Şimdi Ara

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.042
Cevap
5
Favori
261.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: War Ensemble
    offfff yaaaaaaaa ne güzel kart bu

nasıl görmek istersen öyle görürmüşsün içi temiz arkadaşım

Unigine Heaven 2.1 testi eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 12 Ağustos 2010; 20:52:22 >
  • Güç Tüketim Tabloları ve Final Fantasy XIV Online testi eklendi..
  • Güzel inceleme olmuş hocam. Ellerine sağlık. Ancak sıcaklık konusunda termal macun değişikliğini de belirt. Millet kartı alıp çok ısınıyor demesin.

İncelemede gözüme çarpan bazı noktalar var.

Stalker testinde 1GB'a yakın bellek kullanıldığını söylemişsin. Heleki çözünürlüğün 17-19" seviyesinde olduğunu düşünürsek, gelecek sene oyunları için 1 GB olan model çok daha mantıklı görünüyor.

Diğer bir nokta ise Crysis hala sorunlu. Kendi yaptığım mod ile 1440x900 çözünürlük ve 4xAA ile bellek kullanımını 800MB'ın üzerine çıkarmayı başardım. İlginçtir, ekran kartını en mükemmel şekilde kullanan (sömüren) iki oyundan biri Crysis. Diğeri ise MW2. İşlemcim yüksek olmadığı halde gpu kullanımı bu iki oyunda her daim %99. GTA4'te %30 ile 50 arasında değişiyor, inanılmaz optimizasyon!

Bir de MafiaII sonucu göremedim. Önemli bir husus.

İnceleme için teşekkürler.

• Teşekkürler M@U gözlerim beni yanıltmıyorsa macun olayını belirtmiştim dikkatli bak .. valla sadece stalker değil, en fazla onda olduğu için onu yazmıştım.. dediğin gibi bazı oyunlarda 800 mbları buldu, 700 olduğu da var.. genelde 700-600mb civarındalar.. dediğin gibi önemli bir husus yani 1 gb bellek meselesi.. gta için bir yorumda bulunmiyim en iyisi, forumda baya bi fanatiği var, kavga çıkmasın mafia 2yi demo olduğu için koymadım, tam sürüm çıkınca birşeyler yaparız.. ekran kartını da sömürmüyor zaten gpu kullanımı %30-50 arası değişip gidiyor.. benchmark'ın görüntülerini de kötü buluyorum, oyun içindeki grafik daha güzel sanki.. demodaki görevden kendim frapsla bir ölçüm yapıp koyabilirm.. benchmark kadar gereksiz de kasmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 12 Ağustos 2010; 23:12:17 >

• Güzel inceleme teşekkürler..
  • oldukça faydalı bir inceleme olmuş , overclocklu sonuçları da beğendim , tekrar hayırlı olsun . Bu arada hiç olmazsa 1680 x 1050 lik testler de yapabilirseniz daha iyi olur kanaatindeyim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

Teşekkürler M@U gözlerim beni yanıltmıyorsa macun olayını belirtmiştim dikkatli bak .. valla sadece stalker değil, en fazla onda olduğu için onu yazmıştım.. dediğin gibi bazı oyunlarda 800 mbları buldu, 700 olduğu da var.. genelde 700-600mb civarındalar.. dediğin gibi önemli bir husus yani 1 gb bellek meselesi.. gta için bir yorumda bulunmiyim en iyisi, forumda baya bi fanatiği var, kavga çıkmasın mafia 2yi demo olduğu için koymadım, tam sürüm çıkınca birşeyler yaparız.. ekran kartını da sömürmüyor zaten gpu kullanımı %30-50 arası değişip gidiyor.. benchmark'ın görüntülerini de kötü buluyorum, oyun içindeki grafik daha güzel sanki.. demodaki görevden kendim frapsla bir ölçüm yapıp koyabilirm.. benchmark kadar gereksiz de kasmıyor

Ben UH test sonuçlarından sonra güç tüketimi testlerini görüp onlara odaklandığım için sıcaklık testini farketmemişim. Daha sonra da sonuç kısmını okuyunca öyle yazdım.

Kart hakaten güzel. İnventus, Worldcard sahiplerini de düşünseydi ben de kesinlikle Gigabyte alırdım. Ama şuanki kartımdan da son derece memnunum.

GTA'yı ekran kartı bölümünde konuşmak zaten saçma olur. Heleki gtx400 serisi veya hd5800 serisi bir kart ile birlikte telaffuz etmek...

MafiaII'nin oyun içi grafikleri gayet güzel. Benchmark ise başka bir oyun gibi, berbat. Ama yine de MafiaII testi gerekli diye düşünüyorum. Eğer sorunlu bir test olduğu için koymam dersen, bırak 2K utansın.

• ^^
    incelemeler konusuna yapılmış testini koydum bende de farklı bir sonuç yok.. zaten mafia demo benchmark konusunda da koymuştum kendi sonucumu.. ama esas testi oyun çıkınca koyarım, hem konuyu uplamak için bir nedenim olur

ToR ve ser_ka_n teşekkürler.. şimdi serkan hocam çevremde 17-19'' ekrandan büyük ekranı olan yok gibi.. bilemiyorum yani zor o iş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 13 Ağustos 2010; 0:04:56 >
  • Çok güzel bir inceleme olmuş gerçekten, epey bir uğraşmışsınız belli ellerinize sağlık.

Bir de acaba duvar kağıdınızı paylaşır mısınız acaba çok beğendimde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whatisnfc -- 13 Ağustos 2010; 13:05:28 >
  • Hocam emeğine sağlık kapsamlı ve güzel inceleme olmuş,

Bende aynı kartı 2 gün önce senin gibi inventusdan aldım. 106 Ekran LCD TV'ye hdmı'dan bağladım fakat görüntü alamıyorum, senin öyle bir imkanın varsa, yani LCD TV'ye HDMI' dan bağlayabilirsen görüntü gelip gelmediğini yazabilirsen sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faykutt
    Hocam emeğine sağlık kapsamlı ve güzel inceleme olmuş,

Bende aynı kartı 2 gün önce senin gibi inventusdan aldım. 106 Ekran LCD TV'ye hdmı'dan bağladım fakat görüntü alamıyorum, senin öyle bir imkanın varsa, yani LCD TV'ye HDMI' dan bağlayabilirsen görüntü gelip gelmediğini yazabilirsen sevinirim.

Teşekkürler, malesef elimde öyle bir olanak yok.. Konunuzu takip ediyorum, umarım çözümünü bulursunuz biran önce..
  • emeğine sağlık
  • GÜZEL BİR İNCELEME OLMUŞ.LGA775 ŞU AN EN FAZLA KULLANILAN SOKET TÜRLERINDEN.SENIN SAYENDE PERFORMANSINI GÖRDÜK
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faykutt

Hocam emeğine sağlık kapsamlı ve güzel inceleme olmuş,

Vaktim olursa hafta sonu 40b651 e takıp denerim Siz pc yi normal bi monitöre takıncada sorun devam ediyo diye anladım diğer konuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

GÜZEL BİR İNCELEME OLMUŞ.LGA775 ŞU AN EN FAZLA KULLANILAN SOKET TÜRLERINDEN.SENIN SAYENDE PERFORMANSINI GÖRDÜK

Zaten 775 soket hala geçerli bir yapıdır görüşümce. Bugün e8xxx serisi bir işlemcinin yetmediği oyun, Q9xxx serisinin yetmediği bir uygulama olduğunu düşünmüyorum. (Varsa da istisna 1-2 durumdur)

Ha "0" dan sistem toplarken artık tercih etmek pek doğru olmayabilir ama mevcut sistemler epey daha götürür.
  • Overclock birçok oyunda gözle görülür fark oluşturmuş. GTX460+9800GT ikilisi physx açıkken çok iyi iş çıkarırlar. Tam bir f/p kombinasyonu olmuşlar. İnceleme için teşekkürler.
  • merak ettigim sogutucu blok ekran karti ramleriyle temas ediyor mu ve gta4'de tum ayarlar sondayken oyun ici ortamala fps nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

merak ettigim sogutucu blok ekran karti ramleriyle temas ediyor mu ve gta4'de tum ayarlar sondayken oyun ici ortamala fps nedir?

Soğutucu sadece gpu yu soğutuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: positroN

merak ettigim sogutucu blok ekran karti ramleriyle temas ediyor mu ve gta4'de tum ayarlar sondayken oyun ici ortamala fps nedir?

Soğutucu sadece gpu yu soğutuyor.

Cyclone alsaydım Scythe VGA Chip Soğutucu nu almayı düşünüyodum ama gigabyte aldık bu seferde belleklerin sıcaklıkları gözükmüyo ısınıyo mu belli değil
  • Çok profesyonelce hazırlanmış. Tebrik ederim.

Ayrıca çektiği güce bakarak 460 yanına 1kwlık güç k. almayı düşünenlere de referans konusu olabilir kanımca
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.