Şimdi Ara

Gitar ve Aksesuarları ile ilgili her türlü Soru, Bilgi, Öneri, Tavsiye, [ANA KONU] (279. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.674
Cevap
55
Favori
493.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla o ernie super slinkyleri takalı daha 1-1.5 hafta oldu karardı direk.Hele hele sol-si-mi telleri.Gerçi tonu yumuşaklığı felan on numara iyi hala ama pek hoş olmuyor tabi böyle olunca.Alternatif olarak başka ne deneyebiliriz ? ,

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5102&gid=505

İş yaparmı dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Vertigo. -- 11 Ağustos 2011; 17:59:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

Ernie Ball yumuşak çok hoş teller üretiyor ancak eksi tarafı korozyona karşı herhangibir koruması olmaması. Bu yüzden yumuşak zaten.Ama korozyona korunaklı olacak diye de titanyum alaşımlı çelik tellerden alırsan 5 ay aynı parlaklıkta gider , 5 ay sonra parmaklarını kullanamaz hale gelirsin . Tavsiyem ya her ay en az 2 set Ernie Ball kullan , hava ile temasını sürekli minimumda tut ( gigbag'de kullan mesela) , ya da yumuşaklıktan feragat edip ekstra kaplamalı ya da kaplamadan çok alaşımlı olan modellere bak . Ha aga o kadar kasmaya gerek yok o ton kaybı benim için sorun olmaz dersen Ernie Ball akar gider.

Sürekli tel değiştirmekle uğraşmak istemiyorum yav, şöyle 3 ayda bir değiştirebileceğim aynı zamanda rahat olan tel var mı ?

• Merhabalar 2 adet sorum olacak,

Bas gitar çalıyorum orta düzeyde. Açıkçası pedaldır, efekttir, setupdır hiç anlamıyorum. Elimde bir Cort C4H var birde Randall 35W ev amfisi var. Ben gitarımdan farklı tonlar duymak istiyorum, mesela muse tarzı elektronik tonlar veya RHCP basçısı flea gibi funk tonlar veya jazz tonlar vs vs. bana bu iş için neler satın almam gerektiğini basite indirgeyerek anlatabilirmisiniz. Pedal cinsi, kablo, bilg. programı vs herşeyi yazabilirseniz çok mutlu olurum.

Birde bu saydıklarımı online satın alabilmek için uygun fiyatlı bol seçenekli mümkünse paypal kullanan bir alışveriş sitesi arıyorum.

Teşekkürler.
  • Her ay 2 setmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

quote:

Orijinalden alıntı: To Live Is To Die

quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

quote:

Orijinalden alıntı: To Live Is To Die

emg 81 85 manyetik aldım fakat bunları takabilecek birini bulamadım rizede yaşıyorum trabzonda falan var mi bu işlerden anlayan birileri ?

0'mı aldın dostum?
    Eğer sıfır aldıysan yeni EMG'ler lehimsiz takılıyorlar.Ayrıntılı anlatan kitapçığı felan var.
    2.El aldıysan ve lehimli modelleriyse luthier bulmaya çalış

emg 81 soketli ama 85 soketli değil

Hmm o zaman çevrede luthier bulamazsan,elektrik okumuş bir öğrenci bul lehim yapmayı bilen.Bir dondurma yemek işte hangisine tav olursa ısmarla yaptır sonra da :)

dostum bir arkadaş söyledim parçaları eksikmiş burada parçalarını bulamazmışıs nerden bulabilirim o eksik parçaları ?

• http://www.youtube.com/user/NIKUMANGUITAR
    Beyler bu abla hangi gitarı kullanıyor ?
  • Merhaba arkadaşlar bana akustik gitar için tel önerebilir misiniz?
    Fiyatı max. 30 tl olsun ve çalarken teller elimde kalmasın
    Teşekkürler.
  • bugün ltd ex400bd aldım 2.el hertürlü gideri var gitarın
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

bugün ltd ex400bd aldım 2.el hertürlü gideri var gitarın

Hayırlı olsun.
  • sağolasın...

• Şu Sesi Almak İçin Neler Lazım ?
  • Tonu nasıl alabilirim sorularına verilecek cevaplar en fazla o tona bir miktar sizi yaklaştırılacaktır. Onlarca çeşit ağacın kombinasyonu, onlarca marka yüzlerce manyetik, körpü çeşitleri ve malzemeleri, telin alaşımı, manyetiğin gitardaki yeri, penayı vurduğu yer, akordu, gitarın uzunluğu, kullandığı amfi, amfinin ayarları, pedal, pedalın ayarları, kullandığı kabinin markası, boyu, kabinde mikrofonu yerleştirdiği yer, kullandığın mikrofon çeşidi, rackler, bu rack'lerin ayarları tona tam anlamıyla etki ediyor. Bilmem anlatabildim mi durumun karmaşıklığını?

Ha flea veya başka bilinen basçılar için veya gitaristler için de nette, Flea's Gear gibi aramalar yapılırsa cevaplar bulunabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Tonu nasıl alabilirim sorularına verilecek cevaplar en fazla o tona bir miktar sizi yaklaştırılacaktır. Onlarca çeşit ağacın kombinasyonu, onlarca marka yüzlerce manyetik, körpü çeşitleri ve malzemeleri, telin alaşımı, manyetiğin gitardaki yeri, penayı vurduğu yer, akordu, gitarın uzunluğu, kullandığı amfi, amfinin ayarları, pedal, pedalın ayarları, kullandığı kabinin markası, boyu, kabinde mikrofonu yerleştirdiği yer, kullandığın mikrofon çeşidi, rackler, bu rack'lerin ayarları tona tam anlamıyla etki ediyor. Bilmem anlatabildim mi durumun karmaşıklığını?

Ha flea veya başka bilinen basçılar için veya gitaristler için de nette, Flea's Gear gibi aramalar yapılırsa cevaplar bulunabiliyor.

Böyle konuşmaktan ziyade yardımcı olsaydın yaklaşabilirdim bence o tona..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sylvanas Windrunner

quote:

Tonu nasıl alabilirim sorularına verilecek cevaplar en fazla o tona bir miktar sizi yaklaştırılacaktır. Onlarca çeşit ağacın kombinasyonu, onlarca marka yüzlerce manyetik, körpü çeşitleri ve malzemeleri, telin alaşımı, manyetiğin gitardaki yeri, penayı vurduğu yer, akordu, gitarın uzunluğu, kullandığı amfi, amfinin ayarları, pedal, pedalın ayarları, kullandığı kabinin markası, boyu, kabinde mikrofonu yerleştirdiği yer, kullandığın mikrofon çeşidi, rackler, bu rack'lerin ayarları tona tam anlamıyla etki ediyor. Bilmem anlatabildim mi durumun karmaşıklığını?

Böyle konuşmaktan ziyade yardımcı olsaydın yaklaşabilirdim bence o tona..

Gitarist değilim. Aksi halde zaten olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Haklisin birde penanin egimide onemli marty amca cok egik penaliyor.

• Dün ilk elk. gitar dersimi aldım.Parmaklarımın açılması için pratikler gösterdi.Bunları günde bir buçuk saat çalışsam yeter heralde dimi?
  • beyler 100-150 tl arası akustik gitar önerisi istiyorum.
    yeni başlıyacağım önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

Dün ilk elk. gitar dersimi aldım.Parmaklarımın açılması için pratikler gösterdi.Bunları günde bir buçuk saat çalışsam yeter heralde dimi?

Yorulana kadar yap. Yani 1.5 saat çalışıp hiç yorulmadan ara vererek çalışma. Alıştırmayı yapmaya başla ve mutlaka metronom kullan. Aynı metronomda ritm kaçıracak kadar parmakların yorulunca bırak ve dinlen, sonra tekrar başla.
  • quote:

quote:

Dün ilk elk. gitar dersimi aldım.Parmaklarımın açılması için pratikler gösterdi.Bunları günde bir buçuk saat çalışsam yeter heralde dimi?

Yorulana kadar yap. Yani 1.5 saat çalışıp hiç yorulmadan ara vererek çalışma. Alıştırmayı yapmaya başla ve mutlaka metronom kullan. Aynı metronomda ritm kaçıracak kadar parmakların yorulunca bırak ve dinlen, sonra tekrar başla.

Dün 2 saat çalıştım bileklerim baya ağrıdı.Kendimi tutamıyorum hep hızlı hızlı çalıyorum.Aslında başta yavaş ve temiz çalıp daha sonra hızlanmam lazım.En yakın zamanda metronom alırım sağol.

• quote:

quote:

quote:

Dün 2 saat çalıştım bileklerim baya ağrıdı.Kendimi tutamıyorum hep hızlı hızlı çalıyorum.Aslında başta yavaş ve temiz çalıp daha sonra hızlanmam lazım.En yakın zamanda metronom alırım sağol.

Bilgisayarından alabilirsin metronom sesini. Hızlanma olayını da söyle yap. Mesela 120 metronomda çalıyorsun. Önce 4lük notalarla başla, sonr 8lik notalar sonra 16lık notalar.

• 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.