Şimdi Ara

Giulietta'dan Sonra 308 vs Leon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar Giulietta'ya keyifle biniyorum. Ama kilometre 152 bine geldi. İki gündür gittiğim servisin bir müşterisi benim aracı sormuş. Bugün görüştük baktılar 70 binden aşağı inmedim. Aslında o kadar etmeyeceğini biliyorum ama çok fazla sevdiğim için bir yanım da satılmasını istemiyor. 67-68 deseydim el sıkışmak için hazır bekliyorlardı. Defalarca aracımı baya beğendiklerini bir güzellik yaparsam hemen kapora vereceklerini söylediler. Her neyse kilometrenin yükselmesi de kafamı kurcaladığı için bugün 83 bin civarına kadar araç bakmaya başladım. Olur da satarsam ne alırım diye...

308 Allure veya CEP donanım Leon ise FR olarak kafama yatan araçlar.

Leon biraz daha piyasa arabası olmuş olacak belki satarken biraz daha hızlı gidecek ancak kullanıcı kitlesinin aracı nasıl kullandığını kestirememek can sıkıcı oluyor.

308 cephesinde ise 25-60 bin kilometre arasında tertemiz araçlar var. Dizel motorunun kendini kanıtlamış olması, temizinin daha kolay bulunması bir parça daha 308'e yaklaştırıyor beni. Ama piyasası nasıldır ? Kronik arızaları var mıdır veya aldıktan sonra pişman eder mi düşünmeden edemiyorum

Özellikle 308 kullanıcılarının konumu görürlerse bir cümle ile de olsa beni aydınlatmalarını rica ediyorum.

Bu arada niyetim Giulietta'dan sonra yol tutuş anlamında çok kayıp yaşamadan konfor ve kaliteyi bir parça artırmak ve olabildiğince sorunsuz masrafsız binmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 16 Mart 2019; 19:42:30 >

• Hocam merhaba ,

2016 dan 2018 yılına kadar 308 Allure bluehdi eat6 kullandık , gerek aracın rafineliği , gerek yol tutuşu , gerek konforu çok güzel bir araçtı , konsol sade ve şık , trim sesi hiç olmadı. Şuan yeni Qasqhai a geçtik , trim sesleri var , malzeme kalitesi 308 e göre daha düşük , bana sorarsanız 308 malzeme kalitesi , yol tutuş , işçilik olarak kendi sınıfının üzerinde. 308 i eleştireceğim noktalar aracın çok narin olması , dış sac ve boya ince çizilmeler kapı vurukları çok oluşuyor. Led farlı bir 308 almanızı çok öneririm , farları çok iyi. Ara hızlanmalar ve gaz tepkisi sport mod da oldukça iyi , arka torsiyon çok sert bozuk engeller dışında hissettirmiyor. Arka diz mesafe darlığını geniş bagajıyla telafi ediyor.

Yakıt tüketimi uzun yolda 4.7 - 5.5 arası genelde 110-130 km aralığında , 140 - 160 aralığında 5.5 lt leri buluyor , şehir içi yoğun trafik dur kalk , kısa mesafelerde 6.5 - 7.5 lt ler civarındaydı 26.000 km kullandık.

308 i leonla kıyaslamayın , golf ile karşılaştırdığımda golf un konforu dışında her türlü 308 derim.

Hayırlı günler.
    Bir çok defa Leon ve 308 kullandım. Hatta forumdan yakın bir arkadaşımada bu araçlar
    arasında seçim yapmak üzere defalarca aynı segment tüm rakiplerini test ettik.

Bahsi geçen iki araç arasında Leon yalıtımı zayıf bir araç ve trim sesi gerçekten sıfırında dahi var
    insanı rahatsız ediyor, ancak 308 bu konularda oldukça iyi, mümkünse Allure paket alın..

Yol tutuş konusunda her ikiside iddialı. Keyifli kullanımı ve Aisin EAT6 tam otomatik şanzımanı nedeniyle 308 tavsiye ederim.

.
    Bildiği kadarıyla standart bir Allure'un eğer Konfor paketli vs. değilse CEP pakete karşı hiç bir artısı yok. Konfor paket alınırsa eğer anahtarsız giriş vs var.

CEP'in Otomatik Park, Kör Nokta, Alarm, Cam Tavan gibi fazlalıklar var.

Aracın şasi numarasıyla sorgu yapıldığı zaman süspansiyonlarının güçlendirilmiş olduğu yazıyordu sanırım. Direksiyon sistemi de farklı. Yani evet CEP'ler aslında bize daha uygun araçlar. Yollar köstebek yuvası.

Kaputta tüm Pejo modellerinde olduğu gibi özür var. Boya değilde vernik atması oluyor. Bende de çok az oldu. Ama kapı içi pas vs. hiç denk gelmedim. 308 gruplarında da gelmedim. En azından 308 için.
  • Giuliettaya hiç binmedim ancak 2014 Leon 1.2 TSI DSG sahibi olarak sizi tatmin edecek veya aradaki farka değecek bir fark yaratacağını zannetmiyorum. İki araç arasında kalsam en azından bildiğim araç diyerek Giuliettayla devam ederdim sanırım. Ancak dediğim gibi hiç binmedim sadece dış görünüşünü aşırı beğendiğim bir araç o kadar.
  • Hocam ben size de danışarak oncesinde bu arabalar hakkinda fikir alarak tertemiz bir Guiletta buldum ve aldım inanılmaz memnunum. Bu konuda teşekkür ederim.

Bu iki araç arasında ise 308 dizel eat6 şanzımanlı aracı kullanma fırsatım olmuştu. Gerçekten gidişi, yakıt tasarrufu ve bence tasarımı, yol tutuşu güzel bir araba . Bence memnun kalırsınız. Dediginiz gibi leon çok fazla piyasa ve ne yazık ki apaçi arabası gibi oldu artık . Ben şahsen 308 tercih ederdim tek dezavantajı leon yada giulietta kadar spor gözükmüyor ama araba komple güzel bir arac.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim hocam ne mutlu faydam dokunduysa Dediğim gibi aracımdan çok memnunum Spor2 paketli cam tavanlı hatasız falan ama işte kilometre 150 bin oldu. 200 bine gelse motor ne kadar sağlıklı da olsa insanlar öldüm para teklif edecekler diye korkumdan bi arayışa girdim. 308 iki kez teste çıkmıştım Denonulu bir araç buldum aslında 28 binde aklıma yattı ama işte sadece aklıma Kalbim hala temiz bir 1.4TB Giu bul ona bak diyor

• marslan1999 kullanıcısına yanıt
    Hocam aracım 150 bine gelmese kesinlikle aklımda olan bi şey değildi bu değişim. Aradığım pakette ve 100 bin altında Giulietta yok (gerçi olsa da uçuk bir fiyat istenecektir) o yüzden ibremi 308 ve Leon’dan yana çevirmiştim

• Tabi ki 308 derim.
    Ben de bi tane sardırmak üzereyim şu an ;)
    2. Classic ed.plus maceram olacak gibi, ilkini sıfır almıştım.

• Hocam o aracın 500 bin km'ye kadar yolu var, 150 bin nedir ki?
    Yok değişiklik istiyosanız ya da model yükselteyim derseniz o ayrı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon kullanmadın fakat Gulietta 1.4 tbt kullandım, 308 bluehdi eat6 sahibi olarak kıyaslayayım.
    -Tabiki 170hp lik gulietta daha performansıydı fakat 308 in 300nm torku da yabana atılacak gibi değil. Yani sizi uzun yolda yokuş bayır performansıyla rahat ettirir.

-Malzeme kalitesi olarak 308 bariz daha iyi fakat guli nin koltuklarını ve kapı içlerindeki deriyi beğenmiştim.

-Yalıtım olarak dizel olmasına rağmen 308 daha başarılı bi araç, 110-120km ye kadar rüzgar sesi almıyorsunuz.

-Konfor karşılaştırmak hata olur çünkü guli spor karakterli sert süspansiyonlu ve 18" jantlı olduğu için bana çok sert gelmişti.

Ben 308imi seviyorum. Eat6 ve bluehdi çok iyi bir ikili, yol tutuşuda torsiyona rağmen çok çok iyi. Arka diz mesafesi sınıf standartlarının altında fakat bizim oğlan daha ufak be binen arkadaşlar da rahatsız olmadı, tabi cam tavanın verdiği ferahlık da var. 420lt lik bagaj hacminide unutmamak lazım.

Leon la ilgili dsg ve daha önce trim sesi problemleri çoktu bu aklınızda bulunsun. Ayrıca vag servis kalitesi peugeot un yanından geçemez.

Bence almak istediğiniz modelleri test edin öyle karar verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Tabi ki 308 derim.
    Ben de bi tane sardırmak üzereyim şu an ;)
    2. Classic ed.plus maceram olacak gibi, ilkini sıfır almıştım.
    Hocam golf almıştınız 308 den sonra, aynı tadı vermedi mi?

• Sizinle giu öncesi de konuşmuştuk sanırım belki hatırlarsınız
    Ben giuliettayı satsam ikisinden birini alacak olsam önceliği dizel otomatik bir 308e verirdim gerçekten güzel gidiyor bizim arabalara kıyasla.
  • İkisi de guilettadan sonra çok tat vermez ama bence ikisi arasında tabi ki leon daha spor ve karakterli duruyo.308 çok tipsiz düz zaten alırsan 2.elde de çok zarar edersin.Leon öneririrm

• Bir çok defa Leon ve 308 kullandım. Hatta forumdan yakın bir arkadaşımada bu araçlar
    arasında seçim yapmak üzere defalarca aynı segment tüm rakiplerini test ettik.

Bahsi geçen iki araç arasında Leon yalıtımı zayıf bir araç ve trim sesi gerçekten sıfırında dahi var
    insanı rahatsız ediyor, ancak 308 bu konularda oldukça iyi, mümkünse Allure paket alın..

Yol tutuş konusunda her ikiside iddialı. Keyifli kullanımı ve Aisin EAT6 tam otomatik şanzımanı nedeniyle 308 tavsiye ederim.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 16 Mart 2019; 23:50:27 >
  • 3 ünü de kullandım:) Giuiletta deki fren kalitesi, direksiyon hissi bu araçlarda yok.giuletta doğrudan bmw 1 in v40 ın rakibidir. 1.4 tbt 150 bin hiç birşey, bir 100 bin daha rahat binilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Hocam golf almıştınız 308 den sonra, aynı tadı vermedi mi?

Alıntıları Göster
    Golf güzel araç ama çok km yapan birisi için yüksek değerde araca binmek sıkıntı oluyor.
    Her 10 bin km'nin araçtan düşürdüğü bir değer var, yukarılarda rüzgarlar daha sert, 80-90 bin tl bandı benim için daha makul.
    O bantta da 308 gerçekten en mantıklı araçlardan diye düşünüyorum.

Golf-308 konulu bir değerlendirmeyi de ilk fırsatta yapacağım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Golf güzel araç ama çok km yapan birisi için yüksek değerde araca binmek sıkıntı oluyor.
    Her 10 bin km'nin araçtan düşürdüğü bir değer var, yukarılarda rüzgarlar daha sert, 80-90 bin tl bandı benim için daha makul.
    O bantta da 308 gerçekten en mantıklı araçlardan diye düşünüyorum.

Golf-308 konulu bir değerlendirmeyi de ilk fırsatta yapacağım :)

Alıntıları Göster
    İncelemenizi sabırsızlıkla bekliyorum

• Düşük km bravo alın cam tavanlı. Kalan para ile de döviz, altın vs yatırım yapın.

Ben iki aracı da kullanmadım o yüzden fikir olması amacı ile yazdım. Sevgiler...

• Hocam merhaba ,

2016 dan 2018 yılına kadar 308 Allure bluehdi eat6 kullandık , gerek aracın rafineliği , gerek yol tutuşu , gerek konforu çok güzel bir araçtı , konsol sade ve şık , trim sesi hiç olmadı. Şuan yeni Qasqhai a geçtik , trim sesleri var , malzeme kalitesi 308 e göre daha düşük , bana sorarsanız 308 malzeme kalitesi , yol tutuş , işçilik olarak kendi sınıfının üzerinde. 308 i eleştireceğim noktalar aracın çok narin olması , dış sac ve boya ince çizilmeler kapı vurukları çok oluşuyor. Led farlı bir 308 almanızı çok öneririm , farları çok iyi. Ara hızlanmalar ve gaz tepkisi sport mod da oldukça iyi , arka torsiyon çok sert bozuk engeller dışında hissettirmiyor. Arka diz mesafe darlığını geniş bagajıyla telafi ediyor.

Yakıt tüketimi uzun yolda 4.7 - 5.5 arası genelde 110-130 km aralığında , 140 - 160 aralığında 5.5 lt leri buluyor , şehir içi yoğun trafik dur kalk , kısa mesafelerde 6.5 - 7.5 lt ler civarındaydı 26.000 km kullandık.

308 i leonla kıyaslamayın , golf ile karşılaştırdığımda golf un konforu dışında her türlü 308 derim.

Hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oemci32 -- 17 Mart 2019; 7:29:35 >

• Hocam selamlar..
    Bence 308 CEP güzel bir tercih olur. Ama alacağınız 308’in servis geçmişini kontrol ettirin. e-HDI motorlarda enjektör problemi yaşanabiliyor. Arkadaşımın 308 CEP’i henüz 10 binlerdeyken enjektör problemi verdi. Garanti varken ücretsiz değiştiler, sonrasında durum ne olur bilemiyorum.

+10.000₺ civarı ile Bluehdi 120 EAT6 308 Allure da düşünebilirsiniz.

Hitap eder mi bilmiyorum fakat Astra J Sedan 1.6 CDTI 136 AT6 Elite + Sunrooflu araçlar da o bütçede gözüme çarpıyor. Tam otm olmasından ötürü şehir içi biraz yakacaktır, ama Giulietta ile aşırı bir fark olacağını düşünmüyorum. Aracın yüksek hızlardaki elastikiyetini ise çok beğendim. 100-200 çok başarılı. Bence bir göz atabilirsiniz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinattimyalnizliga -- 17 Mart 2019; 11:4:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Leon kullanmadın fakat Gulietta 1.4 tbt kullandım, 308 bluehdi eat6 sahibi olarak kıyaslayayım.
    -Tabiki 170hp lik gulietta daha performansıydı fakat 308 in 300nm torku da yabana atılacak gibi değil. Yani sizi uzun yolda yokuş bayır performansıyla rahat ettirir.

-Malzeme kalitesi olarak 308 bariz daha iyi fakat guli nin koltuklarını ve kapı içlerindeki deriyi beğenmiştim.

-Yalıtım olarak dizel olmasına rağmen 308 daha başarılı bi araç, 110-120km ye kadar rüzgar sesi almıyorsunuz.

-Konfor karşılaştırmak hata olur çünkü guli spor karakterli sert süspansiyonlu ve 18" jantlı olduğu için bana çok sert gelmişti.

Ben 308imi seviyorum. Eat6 ve bluehdi çok iyi bir ikili, yol tutuşuda torsiyona rağmen çok çok iyi. Arka diz mesafesi sınıf standartlarının altında fakat bizim oğlan daha ufak be binen arkadaşlar da rahatsız olmadı, tabi cam tavanın verdiği ferahlık da var. 420lt lik bagaj hacminide unutmamak lazım.

Leon la ilgili dsg ve daha önce trim sesi problemleri çoktu bu aklınızda bulunsun. Ayrıca vag servis kalitesi peugeot un yanından geçemez.

Bence almak istediğiniz modelleri test edin öyle karar verin.
    Bu yoruma birebir katılıyorum. Yaklaşık 1 yildir 2017 1.6 bluehdi 120bg 300 tork 308 kullanıyorum. Tek zayıf yani koldayamayi arkaya fazla uzattiklari icin arka ortada oturanin diz mesafesi azaliyor. Bu kisi bacaklarini yana atmali. Yanlarda sikinti yok.arka diz mesafesi tabiki buda kişiye göre değişir. Benim boyum 173. Evdekiler genelde bu boyda bizde şikayet eden olmadı. Uzun boylu olanlar da sıkıntı olabilir. Bunun dışında aşırı beklentisi olmayan kişiyi tatmin eder.

• Arkadaşlar konu benzer olduğu için konu sahibinin de hoşgörüsüne sığınarak burada sorayım.

2 tane 308 CEP'den birini almak üzereyim. İkisi de ilk sahibinde ve boyasız. İkisinin de ilanı yok :) eski mesajlarımdan yola çıktım.

1. Seçenek bana 300 km yakında. Tekno Gri. 42 bin km'de, son biteceği rakam 87 bin.
    2. Seçenek uzak, 900km. Gümüş Gri. 13 bin km'de, son biteceği rakam 90 bin.

2.nin direksiyon daha temiz, kozmetik olarak daha hatasız.

Tercihiniz hangisi olurdu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 17 Mart 2019; 11:44:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.