Şimdi Ara

Gigabyte DQ6 hiz asirtma problemi - CPU-Z

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hız aşırtma deniyorum sistemimde (E6600, 2x1gb corsair 800mhz ram, 7900gtx, dq6) 8 çarpanıyla 400 speed gerekli voltaj ayarlarından vs. sonra sistem açıldığında cpu-z da degerli gördügüm zaman degişmeler oluyor. yani işlemci 2.4 de gozükürken kendi kendine artıyor 3,2 ye çıkıyor ve düşüyor tekrar. Neden boyle oynamalar yapıyor stabil kalmıyor anlıyamadım. Bir de işlemcinin sıcaklığı 65 derece civarında seyrediyor normal degil sanırım biraz sıcak geldi bana sizce??? Bir de arkadaşlar günlük kullanım için bana değerler yazabilirseniz cok sevinirim. Yani stabil kalıcak devamlı makinam. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUBISM -- 5 Mart 2007; 12:36:45 >

• imzamdaki sistemin cpu sıcaklıkları idle33, load 38 2.4@3.5ghz ocli vaziyette.fan devri smart fan programıyla 2000rpm de.
  • o hız deişimi speed step tir bios tan kaparsan duzelr...
  • Zabıta teşekkür ederim cevapladığın için ama sen kendi sistemini yazmışsın ben yardım istiyorum Benim sorunum cpu-z de degerler degişiyor, işlemci ısısı ve bana birkaç tane günlük kullanım için overclok degerleri.. Bunları deneyip sonuçlarını görmek istiyorum teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: @yKuN

o hız deişimi speed step tir bios tan kaparsan duzelr...

Aykun bu speed step bulamadım bios ekranında yok benim enteresan olarak deli oldum yaaa nerde bu bilen varsa yardım pls.. Birde anakartın bios ana menüsünde ctrl + F1 basınca advance chipset menü çıkması gerekmiyormu buda çıkmıyor bende off deli oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUBISM -- 5 Mart 2007; 20:14:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CUBISM

Zabıta teşekkür ederim cevapladığın için ama sen kendi sistemini yazmışsın ben yardım istiyorum Benim sorunum cpu-z de degerler degişiyor, işlemci ısısı ve bana birkaç tane günlük kullanım için overclok degerleri.. Bunları deneyip sonuçlarını görmek istiyorum teşekkürler

ekran kartı hariç sistemler aynı gibi sana fikir versin diye yazdım yahu.referans alıp almamak sana kalmış, istersen kendi bildiğine git arkadaşım.
  • yaw bende bişi demedim zaten ama hala şu speed step bulmuş degilim biosda yok oyle bişi bende
  • Bende aynı sorunu yaşıyorum Cpu-Z benim çarpan 8 olduğu halde 6 olarak gösteriyor.Yalnız bende 1.36 versiyonu var onda herşey normal sanırım programdan kaynaklanan bi şey biriileri bi yardım etse..
  • Anlık işlemcinin ghzni görüyorsunuz. İşlemci devamılı yüksek ghz de hem ısınır hemde yüksek güç tüketir. Speed step çalımasında fayda var.
    Tavsiyem speed step kayaptmayın. Bioda eist olarakta yazarbilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rec

Anlık işlemcinin ghzni görüyorsunuz. İşlemci devamılı yüksek ghz de hem ısınır hemde yüksek güç tüketir. Speed step çalımasında fayda var.

tavsiyeye bak,hem oc yapacan hız arttıracan, hemde ekonomik kullanacan
  • quote:

Orjinalden alıntı: zabıta

quote:

Anlık işlemcinin ghzni görüyorsunuz. İşlemci devamılı yüksek ghz de hem ısınır hemde yüksek güç tüketir. Speed step çalımasında fayda var.

Tavsiye edilen birşeyi yapmak zorunda değilsin. Ekonomik kullanmaklada alakası yok. Zaten işlemci senin yapacağın zor işlemlere göre çarpanı ayarlar.
    Hiç bir işlem yapmadığında bile işlemc 4ghz çaşırsa ne yararı olucak o sana kalmış
    Örnek verecek olursak. Modifiye ettiğin aracı devamlı gaza basıyosun. ama boşta.

• Yaa amma meraklsınız hemen boarda suç atmaya.Speed-step i kapatın çarpan düşmez..
  • quote:

quote:

quote:

Tavsiye edilen birşeyi yapmak zorunda değilsin. Ekonomik kullanmaklada alakası yok. Zaten işlemci senin yapacağın zor işlemlere göre çarpanı ayarlar.
    Hiç bir işlem yapmadığında bile işlemc 4ghz çaşırsa ne yararı olucak o sana kalmış
    Örnek verecek olursak. Modifiye ettiğin aracı devamlı gaza basıyosun. ama boşta.

arkadaş senin oc topiğinde ne işin var ya ,buradaki yorumlar oc ye yönelik,sen hala işlemcinin hızını düşürmeden bahsediyon .

• @zabıta

Arkdaş diye hitap edemezsiniz. Ben sizin arkadaşınız değilim. Tavsiyem hakkında yorum yapan sizsiniz. Speed step'in ne işe yaradığında bahsettim.

Siz yapmak zorunda değilsiniz. Yorumlarıma kulp takmakta sizi düşmez.
  • quote:

quote:

quote:

@rec walla sana kesinlikle katılıyorum, bence speed-step'in açık olmasında zarardan çok yarar var. sonuçta anakartın sistem boştayken çarpanı düşürmesi iyi bir şey bence, işlemciyi boşuna fazladan çalıştırmanın bi anlamı yok zaten. ihtiyaç halinde zaten bilgisayar oc'lu değere hemen çıkacaktır. Mesela gece download ederken makinayı boşu boşuna 3Ghz'in üzerinde çalıştırmanın bir anlamı yok EIST ile en azından bir rahatlama oluyor

verdiğin örnek de süper

• @Mene

Daha basit bir örnek bulamadım.
  • quote:

@Mene

evet çok basit ve saçma,burada overclocktan bahsediliyor ve oc 'yle uğraşan hiç kimse speedstep'i açık bırakmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zabıta -- 7 Mart 2007; 0:50:10 >
  • quote:

quote:

@Mene

evet çok basit ve saçma,burada overclocktan bahsediliyor ve oc 'yle uğraşan hiç kimse speedstep'i açık bırakmaz.

tmm arkadaşın örneği saçma gelmiş olabilir de niye speedstep açık olmasın bana bunu anlatabilirmisiniz, yani cidden soruyorum ne gibi bi getirisi var

• Bu arada sorunu hallettim arkadaşlar saolun. Yanlız bu speedstep olayı o.c yapanlar açmayabilir ama günlük kullanım yani benim gibi kullanan arkadaşlara yararı olucaktır diye düşünüyorum. Çünkü sstep kapalı iken işlemci 50-55 derece arası açtığım zaman 40-45 derece arası oluyor. Yani ne kadar yüklenirsem o kadar açılıyor bu güzel bişi
  • quote:

Orjinalden alıntı: CUBISM

Bu arada sorunu hallettim arkadaşlar saolun. Yanlız bu speedstep olayı o.c yapanlar açmayabilir ama günlük kullanım yani benim gibi kullanan arkadaşlara yararı olucaktır diye düşünüyorum. Çünkü sstep kapalı iken işlemci 50-55 derece arası açtığım zaman 40-45 derece arası oluyor. Yani ne kadar yüklenirsem o kadar açılıyor bu güzel bişi

sıcaklıkların aşırı yüksek bence.bende ki cpu 3.5ghz ocli ve günlük kullanımda speedstep kapalı,aslında full cpu özelliklerin hepsi kapalı biostan(oc yapanlar ve deneyimliler bilirler bu özellikleri),idle33,load38 derece yi geçmez bende.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.