Şimdi Ara

Gibson Les Paul'um hasar aldı.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan çok kötüyüm inanamazsınız. Stüdyodan çıkmıştık bugün. Bebekler gibi bakarım gitarıma. Hard Case'ine gitarımı koydum ve yemek için arkadaşlarla bir yere gittik. Hardcase'im yüz üstü yere düştü. Hard case olduğundan hiçbir şey olmamıştır dedim ve pek takmadım. Akşam eve gitar çalışmam için gitarımı çıkardım ve bu hale geldiğini gördüm.
     Gibson Les Paul'um hasar aldı.

Başıma kaynar sular döküldü resmen. Yarın sabah ilk işim bir luthier'e göstermek olacak. Ama çok korkuyorum. Hem maddi olarak hem de gitarım eskisi gibi olabilecek mi diye çok korkuyorum.
    Tecrübeli arkadaşlar bu konuda beni bilgilendirirse çok sevinirim. Resim bana ait değildir internette gördüm.

• Maddi açıcan ne olur bilemem ama usta birinin elinden geçerse sen bile anlayamazsın öyle bir hasar aldığını işlemden sonra. Korkmana gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHamuL

Maddi açıcan ne olur bilemem ama usta birinin elinden geçerse sen bile anlayamazsın öyle bir hasar aldığını işlemden sonra. Korkmana gerek yok
    Umarım dostum. Şimdi iyi bir luthier arıyorum. En kısa sürede halletmem lazım. Varsa bildiğin onlara da gidip sorabilirim. Baya bir liste yaptım şimdiden.
  • Gitarteknikleri nin facebook sayfasına resimi yollayarak mesaj at. Eminim sana fiyat belirler gideceğin yerleri söyler. Bende düzelebileceğine inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airclimber

Gitarteknikleri nin facebook sayfasına resimi yollayarak mesaj at. Eminim sana fiyat belirler gideceğin yerleri söyler. Bende düzelebileceğine inanıyorum.
    Çok sağolun arkadaşlar dünden beri içim içimi yiyor. Ne emeklerle aldım bu gitarı. Bir saniye bile gözünden ayırmayacaksın yoksa böyle oluyor işte. Ders oldu bu bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper

Çok sağolun arkadaşlar dünden beri içim içimi yiyor. Ne emeklerle aldım bu gitarı. Bir saniye bile gözünden ayırmayacaksın yoksa böyle oluyor işte. Ders oldu bu bana.

Acınız acımızdır. Benim bile içim cız etti. Umarım düzelir eski haline döner. Benimde ileride almak istediğim gitardır. Gelişmelerden haberdar ederaen memnun olurum.
  • quote:

quote:

Acınız acımızdır. Benim bile içim cız etti. Umarım düzelir eski haline döner. Benimde ileride almak istediğim gitardır. Gelişmelerden haberdar ederaen memnun olurum.

Alıntıları Göster
    Sizin yerinize ben ağladım

• quote:

Orijinalden alıntı: Jiub

Sizin yerinize ben ağladım

Alıntıları Göster
    Volkan Özdemir
    Fatih Yılmaz
    Luthier Feridun Tanrıkut

Evet arkadaşlar hangisine götürmemi istersiniz? Gitar neyseki tamir edilebilir ama kozmetik yanı da çok önemli benim için. Gitarın sırıtmamasını istiyorum sizce bu isimlerden hangisi daha tecrübelidir?
  • Bir sekilde butunlugu bozulan bir gitar fiziksel olarak tamir edilse de tonal olarak asla tamir edilemez. Eski sustain i oncelikle kesinlikle bekleme en buyuk kayıp ondan olacak. Tonal olarak da cok sey kaybedecektir ne kadar fiziksel olarak kusursuz gozukse de. Anladigim kadariyla headstock kismindan kirilmis entonasyon sikintisi çıkartabilir. Gitari satmak istedigin zaman da ikinci el piyasasinin epey altına satman gerekecek. Gecmis olsun kotu bir olay gelmis basina. Ankara da evrensel muzik var kenan usta isletiyor Türkiye nin en unlu ve en iyi luthier idir kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: welmour

Bir sekilde butunlugu bozulan bir gitar fiziksel olarak tamir edilse de tonal olarak asla tamir edilemez. Eski sustain i oncelikle kesinlikle bekleme en buyuk kayıp ondan olacak. Tonal olarak da cok sey kaybedecektir ne kadar fiziksel olarak kusursuz gozukse de. Anladigim kadariyla headstock kismindan kirilmis entonasyon sikintisi çıkartabilir. Gitari satmak istedigin zaman da ikinci el piyasasinin epey altına satman gerekecek. Gecmis olsun kotu bir olay gelmis basina. Ankara da evrensel muzik var kenan usta isletiyor Türkiye nin en unlu ve en iyi luthier idir kesinlikle.
    Ya kötü tarafı benim hiçbir suçum olmaması. İnsan çok üzülüyor. Oysaki saatlerce stüdyoda beraberdik. Zaten bu gitarı satamayacak kadar emek verdim. Satmak söz konusu bile olmaz. İstanbul'da olduğumdan maalesef götüremeyeceğim Ankara'ya. Hatta tamir ettirince gitarı toplu taşıma araçlarına bile sokmayı düşünmüyorum. İstanbul'daki en iyi ve fiyat olarak da beni zorlamayacak bir luthiere gitmem şart.
    Son bir soru daha sormak istiyorum sizlere. Gitarımı Kadıköy'deki Gibson Store'dan almıştım. Acaba onun anlaşmalı luthier'ine baktırmakta fayda olur mu? Yada gidip son araştırmalarıma göre karar vereceğim en iyi luthier'e mi gideyim direkt olarak?

• quote:

Ya kötü tarafı benim hiçbir suçum olmaması. İnsan çok üzülüyor. Oysaki saatlerce stüdyoda beraberdik. Zaten bu gitarı satamayacak kadar emek verdim. Satmak söz konusu bile olmaz. İstanbul'da olduğumdan maalesef götüremeyeceğim Ankara'ya. Hatta tamir ettirince gitarı toplu taşıma araçlarına bile sokmayı düşünmüyorum. İstanbul'daki en iyi ve fiyat olarak da beni zorlamayacak bir luthiere gitmem şart.
    Son bir soru daha sormak istiyorum sizlere. Gitarımı Kadıköy'deki Gibson Store'dan almıştım. Acaba onun anlaşmalı luthier'ine baktırmakta fayda olur mu? Yada gidip son araştırmalarıma göre karar vereceğim en iyi luthier'e mi gideyim direkt olarak?

Anlaşmalı luthiere bir sor bence. Böyle durumlar (resime göre) olabiliyor. Belki daha önce eline bu tarz sorun olan gitar gelmiştir.

• quote:

quote:

Anlaşmalı luthiere bir sor bence. Böyle durumlar (resime göre) olabiliyor. Belki daha önce eline bu tarz sorun olan gitar gelmiştir.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun Alper hocam. İçim sızladı bee :) Hallolur umarım kısa zamanda, eskisi gibi olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

Geçmiş olsun Alper hocam. İçim sızladı bee :) Hallolur umarım kısa zamanda, eskisi gibi olur...
    İyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. Yarın Kadıköy'e gidip aldığım yere bir göstereceğim. Şunu farkettimki Müzik bölümünde böyle durumlar için konu yok. Gitarın sonuçlarını öncesini ve sonrasını buraya koyacağım.
  • quote:

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. Yarın Kadıköy'e gidip aldığım yere bir göstereceğim. Şunu farkettimki Müzik bölümünde böyle durumlar için konu yok. Gitarın sonuçlarını öncesini ve sonrasını buraya koyacağım.

Alıntıları Göster
    Çok geçmiş olsun hocam, inan senin kadar üzüldüm ve ne hissettiğini anlayabiliyorum Sorunun hakkında bir fikrim yok ama buna benzer bir olay da ilk klasik gitarımın başına gelmişti. Umarım gitarın en iyi şekilde tamir edilir Ne oldu bugün gösterdin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sâlim

Çok geçmiş olsun hocam, inan senin kadar üzüldüm ve ne hissettiğini anlayabiliyorum Sorunun hakkında bir fikrim yok ama buna benzer bir olay da ilk klasik gitarımın başına gelmişti. Umarım gitarın en iyi şekilde tamir edilir Ne oldu bugün gösterdin mi?

Alıntıları Göster
    Evet şimdi Kadıköy'den geliyorum. Aldığım yere götürdüm gerçekten çok ilgilendiler. Fabrikadan çıkmış gibi bana teslim edeceklerine garanti verdiler. Yarın fiyat için beni arayacaklar 500 lirayı bulmazmış bile. Bütün baştan aşağı bakım yaptırıyorum gitara. 0.11 Elixir gitar telleride aldım. Tonsal olarak pek bir kayıp olmayacağını garanti ettiler bana. Biraz içim rahatladı neyseki.

• quote:

Evet şimdi Kadıköy'den geliyorum. Aldığım yere götürdüm gerçekten çok ilgilendiler. Fabrikadan çıkmış gibi bana teslim edeceklerine garanti verdiler. Yarın fiyat için beni arayacaklar 500 lirayı bulmazmış bile. Bütün baştan aşağı bakım yaptırıyorum gitara. 0.11 Elixir gitar telleride aldım. Tonsal olarak pek bir kayıp olmayacağını garanti ettiler bana. Biraz içim rahatladı neyseki.

Sizin adınıza çok sevindim.
  • quote:

Böyle durumların tek sıkıntısı durduk yere maddi olarak zorlaması insanı.e tabi moral bozukluğu var birde ama çok kötü değil durumu.luthierden geldikten sonra siz bile anlamayacaksınız orada daha evvelden sıkıntı olduğunu görüntü olarak.tonal olarakta çok birşey kaybetmiyor gitar ama eski sustain i de pek yakalayamıyor öyle de bir gerçek var ama içiniz ferah olsun öyle çok çok hissedilir bir fark yaşamayacaksınız forumda 1-2 arkadaş vardı yanlış hatırlamıyorsam ibanezleri tam oradan kırılmıştı aynı model kullanıyorlardı,belki başka bir yerde denk gelmişti hatırlamıyorum şimdi tam onlarda yaptırmışlardı yani çok bir sıkıntı olmuyor yaptırdıktan sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: recko

quote:

Böyle durumların tek sıkıntısı durduk yere maddi olarak zorlaması insanı.e tabi moral bozukluğu var birde ama çok kötü değil durumu.luthierden geldikten sonra siz bile anlamayacaksınız orada daha evvelden sıkıntı olduğunu görüntü olarak.tonal olarakta çok birşey kaybetmiyor gitar ama eski sustain i de pek yakalayamıyor öyle de bir gerçek var ama içiniz ferah olsun öyle çok çok hissedilir bir fark yaşamayacaksınız forumda 1-2 arkadaş vardı yanlış hatırlamıyorsam ibanezleri tam oradan kırılmıştı aynı model kullanıyorlardı,belki başka bir yerde denk gelmişti hatırlamıyorum şimdi tam onlarda yaptırmışlardı yani çok bir sıkıntı olmuyor yaptırdıktan sonra

Alıntıları Göster
    500 tl civarı bir takam tuttu ha vay be hocam maddi açıdan baya yıpratmıştır sizi ama bu zevkiniz için değer be

• quote:

Orijinalden alıntı: Lagras

500 tl civarı bir takam tuttu ha vay be hocam maddi açıdan baya yıpratmıştır sizi ama bu zevkiniz için değer be

Alıntıları Göster
    Evet maddi açıdan zorlanacağım ama hiç sorun değil. Yeter ki hallolsun. Yarın telefonla aramalarını 4 gözle bekliyorum.
  • quote:

Evet maddi açıdan zorlanacağım ama hiç sorun değil. Yeter ki hallolsun. Yarın telefonla aramalarını 4 gözle bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun. Gitar Gibson'ın verdiği Hard Case içinde miydi yoksa başka bir hard case mi kullanıyorsunuz ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.