Şimdi Ara

GİGABYTE 990FXA-UD5 İNCELEME FX8350 @5.03 GHZ Oyun Testleri Geldi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
4.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bonser24

4.9 da kac watt cekiyordur dusunmek istemiyorum😄

Hocam valla söyleme şöyle şeyler ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 970A d3 almakla hata yapmadığımı tekrar okumuş oldum teşekkürler :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozeceze

970A d3 almakla hata yapmadığımı tekrar okumuş oldum teşekkürler :)

Ben teşekkür ederim forever cigolayt 5.0 testleri geliyor millet

• Bir tek 3D Mark06 testi alabildim diğerleri takıldım.

3D Mark 06 : 25037 aldım perşembe veya cuma günü 5.0 da stabil bir değer bulmaya çalışacağım.
    Sizlerinde yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum
    Özellikle 5.0 için neler yapabilirim sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeezy

Bir tek 3D Mark06 testi alabildim diğerleri takıldım.

3D Mark 06 : 25037 aldım perşembe veya cuma günü 5.0 da stabil bir değer bulmaya çalışacağım.

1,452 mi verdin en son. Bi . 0.02 daha çaksan. .1.47 yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

quote:

Bir tek 3D Mark06 testi alabildim diğerleri takıldım.

1,452 mi verdin en son. Bi . 0.02 daha çaksan. .1.47 yani.

Şimdi ışteyim hocam +0.0175 ve +0.0200 deneyecem bakalım neler olacak.tek endişem sıcaklık

• inceleme için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Comaa

inceleme için teşekkürler

Ben teşekkür ederim hocam sizi aydınlatmak beni mutlu ediyor valla :) merak ettiğiniz herşeyi burdan veya pm olarak sorabilirsiniz.elimden geldiğince yardımcı olurum

• gigabyte iyidir hoştur fakat bunun ud7 olanını getirseydi gönlümü kapacaktı ayrıca bir de müşteri kapacaktı. bende ud5 ile gd80 arasında kalmıştım kasa içi ışıklandırma ve ekran kartı ışıklandırmaları mavi olduğu için gd80 seçmiştim. intel için olan ud5 lerde hem bildirim hemde debug led oluyor, keşke amd için olan ud5 lere de intel kadar özen gösterse.

ayrıca incelemen çok güzel hocam ellerine sağlık epey fikir vermiştir am3+ iyi kart arayanlara
  • metebyr kullanıcısına yanıt
    Amd anakartlara fazla özenilmiyor gd80 iyi bu anlamda hem ışıklandırma hem bilgilendirme olarak
  • UD5 ile Formula - Z arasında gidip geliyorum. 3 yollu Crossfire için hangisini öneriyorsunuz ?
  • Formula-Z alcak durumunuz varsa tabikide FormulaFormula

• Bambiyotik kullanıcısına yanıt
    Amd anakartlar içinde en iyisi diye biliyorum formulayı bütçe varsa bencede o seçilmeli
  • Aslında mesele bütçeden çok Amd'nin am4 platformu çıkınca olacak olan upgrade'ler. 3 yollu cfx için çok araştırma yaptım. Hali hazırda elimde 3. 7950'm var ve ortalama 1 aydır da anakart bekliyor araştırıyoruz. Msi board'lar bana itici geliyor renk tonları olarak. Biraz simetri hatta baya baya simetri hastasıyım. Tek derdim şuan bu board'a 650 lira verip 6 7 ay sonra am4 platforma geçince elimde patlaması. Ama UD5'te bu burukluğu yaşamam. UD3 yüzünden gigabyte sevdamı ayaklar altına aldım sırf usb 3.0 ve ses deki çıtırtılar yüzünden. Onun haricinde her yönüyle rahat bir kullanım veriyor. Ama şu bir gerçek sb950 yongası aşırı aşırı ısınıyor. O yüzden de stabiliteyi yakalayamıyorsun. 4.8 GHZ'ye kadar stabil olarak 8320 ile sadece ve sadece çarpan vererek çıktım. Nazar değmesin canım işlemcime. Stabiliteyi yakalayabilsem anakarta OC yapıp 5.0'ı rahat rahat göreceğimi düşünüyorum. Çünkü çarpan ile bir yere kadar çıkabiliyorsun devamını istersen muazzam voltajlar istiyor ve o voltajlar ani sıcaklık artışlarına sebeb veriyor. Eğer az derecede OC yapıp ideal F/P sistem istiyorsanız kesinlikle UD3.... Gigabyte candır... Ama sırf şu stabilite için UD5'mi Formula-Z'mi.... Ahhhh ahh donanım merakı ahhh hatunla aramızı bozdun AMD :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bambiyotik

Aslında mesele bütçeden çok Amd'nin am4 platformu çıkınca olacak olan upgrade'ler. 3 yollu cfx için çok araştırma yaptım. Hali hazırda elimde 3. 7950'm var ve ortalama 1 aydır da anakart bekliyor araştırıyoruz. Msi board'lar bana itici geliyor renk tonları olarak. Biraz simetri hatta baya baya simetri hastasıyım. Tek derdim şuan bu board'a 650 lira verip 6 7 ay sonra am4 platforma geçince elimde patlaması. Ama UD5'te bu burukluğu yaşamam. UD3 yüzünden gigabyte sevdamı ayaklar altına aldım sırf usb 3.0 ve ses deki çıtırtılar yüzünden. Onun haricinde her yönüyle rahat bir kullanım veriyor. Ama şu bir gerçek sb950 yongası aşırı aşırı ısınıyor. O yüzden de stabiliteyi yakalayamıyorsun. 4.8 GHZ'ye kadar stabil olarak 8320 ile sadece ve sadece çarpan vererek çıktım. Nazar değmesin canım işlemcime. Stabiliteyi yakalayabilsem anakarta OC yapıp 5.0'ı rahat rahat göreceğimi düşünüyorum. Çünkü çarpan ile bir yere kadar çıkabiliyorsun devamını istersen muazzam voltajlar istiyor ve o voltajlar ani sıcaklık artışlarına sebeb veriyor. Eğer az derecede OC yapıp ideal F/P sistem istiyorsanız kesinlikle UD3.... Gigabyte candır... Ama sırf şu stabilite için UD5'mi Formula-Z'mi.... Ahhhh ahh donanım merakı ahhh hatunla aramızı bozdun AMD :)

Valla ben senelerdir gigabyte kullanirim.msi a bende Oldum olasi isinamadim.Asus formula-z gercekten muazzam bir kart.hwbot ta yuksek frekanstaki hizlar hep o boardla yapilmakta.fakat bu ud5 n kotu oldugu anlamina gelmiyor.Ben suan sadece carpanla 4.92 ghz de stabil kullaniyorum.dediginiz gibi belli bir yerden sonra asiri voltaj istiyor.atiyorum 4.9 da 1.4 v da stabilise 5.0 da 1.5 v istiyor 100mhz icin.moboya yuklenmekte ne kadar saglikli olur bilemiyorum.Bu arada kuzeykoprusu ben %100 yuk altinda 55 gidebilirgordum.kasa ici havalandirmasi muhakkak iyi olmali.Yoksa daha yukarilarada gidebilir

• İnceleme güzel olmuş elinize sağlık fotoğrafları S image şeklinde koyarsınız konu daha hoş duracaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

İnceleme güzel olmuş elinize sağlık fotoğrafları S image şeklinde koyarsınız konu daha hoş duracaktır

Forumda bir sıkıntı var sanırım 1 haftadır uğraşıyorum bir türlü koyulmuyor,upload edilmiyor
  • quote:

quote:

İnceleme güzel olmuş elinize sağlık fotoğrafları S image şeklinde koyarsınız konu daha hoş duracaktır

Forumda bir sıkıntı var sanırım 1 haftadır uğraşıyorum bir türlü koyulmuyor,upload edilmiyor

Koyduktan sonra bir süre beklemek gerekiyor donanım haber fotoğrafları kendi sunucularına yüklüyor böylece uzun zaman sonra da resimler görüntülenebilecek.

• quote:

quote:

quote:

Koyduktan sonra bir süre beklemek gerekiyor donanım haber fotoğrafları kendi sunucularına yüklüyor böylece uzun zaman sonra da resimler görüntülenebilecek.

Dostum güzel söylüyorsun eyvallah da benim ilk defa yaptığım birşey değil bu.En az 15 dkk beklemem rağmen en ufak bir hareket bile olmuyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum güzel söylüyorsun eyvallah da benim ilk defa yaptığım birşey değil bu.En az 15 dkk beklemem rağmen en ufak bir hareket bile olmuyor

Geçen gün bendede aynı şekilde olmuştu normal koyduğum zaman resimler goruntulendi simage olarak sorun yaşamıştım sorun olabilir haklısınız.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.