Şimdi Ara

Google arama motoruna 'maps' yazınca ilk olarak Kürdistan çıkıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google arama motoruna 'maps' yazınca kullanıcıların karşısına ilk olarak Kürdistan çıkıyor. Ayrıcı sözde Kürdistan'ın sınırlarını çizen Google, büyük bir skandalın altına imza attı.

İşte olay olan görüntüler;

MAPS' YAZINCA 'KÜRDİSTAN' ÇIKIYOR

Dünyanın en yaygın kullanımına sahip arama motoru olan Google, büyük bir skandalın altına imza attı. Kullanıcılarına zengin bir altyapı sunan Google, Haritalar hizmetiyle bir adrese gitmek isteyen kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor. Son zamanlar çeşitli şekillerde gündeme gelen Google, bu sefer Kürdistan olayıyla gündeme geldi. Google arama motoruna 'maps' yazınca kullanıcıların karşısına ilk olarak 'Kürdistan'ı çıkıyor. Ayrıcı sözde Kürdistan'ın sınırlarını çizen Google, büyük bir skandalın altına imza attı. Kullanıcılar bu duruma sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

.

• Her sene aynı haber

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neye şaşırıyorsunuz bu haberde anlamadım ? Google bir ABD şirketi bunu yapmak isteyenler büyük İsrail projesini yapmak isteyenler dolayısı ile ABD ? Yaparlar Türkiye'nin tamamına da Kürdistan yazar adamlar kim mani engel olabilir kullanmayın Google yada Google maps adamlar Türkiye'de ki bütün şehirleri tek tek maps ayağına sokak sokak kayıt aldı neden aldirdiniz o zaman ?? Gereksiz boş bir konu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O Kürdistan dedikleri yer Mersin'e ve kuzeyde Trabzon'a kadar uzayacak... Ve o bölgede 6-7 devlet yada federasyon oluşacak bunlardan birkaçını yazayim Süryani, nasturi, Ezidi, Ermeni,pontus, mersin ve hatay kutsal hristiyan devletcikleri gibi

O bölgede o kadar nüfus yok denilebilir. Filistin'de de yoktu Abdülhamit ve Osmanlı saraylarla hazineyi batırdı ve Filistin'in Yahudiler tarafından satın alınmasına engel olamadı

Şimdide akp 500 milyar borç yapıp satmadığı yer kalmadı dolar 20 lira olunca insanlar ellerindekini satmaya başlayacak... Ayrıca Kürt denilen kimselerin ,%kaçı Ezidi ,Ermeni,nasturi olduğunu Türkiye'de kimse bilmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bağımsız_Yorum -- 25 Ekim 2018; 15:46:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber doğru bende baktım benzer şey çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bağımsız_Yorum -- 25 Ekim 2018; 16:14:21 >
  • Ama şunu deyim bu haritalara resmi değil.Çalışma eskisi sizde yapabilirsiniz.Mesela ben gidip eskişehir ile ankarayı birleştirip bir ad tanımlaması yapabilirim yada yunanistanla trakyayı birleştirip rum bölgesi gibi resmi değil böyle yapılarak propaganda aracı olur anca.Ha o haritadaki bölge tarihsel olarak kürt kökenlilerin yaşadığı coğrafya diye geçer.Herhangi bir resmi devlet statüsü yok mesela türklerinkide orta asyadan anadoluya yönelerek oluşmuştur.Ama türki devletlerde çoğunluğunda devlet statüsü olduğu için göstermek gerekmiyor.

Bu arada bende çıkmıyor böyle birşey muhtemelen birileri eskizi almış sizde oradan bakmışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 25 Ekim 2018; 16:17:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

Neye şaşırıyorsunuz bu haberde anlamadım ? Google bir ABD şirketi bunu yapmak isteyenler büyük İsrail projesini yapmak isteyenler dolayısı ile ABD ? Yaparlar Türkiye'nin tamamına da Kürdistan yazar adamlar kim mani engel olabilir kullanmayın Google yada Google maps adamlar Türkiye'de ki bütün şehirleri tek tek maps ayağına sokak sokak kayıt aldı neden aldirdiniz o zaman ?? Gereksiz boş bir konu
    zaten başımızdaki adam da bop eşbakanı sende haklısın
  • ermenistan kürdistan büyük yahudi devleti .

ne taliplisi var be gelsinlerde görsünler ............
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

zaten başımızdaki adam da bop eşbakanı sende haklısın

Alıntıları Göster
    bu da doğru bir yorum
  • Ama unofficial diyor resmi değilki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lihtenstayn cikti bana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A6A3859BE

Ama unofficial diyor resmi değilki
    Resmi olup olmadığını Google benden iyi mi bilecek? Tabii ki resmi değil, kim bu haritayı çizmiş... K.rak yönetimi böyle bir harita hazırlamıştı siyasi emelleri için ve hava durumunda kullanmak için( oda siyasi emel içindi) ama ben Kürdistan diye arama yapmadım ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bağımsız_Yorum -- 25 Ekim 2018; 16:45:50 >
  • Siyasi harita olarak verilmiyor sanırım." geo-cultural region" diye geçiyor. Türkiye haritasına tıkladığımda normal Türkiyeyi bir bütün olarak gösteriyor mesela. Ama belliki arama sonuçlarında en tepede çıkacak şekilde algoritmayla oynamışlar.

Mesela google ayarlardan bölgeyi brezilya yapıp "maps" diye tekrar arattığımda hiç öyle bir sonuç vermiyor. Hatta brezilya bile çıkmıyor. Algoritmasıyla oynadıkları besbelli. Ayarı amerika yapıyorum "maps" diye aratınca yine birşey çıkmıyor. Sadece bize böyle gözüküyor yani.

Özetle, dünyaya çaktırmadan bize birşeyler empoze etmeye çalışıyorlar. Algoritmasını seveyim.

Ayarı "herhangi bir yer" yaptım, maps diye aratınca kuşadasını verdi. İzmirden yazıyorum. Görmek istemeyen gelişmiş ayarlara girsin bölge ve dili "herhangi..." yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 25 Ekim 2018; 17:13:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.