Şimdi Ara

Göğüs Çalıştığımı Hissetmiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni başladım bench press, dumbell press,incline dumbell press ve pec fly yapıyorum makinedeki. Göğsümün çalıştığını hiç hissetmiyorum ön omuzla göğüs arasındaki bölgenin zorlandığını hissediyorum hatta 2 gün ağrıdı ama göğüste bi şey yok. Bu normal mi ve daha düzgün bi program önerir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanzorhan -- 15 Şubat 2016; 23:19:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dirsekler önemli
  • Aynisini ben yasiyorum dostum inc. Db press yapiyorum gram hissetmiyorum.

• ağriyorsa bi sıkıntı yok demekki kas çalışıyor... yeterli besleniyormusun . kaslarının idmanda pump olmuyorsa beslenme de bi sıkıntı var
  • ilk defa çalıştırdığın için ağrıması normaldir diğer günlerde de çalıştırdığında ağrımaması normaldir. s
  • bari indirdiğinde göğsünde 2 saniye beklet göğsüne indir ama yapıştırma tabi direnç uygula göğsüne düşmemesi için. boynuna yada üst göğüs tarafina değil göğüs uçlarına indirmeye çalış.

• Eğer göğüslerini yeterince hissetmiyorsan kesinlikle programını değiştirmeni tavsiye ederim. Vücut ağırlığı ile yapılan şınav gibi egzersizler bile yeteri kadar zorlarsan göğüs gelişimi sağlar.
  • hocam biraz daha zaman geçtikten sonra dumbell fly ve cable fly da kendini biraz zorla ve iyi beslen
  • benchte mesela, göğsünü çıkarıp kürek kemiklerini arkada sıkıştırmalısın. sen bunu yapınca bar zaten otomatik olarak inmesi gereken yere iniyor. alan thrall, omarisuf, jonnicandito, jason blaha, mattogus falan takip et bu adamları.

omuz ağrısını önlemenin yolu da idmandan önce external rotationlarla eklemi ısıtmak, zayıf kalan arkayı çalıştırmak(face pull, rear delt raise olur). program için de önceki mesajlarıma bakabilirsin.
  • Del Toro kullanıcısına yanıt
    jason blahayı dalga geçmekten başka bir amaçla takip etmeyin. Loser'ın tanımı adam.
  •  Göğüs Çalıştığımı Hissetmiyorum
  • hanzorhan kullanıcısına yanıt
    Ben de aynen senin gibiydim. Sonra çareyi cable fly da buldum. Cable fly a başladıktan sonra göğüslerim rahat 3 gün ağrıyor. Ama pectoralisin çizgisini takip et. Yani Yukarı çaprazdan içeri ve aşağı doğru çek. En içeride kası gerebildiğin kadar ger. Böylece Full Range of Motion çalışmış olursun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.