Şimdi Ara

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.042
Cevap
5
Favori
261.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M@U
    Atitool devam ederken 1.037v voltaj ile benim kart da 860mhz'de sorunsuz ancak 860'tan sonrası sıkıntılı hocam. Artifact hatası vermiyor ama görüntüde bozulmalar oluyor.

Fan devrini yükseltmek için yapabileceğimiz bir şey var mı acaba? %70 ile 84C'yi buluyor.

interessante
    evga'in son bios'unun senin karta olması lazım..
  • M@U 'nun dediklerinden sonra ben de oyunda test edeyim dedim ama fazla uzun sürmedi. Standart voltajla 850/2000de stabil kalmıyormuş. Biraz daha kurcalayalım bakalım. Bu arada Crysis'in grafiklerinin bu denli güzel olduğunu bilmiyordum
    Real Lifesis Mod + silah modu
     Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi

• Aslında default voltaj ile 810mhz'de de sorun yok ancak 800mhz'de SS aldım. Buyrun:

Bu da 860mhz:

Ancak 810mhz'de bile sorun çıkarmıyor olması yalnızca gururumu okşar. Kartın ne mal olduğunu biliyorum.

• arkadaşlar siz baya kafa yoruyorsunuz bu işlere 500what güç kaynagım war..Şimdi ben owerclok yapmayı düşünmüyorum...verdigim paranın karşılıgını alır mıyım_? bu kartı alırsam..Bu fiyat aralıgında alabilecegim en performanslı kart diye düşünüyorum_?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx
    M@U 'nun dediklerinden sonra ben de oyunda test edeyim dedim ama fazla uzun sürmedi. Standart voltajla 850/2000de stabil kalmıyormuş. Biraz daha kurcalayalım bakalım. Bu arada Crysis'in grafiklerinin bu denli güzel olduğunu bilmiyordum

kombustor çok tırt bişeymiş onu biliyorum, ati tool şu ufacık ekranıyla bile daha çok kasıyor kartı.. ilk sayfadaki sıcaklık testini güncellemem lazım ama kim uğraşcak şimdi

• quote:

M@U 'nun dediklerinden sonra ben de oyunda test edeyim dedim ama fazla uzun sürmedi. Standart voltajla 850/2000de stabil kalmıyormuş. Biraz daha kurcalayalım bakalım. Bu arada Crysis'in grafiklerinin bu denli güzel olduğunu bilmiyordum

Boşuna heyecanlandırdın yahu... O hızlarda bir terslik olduğu hem de o voltaj ile imkansız olduğu belliydi.

CryEngine için o daha bir şey mi... Sen @Dante'yi bul. Ona sor sonra yeni diye bize yutturulan oyunların aslında tamamen hikaye grafiklerle hazırlanmış olduğunu ve CryEngine 2'nin bilinmeyen gücünü gör. Hatta Real Lifesis modu kurulu olmasa benim hazırladığım ufak konfigürasyon dosyasını da gönderirdim ki o bile dx10'dan çok çok daha öte bir görüntü veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

quote:

kombustor çok tırt bişeymiş onu biliyorum, ati tool şu ufacık ekranıyla bile daha çok kasıyor kartı.. ilk sayfadaki sıcaklık testini güncellemem lazım ama kim uğraşcak şimdi

Hocam sen Furmark'ın Xtreme Burning Mode'unu aç sonra izle kart nasıl yanıyor. Gene çift fan olduğu için 80C'de tutar herhalde. Ama Post-Processing'i açmaya gör... Kart cayır cayır yanar vallahi, çift fan da kâretmez!

• quote:

0,95 le hiç test yaptınız mı Avp de bi test yapabilirmisiniz hocam en fazla gpu ne kadara çıkıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellteam
    0,95 le hiç test yaptınız mı Avp de bi test yapabilirmisiniz hocam en fazla gpu ne kadara çıkıyo

önce adilazimdegilx yapsın sonra koyarım ben de, adresimi biliyorsunuz nasılsa kaçamayız da

Donanım Haber Yarışıyor | Aliens VS Predator ## Dx11 Benchmark

950mv ile ati tool'da en fazla 800MHz çıkabildim 810MHz'de BSOD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 19 Ağustos 2010; 18:33:28 >

• 0.95v ile 820/2100Mhzde Crysis oynadım 20 dakika. Maks. 65C %46 fan hızında. Stabilite sorunu çıkmadı Shift deneyeceğim şimdi de.
  • quote:

0.95v ile 820/2100Mhzde Crysis oynadım 20 dakika. Maks. 65C %46 fan hızında. Stabilite sorunu çıkmadı Shift deneyeceğim şimdi de.

macunu yenilersen, bir de 2. sayfadaki biosu yüklersen kartına, sanrıım 950MHz'leri görebilirsin
  • quote:

quote:

0.95v ile 820/2100Mhzde Crysis oynadım 20 dakika. Maks. 65C %46 fan hızında. Stabilite sorunu çıkmadı Shift deneyeceğim şimdi de.

macunu yenilersen, bir de 2. sayfadaki biosu yüklersen kartına, sanrıım 950MHz'leri görebilirsin

Macunu değiştirirmiyim bilmiyorum. İşlemciye sürdüm ama sıcaklıklarda bir değişim olmadı nedense. Ya beceremedim ya da soğutucu artık ömrünü tamamlamış. Ona moralim bozuldu biraz. Zamanla Bios da atarız biraz daha kurcalamak istiyorum default haliyle

Shift'te de denedim aynı ayarlarda. En uzun pistte 8 dakika kadar sürdüm. Kart 60C civarında kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: dönmez fatih

arkadaşlar siz baya kafa yoruyorsunuz bu işlere 500what güç kaynagım war..Şimdi ben owerclok yapmayı düşünmüyorum...verdigim paranın karşılıgını alır mıyım_? bu kartı alırsam..Bu fiyat aralıgında alabilecegim en performanslı kart diye düşünüyorum_?

soruma cevap alamadım arkadaşlar kullanıcı olarak yardımlarınızı bekliyorum:( o kadar zor bir soru sormadım sanırım
  • quote:

quote:

arkadaşlar siz baya kafa yoruyorsunuz bu işlere 500what güç kaynagım war..Şimdi ben owerclok yapmayı düşünmüyorum...verdigim paranın karşılıgını alır mıyım_? bu kartı alırsam..Bu fiyat aralıgında alabilecegim en performanslı kart diye düşünüyorum_?

soruma cevap alamadım arkadaşlar kullanıcı olarak yardımlarınızı bekliyorum:( o kadar zor bir soru sormadım sanırım

Paranın karşılığını alırsın dostum. Zaten benzer fiyat aralığında bir rakibi yok kartın. Doğru tercih olur senin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 19 Ağustos 2010; 19:01:08 >
  • 1.000v ile 860/2200'de Crysis, Shift vs. testi sonucu. Maks. 70C - %50 Fan hızı...
  • Bendeki kartın def voltajı 0.975..Stabilite için şöyle deneyin..İlk olarak ati toolda artifact var mı diye bakın noktasal olarak..Daha sonra atii toolda 2- 3 dakika sonra kutucuk artifact var mı diye bakın..
    5 dakika kdr bişey yoksa geçin vantage a vantageda ekranın üst köşesinde shadersal artifactlar oluşuyor mavi ve kırmızı yuvarlak ışık şeklinde..BUnlarda voltajı kademe kademe arttırınca yok oluyor..Eğer vantageda artifact yoksa kart stabil demektir..Denedim onayladım farcry2,just cause 2,crysis gibi oyunlarda en son olarak stabil oluyor..
  • Benim kartın da default 950mv.. bu hızda 815MHz atitool artifact vermiyor.. bu hızdan yukarısına ufak ufak vermeye başlıyor.. bu hızı bir miktar daha yükselttiğim taktirde yine oyun oynayabiliyorum... az artifact aldığınız oyunlarda yine oyun oynayabiliyorsunuz.. o yüzden oyunu sorunsuz olarak oynatmanın burada kriter olamayacağını düşünüyorum.. o halde varsayılan ayarda voltajda benim daha yüksek hızlarda oyun oynam mümkün ki oynadım da... o yüzden değerleri verirken atitool ile artifact oluşmayan en stabil hızda verirsek yanılmayız.. Artı kombustor tamamen hikaye.. atittoolda artifact veren hızlarda kombustor vermiyor hatta bayağı bir zorlamak gerekiyorki görebilesiniz.. sorunsuz değerleri görmek için ideal bir program değil..

benim kartın varsayılan hızda (950mv) 816MHz 1.000v ile 850MHz artifact oluşmayan stabil hızları... yalnız dikkat çekmek istediğim nokta 860MHz de de test sonucu alabilirim ama kriterimiz atitool stabilite testi.. bu hızda gayet yeterli performans verdiğinden daha ileriye gitmenin br anlamı yok gibi..

Ricam GTX460 sahipleri değerleri verirken şu testi bu hızda bitirdim şeklinde sonuçlar vermeyin.. çünkü az da olsa artifact aldığınız hızlarda test tamamlayabiliyorsunuz.. ama iş atitoola gelince artifact alıyorsunuz.. bunu baz alırsak herkes kendi kartını diğerininki ile karşılaştırabilir aksi halde standart sapıyor, baz alınacak bir ortam olmuyor..

• Merhabalar arkadaşlar konuyla alakasız ama bende bu karttan almak istiyorum ve şuan elimde 8800gt var onu sadece physx için kullanmak istiyorum.Anakartım Asus p5kc acaba bi sıkıntı yaratır mı?
  • Ati Tool'un Artifact testlerini 1.062v ile 900/2000Mhz'de geçebiliyor kart. Oyunlarda da stabilitesini kaybetmiyor. Sıcaklık konusunda ise %70 fan hızında maks. 76C gördü. Sanırım %100 fan hızı için Bios değişimini yapacağım. Eğer umduğumu bulamazsam macunu da yenileyebilirim...

Bu arada kişisel gözlemlerime göre Ati Tool artifactları genelde RAMlerin hızı arttığında oluşuyor. Mesela 2100Mhze bile çeksem Ati Tool hata vermese de ekranda artifactları görebiliyorum. Fakat oyunlarda bu artifactları 2250Mhz'den sonra görmeye başlıyorum. Crysis bariz şekilde belli oluyorlar. 2250Mhz'den önce ise gözle görünmüyorlar. Ben şu an 900/2000Mhz üzerini günlük kullanım için düşünmediğimden sorun etmiyorum ama bunlardan hangisi daha önemli? Ati Tool'daki artifactlar mı yoksa oyunlarda veya testlerde gözüken artifactlar mı?

• Benim şahsi fikrim 0 artifactsız full stabil kullanmak..Uzun kullanımda illaki bi sorun çıkarır gibi geliyor bana çünkü her oyun gpu yu ve bant genişliğini full kullanmıyor..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.