Şimdi Ara

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
5
Favori
261.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mükemmel bir inceleme 10 üzerinden 11 olsada versem
  • Beyler bende gtx 275 var bu kart ile karşılaştırsak fabrika çıkışı ayarlarında bide gtx 465 ide soksak karşılaştırmaya hangisi en ii ?
  • Güzel inceleme, hakikaten emek harcanmış. Çok başarılı
  • MSI Cyclone iyi ama o markanın tüm dual fanlı ekran kartları çok zırlıyor araba moturu gibi
  • Test oldukça detaylı ve emek harcanarak yapılmış gerçekten takdir ettim.Şu an için alınabilinecek en iyi gtx460 gigabyte olduğu kesin Testin tek kötü tarafı çözünürlüğün düşük olarak yapılmış olması.Benim monitor fullhd olduğu için Açıkçası çok fazla bir fikir elde edinemedim bu bağlamda. 1680-1050 olsaydı bir nebze fikir alabilirdim. Gittikçe 22" ve üzeri dolayısıyla fullhd monitorler standart olma yolundalar hatta yurt dışında öyle.Sırf çevremde ki 4 kişi ben dahil bu sene büyük ekrana geçtik. Benim de düşüncelerim vardı daha sık ekran kartı değiştirmek gibi falan ama düşündüğüm gibi olmadı yüksek çözünürlüklerde AA ihtayınca gerek olmadığı için AA çok aşırı önemli olmyuor.Mesela gta4 te fps kaybım olmadı enteresandır.Aksine görüntü daha güzel geldi çünkü tırtıklar resmen kayboldu yüksek çözünürlükte.Geniş ekranda oynamak gerçekten de ayrı bir keyif samimiyetle söylüyorum özellikle 17" crt monitorden geçiş yapan biri için söylüyorum.O sisteme güzel bir monitor gider Test gerçekten güzel umarım başka testlerde görürürz.

• Kartınız hayırlı olsun hocam İnceleme gayet güzel elinize sağlık[:'()
    Bu kartı ben de takibe aldım büyük ihtimal bu kartı alacağım aldığım kart o.c özürlü çıkmazsa süper olur

1920-1080 çözünürlük incelemelerine ivedi zamanda bakmam lazım HD5850 ile bu kart arasında gidip geliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: positroN

merak ettigim sogutucu blok ekran karti ramleriyle temas ediyor mu ve gta4'de tum ayarlar sondayken oyun ici ortamala fps nedir?

Soğutucu sadece gpu yu soğutuyor.

Cyclone alsaydım Scythe VGA Chip Soğutucu nu almayı düşünüyodum ama gigabyte aldık bu seferde belleklerin sıcaklıkları gözükmüyo ısınıyo mu belli değil

Acele aldın be kanka bence hiç haberim bile olmadı benim.

• İlgi ve görüşlerinize teşekkür ederim arkadaşlar

quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe
    Beyler bende gtx 275 var bu kart ile karşılaştırsak fabrika çıkışı ayarlarında bide gtx 465 ide soksak karşılaştırmaya hangisi en ii ?

GTX275'den genel olarak Dx10-9 oyunlarında %10-20 daha hızlı.. AA açıldığında fark %50lilere ulaşabiliyor.. ayrıca GTX275 GT200 serisinin en takoz kartıdır pek oc olmaz..

AA'siz
    GTX460 1GB>GTX465≥GTX275
    AA'li
    GTX460 1GB>GTX465>GTX275

Stone Giant testi eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 20 Mart 2011; 16:16:26 >
  • Eline sağlık Man From Atlantis , çok güzel inceleme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eşref_37

Burda bas bas bağırdık kartı alacaz diye sen nerdeydin Haberin olsa 5850 mi tavsiye edecektin yoksa

Daha doğru düzgün kullanamadık bile eve şimdi geldim Bc2 deki hard crash devam ediyo demekki ekran kartı ve işlemciden değilmiş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eşref_37

Burda bas bas bağırdık kartı alacaz diye sen nerdeydin Haberin olsa 5850 mi tavsiye edecektin yoksa

Daha doğru düzgün kullanamadık bile eve şimdi geldim Bc2 deki hard crash devam ediyo demekki ekran kartı ve işlemciden değilmiş

Lan 460 çıktıktan sonra 460 al demedimi canımı sıkma ondan önce tabiki 5850 dicektim.

EDIT: Akşam konuşuruz MSN den konuyu mahfettik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eşref_37 -- 14 Ağustos 2010; 9:44:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ftrzk

Kartınız hayırlı olsun hocam İnceleme gayet güzel elinize sağlık[:'()
    Bu kartı ben de takibe aldım büyük ihtimal bu kartı alacağım aldığım kart o.c özürlü çıkmazsa süper olur

1920-1080 çözünürlük incelemelerine ivedi zamanda bakmam lazım HD5850 ile bu kart arasında gidip geliyorum

bende gtx 460 - 5850 arası gidip geliyorum öcneden 5850 kullandım tesselltion acıldığında (metro2033) oyun 30fps limitlerine düşüyor kimi kasıcı sahnede cok altına düşüyordu , fermiler dx11 in bu nimetini actığında bukadar pek etkilenmiyor bu tessellation olayından , birde gtx 460 ın o.c. başarısı inanılmaz adete 5870i geciyor , 5850 o.c. ile anca 5870 civarına gelebiliyor, fiyat oalrakda gtx 460 cok daha ucuz bakıcaz bakalım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Faykutt

Hocam emeğine sağlık kapsamlı ve güzel inceleme olmuş,

Bende aynı kartı 2 gün önce senin gibi inventusdan aldım. 106 Ekran LCD TV'ye hdmı'dan bağladım fakat görüntü alamıyorum, senin öyle bir imkanın varsa, yani LCD TV'ye HDMI' dan bağlayabilirsen görüntü gelip gelmediğini yazabilirsen sevinirim.

Vaktim olursa hafta sonu 40b651 e takıp denerim Siz pc yi normal bi monitöre takıncada sorun devam ediyo diye anladım diğer konuda

Yok başka monitör olmadığı için deneyemedim. Eğer imkanınız olur da siz lcd tv de deneyebilirseniz sevinirim.

• inceleme için teşekkürler
    fanların seslerini merak ediyorum
    inş %30 un hiç üstüne çıkmıyodur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

İlgi ve görüşlerinize teşekkür ederim arkadaşlar

quote:

Beyler bende gtx 275 var bu kart ile karşılaştırsak fabrika çıkışı ayarlarında bide gtx 465 ide soksak karşılaştırmaya hangisi en ii ?

GTX275'den genel olarak Dx10-9 oyunlarında %10-20 daha hızlı.. AA açıldığında fark %50lilere ulaşabiliyor.. ayrıca GTX275 GT200 serisinin en takoz kartıdır pek oc olmaz..

AA'siz
    GTX460 1GB>GTX465≥GTX275
    AA'li
    GTX460 1GB>GTX465>GTX275

Gtx 465 mantıksal olarak gtx 460 dan daha iyi olması gerekmezmiydi acaba?Daha iyi değilse adı gtx 455 olması gerekmezmiydi?Ben gtx 275 ile hemen hemen gtx 465 i kafa kafaya görmüştüm testlerde.Zaten gtx 275 doğuştan Oc'li diye düşünüyorum.Performansının tamamını kullanıyor ki;sıcaklıklar 80 nin altına inmiyor:D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

İlgi ve görüşlerinize teşekkür ederim arkadaşlar

quote:

AA'siz
    GTX460 1GB>GTX465≥GTX275
    AA'li
    GTX460 1GB>GTX465>GTX275

Gtx 465 mantıksal olarak gtx 460 dan daha iyi olması gerekmezmiydi acaba?Daha iyi değilse adı gtx 455 olması gerekmezmiydi?Ben gtx 275 ile hemen hemen gtx 465 i kafa kafaya görmüştüm testlerde.Zaten gtx 275 doğuştan Oc'li diye düşünüyorum.Performansının tamamını kullanıyor ki;sıcaklıklar 80 nin altına inmiyor:D

GTX465 Nvidia'nın hangi amaçla çıkardığını anlamadığımız bir kartı. İsmine ve fiyatına oranla kendisinin daha alt modeli olan GTX460lardan daha başarısız bir kart. Bu konuda kullanıcıların bilinçli olması lazım. Yapabilecek bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

inceleme için teşekkürler

En son ben %52 fan hızını gördüm ve ses kesinlikle duyulmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-
    inceleme için teşekkürler

Kartın fanı %40-70 arası çalışıyor.. %70'de sesini duyamıyorum..

1087mV'un üstü için aşağıdaki modlanmış iki F3 bios'dan birini kullanmalısınız.. gigabyte'ın atbios uygulamasıyla windowsdan 5 sn'de yeni biosu yükleyebiirsiniz..

Versiyon 1

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi

Download:
    http://www.mediafire.com/?yulgz17w6cnll9v
    http://download.gigabyte.ru/utility/vga_utility_atbios.exe

Versiyon 2

-Fanları tamamen kapatabilme
    -2D, bluray/mkv ve multidisplay modlarında daha düşük güç tüketimi

Gigabyte GTX 460 1GB OC ## Kullanıcı İncelemesi

Download:
    http://www.mediafire.com/?ulqx2t75373s8rn
    http://download.gigabyte.ru/utility/vga_utility_atbios.exe

tüm sorumluluk size aittir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 30 Mart 2011; 10:31:54 >

• merhaba,
    kart fan devrini kendi mi ayarliyor ?

benim suanki kartim 8800GT ve kart default olarak %20 olarak calisiyormus, ve son zamanlarda surekli kilitleniyordu sicaklik yuzunden . 80 85 dereceye geldikce kitleniyordu bende fan devrini %55 e getirdim ve kilitlenme sorunu ortadan kalkti. bunuda rivatuner ile yaptim. anladigim kadariyla 8800GT de otomatik fan hizi gibi bisi yokmus, peki gtx 460 bu mevcut mu ? yoksa bununda default bir donme hizi mi var?
  • Kendi ayarlıyor tabii ki. Aslında sendeki 8800GT'nin de kendi ayarlaması gerek?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.