Yüzbaşı
15 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Dili konuya bekliyorum benimle derdin ne neden ayrimcilik yapiyosun bu yaptigin cok onur kirici bir davranis :(
Beyler ya sistemimin islemcisini i5 4670k 175tl farkla dan i7 4770 e guncelliyecegim yada eski ana kart islemci ve 4x2 ram lerimi elden cikartip tahmini 400tl farkl ryzen 1500x sisteme gececegim
Sistemi oyun icin kullanacagim fakat kafami kurcaliyan avantaj dez avantajlar var gördüğüm testlerde i7 rahat bur sekilde onde fakat önde oldugu testlerde i7 60 70 kullanimda ryzen 45 50 kullanimda buda bana iki cpu nun %100 olacagi oyunda ryzen inde olur dusuncesini getiriyor ilerde i7 nin ustune cikmam gerekirse anakart degistirmem gerekicek fakat simdide ryzen e gecdem zaten 300tl civari ekstra mqsrafi olucak ram ve ana kartin daha pahali olmasi nedeni ile

Sistemim
I5-5670k
Msi h81-p33
1600mhz cl9 4gb x2
Gtx 960
Samsung 850 pro 256 gb ssd
1tb 7200rpm hdd

Islemciden 1 ay sonra ekran kartini gtx 980 yada 1060 a yükseltecem iki islemcide bu kartlari rahat kaldirir fakat rahat kaldirdigi durumda i7 daha performansı kafam yandi isin icinden cikamadim sizce ne yapmalıyım ?
Arkadaslar dun bir bilgisayarcida islemcimi yukselttim adam benim kasamda kendi test hdd sini takip denedi sorunsuz calisti islemci eve geldim bilgisayari actim kasa calisti fakat kilavyeye isik gelmedi ve ekrana goruntu gelmedi monitoru dp portdan cikarip hdmi ile bagladim bu sefer görüntü geldi memory or cpu changed yazisi geldi hersey normal f1 e basip biosa gectim hetdey normalmi diye bios uzerinden kontrolumu yapip kaydedip ciktim altta bios yazilari gelirken bir sure kitlendi baktim gelcek gibi değil klavye isigi yanik kaldi yani numlock falan yanıt vermiyor rest attim ve birdaha goruntu saglayamadim biosta sorun oldugunu dusunup bios pilini cikarip taktim kasayi tekrar bagaldim fakat simdide guc tusu yanit vermiyor kasada fan led herhangi bir haraket yok elektrik bagli degilmis gibi

Denedikletim
1.psu sağlamlı diye test etmek icin yeşil pine kisadevre yaptırdım fanalar psu, psu ledi vs gayet normal calisti
2.bios pilini tekrar cikardim 10 dk bekledim taktim
3 ekrankartini cikarip calistirmayi denedjm belki bozulmus kısadevre yaptiriyodur diye
4 ramleri cikartip taktim
5 belki kasa ustundeki düğmede sorun vardir diye jaklari cikartip direk anakarttaki pinden ateslemeyi denedim yine sonuc alamadim
6 statik elektrik olabilir diye gucten cikartip power tusuna 20 30 sn basili tuttum 10 15 kere bas birak yaptim

Sizce islemcide mi sorun cikmistir eger oyleyse garantisi var ama islemci sorunu kasanin elektrik almasini onler mi ?

Anakart yanmis olabilir mi ( anakartin fiziksel durumunu inceledim hic yanik kokusu vs sislik falan yok)

Bios çökmüş olabilir mi ?

Ne yapabilirim tavsiyelerinize cok ihtiyacim var şimdiden yardimlariniz icin tesekkurler

Anakart h81m-p33
Islemci i5 4670k
İyi günler bir arıza sonu7cu monitörümü garantiye yolladım ve daha üst modelle değişim yaparak geri gönderdiler önceki monitörüm 60hz ve ıps paneldi şuanki 144hz tn panel bu nedenden mi farklı geldi bilmiyorum oyunlarda sorun göremedim fakat yazıları kaydırırken şöyle bir görüntü oluşuyor çok kısa süreliğine size gösterebilmek için ağır çekimde videoya aldım neyden kaynakli olabilir yada sorun yok bana mı öyle geliyor yaşıyanınız var mı ?

https://vimeo.com/265725628

edit: Monitör ayarlarını eski halıne getirdim ve driverını kurdum sorun çözüldü
İyi günler arkadaslar yaklasik 2.5 yil once n11 üzerinden aoc I2369v monitör aldim o sira butcemin el verdigince 410tl'ye aldigim full hd 6ms 1dvi 1vga cikisi olan giris seviye bir monitordu ve kisa bir sure once ariza verdi(backlight problemi) icini kurcaliyip temir etmeye calissam mi diye dusunurken acaba alali ne kadar oldu diye faturaya bakiyim dedim ve 3 yil garantisi olduğunu alali 2.5 yil gectigini farkettim fakat urunun uzerindeki garantu belgesi bos ve uzerinde 2 yil garantili olarak gozukmekteydi bu beni ürküttü ve firmayi aradim fakat ulasamadim.

Bunun uzerine firmayi hic araya sokmadan aoc yetkili servisi ile iletisimr geçerek kargo icin bilgileri aldim kargo onlara ait olmak uzere urunumu gonderdim birkac gun sonra beni aradilar urunun sorunlu oldugunu degisim yapilacagini fakat urunu aldigim yer ile iletisime gecip ellerinse varsa ordan gonderim yapilacagini soylediler durumu yetkili arkadaslara anlattim kisaca firma kapanmis n11 ilede iletisime gectim hicbir sekilde ulasamadim bana aoc ile.iletisime geciceklerini ve beni bilgilendireceklerini söylediler ve dün şu sms'i aldim ve şok oldum.

Monitörümü değiştirdikleri monitör yaklasik 3.000tl degerindeki bir modeldi ve bugün elime ulasti her hatayi kullanici hatasi diye tuketiciye yansitan firmalar arasinda bu kadar bonkör olabilen ve aldigim firma ortada olmamasina ragmen ürününün arkasinda durarak 15 gün icinde bana bu ürünü ulastiran firmaya teşekkür etmek istiyorum.
Benzin fiyatlarına bugünden itibaren 12 kuruş zam geldi. Litresi 6 TL’ye yaklaşan benzinde zammın nedeni hem petrolün hem de kurun yükselişi.

5 yıl önce yaklaşık 2.5 dolar olan benzinin litre fiyatı son 2 yıldır adeta 1.5 dolarda sabitlenmiş durumda

http://www.haberturk.com/benzinin-litre-fiyati-15-dolarda-sabitlendi-1892628-ekonomi
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden olan Bursa Ekmek Sanayii (BESAŞ), alkollü içki satışı yapılan yerlere artık ekmek verilmeyeceğini duyurdu. Karara tepki gösteren CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, "Ekmekle oynamak tam olarak budur" dedi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Türkiye'nin üçüncü büyük ekmek üretim tesisi BESAŞ'tan 14 Mart 2018'de bayilere gönderilen 'alkol satışı' konulu yazıda, "BESAŞ yönetiminin bayiliklerle ilgili olarak 2016 yılında aldığı kararlardan biri de, BESAŞ bayiliği talep eden yerde, alkol satışının yapılmaması hususundadır. Bu karar neticesinde yeni bayilik başvurularında bu kural göz önünde bulundurularak bayilikler verilecektir" denildi.

Yazıda ayrıca, "Bugüne kadar verilen tüm bayiliklerimizde ekmek satışı yapılan noktada alkol satışının yapılmaması hususunun uygulanmasına karar verilmiştir. Bu sebeple bayinizin mağduriyet yaşamaması adına 31 Mart 2018 tarihine kadar alkol satışını sonlandırmanızı, aksi takdirde sözleşmenizin tarafımızdan fesih edileceğini bilgilerinize rica ederiz" ifadelerine yer verildi.

Belediyenin kararına tepki gösteren CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, "Ekmeği, bir gıda olarak sunmaktan çıkarıp, elinde silah gibi tutmak, tam olarak ekmekle oynamaktır. Bayiler yoksul ve gariban insanlara daha çok ekmek yayılsın diye satıyor. Sen bu şekilde gariban halkı da cezalandırıyorsun. Gariban vatandaş ekmeği almak için daha uzaktaki bayiye gitmek zorunda kalacak, hesaplı ekmeğe daha zor ulaşacak" diye konuştu.

Kaynak:https://tr.sputniknews.com/turkiye/201803191032695384-bursa-belediyesi-alkollu-icki-satisi-ekmek-verilmeyecek/
Ne zaman yolda bir bayanın kullandığı lüks bir araba görsem özellikle suv Sürücü bayan %80 kapalı oluyor.

Ayrim yapmak icin soylemiyorum sadece cidden durum bu mu bana mi denk geliyor diye ve nedenini merak ettim. Allah sadık kuluna daha mi bonkör yada dinine daha bağlı olan kesim esine çok daha fazla onem veripte mi altina araba çekiyor bunu merak ettim
Bakkal istihbarat teşkilatı tarafindan edindigimiz bilgilere göre kültürümüzde önemli bir yere sahip olan bakkalarimiz uzerine Büyük market zincirleri tarafindan propaganda yapilmaktadir. Yıllardır sakizin fiyatini 10 kuruştan 15 kuruşa cikarmiyan bakkalarimiz için bu propagandalara inanilmasi bizim icin çok üzücüdür. Deftere bile yazmadan sonra getirirsin evladim diyen özel egitimli samim bordo cikletli bakkal amcalar tarafindan operasyon baslatilmis suclular en yakin zamanda cezalandirilacaktir.

-Bakkalar Genel Kurulu
1 mumdur
Hakkında
Forum İmzası:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

_________Sakarya Üniversitesi ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK__________
Sistem ve Tercihleri
LOL
Cho'gath
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.852
İkinci El Bölümü Mesajları: 23
Konularının görüntülenme sayısı: 82.109 (Bu ay: 863)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.892 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.