Yüzbaşı
22 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar hepimizin haberi vardır ki, olmayana aşağıda link var, yurt dışından getirilen elektronik cihazlara ek bir bandrol vergisi getirildi. Benim sorum şu, bu bandrol yurt dışından gelen yolcu için de geçerli olacak mı? Olacak ise satın alma tarihi mi baz alınacak yoksa yurda giriş tarihi mi? Örneğin 2020 den önce yurt dışına çıkıp laptop alan ve dönüş tarihi ocak olan biri bu vergiye tabi mi? Tabi ise bu verginin tahsilatı havalimanında mı olacak? Peki yeni alınan bilgisayar ile yurttan çıkarken yanımızda olan bilgisayar nasıl ayırt edilecek? Kafamda deli sorular var. Yardımcı olabilen olur mu acaba.

https://indigodergisi.com/2019/12/bandrol-ucreti-yurt-disindan-getirilen-elektronik-vergi/
Selamlar arkadaşlar, 4k Tv'si olup da bu tv de ps4 oynayan arkadaşlar deneyimlerini aktarabilir mi acaba? 4k ekranda 1080p oyun oynarken sıkıntı yaşadınız mı hiç?
Selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 5 senedir kullandığım sistemi güncellemek istiyorum. Tasarruf etmek amacıyla şu an kullandığım sistemin kasasını, güç kaynağını ve harddisk'ini kullanmayı düşünüyorum. İşlemci, anakart, ram ve ekran kartı komple değişecek. Aşağıdaki parçaları almayı düşünüyorum. İleride bir adet de ssd eklenecek ama ilk etapta kullanmayacağım. Monitörüm mevcut.

Asus H170-Pro D4 2133Mhz ATX 1151
Corsair Vengeance 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CL16
Intel Core i7-6700K Skylake 8M 4.0Ghz 1151
MSI GTX1070 Gaming X 8GB GDDR5 256Bit (GTX 1070 GAMING X 8G)

İlk sorum şu; halihazırdaki kasam Corsair Carbide 200r. Bu parçaları sığdırmakta bir sorun yaşar mıyım? Kasanın kendisinden gelen corsair vs550 güç kaynağım bu parçalarla oluşturulacak bir sistemde sıkıntı çıkartır mı, daha yüksek güçlü bir psu'ya geçmem şart mıdır?

Bunlara ek olarak gözümden kaçan almam gereken bir parça var mıdır? Ekstra soğutma fanı gibi örneğin, kutudan çıkar mı, yoksa kendim almam gerekli midir? Eğer gerekli ise o konuda da tavsiye alabilirim. Overclock vs. gibi işlerle uğraşmayacağım, aldığım gibi kullanacağım.

Son olarak da; bu ürünleri Sinerji Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum, daha önce alışveriş yapmış olup da olumlu olumsuz görüş bildirebilecek var ise mutlu olurum.
Selamlar arkadaşlar, yaklaşık 4 senedir kullandığım bilgisayarım artık yavaş yavaş dizlerinin üzerine çökmeye başladı. Overwatch, Dark Souls 3 gibi oyunlarda bir süre (bu süre 10 dakika olabiliyor yarım saat olabiliyor ama o kadar) sonra kendiliğinden kapanıyor ve bir süre beklemeden tekrar açılmıyor. Nispeten daha hafif oyunlarda böyle bir sıkıntı yok, GTA IV, Heroes Of The Storm vs. oyunları sıkıntısız oynuyorum. Aldığımdan beri herhangi bir tamir, macun değişimi vs. bir işleme tabii tutulmadı. Arada bir tozu alındı ama o kadar. Kasayı tek tarafı açık kullandığımı da belirteyim. Bilgisayarımın bileşenleri aşağıdaki şekilde;
Asus Gtx660ti ekran kartı
Amd Fx-8320 işlemci
Asus MSA97 r2.0 ana kart
Corsair vs550 güç kaynağı (kasa ile birlikte geldi)
Tek fanlı corsair marka tek tarafı açık kasa.
Corsair Vengance 8gb ram

Gerekli bilgileri verdikten sonra iki adet sorum var. Birincisi, bu problemin sebebi nedir, çözmek mümkün müdür, kullanılır hale gelir mi?
İkinci olarak da, mevcut halde adam olmayacağını varsayarsak, elimdeki parçaları minimum oranda değiştirerek iş görür bir bilgisayara sahip olmam mümkün müdür? Neleri değiştirmem gerekir, ne kadar masrafı olur? Bilgisayarı sadece ve sadece oyun ve internet için kullanıyorum, ultra ayarlarda oynamak gibi de bir derdim yok medium da herşeyi oynayayım bana yeter. Bir bütçe belirtmiyorum bu alternatif olduğu ve beklentim düşük olduğu için siz önerin bakarız.
Selam millet yakın zamanda bir 3DS edinmeyi düşünüyorum. Aklımda XL modelini almak var ve bununla ilgili birkaç sorum var. Öncelikle New 3DS XL diye bir model çıkacağını gördüm yakın zamanda. Bunun anladığım kadarı ile işlemcisi daha güçlü olacakmış. Sıfırdan alacak biri için bunu almanın bir avantajı olur mu? Yani şu an piyasada olan XL modeli ile arasındaki fiyat farkına değer mi ileride eski xl ın çalıştıramadığı yenisinin çalıştırdığı oyun olur mu? (ki dolar da tavan yapmışken arada uçurum bir fiyat farkı olacaktır) İkinci sorum da bölge olarak hangi bölge cihazını seçmeliyiz malum oyunlar ülkemizde yok ve eshop üzerinden alışveriş yapacağım bundan dolayı herhangi bir bölgenin diğerine göre avantajı var mıdır fiyat, alışveriş rahatlığı vs olarak?
Millet doksanlarda çıkan adında dorock daki gibi rock ile kelime oyunu yapılmış saman kağıda basılan boyut olarak şimdiki dergilerden daha ufakça insanların rock dinleyen mektup arkadaşı aradığı, şarkı sözü gönderdiği yeni albümleri falan tanıtan rock-metal temalı bir dergi vardı adını hatırlayan var mı?
Arkadaşlar d&r dan razer naga modeli bir mouse aldım fakat 1 ay bile geçmeden sensörü bozuldu. Garantiye göndermek istiyorum ama d&r ın sitesinde garantiden üretici firmanın sorumlu olduğu yazıyor. Ne kadar arasam da razer a türkiye de hangi firmanın baktığını bulamadım bilen var mı?
adamlar server kurmuşlar mc dağıtıyolar birkaç tane varmış galiba. benim kanalla alakam yok paylaşayım dedim.
http://www.hitbox.tv/casthane
Yan dairedeki komşumuzla beraber interneti ortak kullanmak istiyoruz. Wifi alanı ise iki daireyi de kapsamaya malesef yetmiyor. Bu interneti kendi dairemize nasıl taşıyabiliriz? Wi fi güçlendirici mi daha uygun olur ya da powerline gibi birşey üzerinden taşıyabilir miyiz? Yan dairedeki fişe takılan powerline ile bizim dairede takılanı birbirine bağlayabilirmiyiz? En verimli yol konusunda önerilerinizi bekliyorum.
Alt karakter olarak bir healer acmaya karar verdim daha önce hic healer deneyimim olmadi en iyi healer class i hangisidir acaba? Raid seviyesinde en rahat en faydali hangi classtir?
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
NTSC-U New Nintendo 3ds XL aranıyor pm atabilirsiniz
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 12 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.402
İkinci El Bölümü Mesajları: 135
Konularının görüntülenme sayısı: 52.812 (Bu ay: 187)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 60 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.