Şimdi Ara

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
5
Favori
261.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

Ati Tool'un Artifact testlerini 1.062v ile 900/2000Mhz'de geçebiliyor kart. Oyunlarda da stabilitesini kaybetmiyor. Sıcaklık konusunda ise %70 fan hızında maks. 76C gördü. Sanırım %100 fan hızı için Bios değişimini yapacağım. Eğer umduğumu bulamazsam macunu da yenileyebilirim...

Bu arada kişisel gözlemlerime göre Ati Tool artifactları genelde RAMlerin hızı arttığında oluşuyor. Mesela 2100Mhze bile çeksem Ati Tool hata vermese de ekranda artifactları görebiliyorum. Fakat oyunlarda bu artifactları 2250Mhz'den sonra görmeye başlıyorum. Crysis bariz şekilde belli oluyorlar. 2250Mhz'den önce ise gözle görünmüyorlar. Ben şu an 900/2000Mhz üzerini günlük kullanım için düşünmediğimden sorun etmiyorum ama bunlardan hangisi daha önemli? Ati Tool'daki artifactlar mı yoksa oyunlarda veya testlerde gözüken artifactlar mı?

Bu oyundan oyuna değişeceği için birisini baz almak lazım.. her oyunun gpu ve ram kullanımı farklı olacağından oyundaki yüklenmede farklı olacaktır ve biz her oyunu bilemeyeceğimizden burada atitoolu baz almalıyız.. ama sen istediğin veriye dayanarak hareket.. mesela bu mesajın atitoolu baz aldığı için benim için belirleyici bir rakam... herkeste crysis olmayabilir.. zevk ve tercih meselesi.. stabilite için ati tool baz almak bence mantıklı geliyor.. çünkü diyelim o oyunda ram kullanımı fazla olmadığı için atide artifact veren hızda oyunda artifact almayabiliyorsun ama tam tersi rame çok yüklenen bir oyun olduğunda aynı hızlarda artifact alabilirsin.... umarım anlatabilimşimdir.. yani her duruma karşı stabil değerleri yakalayıp bulmak lazım..

• Atlantis den gelen arkadaşım :) .Sana birşey sormak istiyorum..Şimdi ben 860 mhz de 14800 gibi
    bir gpu puanı alıyorum..Senin yaptığın testte bakıyorum 910 mhz de 16800 lu bir puan alıyorsun..
    50 mhz 2000 puan farketmicene göre bendeki gpu skoru niye düşük?İşlemcinin gpu skoruna etkisi var mı?Gerçi bende 4ghz de e5300 kullanıyorum..Ayriyetten tweak fln mı yapıyorsunuz anlamadım bu gpu puan farkını..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmms
    Atlantis den gelen arkadaşım :) .Sana birşey sormak istiyorum..Şimdi ben 860 mhz de 14800 gibi
    bir gpu puanı alıyorum..Senin yaptığın testte bakıyorum 910 mhz de 16800 lu bir puan alıyorsun..
    50 mhz 2000 puan farketmicene göre bendeki gpu skoru niye düşük?İşlemcinin gpu skoruna etkisi var mı?Gerçi bende 4ghz de e5300 kullanıyorum..Ayriyetten tweak fln mı yapıyorsunuz anlamadım bu gpu puan farkını..

driver ayarları defaultta hiç birşeye dokunmadım.. şurdaki testlerimi de referans alabilirsin, işlemcinin az da olsa bir etksi var gpu puanına
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=42015062
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=42018793
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=42021334

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 20 Ağustos 2010; 11:35:36 >

• Az önce Vatan'dan aldım bende 5 taksit 445'e akşama gidip takacağım.
    8 sene sonra tekrar nvidia aldım en son geforce2mx'de bırakmıştım kendilerini.

Bakalım nasıl olacak. Starcraft 2 ve mafia 2'de çoşsun yeter :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

Az önce Vatan'dan aldım bende 5 taksit 445'e akşama gidip takacağım.

hayırlı olsun.. güle güle kullan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Az önce Vatan'dan aldım bende 5 taksit 445'e akşama gidip takacağım.

hayırlı olsun.. güle güle kullan..

Teşekkür ederim

• Mini HDMI rezaleti nedir yahu takamadım kasa engel oluyor
  • quote:

Mini HDMI rezaleti nedir yahu takamadım kasa engel oluyor

evet bu büyük bir dezavantaj... mini HDMI yapmanın hiçbir mantığı yok kartta...
  • Halen bi SLI yapan çıkmadı şu koca forumda. Hayret doğru 3 way gtx470 yapan var. 460 dan tık yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Halen bi SLI yapan çıkmadı şu koca forumda. Hayret doğru 3 way gtx470 yapan var. 460 dan tık yok.

ilk ben olayım bari sli yapan

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scerit -- 20 Ağustos 2010; 21:52:26 >

• bendeki anakart pc express 16 v1,0 perfomans kaybı fazla olurmu bu kartda uygun pusu alcam pusu konusunda yardımcı olursanız pusu için bütçem max 150 daha uygun olursa iyi olur bide woltajsız overlock en fazla kaç oluyo yarın sipariş vercem yardımlarınızı bekliyorum
    G31M3 -L V2 / G31M3 - LS V2 anakart baya eski
  • Bende 2 saat önce kadar kartı aldım inanılmaz sessiz bir kart volt olarak 0.975 v ile geldi bunun bana herhangi bir katkısı olurmu
  • --------------------------------------------------------------------------------

bendeki anakart pc express 16 v1,0 perfomans kaybı fazla olurmu bu kartda uygun pusu alcam pusu konusunda yardımcı olursanız pusu için bütçem max 150 daha uygun olursa iyi olur bide woltajsız overlock en fazla kaç oluyo yarın sipariş vercem yardımlarınızı bekliyorum

yardımlarınızı bekliyorum
  • İlk denemelere başladım kartın 0.975 olan voltajını 0.987 ye aldım 850/1700/2000 mhz hızlarında herhangi bir artifact almadım formattan sonra belki az daha zorlayabilirim psuma pek güvenmiyorum açıkçası 650 w cooler master 12v cıkıslarından toplam 36 amper veriyor sizce daha fazla zorlasam herhangi bir sorun yaşarmıyım ?

Buda 5 dakikalık atitool artifact sonucları

• quote:

Orijinalden alıntı: habibb12

İlk denemelere başladım kartın 0.975 olan voltajını 0.987 ye aldım 850/1700/2000 mhz hızlarında herhangi bir artifact almadım formattan sonra belki az daha zorlayabilirim psuma pek güvenmiyorum açıkçası 650 w cooler master 12v cıkıslarından toplam 36 amper veriyor sizce daha fazla zorlasam herhangi bir sorun yaşarmıyım ?

O PSU SLI bile yapar dert etmeyin Güzel değerler almışsınız. Güle güle kullanın kartınızı...

• Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için gpuyu 900 denicem format işini halledikten sonra bakalım stock voltta 850 mhz bile benim işimi görür açıkçası
  • Dikkatimi çekti driverın eski versiyon. En güncel driverla daha iyi sonuçlar alabilirsin
    quote:

Orijinalden alıntı: habibb12

İlk denemelere başladım kartın 0.975 olan voltajını 0.987 ye aldım 850/1700/2000 mhz hızlarında herhangi bir artifact almadım formattan sonra belki az daha zorlayabilirim psuma pek güvenmiyorum açıkçası 650 w cooler master 12v cıkıslarından toplam 36 amper veriyor sizce daha fazla zorlasam herhangi bir sorun yaşarmıyım ?

• Son driverı indiricektim net çok yavaştı 50 60 kbla 30 dk bkleyemedim cddeki driverı kurdum o heyecanla az sora sistemi formatlayıp son driverları kurucam iyi akşamlar
  • bendeki anakart pc express 16 v1,0 perfomans kaybı fazla olurmu bu kartda uygun pusu alcam pusu konusunda yardımcı olursanız pusu için bütçem max 150 daha uygun olursa iyi olur bide woltajsız overlock en fazla kaç oluyo yarın sipariş vercem yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: joole

bendeki anakart pc express 16 v1,0 perfomans kaybı fazla olurmu bu kartda uygun pusu alcam pusu konusunda yardımcı olursanız pusu için bütçem max 150 daha uygun olursa iyi olur bide woltajsız overlock en fazla kaç oluyo yarın sipariş vercem yardımlarınızı bekliyorum

- PCI v1.0'ın kaybı çok az olur dert etme.
    - PSU olarak OCZ 550w gibi bir PSU ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Kaliteli bir markanın 500watt PSUları da yeterli gelir.
    - O/C karta göre değişiyor. 800-850/2000-2100Mhz civarı kullanabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.