Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbulu bilemiyorum ama Manisada gıbırdayken benimde başıma geliyordu..

Gıbırdayken demişken geçiş onayımı bugün saat 18:03 te yapıp hattımı 18:03 te kapatan gıbıra teşekkür ediyorum haftasonu dolayısı ile diğer firmaya geçişim pazartesiye sarksada mühim değil aboneniz değilim artık :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmhizli

İstanbulu bilemiyorum ama Manisada gıbırdayken benimde başıma geliyordu..

Gıbırdayken demişken geçiş onayımı bugün saat 18:03 te yapıp hattımı 18:03 te kapatan gıbıra teşekkür ediyorum haftasonu dolayısı ile diğer firmaya geçişim pazartesiye sarksada mühim değil aboneniz değilim artık :)

Hayırlısı olur hocam umarım hangi firmaya geçtiniz ?, GIBIR'ın müşteri hizmetlerinden memnun olsamda internet hizmeti konusunda stabil değiller maalesef bende değişiklik yapacağım gibi duruyor.

• İstanbul'da değilim ama ben de fark ettim. Enteresan olanı dediğiniz gibi hat hiç kopmuyor hatta modemin loglarında bile gözükmüyor ama internet bir kaç dakika gidiyor. Sanki firewall'dan tüm internet bağlantısı kesip bir kaç dakika sonra tekrar açmışsın gibi...

• GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

Yurt dışı çıkışları yine pert...

İstanbulda bulunan pop noktasından yine İstanbulda bulunan 1.1.1.1 sunucularına ping an itibariyle 36 ms. Diyecek söz yok.

Artık sorun SİZDEN KAYNAKLI diyemesinler diye kendi sunucularından test yapıyorum. Sorun kimden kaynaklı acaba? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökkubbe -- 13 Mart 2021; 23:59:10 >
  • Gökkubbe G kullanıcısına yanıt

Daha da kötüleşti. Comnet De-Cix İstanbul'a doğrudan bağlıyken Gıbırnet,Cloudflare trafiğini Polonya üzerinden taşıyor.

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet
  • İstanbul çıkışlı VPN ile ping testi

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

VPN olmadan ping testi

VPN ile daha performanslı kullanıyoruz interneti ne diyeyim. GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet  @ogulcanbb

Çok haklısınız hocam. Ben Sofya konumlu VPN servisim olmadan GIBIRNET'i kullanmıyorum. Kendi vpn sunucum ile anca oyun oynayabiliyorum.

Merhabalar:

Değerli müşterimiz. Yaşamış olduğunuz DNS serveri ile bir hiç bir şekilde ping süresi garantisi vermemekteyiz. Anlık olarak kullanmış olduğunuz servislerden kaynaklanan bölgesel sorun sebebiyle farklı lokasyon üzerinden çıkışı sağlanıldığından dolayı. ping yüksek görünebilir.

İyi günler dileriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIBIRNET -- 14 Mart 2021; 16:4:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GIBIRNET

Merhabalar:

Değerli müşterimiz. Yaşamış olduğunuz DNS serveri ile bir hiç bir şekilde ping süresi garantisi vermemekteyiz. Anlık olarak kullanmış olduğunuz servislerden kaynaklanan bölgesel sorun sebebiyle farklı lokasyon üzerinden çıkışı sağlanıldığından dolayı. ping yüksek görünebilir.

İyi günler dileriz.

O halde sitenizden kırmızı kutudaki yazıları kaldırmanızı rica ederim.

Bölgesel sorun var ise aynı zaman diliminde VPN ile 22 ms VPN siz 81 ms nasıl alınabiliyor? Sizin pop noktanız İstanbulda, test ettiğim vpn in pop noktasıda İstanbulda. Bir kaç gündür yurt dışı çıkışlarda ping yükselmesi var bu sadece 1.1.1.1 sunucusuyla sınırlı bir durum değil. Ama görünen o ki her zaman ki gibi sorun sizden kaynaklı değil bizden kaynaklı. Çünkü hop noktalarını biz kendimiz değiştirebiliyoruz öyle değil mi.

• halikjk H kullanıcısına yanıt

Aynmı sorun var ama dur bakalım çözecekler inşallah birkaç seneye...

• trkkrsy kullanıcısına yanıt

Aboneliğinizi iptal edin ? Neden taşımak istiyorsunuz ki ? İptal başvurusunda 3 ay şartı ortadan kalkıyor.Kimse size iptal ettin diyemez.Siz taşımak istediğiniz için problem yaşanıyor sanıyorum.Firmayıda böyle ithamlar altında bırakmamış olursunuz.Bunu genel olarak bütün ISS ler uyguluyor.

• bugün 4 kez dsl koptu arıza kaydı açtırdık ama sanırım hafta içi dönerler. (umarım)

• arka arkaya yapılmış 2 test.

konum ankara, altyapı fftb

biri yurtiçi diğeri yurtdışı server

• Yurtdışına çıkışlarda %50 hız sınırlandırılması yapılıyor. Açık ve bariz şekilde.

Comnet İstanbul:

Comnet Bulgaristan:

• GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

Üstteki hattımın alabildiği hızı gösterirken alttaki fotoğrafta avrupa'ya çıkıştaki hızı gösteriyor. Her akşam aynı şekilde hız düşüklüğü var. Twitch'ten kaynak yayını izleyemiyorum bunun yüzünden. Millet 24 download ile izleyebiliyor ama ben izleyemiyorum. Bu internete birde 85 TL veriyorum, gerisini siz düşünün.

• 100mbit fiber bağlantıda, anlık olarak kablolu hız sonuçları bu şekilde, GIBIRnet yetkilisi hattımda sorun olmadığını ve aldığım hızın 113mbit olduğunu söylüyor, bende bu kablolu bağlantıdaki (illa kablolu illa kablolu dedikleri için) sonuçları atmama rağmen yapabilecek birşeyimiz yok dediler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obreus -- 14 Mart 2021; 22:45:35 >

• Karaisalı/Adana'da Fiber 35Mbps hız sonuzçları:

Akşam saatlerinde ve özellikler hafta sonları hız 10Mbps'ye kadar düşüyor, ping yükseliyor. Şubat ayının son haftasından itibaren durum bu şekilde. Şubat ayından önce hızımı tam kapasite, Ping ilse 20-26 arası alıyordum. Çözüm bulunamazsa başka İSS'ye geçeceğim. Hepimize geçmiş olsun.

• Gıbırnet’e geçeli bir hafta oldu 100 mb’ kadar vdsl abonesiyim ilk gün 60-65 mb hız aldım mevcut hattım 77 mb desteklediği için aldığım hız bana yeter dedim.
    2 gün sonra hattımdan gündüz saatlerinde 40-50 mb arası akşam saatlerinde ise 15-25 mb hız alabiliyorum.
    Destek dedikleri sadece size ahkam kesen bilgisiz operatörler, şikayetinize inanmayıp birde sizi yalancı çıkarıyorlar
    Ttnet te 24 mb kullanıyordum hiç dalgalanma olmadan 24 mb hız alıyordum şimdi 100 mb diyorlar 15-25 mb hız alıyorsunuz.
    Destek çok kötü.......
  • berfos B kullanıcısına yanıt

Merhabalar;

Abone bilgilerinizi özelden paylaşırsanız sizlere kanıtlı bir şekilde sonuçları paylaşabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: halikjk

İstanbul'da değilim ama ben de fark ettim. Enteresan olanı dediğiniz gibi hat hiç kopmuyor hatta modemin loglarında bile gözükmüyor ama internet bir kaç dakika gidiyor. Sanki firewall'dan tüm internet bağlantısı kesip bir kaç dakika sonra tekrar açmışsın gibi...

Ankara'da ben de sıklıkla yaşıyorum bu durumu, bazen internet anlık gidip geliyor. Daha önce TTNet ile hiç böyle bir durum yaşamıyordum. Neyse ki oyun, download v.s. gibi şeylerle işim yok, sırf evde internet var demek için duruyor ve her türlü işimi görüyor. Ama bazen telefona 600-700 mb bir dosya indirsem ara ara dowload hızı 0,00MB diyip bekliyor, sonra devam ediyor.

• 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.