• Aynı sorun bende de var. İlk başlarda Tekno Seyir videoları ile başladı. Şuan videoların hiçbirinden ses gelmiyor. Sekme sağ kısmında hoparlör simgesi dahi çıkmıyor. Yeni Başlatma yaptığımda zaman zaman düzeliyor ancak kullanım sırasında herhangi bir anda sesler tekrar gidebiliyor. Aygıt Yöneticisinden tüm ses aygıtlarını güncellemeyi denedim, komut satırından servisleri yeniden başlatma, hata kontrollü yaptırdım ama bir sonuç çıkmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RiveTroy R kullanıcısına yanıt
    Realtek üzerinden 2.1 olarak ayarlamayı denediniz mi mevcut hoparlörlerinizi. Ben daha önce 5.1 olarak ayarlamışım, onu 2.1 yapınca düzeldi sorun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet Çözümü söyleyeyim. bende çok uğraştım Öncelikle realtek kurulu olsun ayarlardan 5.1 veya 7.1 seçiyoruz DTS sound aktif konuma getiriyoruz ..

daha sonra chrome sağ tık / özellikler / hedef bölümünde chrome.exe den sonra 1 boşluk bırakıp şu kodu yazın --try-supported-channel-layouts bunu yapıp okeyleyin chrome tekrar açıp

youtube 5.1 surround test yapıp deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CpT MacTavisH

Evet Çözümü söyleyeyim. bende çok uğraştım Öncelikle realtek kurulu olsun ayarlardan 5.1 veya 7.1 seçiyoruz DTS sound aktif konuma getiriyoruz ..

daha sonra chrome sağ tık / özellikler / hedef bölümünde chrome.exe den sonra 1 boşluk bırakıp şu kodu yazın --try-supported-channel-layouts bunu yapıp okeyleyin chrome tekrar açıp

youtube 5.1 surround test yapıp deneyebilirsiniz.
    Dostum tam anlamadım yardımcı olur musun .
  • muhammet_ka kullanıcısına yanıt
    Sabah yazicam kardesim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Realtek üzerinden 2.1 olarak ayarlamayı denediniz mi mevcut hoparlörlerinizi. Ben daha önce 5.1 olarak ayarlamışım, onu 2.1 yapınca düzeldi sorun.
    Ses dağılımında bir sorun olmuyor mu, bende 2.1 yapınca düzeldi evet.
  • Arkadaşlar benim gibi pc ye 5+1 hoparlör takıp chrome ile youtubeye girip videolardan ses alamayan arkadaşlara çözümü olarak şu videodaki aşamaları yerine getirin düzeliyor başka hiçbir ayar yapmanıza gerek yok.Kesin çözüm bu.

Çözüm videosu:https://www.youtube.com/watch?v=7DnHB_zBgbk

Burada plugini disabled yapıyor eleman bende zaten disabletteydi enabled yaptım düzeldi.Sizde nasılsa tam tersini uygulayın deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Arkadaşlar benim gibi pc ye 5+1 hoparlör takıp chrome ile youtubeye girip videolardan ses alamayan arkadaşlara çözümü olarak şu videodaki aşamaları yerine getirin düzeliyor başka hiçbir ayar yapmanıza gerek yok.Kesin çözüm bu.

Çözüm videosu:https://www.youtube.com/watch?v=7DnHB_zBgbk

Burada plugini disabled yapıyor eleman bende zaten disabletteydi enabled yaptım düzeldi.Sizde nasılsa tam tersini uygulayın deneyin.
    Hortlatmış olacağım ama işe yaradı hocam teşekkürler.
  • Schiaz kullanıcısına yanıt
    Herkes farklı demekki bende sayısız çözüm aradım bu oldu bendede.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar ben laptop kullanıcısıyım jack ten kulaklık takarsam sıkıntı yok ama usb kulaklık takınca her ses kulaklıktan geliyor chrome dan gelen sesler laptopun hoperlorunden geliyor anlamadım çözemedim işin garibi chrome yı kapayıp acınca normal hersey bı vedeo actım dıyelim izliyorum. ses kulaklıktan geliyor. sonrasında diğer videoya geçince tekrar hoperlörden gelmeye başlıyor. kulaklıkta sorun yok denedım başka pc lerle başka kulaklıklarla napabilirim sizce ?

bu videoyuda denedım ama ctrl+f yapıp channel yazınca bende çıkan bişe yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.