Şimdi Ara

Golf 7 18' jant yakıta etkisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
82
Cevap
0
Favori
30.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın zamanda golf 7 1.6 tdi düşünüyorum kısmetse. 18 durban jantlar çok beğeniyorum ve eklemek istiyorum. Yakıt tüketimini ve konforu ciddi derecede etkisi olur mu sonradan pişmanlık yaşatır mı? Özellikle benzer şekilde büyük jant tercih edenler yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

• Bende de büyük jant merakı var.

Bi temiz Evo alsam 19,20 allah ne verdiyse takıcam

Golf için tüketimi zaten etkiler ama bu keyif işidir.

1.5-2 litre oynayabilir şehiriçinde.

Konfor monfor kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thomassee -- 6 Ekim 2013; 21:50:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marlboro insanı

Bu mesaj silindi.
    Eski aracıma taktığım Vossen jantlar başka bi eleman aynısından takmıs. Yakıt etkileme olayı sana bağlı, ben sıka sıka şehir içi 8-9 geziyordm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superstreet -- 24 Mart 2016; 4:13:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: superstreet

Eski aracıma taktığım Vossen jantlar. Yakıt etkileme olayı sana bağlı, ben sıka sıka şehir içi 8-9 geziyordm.

Dizel motor mu sizinkisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: respect_89

quote:

Eski aracıma taktığım Vossen jantlar. Yakıt etkileme olayı sana bağlı, ben sıka sıka şehir içi 8-9 geziyordm.

1.6 TDi DSG High.
  • quote:

Eski aracıma taktığım Vossen jantlar başka bi eleman aynısından takmıs. Yakıt etkileme olayı sana bağlı, ben sıka sıka şehir içi 8-9 geziyordm.

Alıntıları Göster
    Bende bunu anlamıyorum aslan besleyen yemini düşünmez madem aracında yakıt tüketimine etki edecek bir şeyler yapıyorsun o zaman az yaksın diye neden kasıyorsun

Alakasız bir örnek ama benim arkadaşımda hb dizel focus var bende de c max dizel var

bana şehir içi kaç lt yakıyorsun diye soruyor 8 lt deyince gözleri yuvasından fırlayacaktı.

Kendisi de ıkına sıkıla yazın sıcağında terleyerek kışın ayazında titreyerek 5,5-6lt yakıyormuş

o eziyet çekerek 6 lt ben ise yardıra yardıra 8 lt max yakıyorum

• quote:

quote:

quote:

1.6 TDi DSG High.

Peki kardeş en son olarak tavsiye eder misiniz bu araca büyük jant?

Bir de konfor durumundan bahsedebilir misin biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: son_samuray

Bende bunu anlamıyorum aslan besleyen yemini düşünmez madem aracında yakıt tüketimine etki edecek bir şeyler yapıyorsun o zaman az yaksın diye neden kasıyorsun

Alakasız bir örnek ama benim arkadaşımda hb dizel focus var bende de c max dizel var

bana şehir içi kaç lt yakıyorsun diye soruyor 8 lt deyince gözleri yuvasından fırlayacaktı.

Kendisi de ıkına sıkıla yazın sıcağında terleyerek kışın ayazında titreyerek 5,5-6lt yakıyormuş

o eziyet çekerek 6 lt ben ise yardıra yardıra 8 lt max yakıyorum

Ilk kez sıfır araba alıyorum o yüzden danışmak istedim hocam.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Türkiye şartlarında 18" tavsiye etmem. Kendi Volvo V40 aracım R-Design versiyon yani spor bir görünüme sahip olmasına rağmen 17" tercih etmiştim. Çünkü 18" ile denediğimde yoldaki tüm çukurları hissetmiştim. Ben de istemeye istemeye vazgeçtim orjinal R-Design jantlarından fakat iyi ki de yapmışım, hızlıyken öyle çukurlara düştüm ki. İçimden 18 olsaydı kesin biyerleri dağıtmıştım diye geçiririm hala. (ya lastik balon yapar, ya jant zarar görür ya da ön-arka takımlar hasar alır)

18 olan:http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/tr-TR/TR/V40(13-)/2013/T4/Automatic/L.H.D/ShowDocument/VCC-464232

17 olan:http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/tr-TR/TR/V40(13-)/2013/T4/Automatic/L.H.D/ShowDocument/VCC-464230

Aralarında sadece 1 KG ağırlık farkı var ve bunun yakıta çok önemli miktarda etkisi olmayacaktır. Asıl mesele konfor. Bence buna göre yapın değerlendirmenizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Türkiye şartlarında 18" tavsiye etmem. Kendi Volvo V40 aracım R-Design versiyon yani spor bir görünüme sahip olmasına rağmen 17" tercih etmiştim. Çünkü 18" ile denediğimde yoldaki tüm çukurları hissetmiştim. Ben de istemeye istemeye vazgeçtim orjinal R-Design jantlarından fakat iyi ki de yapmışım, hızlıyken öyle çukurlara düştüm ki. İçimden 18 olsaydı kesin biyerleri dağıtmıştım diye geçiririm hala. (ya lastik balon yapar, ya jant zarar görür ya da ön-arka takımlar hasar alır)

18 olan:http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/tr-TR/TR/V40(13-)/2013/T4/Automatic/L.H.D/ShowDocument/VCC-464232

17 olan:http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/tr-TR/TR/V40(13-)/2013/T4/Automatic/L.H.D/ShowDocument/VCC-464230

Aralarında sadece 1 KG ağırlık farkı var ve bunun yakıta çok önemli miktarda etkisi olmayacaktır. Asıl mesele konfor. Bence buna göre yapın değerlendirmenizi.

Alıntıları Göster
    hocam bende golf 7 1.6 tdi dsg highline var, üzerindeki lastikler 225/45/17, sen durban jant seçersen 225/40/18 gelecek, benim ankara şehir içi uzun dönem yakıt tüketimim 5.7 lt/100km

durban jantta taban değişmeyecek ama 18 inch olduğu için konfor azalacak sert bir çukura girdiğindede lastiğin balon yapacak, nerden mi biliyorum önceki aracımda 225/40/18 lastik vardı 2 kere balon yaptırmışlığım vardır

• quote:

quote:

quote:

quote:

1.6 TDi DSG High.

Peki kardeş en son olarak tavsiye eder misiniz bu araca büyük jant?

Bir de konfor durumundan bahsedebilir misin biraz

Benim aracımda spor yayda vardı hızlı girdiğim her kasiste takoza vuruyordum Büyük jant tavsiye ederim, güzel bir araca biniyorsunuz sonucta aracı gösteren seyde janttır. Konfordan yana biraz sıkıntı olur abartılacak kadar değil oda. Sert kasislerde anlaşılır.

• Yeni baba olmuş birisi olarak sanırım en mantıklısı aracı standart haliyle alıp kullanmak. Durban'ın da r
    esimlerine bakarız artık bol bol napalım. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Yeterince fikir sahibi oldum.
  • Birazda kullandiginiz aracin amortisorleri ve kullanilan lastigin yanak kalinligina bagli.
    Benim aracimda 245/45/r18 Continental mevcut hic sikinti yasamiyorum konfor olarak pek fark yok 17 ile.
    Vw nin yanak 40 olmasi lazim sıkıntı olabilir belki.
  • 18 jantın sakıncaları.

1. Kavrama daha çok yorulacak ve erken değişim isteyecek.
    2. Şanzıman daha fazla yorulacak. Zaten narin tabi dsg ise.
    3. Konfor falan kalmayacak.
    4. Lastik balon yapmak yada janta darbe gelsin diye elinden geleni yapacak.
    5. 16 yerine 18 demek 2 lt fazla yakıt sarfiyatı demek.

Yol tutuşun iyi olacak sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

18 jantın sakıncaları.

1. Kavrama daha çok yorulacak ve erken değişim isteyecek.
    2. Şanzıman daha fazla yorulacak. Zaten narin tabi dsg ise.
    3. Konfor falan kalmayacak.
    4. Lastik balon yapmak yada janta darbe gelsin diye elinden geleni yapacak.
    5. 16 yerine 18 demek 2 lt fazla yakıt sarfiyatı demek.

Yol tutuşun iyi olacak sadece.
    Yakın zaman derken?

Yarın istediğin gibi bir aracın özel siparişini versen en erken 3 ay sonra geliyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Yakın zaman derken?

Yarın istediğin gibi bir aracın özel siparişini versen en erken 3 ay sonra geliyor zaten

Alıntıları Göster
    21 jant acayip duruyor araçta ya

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Ürtütücü
  • quote:

Yeni baba olmuş birisi olarak sanırım en mantıklısı aracı standart haliyle alıp kullanmak. Durban'ın da r
    esimlerine bakarız artık bol bol napalım. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Yeterince fikir sahibi oldum.
    duran jant, spor süspansiyonsuz alınamıyor zaten, mutlaka konforda bir miktar azalma olacaktır, çünkü yanak kalınlığı çok düşük ve çukurlar için çok dikkat gerektirir, bende sıra beklememek için boşa düşmüş bir 1.2 tsi durbanı araştırmıştım yakıta etkisi 0.7-0.8 yani max 1 lt yakıtın böyle pahalı olduğu düşünüldüğünde mantıksız ki lastikler eskidiğinde değişim için tanesine 200 yerine 400 tl ödeyeceksiniz, bunu da iyi düşünün.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Alıntıları Göster
    türkiye şartlarında bence 16 janttan sonrası konforu çok düşürüyor.
    ben 17 jantı bile konforsuz buluyordum 18 tamamen gereksiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ffate

türkiye şartlarında bence 16 janttan sonrası konforu çok düşürüyor.
    ben 17 jantı bile konforsuz buluyordum 18 tamamen gereksiz.

Alıntıları Göster
    Dsg li 1.6 tdi 18" durban jantlı bir abimde var kendisi 6,5 litre tüketiyor. Benzer kullanımda ben 5,8 litre tüketiyorum benim aracım manuell ve 17" janta sahip
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.