Şimdi Ara

GIGABYTE GA-MA770 UD3 kullananlar kulübü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
1
Favori
27.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben 12 cemlik sessiz bir fanı kasa kapığından üzerine üfletiyorum sistem max 40 derece chipsetinde kasaya ait fan kont. sensörü var ode max 45 derece gösteriyor.
  • rev. 1.0 cpu support
    http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=2982#anchor_os
    Socket AM3
    Phenom II X4 955 desteği var

ve fakat

rev. 2.0 cpu support
    GA-MA770-UD3 (rev. 2.0)
    http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=3097#anchor_os
    Socket AM3
    Phenom II X4 955 desteği yok .

ayrıca
    rev. 1.0 de
    Phenom II X4 945 125W ve
    Phenom II X4 945 95W desteği olmasına karşın ;

rev. 2.0 da
    Phenom II X4 945 125W ve 95W destekleri yok ,

rev. 2.0 , daha yeni çıktığına göre bu durumun sebebi nedir ? bilen veya bir fikri olan var mı ?

• şu an itibarı ile

GA-MA770-UD3 (rev. 2.0) için işlemci desteği güncellenmiş ama bios un karşısında henüz - işareti var .
  • bence rev 2.0 guzel bı anakart rev 1.0 almayın bence 2.0 olmasına dıkkaty edın daha detaylı hazırlanmıs daha tecvrubelı anakart derım ben. yenı oldugu ıcın gıgabytın sıtesınde oturması zaman alır
  • hardwarecanucks sitesi GIGABYTE GA-MA770-UD3 (rev. 1.0) anakartı incelemiş :

GIGABYTE GA-MA770-UD3 (rev. 1.0)
    AM2+/AM3 Motherboard Review

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/19763-gigabyte-ga-ma770-ud3-am2-am3-motherboard-review.html

rev 2.0 da
    8-pin CPU konnektörü
    DDR2-1333 desteği
    SB710 güney köprüsü ( Advanced Clock Control ) desteği .
    eklenmiş .
  • Arkadaşlar 1 ay önce gönderdiğim board hiçbir sorun bulunamadı diye geri gönderilmiş. Bu gigabyte türkiyedeki teknik servisi kont bilişim yüzünden müşteri kaybediyor. Bundan önceki board da gigabyte dı onda da 2 defa servise gitti sonuncuda düzeldi geldi. Gigabyte çok kaliteli ürün yapıyor ama ben bundan sonra türkiyedeki dandik distribütör değişmeden bir daha almam bu markayı. Zorla adama Asus aldırıcaklar Çizgi Elektronikten ürünler 10 günde çıkıyomuş ya sinirden patlıcam.
  • arkadaşlar.
    GIGABYTE GA-MA770 UD3 anakarti almayı düşünüyorum.
    AMD Phenom II 940 X4 QuadCore (3.0 GHz) 8MB 940p işlemci ile nasıl sonuç verir veya bu işlemci ile kullanan varmı?

cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.
  • Bende bu karttan almış ve aranıza katılmış bulunmaktayım.Exa bilgisayardan rev 2.0 aldım.
    Tek sormak istediğim şey bunun işlemci güç girişine ille 8pin enerjiyi takmak zorundamıyız veya
    sadece 4 pin taksakta oluyormu şu anda 4 pin takılı ve çalışıyor sistem fakat 8 takınca bi sıkıntı çıkarmı
    veya performans artarmı bilginiz olursa paylaşırsanız.Ayrıca aynı işlemciyi kullanıyorsanız siz nasıl yaptınız söylerseniz
    çok sevinirim.İşlemcim phenom x3 8650.
  • bende bunun ma770-ds3 rev 1 modeli war acaba kartımla am3 cpu kullanabilirmiyim x4 810 o olmassa x4 940 alacam 940ta veya 810da bi problem cıkarmı ?
  • hocam bu anarkartın ısınma hariç ne gibi sorunları var biraz aceleye gelip sipariş etti hbden reset niye atıyo acil yardım edin nolur
  • Valla sana şunu söyliyebilirim benim pc de 6 tane disk var normal sistem diski bi önceki anakartım olan gigabyte ma780gm-s2h forumdan bi abiye satmıştım.Sattığım anakartta vista kuruluyken sistem diskine 5.6 puan veriyordu şimdi ise bu anakartla 5.7 puan veriyor ve sistem daha stabil çalışıyor.Yani sistemin resetlemesi senin donanımsal sorunundan kaynaklanıyor olabilir mesela ram'lerden.Ayrıca bendeki kart'ta ısınma problemi de yok anakartın bios'undan takip ettiğimde sistem sıcaklığı 45 in üzerine çıkmıyor bütün herşey full çalışmasına rağmen.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperalperler -- 14 Ağustos 2009; 14:11:41 >
  • hocam daha gelmedi ayrıca sizin işlemciniz farklı benim sorun çıkarsa ramlerden çıkar gibime geliyo
  • ya zaten bi aydır bıktım bu pc işlerinden artık kafa dinlemek istiyorum ya
  • Ben şu anda OCZ FATALITY 1066 2*1 gb kit'i 1066 mhz de sorunsuz kullanıyorum.Umarım sende bi sıkıntı yaşamazsın.Sanıyorum ki bu kart geldikten sonra rahatlıyacaksın :)
  • güzelmi onlar bi şöyle kafa rahatıyla kullanamadım ya yok çöker yok resetlernir yok mavi ekran
  • Ben yaklaşık 3 gündür kullanıyorum bi sıkıntı çıkarmadı bana.Ne mavi ekran ne bir resetleme hiç birşeyle karşılaşmadım.
  • peki başka ne gibi ayrıntılar var ben normalde 16 yaşında olmama rağmen kendim topladımda kötü bi tecrübe yüzünden birazda üşengeçlikten bilgisayarcıya vercem toplaması için ha bu arada x2 kasa aldım gene gigabyte marka kuzene topladığım pcye almıştım baya beğendim bakalım soğutma yetecekmi
  • arkadaşlar. YOKMU CEVAP VEREN
    GIGABYTE GA-MA770 UD3 anakarti almayı düşünüyorum.
    AMD Phenom II 940 X4 QuadCore (3.0 GHz) 8MB 940p işlemci ile nasıl sonuç verir veya bu işlemci ile kullanan varmı?

cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.
  • ARKADAŞLAR BİRŞEY SORUCAM 770 UD3 KULLANAN BİRİSİ OLARAK
    BU ANAKARA PHENOM II X2 550 TAKSAK ACABA KUZEY KÖPRÜSÜNDE SORUN ÇIKARMI
    ATHLON X2 LERDE SORUN ÇIKARDIĞINI FAZLA ISINDIĞINI BİLİYORUM
    SİZCE SORUN OLURMU?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.