Şimdi Ara

Google Chrome RAM Kullanımı'na %150 Çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
17.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısıtlı özellikleri olan Acer Aspire One 751h 2GB RAM'i ile Chrome'un yeni sistem gereksinimleri ile hızlı Chrome IE9'dan daha da yavaşladı.
    Açılışta daha 320MB yiyen Chrome bana 2 sekme zor açtırıyordu bende her zaman ki gibi 6500 küsür tane olan Bookmark's yüzünden olduğunu düşündüm ve bence de öyle idi.

Bu, şu dandik OneTab gibi eklentiler değildir.Daha uzmanca ve RAM'de 600KB kaplayan bir programdır.Size tavsiyem programı indirdikten sonra "Başlat Menüsü" >> "Başlangıç" kısmına kısayol yapın.

Ve şimdi sonuca bakın.

Linkler

32-Bit =http://www.mediafire.com/?184z4pbxunt5cch

64-Bit =http://www.mediafire.com/?85ye4w6bizxb49p

NOT: Chrome ve ChromePlus'da çalışmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 1 Mayıs 2013; 18:41:56 >

• deneyen var mı acaba?
  • hiç bir işe yaramıyor (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: c0lin

hiç bir işe yaramıyor (:

Çok eski, belki artık yeni sürümlerde çalışmıyordur.
  • Şuan yükledim ve kesinlikle çalışıyor :) Teşekkürler...
  • Bende yükledim ve kullanıyorum, gerçekten çok işe yaradı 50,000K larda olan ram kullanımı 1,000k lara düştü. Paylaşım için teşekkürler, tavsiye ediyorum bende.

Biraz araştırdımda bunun tüm browserlar için olan versiyonu varmış ama ben denemedim isteyen bakabilir. Aynı kişi geliştirmiş.

http://amydprojects.blogspot.com.tr/search/label/All%20Browsers%20Memory%20Zip%201.4.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgür beyin -- 28 Ağustos 2014; 12:29:16 >
  • işe yarıyor teşekkürler
  • çok iyi teşekkürler
  • Mesajım bulunsun. Pc açınca yukleyeyim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tşk
  • Eset Virüs Diye Uyarıyor
  • pek bir şey değişmedi
    belki eski sürümlerde işe yaıyordur
    hem de eset virüs demiş
  • Uyarı anladığım kadarıyla sadece Eset veriyor... Belki Eset fazla pipiriklidir.. Çünkü programı zamanında bende kullandım ve herhangi bir problem yaşamadım.
  • TMM SAOL
  • bende 8gb ram var kardeş bunu yapınca crome dahamı hızlı çalışacak acaba alıntılarsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

bende 8gb ram var kardeş bunu yapınca crome dahamı hızlı çalışacak acaba alıntılarsan sevinirim

Hayır, sadece RAM tüketimi azalacak... Tabii az RAM tüketimi bilgisayarının performansını artıracak... Kısacası Chrome hiç açık değilmişcesine RAM tüketimin olacak ve az RAM tüketimi dolu RAM tüketimine göre daha hızlı olduğu için Chrome'u daha akıcı kullanacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

bende 8gb ram var kardeş bunu yapınca crome dahamı hızlı çalışacak acaba alıntılarsan sevinirim

Hayır, sadece RAM tüketimi azalacak... Tabii az RAM tüketimi bilgisayarının performansını artıracak... Kısacası Chrome hiç açık değilmişcesine RAM tüketimin olacak ve az RAM tüketimi dolu RAM tüketimine göre daha hızlı olduğu için Chrome'u daha akıcı kullanacaksın.

anladım kardeş
    benim hdd yavaş hdd yi değiştirmem gerekiyor sn de 2 mb kopyalıyor

• Cidden işe yarıyor
  • süper işe yarıyor 200 mb kullanıyordu şimdi 10 mb felan
  • Harika :) 300 mb lardan 20 mblara düştü, şiddetle tavsiye ederim..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.