Şimdi Ara

Giulietta'dan Sonra 308 vs Leon (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    2 hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkeril kullanıcısına yanıt
    Dolandırmadan yazayım; her ikisinin de hatasız ve aynı donanımda olduğunu varsayarak ben direk 2. seçeneğe yönelirdim. 3-5 bin daha tuzlu olacak belki ve biraz daha yorulup zaman harcayacağım ama sonuçta kozmetik olarak daha kusursuz ve 29 bin km daha az kullanılmış bir aracım olacak. Ayrıca belli başlı masraflı bakım km leri de daha uzak olacak.
  • 308 Cep dedigimiz arac Euro5 Normlu bir motor..Manuel vites..Allure pakete gore artilari da var eksileri de..

Allure pakete gore suspansiyon sistemi de farkliymis bildigim kadariyla.

Aslinda arac fazlaligi 308 CEP'ler..Misir,Tunus gibi ulkelere satilmak icin öngorulen bir arac..

Boya kalitesi daha mi dusuk anlamadim..Kapi ici paslar ve kaputta boya atma sikintisini duydun bir kac yerde..Benim de baktigim bir aracti..

Allure ile Cep, donanim ve suspansiyon olarak farkli..

CEP 308' de garantiden zorunlu arka suspansiyon ile ilgili degisimler var..Kimisi degistirmis kimisi degistirmemis..

Kimisi de Turkiye sartlarinda Cep suspansiyonlari daha uygun diyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 17 Mart 2019; 12:25:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logan1990

3 ünü de kullandım:) Giuiletta deki fren kalitesi, direksiyon hissi bu araçlarda yok.giuletta doğrudan bmw 1 in v40 ın rakibidir. 1.4 tbt 150 bin hiç birşey, bir 100 bin daha rahat binilir.
    Bence de satacaksanız alfa ayarında bir şeyler bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

308 Cep dedigimiz arac Euro5 Normlu bir motor..Manuel vites..Allure pakete gore artilari da var eksileri de..

Allure pakete gore suspansiyon sistemi de farkliymis bildigim kadariyla.

Aslinda arac fazlaligi 308 CEP'ler..Misir,Tunus gibi ulkelere satilmak icin öngorulen bir arac..

Boya kalitesi daha mi dusuk anlamadim..Kapi ici paslar ve kaputta boya atma sikintisini duydun bir kac yerde..Benim de baktigim bir aracti..

Allure ile Cep, donanim ve suspansiyon olarak farkli..

CEP 308' de garantiden zorunlu arka suspansiyon ile ilgili degisimler var..Kimisi degistirmis kimisi degistirmemis..

Kimisi de Turkiye sartlarinda Cep suspansiyonlari daha uygun diyor...
    Bildiği kadarıyla standart bir Allure'un eğer Konfor paketli vs. değilse CEP pakete karşı hiç bir artısı yok. Konfor paket alınırsa eğer anahtarsız giriş vs var.

CEP'in Otomatik Park, Kör Nokta, Alarm, Cam Tavan gibi fazlalıklar var.

Aracın şasi numarasıyla sorgu yapıldığı zaman süspansiyonlarının güçlendirilmiş olduğu yazıyordu sanırım. Direksiyon sistemi de farklı. Yani evet CEP'ler aslında bize daha uygun araçlar. Yollar köstebek yuvası.

Kaputta tüm Pejo modellerinde olduğu gibi özür var. Boya değilde vernik atması oluyor. Bende de çok az oldu. Ama kapı içi pas vs. hiç denk gelmedim. 308 gruplarında da gelmedim. En azından 308 için.

2. Secenek hocam ama hayırdır ? :))

• Hocam öncelikle bende 2 ay önce 160 K kullandığım Giu mu sattım 220 bin km de felandı. :) gittim yerine passat aldım ama gelin bana sorun birde :) Giu ayrı dünya.

Leon yada golf tavsiyem olur. DSG olsun ama
  • Teşekkürler arkadaşlar, konuyu daha fazla meşgul etmeden mevzuyu sonlandırayım.

2. si için anlaştım. Gece uçakla Malatya yolcusuyum.

1.de bir de araç kredisi nedeniyle rehinli olma (10 bin tl kadar), lastiklerin eskimiş olma, camda da bozuk para kadar bi çatlak durumları vardı. 2'de de ufak 2 çizik var ama dikkat çekmiyor pek.
    Tekno gri olsun isterdim, ama nasip belki sonraki kasada olur :)
    Beyaz seçeneklerim de vardı ama artık bıktım, CEP'lerde bi kırmızı olsa mesela direk ona bakardım ama yok.

Not: Golfü hafta içi sattım 130 bine. 2018 TDI highline manuel beyaz 25 bin km idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 17 Mart 2019; 12:56:47 >
  • oemci32 kullanıcısına yanıt
    Golfün 308e göre pek konfor artısı yok bence. İkisi de zayıf bu konuda. Golfün yalıtımı daha iyi, işçilik, malzeme daha tok, daha iyi his veriyor. 308 direksiyon, yol tutuş, sürüş daha keyifli. Motor tüketim performans gibi konularda da daha iyi olabilir çünkü daha hafif bir araba.

• Ben olsam giu ile devam ederdim.

Malatya'dayım.Sorunsuz bir alışveriş dileğiyle iyi yolculuklar. Bilgi ve paylaşım için peugeot 308 T9 facebook grubumuza üye olabilirsiniz.

• 2,5 yıl ve yaklaşık 58.000 km dir 2014 model 308 kullanan biri olarak kesinlikle 308 i tereddütsüz tavsiye ederim. 308 geyik testi https://youtu.be/jMzaufUquys
    308 yol tutuş konusunda sınıfında en iyilerden. Aynı testin Golf ile yapılanını izleyin,Tek kelimeyle REZALET. Golfte olup 308 de benzeri veya alternatifi olmayan tek bir şey var o da hayalet gösterge. O da aman aman birşey değil.

308 Leondan bir gömlek üstün bir araç. Leon 308 e rakip değil olamaz da. Ayrıca Leon Golfün ucuz alternatifi yani yan malı. Golf ne ki Leon ne olsun? Leon dış tasarım olarak 308 e göre daha hoş görünebilir ama iç tasarımı da ona göre bir o kadar berbat. Leon keskin hatlara sahip daha sportif görünüyor. 308 biraz daha yuvarlak hatlara sahip olduğu için Leon kadar sportif görünmüyor. İkisi arasında kalırsam önceliğim 308 olurdu fakat En dolu paket Led farlı açılır cam tavanlı Mavi veya Gri renkli bir Leon beni şüpheye aklıkimı çelebilirdi.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.