Şimdi Ara

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
5
Favori
261.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hava soğuyunca kart boştayken 30 dereceye kadar düştü bi kaç gün öncesine kadar 36-37 idi

Demekki 1 aya 25 i görücez Kışın da 20 olur heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellteam -- 20 Ağustos 2010; 23:45:58 >
  • Benim dandik kasada da 33 derecede çalışıyor şu an. Hava sıcaklığından 5 derece yüksek sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

Orijinalden alıntı: joole

bendeki anakart pc express 16 v1,0 perfomans kaybı fazla olurmu bu kartda uygun pusu alcam pusu konusunda yardımcı olursanız pusu için bütçem max 150 daha uygun olursa iyi olur bide woltajsız overlock en fazla kaç oluyo yarın sipariş vercem yardımlarınızı bekliyorum
    G31M3 -L V2 / G31M3 - LS V2 anakart baya eski

- PCI v1.0'ın kaybı çok az olur dert etme.
    - PSU olarak OCZ 550w gibi bir PSU ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Kaliteli bir markanın 500watt PSUları da yeterli gelir.
    - O/C karta göre değişiyor. 800-850/2000-2100Mhz civarı kullanabilirsin.

Psu her kasaya uyarmı casperın küçük kasalarından Q8200 modeli

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

bendeki anakart pc express 16 v1,0 perfomans kaybı fazla olurmu bu kartda uygun pusu alcam pusu konusunda yardımcı olursanız pusu için bütçem max 150 daha uygun olursa iyi olur bide woltajsız overlock en fazla kaç oluyo yarın sipariş vercem yardımlarınızı bekliyorum
    G31M3 -L V2 / G31M3 - LS V2 anakart baya eski

- PCI v1.0'ın kaybı çok az olur dert etme.
    - PSU olarak OCZ 550w gibi bir PSU ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Kaliteli bir markanın 500watt PSUları da yeterli gelir.
    - O/C karta göre değişiyor. 800-850/2000-2100Mhz civarı kullanabilirsin.

Psu her kasaya uyarmı casperın küçük kasalarından Q8200 modeli

Standart boylarda bir PSUdur ama ben kasanızın özelliklerini tam bilemiyorum malesef.

• 1- dostum arkadasımda bu karttan almayı düşünüyor overclock dan falan anlamaz overclock yapmadan bu kartı tercih etmek mantıklımı?

2- bu arada pc yi ortak kullandıgımızdan günde 10 saati aşkın bir süre oyun oynuyoruz 550w psu var sizce herhangi bir sorun çıkartırmı ilerde
  • @joole
    Bilemiyorum HTPC kasa yazıyor. İçindeki PSUnun boyutlarıyla karşılaştırın olmazsa.

@bp8721990
    1- Gigabyte modeli olmasa da daha ucuza alınabilen GTX460 1GB modellerine bakabilir. Parasını o/c yapılmasa da hak eden bir kart.
    2- 550 watt her şekliyle yeter. PSU kalitesiz modellerden değilse sorun çıkarmaz.
  • İyi geceler herkese ufak bir sorunum var sorunmu eminde değilim arkadaşlar sabahtan beri ufak bi klik klik die bi ses duyuyordum kasa kapagı acık oldugu halde cok zor hissediliyor farklı birşeydendir dedim ama demin kafamı aşşağıya eğince farkettimki ses kasadan geliyor tahminimcede karttan geliyor çok ilginç bir ses uyarı sesi gibi ama çok kısık ve değişken klik klik yada bir sürtünme sesi böyle birşey duyan varmı hiç
  • İlk geldiği gün işlemci soğutucusunu değiştirmek için anakartı söktüğümden dolayı bir süre uzay montaj kullanmıştım. Bu sırada öyle bir ses duymadım. Ne yaparken geliyor ses? Boş dururken mi oyun oynarken filan mı?
  • Şuan boşta ses var yok gibi birşey ama yük altına girdiği zaman özellikle klik klik diye ilginç bir ses çıkarıyor uyarı sesi desem kasa kapağı kapalı olsa duymam bile ilginç bir durum
  • en iyi performans icin, kutusundan cikan driverleri mi tavsiye edersiniz yoksa nvidianin sitesinde cikan son driverleri mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tozparcasi
    en iyi performans icin, kutusundan cikan driverleri mi tavsiye edersiniz yoksa nvidianin sitesinde cikan son driverleri mi?

nvidia'nın sitesindeki güncel sürücüyü kullanın her zaman
  • tesekkur ederim cevap icin, oyle yapicam, driver cdsini kullanmiyorum
  • Evet yeni testlerle karşınızdayım 880/1760/4200 mhz 1012 mv 6 dk kombustor testi
     Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi

Yaklaşık 1 saatlik crysis testi 850/1700/4000 mhz 1000 mv

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi

Kart 900 e çıkar gibi ama fazlada zorlamak istemiyorum testlerde herhangi bir sıkıntı olmadı dikkatimi çeken sadece sistem yük altına girince bir dalgalanma oluyor pek sorun olacagını sanmıyorum yeni denemelerle görüşmek üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Motta. -- 21 Ağustos 2010; 21:32:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xmms
    Atlantis den gelen arkadaşım :) .Sana birşey sormak istiyorum..Şimdi ben 860 mhz de 14800 gibi
    bir gpu puanı alıyorum..Senin yaptığın testte bakıyorum 910 mhz de 16800 lu bir puan alıyorsun..
    50 mhz 2000 puan farketmicene göre bendeki gpu skoru niye düşük?İşlemcinin gpu skoruna etkisi var mı?Gerçi bende 4ghz de e5300 kullanıyorum..Ayriyetten tweak fln mı yapıyorsunuz anlamadım bu gpu puan farkını..

Kendi sorumun kendi cevabını aldım arkadaşlar..pciex 1.0 board kullanan arkadaşların dikkatine..1.0 destekli boardunuz varsa biraz darboğaz oluşturuyor..yani 15.5k almam gereken yerde 14.7 k alıyorum...Çözümü var mı?Evet var..pciex e overclock yapıyoruz..100 mhz lik
    hızı 120 ye çıkardım puan 14.7 den 15 e çıktı..Bir nevi farkı kapatabiliyoruz..Artık 130 140 gittiği yere kadar deniyeceğim...

• pcı express 1,0 nasıl overlock yapcam anlatırmısın tuhaf geldi biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joole -- 22 Ağustos 2010; 0:40:24 >
  • BIOS'ta PCI Exp. frekans ayarı vardır. Oradan yaparsın.
  • Biosdan yapılıyor.Anakartını bilmeden kesin birşey söyleyemem..p35 g31 benzeri bi anakartın varsa biosda vardır ayar pciex frequancy diye ara auto dur buyuk ihtimal varsa..Yavaş yavaş kademeli artırarak denicen..Ben max 120 yapabildim +1 voltajla ondan sonra saçmalıyor hdd boot etmiyor üstünde..
  • eger yanlış bi deger yaparsam pili çıkarıp tekrar takarsam düzelirmi
  • Bios dan bakdım pcı-e 100 bendeki pusu 350 w filan q8200 işlemci var 2,40 geçtinmi pc açılmıyo pusu da woltaj ayar kısmı yok pazartesi ekran kartı + pusu sipariş vercem işlemciye overlock yapa bilsem süper olcakdı ama beceremedim yardımlarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.