Şimdi Ara

Godfather Sizce Overrated mi ? (4 yil sonra edit) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
2.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence kesinlikle overrated değil tüm zamanların en iyisi midir elbette tartışılır, ancak en iyilerden biri olduğu su götürmez. Şu varki günümüz sinema seyircisine sunulanlar godfather'ın kullandığı öğelerden çok daha farklı öğeler kullandığı için yeni nesil izlerken sıkılıyor.
  • Ne de çok seviyorsunuz sırf popüler diye yabancı kelime kullanmayı . Yok timing yok overrated yok underrated

Abartılıyor kelimesi varken neden overrated kelimesi kullanılır ki . Şu cümleye bir bakın. Bu durumdan sadece ben mi rahatsızım ?

Godfather Sizce Overrated mi ?

Olası gelecek cevaplara precaution alayım : Evet nasıl yazacağını bana soracak değilsin. Haklısın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGÖ -- 29 Mart 2014; 1:01:50 >
  • overrated diyenler filmin "The Coppola Restoration" da yer alan filmin nasıl çekildiği, oyuncularların nasıl seçildiği vs vs kamera arkası olan bölümünü izlemelerini sonra da filmi bir daha izlemelerini tavsiye ederim

ayrıca mafya tarzı filmlerden hoşlananlara "The Last Don" film adının türkçe ye uyarlaması "Son Mafya" filmini tavsiye ederim ancak filmin ne dublajı ne de alt yazısı mevcut
    konusunda bu kadar iyi filmin alt yazısının olmaması da enteresan hem de üfürükten filmlerin tonla altyazısı bulunabilirken..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

overrated diyenler filmin "The Coppola Restoration" da yer alan filmin nasıl çekildiği, oyuncularların nasıl seçildiği vs vs kamera arkası olan bölümünü izlemelerini sonra da filmi bir daha izlemelerini tavsiye ederim

ayrıca mafya tarzı filmlerden hoşlananlara "The Last Don" film adının türkçe ye uyarlaması "Son Mafya" filmini tavsiye ederim ancak filmin ne dublajı ne de alt yazısı mevcut
    konusunda bu kadar iyi filmin alt yazısının olmaması da enteresan hem de üfürükten filmlerin tonla altyazısı bulunabilirken..

Hocam ileriki gunlerde seriyi tekrar izleyecemde , bu dedigin "The Coppola Restoration" in tamamina nerden ulasabilirim ? Ve filmden once mi yoksa sonra mi izlememi tavsiye edersin? Kamera arkalarini filmden sonra izlemeyi tercih ederim daha zevkli olur ama sen once izleyin dedigin icin sorayim dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

quote:

overrated diyenler filmin "The Coppola Restoration" da yer alan filmin nasıl çekildiği, oyuncularların nasıl seçildiği vs vs kamera arkası olan bölümünü izlemelerini sonra da filmi bir daha izlemelerini tavsiye ederim

Hocam ileriki gunlerde seriyi tekrar izleyecemde , bu dedigin "The Coppola Restoration" in tamamina nerden ulasabilirim ? Ve filmden once mi yoksa sonra mi izlememi tavsiye edersin? Kamera arkalarini filmden sonra izlemeyi tercih ederim daha zevkli olur ama sen once izleyin dedigin icin sorayim dedim.

tekrar izleyeceğin için öncesinde izlesen daha iyi olur ben 3 serinin sonunda izlemiştim ve baya etkilendim mesela Marlon Brando'nun
    büyük oğlunun ölümüne vereceği tepkinin nasıl olması gerektiği senarist, yönetmen ve Marlon Brando tartışıyorlar hani bunun gibi ince ayrıntılara nasıl önem verdiklerini sonrasında nasıl bir oyunculuk ortaya koyulduğunu izliyosun, bir örnek daha vereyim al paçino nun filme nasıl seçildiği ve kimin kararı ile seçildiği vs enteresan şeyler var hoşuma gitmişti yani bu

amazon da serisi bluray ve dvd olarak satılıyordu

• quote:

quote:

quote:

tekrar izleyeceğin için öncesinde izlesen daha iyi olur ben 3 serinin sonunda izlemiştim ve baya etkilendim mesela Marlon Brando'nun
    büyük oğlunun ölümüne vereceği tepkinin nasıl olması gerektiği senarist, yönetmen ve Marlon Brando tartışıyorlar hani bunun gibi ince ayrıntılara nasıl önem verdiklerini sonrasında nasıl bir oyunculuk ortaya koyulduğunu izliyosun, bir örnek daha vereyim al paçino nun filme nasıl seçildiği ve kimin kararı ile seçildiği vs enteresan şeyler var hoşuma gitmişti yani bu

Internetten bulamaz miyim ? Yarin pc den arastirayim bi mutlaka izlemem lazim bunu , bu filmin kamera arkasindaki olaylarini cok merak ediyordum zaten soyledigin iyi oldu , insallah internetten bulabilirim yoksa amazondan getirtmek uzun surer benim icin.

Bu arada izlemissen biliyorsundur , o filmde Pacinonun rolu icin rakipleri kimlerdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 29 Mart 2014; 1:41:16 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Internetten bulamaz miyim ? Yarin pc den arastirayim bi mutlaka izlemem lazim bunu , bu filmin kamera arkasindaki olaylarini cok merak ediyordum zaten soyledigin iyi oldu , insallah internetten bulabilirim yoksa amazondan getirtmek uzun surer benim icin.

Bu arada izlemissen biliyorsundur , o filmde Pacinonun rolu icin rakipleri kimlerdi?

ankarada isen sana 17 gb mkv coppola restorasyonu verebilirim yoksa da internetten araştırman lazım

• hüseyni kullanıcısına yanıt
    17gb bayagi film gibi uzun heralde.
    Maalesef Ankara da degilim.yinede tesekkurler hocam yarin arastiririm ben bulurum muhtemelen ya bulamazsamda satin aliriz artik , ayrica satin alsamda alt yazi olmadigindan pek birsey anlamiyacam muhtemelen ama izlemekte yeter bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: MGÖ

Ne de çok seviyorsunuz sırf popüler diye yabancı kelime kullanmayı . Yok timing yok overrated yok underrated

Abartılıyor kelimesi varken neden overrated kelimesi kullanılır ki . Şu cümleye bir bakın. Bu durumdan sadece ben mi rahatsızım ?

Godfather Sizce Overrated mi ?

Olası gelecek cevaplara precaution alayım : Evet nasıl yazacağını bana soracak değilsin. Haklısın .

Başlığı yazarken benimde dikkatimi çekti
    İngilizce -Türkçe-İngilizce-Türkçe
    Nedense böyle yazmak istedim

• kesinlikle değil
  • Bence değil az bile övülüyor.Marlon Brando , Al Pacino , Robert DeNiro daha ne olsun.Okuduğum senaryo kitaplarında da kurgusu ile ilgili saptamalar , sahnelerin ustaca işlenişi vs. bir çok yönden incelenmiş.O tarz kitaplar okuyunca filmin değeri daha çok anlaşılıyor.
  • Bence alanında en iyi filmlerden biri,keza oyunuyla da birbirini tamamlıyor bence kesinlikle overrated değil
  • Oyunculuklara bakarsan şimdiki yapımlarla aralarında uçurum olduğunu görebilirsin. O zamanki doğallıkla şimdiki yapay kurgular ve saçma oyunculuklar arasında dağlar kadar fark var. Bu tip filmler isterse 2030 yılı olsun yine de beğenilmeye devam edecektir. Hatta bir süre sonra insanlar yapaylıktan boğulduğundan daha bile değerli kılınacaklar. Şimdi görsel olarak insanı tatmin edecek filmler izliyoruz ama içi boş oluyor. Her kaslı erkeği aktör, her göğüs gösterecek cesarete sahip kadını aktris olarak öne sürüyorlar. Sahneye uygun mimik kullanmayı geçtim bir filmi sonuna kadar tek ifadeyle bitiren oyuncular var. Eski yapımlar öyle mi? Bir sahneyi sırf adamın rahatlığı ve o ana verdiği tepki sebebiyle 5-10 kere izleyesin geliyor. İnsanlar bunun gibi sebeplerden bu filmleri kült kabul ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnussen

Oyunculuklara bakarsan şimdiki yapımlarla aralarında uçurum olduğunu görebilirsin. O zamanki doğallıkla şimdiki yapay kurgular ve saçma oyunculuklar arasında dağlar kadar fark var. Bu tip filmler isterse 2030 yılı olsun yine de beğenilmeye devam edecektir. Hatta bir süre sonra insanlar yapaylıktan boğulduğundan daha bile değerli kılınacaklar. Şimdi görsel olarak insanı tatmin edecek filmler izliyoruz ama içi boş oluyor. Her kaslı erkeği aktör, her göğüs gösterecek cesarete sahip kadını aktris olarak öne sürüyorlar. Sahneye uygun mimik kullanmayı geçtim bir filmi sonuna kadar tek ifadeyle bitiren oyuncular var. Eski yapımlar öyle mi? Bir sahneyi sırf adamın rahatlığı ve o ana verdiği tepki sebebiyle 5-10 kere izleyesin geliyor. İnsanlar bunun gibi sebeplerden bu filmleri kült kabul ediyorlar.

Yeni filmlerin durumunu bilmiyorum ama eski filmlerde , eski yönetmenler işini çok ciddiye alan adamlardı , hatta bir örnek vereyim , John Ford bir western filminde oldukça sert bir karakteri canlandıran John Wayne in karısından azar işittiği bir sahnede adamın nasıl tepki vermesi gerektiğini düşünmek için sete bir hafta ara vermiş ve 1 hafta sonra da John Wayne den vermesini istediği tepki sadece karısından azarı işittikten sonra üst üste attığı ayaklarının yerini değiştirmesini istemiş yani sol ayak sağın üstündeyse azardan sonra sağı solun üstüne koymasını istemiş. Demek istediğim şuanki yapımlarda buna fazla dikkat edildiğini sanmıyorum , o yüzden bu tür en ince ayrıntısına kadar çalışılan efsane filmleri eleştirmek kimsenin haddine değil bence , eleştireceksen lotr u eleştir abartılıyor diye.

• quote:

İstediğin her filme overrated de ama buna deme çarpılırsın

Ben şahsen bu filmdeki kurgu-senaryo-kişilik analizi-oyuncu kadrosu-sinematografi-sanatsallığın bu kadar iyi harmanlandığı başka bir film izlemedim , kesinlikle overrated değil , sıkıcı bulabilirsin beğenmeyebilirsin bunlar ayrı konu , beğenmemekle kötü demeyi birbirinden ayır

Zaten bu filme abartılıyor diyenlere nedenini sorsan söyleyebilecekleri tek şey ''sıkıcı'' dır , bunun nedenide onlara hitap etmiyor olmasıdır dediğim gibi beğenmemek ayrı filme kötü-abartı demek ayrı..

+1
    Ben de izlerken arada sıkıldım ama film bitince en sevdiğim fipm oldu ve 7 aydır da bu devam ediyor

• Kesinlikle hayır...

Hatta bu başlığın açılması bile godfather üçlemesine hakarettir... Nasıl olur da İMDB sıralamasında esaretin bedelinden sonra ikinci sırada yer alır anlamıyorum... Bence İMDB ilk üç şöyle olmalıydı....

1) Gotfather üçlemesi (Gotfather 1, 2 ve 3 )

2) Dolar üçlemesi (*Bir avuç dolar *Bir kaç dolar için *İyi, Kötü, Çirkin)

3) Ocean's üçlemesi (*Ocean's eleven * Ocean's Twelve *Ocean's Thirteen)

Ayrı ayrı sayarsan İMDB ilk 9 böyle olmalıdır kanımca... 10. sırada esaretin bedeli olabilir...
  • sensin la overrated

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KötüKediŞero

Kesinlikle hayır...

Hatta bu başlığın açılması bile godfather üçlemesine hakarettir... Nasıl olur da İMDB sıralamasında esaretin bedelinden sonra ikinci sırada yer alır anlamıyorum... Bence İMDB ilk üç şöyle olmalıydı....

1) Gotfather üçlemesi (Gotfather 1, 2 ve 3 )

2) Dolar üçlemesi (*Bir avuç dolar *Bir kaç dolar için *İyi, Kötü, Çirkin)

3) Ocean's üçlemesi (*Ocean's eleven * Ocean's Twelve *Ocean's Thirteen)

Ayrı ayrı sayarsan İMDB ilk 9 böyle olmalıdır kanımca... 10. sırada esaretin bedeli olabilir...

Bir serinin tum filmleri art arda gelmemeli bence

• Değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.