Şimdi Ara

Gigabyte X38 DS5 i mi? Yoksa X48 beklemeye değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar artık emektar olmuş P965 ds3 anakartımı, Gigabyte X38 DS5 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Aslında DQ6 alacaktım ama hiçbir yerde stoklarda kalmamış, bende DQ6 ya en yakın olarak DS5 i beğendim. Bu anakart ile ilgili sizin düşünceleriniz nelerdir. Ayrıca şu anda ki işlemcimi ve ramimi overclock lu olarak kullanmaktayım.(İmza da bilgiler bulunuyor) DS5 in overclcok performansını nasıldır? Yoksa X48 i mi bekliyim? X48 ile X38 arasında nasıl farklar var? Ürünün linki aşağıda:

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-x38-ds5.html

Acaip derecede ikilemde kalmış durumdayım. Düşüncelerinizi yazarsanız, bana çok ama çok yardımcı olacaksınız. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onculcan -- 5 Şubat 2008; 21:18:52 >

• Yok mu beyler yardımcı olacak bi babayiğit
  • anakartlar hakkında yorum yapamayacagım ama 1 sene sonra aldıgınız anakart ne olursa olsun işlemci upgrade şansınız olmayacak.

nehalem işlemciler uymayacak anakarta.bunuda hesaba katın bence
  • bende merak ediyorum beklemeye değermi ne gibi +ları olacak ??
  • BEKLEME AL BENCE DDR 2 BELLEK KULLANAN X38 OLSUN, YOKSA X48 YERİNE NVİDİA 790i 'Yİ BEKLE DİYECEĞİM; DDR3 BELLEK ALACAKSAN YANİ O KADAR ÇOKSA PARAN :)))
    CF MODU BENCE SLI KADAR YETERLİ ATI'NIN YENİ SERİLERİ FİYAT PERFORMANS AÇISINDAN GAYET İYİ...
    ŞAHSEN BEN DE BEKLEMEKTEN USANDIM DDR-2 Lİ X38 ALIP GEÇECEĞİM, ARTIK DDR3 İÇİN VERECEĞİM PARAYA 2. EKRAN KARTI ALIRIM :))))
  • BEKLEME AL BENCE DDR 2 BELLEK KULLANAN X38 OLSUN, YOKSA X48 YERİNE NVİDİA 790i 'Yİ BEKLE DİYECEĞİM; DDR3 BELLEK ALACAKSAN YANİ O KADAR ÇOKSA PARAN :)))
    CF MODU BENCE SLI KADAR YETERLİ ATI'NIN YENİ SERİLERİ FİYAT PERFORMANS AÇISINDAN GAYET İYİ...
    ŞAHSEN BEN DE BEKLEMEKTEN USANDIM DDR-2 Lİ X38 ALIP GEÇECEĞİM, ARTIK DDR3 İÇİN VERECEĞİM PARAYA 2. EKRAN KARTI ALIRIM :))))
  • KUSURA BAKMAYIN BAĞLANTIDA PROBLEM VAR 5 MESAJ OLMUŞ :(((
    BEKLEYE BEKLEYE ELDEKİ PC'LER ESKİDİ :(((
  • Bende kullandığım Asus P5B Deluxe anakartımı Gigabyte X38 ds-5 ile değiştiriyorum.
    Dq-6 nın özelliklerine yakınlığı ve inceleme testlerindeki iyi yorumları bu kararı almamda etkili oldu.
    Hayırlısı olsun...
  • zaten nehalem çıkınca soket değişicek x38 nehaleme kadar çıkacak tüm işlemcileri destekliyo pci 2.0 desteğide var bence değmez x48 i beklemeye
  • bence elinizde dq6 varsa yeni bioz ile 45 nm işleci kulaanıyor fazla para ödemeye gerek varmı?????
  • peki Ds4ler için ne dyirsunuz? (gigabyteX38-DS4)
  • 965 le yapamadığın ne varda x38 düşünüyorsun düşmeyin bu para tuzaklarına
  • DS5 kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim X38-DS5'i. sakın DQ6 alma yeter, boşa gereksiz ekstradan para vereceksen o ayrı tabii

@newfel

walla hocam 965'lerde E8*** serisi çalışmıyor ayrıca 1200mhz ram desteği de ne yazık ki yok. ee biz napalım 965'i o zaman
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mene

DS5 kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim X38-DS5'i. sakın DQ6 alma yeter, boşa gereksiz ekstradan para vereceksen o ayrı tabii

@newfel

walla hocam 965'lerde E8*** serisi çalışmıyor ayrıca 1200mhz ram desteği de ne yazık ki yok. ee biz napalım 965'i o zaman

bence şimdi bu kartlara para verilmez nehalem çıkacak o zamanda bunları değişmek için çırpınacağız az sabırda çok keramet var demişler bence beklemek lazım laboratuar ortamlarında kullanıyormuşuz gibi ha babam de babam test sonuçlarına göre karar verip parça değişiyoruz bu gün yeni olan bir hafta geçmeden eskiyor E8*** çalışmayıversin zaten ısı sorunuda varmış amd ve intel sidik yarıştırıyo ama ikiside hatalı üretimlerle son kullanıcıyı yakıyor bence beklemek ve görmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 12 Şubat 2008; 22:54:26 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.