Şimdi Ara

Golf 7 için Akü tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
16.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, golf 7 1.2 comft 2014 aracımın aküsü bitti, hangi akü tavsiye edersiniz

Şuanki biten orjinal aküsü marka modeli; MLA MOLL - LAS0 915 105 A - 12V 59Ah 320 DIN - 640A EN/SAE/GS EFB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FcbAYERN -- 31 Mart 2020; 11:29:3 >

• hocam ayni ozellikere sahip bir tane almaniz yeterlidir. su an alacaginiz akunun Ah olarak biraz daha yuksek olmasina dikkat edebilirisiniz belki.

bu arada akuyu taktirmadan once bilgisayara baglayip servis isleminin baslatilmasi lazim ve bu islemin sonunda akunun araca tanitilmasi gerekli. eger bu islem duzgun yapilmazsa aracinida s&s calismaz ve farkli hatalar verebilir.

edit: genel olarak varta onereceklerdir fakat bana sorarsaniz verilen ozellikleri karsilayan her aku bir birine cok yakinlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wonky -- 31 Mart 2020; 12:40:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wonky

hocam ayni ozellikere sahip bir tane almaniz yeterlidir. su an alacaginiz akunun Ah olarak biraz daha yuksek olmasina dikkat edebilirisiniz belki.

bu arada akuyu taktirmadan once bilgisayara baglayip servis isleminin baslatilmasi lazim ve bu islemin sonunda akunun araca tanitilmasi gerekli. eger bu islem duzgun yapilmazsa aracinida s&s calismaz ve farkli hatalar verebilir.

edit: genel olarak varta onereceklerdir fakat bana sorarsaniz verilen ozellikleri karsilayan her aku bir birine cok yakinlar.
    tşkler hocam
  • Golf 7 için Akü tavsiyesi.Golf 7 için Akü tavsiyesi.
    ocak ayında serviste değiştirdim

• sogukta marş basma gücü CCA degeri yüksek olanı alın. En son normak mutlu 260 inci 240 tl civarındaydı.Bunlar 60 amperlik akülerdi.Ayrıca büyük ihtimal onlar sfb aküydü en azından mutluda gördügüm öyleydi.

Tabi sizin araç starp stoplu efb akü lazım.Onların fiyatları farklı olacaktır muhtemelen. Start/stopun ekonomik açıdan bence bir avantajı yok boşuna masraf.Amaç yakıt ekonomisinden ziyade testler sırasında egzos emisyonunu düşürmek

Amperi büyütmenin çok mantıgı yok.Aracınızda ekstra ses sitemi vs yoksa gerek yok.Ayrıca amper yükselince akünün boyutuda degişiklik olabiliyor aracınız da ki akünün keçe kılıfıda olmayacak vs.Fazla para vereceksiniz.

Yazdıgınıza göre aracınızda ki akü efb akü.Mümkünse aynı boyutlarda aküalın.CCa degeri yüksek olsun amper degerini yükseltmek size kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 31 Mart 2020; 23:58:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

sogukta marş basma gücü CCA degeri yüksek olanı alın. En son normak mutlu 260 inci 240 tl civarındaydı.Bunlar 60 amperlik akülerdi.Ayrıca büyük ihtimal onlar sfb aküydü en azından mutluda gördügüm öyleydi.

Tabi sizin araç starp stoplu efb akü lazım.Onların fiyatları farklı olacaktır muhtemelen. Start/stopun ekonomik açıdan bence bir avantajı yok boşuna masraf.Amaç yakıt ekonomisinden ziyade testler sırasında egzos emisyonunu düşürmek

Amperi büyütmenin çok mantıgı yok.Aracınızda ekstra ses sitemi vs yoksa gerek yok.Ayrıca amper yükselince akünün boyutuda degişiklik olabiliyor aracınız da ki akünün keçe kılıfıda olmayacak vs.Fazla para vereceksiniz.

Yazdıgınıza göre aracınızda ki akü efb akü.Mümkünse aynı boyutlarda aküalın.CCa degeri yüksek olsun amper degerini yükseltmek size kalmış.
    yok hocam ses sistemi vs birşey s&s desteklemesini istiyorum tabiki. sizin direk şu aküyü alabilirsiniz uyum sağlar dediğiniz öneriniz varmı hocam henüz almadım yakınlarda alacagım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FcbAYERN -- 5 Nisan 2020; 10:49:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FcbAYERN

yok hocam ses sistemi vs birşey s&s desteklemesini istiyorum tabiki. sizin direk şu aküyü alabilirsiniz uyum sağlar dediğiniz öneriniz varmı hocam henüz almadım yakınlarda alacagım.

Alıntıları Göster
    pm cevapladım. Uyumdan kasıt aracınıza uygun özelliklerde akü aldıktan sonra uyum sorunu olacagını sanmıyorum. İstediginiz efb aküyü alın.
  • Ne yaptınız akü aldınız mı?
  • alembizim kullanıcısına yanıt
    Evet aldım hocam, varta efb n60 12 volt 60 amper 640a. Kargo dahil 550tl satın aldım, kendim taktim bir sıkıntı olmadı gayette iyi şuan. Tşkler ilginiz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FcbAYERN -- 3 Mayıs 2020; 12:23:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FcbAYERN

Evet aldım hocam, varta efb n60 12 volt 60 amper 640a. Kargo dahil 550tl satın aldım, kendim taktim bir sıkıntı olmadı gayette iyi şuan. Tşkler ilginiz için
    Umarım uzun ömürlü olur,sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.

Ayrıca size bir sorum olacak; mesela araç bir hafta çalışmadıgında yada aracı temizlemek için yarım saat civarı kapılar vs açık kaldıgında araç hoparlörlerinde uyarı sesi geliyor mesela teybi açında 10 dakika sonra teyibi kapatın aksi halde otomatik kapatılacaktır şeklinde uyarı veriyor. Ama marş basmasında sorun yok aracın.

Sizin araçta akü bitimine yakın böyle uyarılar oldu mu.Bizim aküde su koyverecek ama ne zaman

• Yok hocam yapmadi o tip birşey bitimi iki aşamalı oldu. İlk aşamada marş basmadı kablolar ile calistirdim 2,3 gün sonrada tamamen bitti akü. Akü aramalarina gectim sonrasında aldım ve eski akü de elimdeydi nette gezerken akünün canlandigini öğrendim arastirmalar yaptim sonrasında arabamdaki biten ölmüş aküyü canlandirdim şuan orjinal aküsüde calisiyor diger aracimda kullaniyorum. Almasamıydım yeni akü diye bazen aklıma geliyor ama yinede bu olay vesilesi ile ölü aküyüde canlandirma olayını öğrenmiş oldum:) sizin akü tamamen biterse kirmizi renk yaniyorsa zaten sarj tutmaz sizde canlandirma şansını deneyin boşa masraf yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FcbAYERN -- 16 Mayıs 2020; 0:24:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • FcbAYERN F kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Aküyü tekrar çalıştırmayı nasıl başarmıştınız?

2016 - 1.4 araç sahibiyim.

Bugüne kadar hiç akü uyarısı vermemişti. Hafta sonu arabayı kullandık.( çalışırken marşı 1sn kadar geç almıştı, aküden olabileceği hiç aklıma gelmedi). Bugün çalıştırmak istediğimizde ekranda neredeyse olabilecek tüm hatalar görünüyor. Rampa kalış, lastik basınç , akü vs.

Aküden olduğunu düşünüyorum. İyi niyet garantisi devam etsin diye bakımlara servisten devam ediyorum. Aküyü harici dışarda değiştirmek iyi niyeti bozuyor muydu? Bilginiz var mıdır?

Ekleme: vw servisi aradım, dışardan değiştirmek iyi niyeti bozmuyormuş.

Ekleme 2: Sabah 07.30da vw yol yardımı aradım, araç servis bakımlı olduğu için ilk kez takviye yapmaya geldiklerinde ücret almayacaklarını belirttiler. Aracı servise çekmek için ısrarcı oldular, kaçak kontrolü yapalım vs.

Sadece takviye yapılmasını istedim, 40dk ya geliriz dediler. Bende kendim hallederim gerek yok deyip takviye yapıp doğru akücüye gittim.

Eskisini verip aşağıdakini 595TL ye taktırdım.

12V70 Ah Amper 760A Varta Start-Stop EFB N70

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 1 Aralık 2020; 10:23:28 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.