Şimdi Ara

GOD OF WAR: RAGNAROK | PS4/PS5 EXCLUSIVE | TÜRKÇE DİL DESTEĞİ | 9 KASIM 2022 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
9.238
Cevap
116
Favori
448.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konuyla bir alakası yok ama yazmışsın madem bir kaç kelam edeyim..

Part II'den şahsi olarak nefret ediyor olabilirsin, bunu yayınlayan, yapımcılığını üstlenen kişilere küfürde edebilirsin, fakat seni temin ederim oyun fan ürünü bir proje olsaydı, şu an oluşturulan etkinin %10'unu yapamazlardı, kasıtlı ve çok bilinçli bir hikaye seçimi var, Sony Naughty Dog'a güvenmiş, belki PlayStation özel tarihinin en büyük bütçeli oyunu dahi olabilir Part II. (anlaşma maliyetleri hariç)

Günün sonunda yerin dibine gömülen oyun, ilk başta God of War'ın, sonrada Marvel's Spider-Man'in ele geçirdiği "İlk 3 gün satış rekorunu" yerle bir etmiş vaziyette zirve konumda, haftalardır hâla konuşulmaya devam ediyor ve bir 5 - 10 yıl daha her zaman anılacak, tartışılacak bir yapım.

Aynı zamanda Metacritic tarihinin en fazla kullanıcı puanına sahip oyunu, peki bu ne demek? insanlar öyle ya da böyle bu seriye, karakterlere, evrene, hikayesine çok büyük bir önem veriyor, benimsemişler çoktan. Last of Us serisi sadece iki oyunla oyun sektöründe en çok ses getiren, bu seviyede bomba etkisi yapan tek proje olabilir.

Bana göre de, Part II ile seri çok daha büyük ve kapsamlı bir hâl aldı, evren genişletildi, teknolojilerin sınırı zorlandı, grafik ve animasyon konusunda zirveye oynadı, yapay zeka geliştirildi, keza sunum kalitesi, diğer stüdyo ve firmalara ders okutulacak cinsten.

Hikayesi de subjektif bir konu, fakat ben senaryoyu da beğendim, elbette hikayede mutlu olmadım, ama ben bunu da beklemedim, bu sebeple de tatmin oldum aslında.

Bunları anlatmamın sebebi şu, Sony Part II'ye harcadığı maliyeti sadece 3 günde çıkardı, ve hikayenin çok subjektif aşırı kutuplaştırıcı şekilde kurgulanması bir tesadüf değil, şu an bu şekilde gündemi domine ediyorlar, oyunun sadece ip mekaniği dahi Twitter, Reddit gibi sosyal mecralarda günlerce övgü yağmuruna tutuldu, daha birçok teknik detay ve hikaye unsurları vs. bu da en çok Sony'e yarıyor, yani kısacası Sony şu an Neil Druckmann'ı atacak, Naughty Dog'u kapatacak bir kızgınlığa/başarısızlığa sahip değil.

Tekrar diyorum, benim ya da senin hikayeyi sevip sevmemen oyunu başarısız kılmıyor değerli dostum, Sony özellikle Naughty Dog ve Santa Monica'dan çıkmış oyunlarla her daim oyun sektörüne yeni Şaheserler sunmaya ve böylece gündemde kalmaya devam edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 8 Eylül 2021; 3:14:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Press a Key

Konuyla bir alakası yok ama yazmışsın madem bir kaç kelam edeyim..

Part II'den şahsi olarak nefret ediyor olabilirsin, bunu yayınlayan, yapımcılığını üstlenen kişilere küfürde edebilirsin, fakat seni temin ederim oyun fan ürünü bir proje olsaydı, şu an oluşturulan etkinin %10'unu yapamazlardı, kasıtlı ve çok bilinçli bir hikaye seçimi var, Sony Naughty Dog'a güvenmiş, belki PlayStation özel tarihinin en büyük bütçeli oyunu dahi olabilir Part II. (anlaşma maliyetleri hariç)

Günün sonunda yerin dibine gömülen oyun, ilk başta God of War'ın, sonrada Marvel's Spider-Man'in ele geçirdiği "İlk 3 gün satış rekorunu" yerle bir etmiş vaziyette zirve konumda, haftalardır hâla konuşulmaya devam ediyor ve bir 5 - 10 yıl daha her zaman anılacak, tartışılacak bir yapım.

Aynı zamanda Metacritic tarihinin en fazla kullanıcı puanına sahip oyunu, peki bu ne demek? insanlar öyle ya da böyle bu seriye, karakterlere, evrene, hikayesine çok büyük bir önem veriyor, benimsemişler çoktan. Last of Us serisi sadece iki oyunla oyun sektöründe en çok ses getiren, bu seviyede bomba etkisi yapan tek proje olabilir.

Bana göre de, Part II ile seri çok daha büyük ve kapsamlı bir hâl aldı, evren genişletildi, teknolojilerin sınırı zorlandı, grafik ve animasyon konusunda zirveye oynadı, yapay zeka geliştirildi, keza sunum kalitesi, diğer stüdyo ve firmalara ders okutulacak cinsten.

Hikayesi de subjektif bir konu, fakat ben senaryoyu da beğendim, elbette hikayede mutlu olmadım, ama ben bunu da beklemedim, bu sebeple de tatmin oldum aslında.

Bunları anlatmamın sebebi şu, Sony Part II'ye harcadığı maliyeti sadece 3 günde çıkardı, ve hikayenin çok subjektif aşırı kutuplaştırıcı şekilde kurgulanması bir tesadüf değil, şu an bu şekilde gündemi domine ediyorlar, oyunun sadece ip mekaniği dahi Twitter, Reddit gibi sosyal mecralarda günlerce övgü yağmuruna tutuldu, daha birçok teknik detay ve hikaye unsurları vs. bu da en çok Sony'e yarıyor, yani kısacası Sony şu an Neil Druckmann'ı atacak, Naughty Dog'u kapatacak bir kızgınlığa/başarısızlığa sahip değil.

Tekrar diyorum, benim ya da senin hikayeyi sevip sevmemen oyunu başarısız kılmıyor değerli dostum, Sony özellikle Naughty Dog ve Santa Monica'dan çıkmış oyunlarla her daim oyun sektörüne yeni Şaheserler sunmaya ve böylece gündemde kalmaya devam edecektir.
    dediklerin sadece bahane. ilk oyunun yönetmeni ve yapımında rol olan bir sürü kilit çalışan natydog dan ayrıldı. hemde olaylı şekilde

o yüzden oralık bu şeresize size kaldı. benim sinirim ve öfkem ps tarafında exclusive olarak tek oynadığım oyunun mahvedilmesi şimdi part 2 aklıma geldikçe

1. oyunuda oynayasım gelmiyor. 1. oyunu en az 8 defa bitirdim .ben halen bir umutla part 2 nin yeniden çekilmesini bekliyorum

• Bu oyun tam bir efsane.
    Devamını heyecanla bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Santa Monica'dan paylaşım.

Bir çok alanda stüdyoya alımlar devam ediyor.

GOD OF WAR: RAGNAROK | PS4/PS5 EXCLUSIVE | TÜRKÇE DİL DESTEĞİ | 9 KASIM 2022

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 2 Eylül 2020; 20:36:23 >
  • God of war 2 2022 yılında duyurulurlar. Ve 2023 veya 2024 yılları arasında çıkacağını tahmin ediyorum. Fakat Gow 2 grafikleri PS5 konsolunda fotorealistik 4k 30 FPS ray tracing desteği ile geleceğini tahmin ediyorum. PS5 konsolunun gerçek gücünü Gow 2 exclusive oyunu ile belli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powersmachine54 -- 2 Eylül 2020; 22:4:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

God of war 2 2022 yılında duyurulurlar. Ve 2023 veya 2024 yılları arasında çıkacağını tahmin ediyorum. Fakat Gow 2 grafikleri PS5 konsolunda fotorealistik 4k 30 FPS ray tracing desteği ile geleceğini tahmin ediyorum. PS5 konsolunun gerçek gücünü Gow 2 exclusive oyunu ile belli olur.
    30 fps cikicaksa cikmasin midem bulandi artik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • waleur5 kullanıcısına yanıt
    Hocam PS5 yüksek grafik detaylı,fotorealistik seviyesinde grafiği 4k 60 FPS açamaz. Hem 30 FPS olsun ben mesela PS4'de uncharted 4 30 FPS'de oynarken rahat bir şekilde kasmadan oynuyorum. Hem ray tracing ışın izleme teknolojisi ile fotorealistik 4k 30 FPS'de PS5 konsolunda Gow 2 bana göre çok yeterlidir. Santa Monica PS5'in gerçek tam gücünü Gow 2 exclusive oyunu ile kullanacaktır.

• Şu devirde hala 30 fps oyun oynamak.. seçeneği oyuncuya bıraksalar bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Hocam PS5 yüksek grafik detaylı,fotorealistik seviyesinde grafiği 4k 60 FPS açamaz. Hem 30 FPS olsun ben mesela PS4'de uncharted 4 30 FPS'de oynarken rahat bir şekilde kasmadan oynuyorum. Hem ray tracing ışın izleme teknolojisi ile fotorealistik 4k 30 FPS'de PS5 konsolunda Gow 2 bana göre çok yeterlidir. Santa Monica PS5'in gerçek tam gücünü Gow 2 exclusive oyunu ile kullanacaktır.
    Dalgami geciyon ya konsol oyunculugu ilerlemiyor 2021 olucak hala 30 fps aliniyorsa kusura bakma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • waleur5 kullanıcısına yanıt
    En önemli olan oyunun kalitesidir. Ve PS5 4k 60 FPS yüksek grafik seviyesinde oyunu açamaz. Ray tracing ışın izleme teknolojisi ile de eklenince 4k 30 FPS fotorealistik seviyesinde destekleyebileceğini tahmin ediyorum. PS5 de ancak fifa,Pes ve yarış oyunları,donanıma fazla yük bindirmeyen oyunları 4k 60 FPS açabilir. Ama open world ve yüksek grafik detay seviyesinde oyunu 4k 60 FPS açamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powersmachine54 -- 2 Eylül 2020; 22:33:20 >
  • Neyse konu amacından sapmasın. Cory Barlog yine mükemmel bir God of war 2 yapacaktır. Ve Cory Barlog çok sempatik bir adama benziyor.

• powersmachine54 kullanıcısına yanıt
    Eğer Santa Monica'nın Ps5'e gelecek ilk projesi God of War 2 olursa, oyunun yakın zamanda duyurulup 2022 İlk yarıda çıkmasını çok olası görüyorum.

Şu an her alanda yoğun alımlar devam ediyor, yakında kokusunun çıkacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 2 Eylül 2020; 22:56:2 >
  • Hocam 2022 yılında God of war 2'nin PS5 çıkması bana biraz erken gibi geliyor.Benim tahminim yeni God of war 2 2023,2024 yılları arasında çıkar.Tabi sizin dediğiniz gibi Santa Monica'nın eğer ilk projesi Gow 2 olursa belki 2022 yılında çıkma ihtimalide olabilir.Hatta Santa Monica 2 projesi için PS5 konsoluna oyunları geliştiriyor ise ikinci projesi yeni bir oyun projesi olabilir.Neyse hocam zamanla her şey belli olur.
  • Favorim , yerimizi alalım .
  • Santa Monica'da her gün yeni iş pozisyonlarında alımlar hız kesmeden devam ediyor

https://twitter.com/SonySantaMonica/status/1301550573926322176?s=19

• Oyun bu sene duyurulur seneye ya da önümüzdeki bahar ayında da çıkış yapar bence.

Hazır oyun motoru ve dünyası olmasına rağmen 3 senedir ne yapıyor olabilirler ki? Farklı bir ip üzerinde çalışmadıklarını farz ediyorum.

Sony’nin elinde Horizon, GT7 ve demon souls dışında duyurulmuş farklı bir title’ları yok. Bu oyunların sevenleri olsa da konsol aldıracak derecede iyi oyunlar değiller.

• Şu başlığı her gördüğümde gözlerim faltaşı gibi açılıyor, her seferinde oyun açıklandı sanıyorum. Arkadaş, sürekli aynı numara yenmez ki

Ps5'te nasıl bir God od War olur diye hayal etmek bile güzel. Ratchet and Clank demosundan gördüğüm üzere, Jormungand'u deniz atı gibi kullanıp diyar portalından geçip Antik Yunan'a gitmek bile mümkün olabilir

• Hemde yükleme ekranı olmadan. :)
    Zaten ilk God of War'da bu yapıldı Tek kamera açısı ile. Şimdi SSD'de Ray Tracing ve 4K / 8K Texture paketleri ile bizleri güzel bir God of War devam oyunu bekliyor..

Yine Heyecan bastı güzel olacak güzel.
  • God of War 2, Ps5'in güç göstergesi olacaktır.

God of War'da dahi muhteşem ve epik sahnelere şahit olduk, belki bu denli gaza gelmeyi en iyi filmlerde/kitaplarda bile yaşamadık.

Kamera açıları, kullanılan teknikler ve Kratos'un oyun dünyasına yeni ve sıfırdan dönüşü kusursuz düzeyde sayılırdı.

Şimdi ise, en zoru geride bıraktılar ve hali hazırda temeli atılan gökdelene kat dikiyorlar.

Ps4'den 5.5 kat daha güçlü cihazda nasıl boss savaşları görürüz düşünmesi dahi heyecan verici, Ps5'in ilk 3 - 4 yılı için "en üst düzey" oyun olarak gösterilecektir.

Mimir, kafasını kesmemizden öncesine kadar her gün Odin'in kendisine işkence ettiğini söylüyordu, Kratos ise onu gövdesinden ayırıp bir nevi "kaçırdı."

Odin'in sizce bu olaydan haberi yok mu? Kuzgunları ona haberi çoktan verdi ama sinir ve öfkeyle hareket eden biri değil Odin, sinsi ve kurnaz...

God of War 2'de işler büyüyecek, God of War (2018) sadece ileride olacakların ön gösterimiydi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.