Şimdi Ara

gerçekten zekiyim diyenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
2.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sakın ola tıp falan yazmayısınız asla beyniniz ve ufkunuz tıpla beraber yok olur,10k olursanız mühendislik yazın ya da cidden sevdiğiniz bişe.türkiyede tıp eğitimi falan yok.ve 4 5 sene sonra iyice boy gösterir tillahı ol fazla kazanamaz da kimse 8 9 bin öğrenciden sıyrılıp(bu para düşünenler içindi).tıp okuyorum yakında bi yolunu bulup bırakacağım aile baskısı batsın yansın.(yalan malan yazacak adam yazmasın onlarla uğraşmıyım birde.

• Rakip eleme çabaları vol12030123.
  • Biraz açıklasan da aydınlansak çoğu kişi senin gibi diyor ama açıklayan yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşımın abisi tüm gün yattıklarını söylüyor. Sadece sınava yakın çalışıyorlarmış. Orduda okuyor.
  • Özgür irade denen bişey varmı bundan haberin varmı ?
  • Beyler gidin ya tipa ilk 10bindeki herkes gitsin hatta. Ne isiniz var muhendislikte olm hem doktorlar aylik 5binle basliyor la .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hz.bekir4@hotmail.com

sakın ola tıp falan yazmayısınız asla beyniniz ve ufkunuz tıpla beraber yok olur,10k olursanız mühendislik yazın ya da cidden sevdiğiniz bişe.türkiyede tıp eğitimi falan yok.ve 4 5 sene sonra iyice boy gösterir tillahı ol fazla kazanamaz da kimse 8 9 bin öğrenciden sıyrılıp(bu para düşünenler içindi).tıp okuyorum yakında bi yolunu bulup bırakacağım aile baskısı batsın yansın.(yalan malan yazacak adam yazmasın onlarla uğraşmıyım birde.

Allah'ıma çok şükür bu kadar benle aynı görüşe sahip birisini bulmamıştım! Böyle düşündüğümden tıp yazmadım dostum. ve çok memnunum :)
  • quote:

sakın ola tıp falan yazmayısınız asla beyniniz ve ufkunuz tıpla beraber yok olur,10k olursanız mühendislik yazın ya da cidden sevdiğiniz bişe.türkiyede tıp eğitimi falan yok.ve 4 5 sene sonra iyice boy gösterir tillahı ol fazla kazanamaz da kimse 8 9 bin öğrenciden sıyrılıp(bu para düşünenler içindi).tıp okuyorum yakında bi yolunu bulup bırakacağım aile baskısı batsın yansın.(yalan malan yazacak adam yazmasın onlarla uğraşmıyım birde.

Tercihlerden once soyleseydin ya bunu

• tıp eğitimi yokta mühendis eğitimi var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bitirince doktor oluyosun lan ötesi var mı ? en baba bölüm tıp.
  • inanmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patria o Muerte

bitirince doktor oluyosun lan ötesi var mı ? en baba bölüm tıp.

dünyayı tıpçılar yönetiyordu zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathan

quote:

Orijinalden alıntı: Patria o Muerte

bitirince doktor oluyosun lan ötesi var mı ? en baba bölüm tıp.

dünyayı tıpçılar yönetiyordu zaten.

dünyayı yönetmeyle ne alakası var ? kariyer + para açısından en iyi bölüm tıp. dünyayı yönetmek istiyorsan okudugun bölümün önemi yok
  • Prestij olarak lafım yok fakat Türkiye'de tıpçı olduğun zaman gelebileceğin en üst nokta iyi bir beyin cerrahı olmak. Yani yeni keşifler buluşlar için ayrıca teşvikler yok diye biliyorum. Tıp Türkiye için kısıtlı bir bölüm fakat arkadaşın dediği gibi gerçekten zeki mühendisler yeni teoremler geliştirip bilgiye yön verebilir. Bunun için önemli bütçeler ayırıyor bazı şirketler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilbar

tıp eğitimi yokta mühendis eğitimi var mı

• Birinci sınıf olarak pek birşey bilmesemde bildiğim kadarıyla söyleyeyim. Doktorlar pek para kazanamıyor. 11-12 yıl okuduktan sonra kazanacağın para 6-7 milyar çok zorlarsan 10a kadar yolu var. Fakat bu para içinde gece gündüz çalışıyorsun. Kolay meslek değil. Acil estetik cerrrahiye gittim adam sabahın köründen 8-9a kadar orda ve durmadan çalışıyor. Ameliyattan çıkıyor acile geliyor hastalara bakıyor tekrar ameliyata giriyor(asistan). Bende pek birşey bilmiyorum yanlış anlaşılmasın daha birinci sınıf öğrencisiyim gördüğüm kadarıyla söylüyorum. Gerçekten istiyorsanız yazılabilecek bir meslek. Tanıştığım doktorlar hayatlarından memnundu mutlu komplekssiz kişilerdi. Evet zor ama seviyorsan mutlu oluyorsun. Aile zoruyla yazılacak bir meslek kesinlikle değil. Ben mühendisliğe yatkın biri değilim. Seveceğimi düşünerek yazdım. Profesörlerinde söylediği şey : Para için okunacak bir meslek değil.

• quote:

Al iste parası icin tip yazanlardan biri , sen bırak zaten baskalarının da kafasını karıştırma

• türkiyede en üst seviyede eğitim verilen fakülteler tıp fakülteleridir.Devletin en önem verdiğide.İsterseniz türk doktorların(başarılı olanlarının) seviyesine bakın hangi meslekten oran olarak gidip yurdışında konferans verildiğine bakın.

Hatta Türkiyeden alıcagınız Tıp diplomasıyla Amerikada dahi Uzmanlık sınavına girebilir/Gidip İtalyada İngilterede doktorluk yaparsınız.Ama mühendislik için yetkin mühendis sıfatınız yoksa imza bile attırmazlar.
  • tıpta okuyan biri okuyarak ilk izlenimlerim gayet iyi.Hatta muafiyetleri de verirseniz çok boş günleriniz oluyor.Mesela ben bu hafta salı çarşamba boş pzt 2 saat ders perş 2 saat .Bir de dershane derdiniz olmuyo.ama ilk 10 bine girmişseniz mühendislikleri de düşünün tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr0range

türkiyede en üst seviyede eğitim verilen fakülteler tıp fakülteleridir.Devletin en önem verdiğide.İsterseniz türk doktorların(başarılı olanlarının) seviyesine bakın hangi meslekten oran olarak gidip yurdışında konferans verildiğine bakın.

Hatta Türkiyeden alıcagınız Tıp diplomasıyla Amerikada dahi Uzmanlık sınavına girebilir/Gidip İtalyada İngilterede doktorluk yaparsınız.Ama mühendislik için yetkin mühendis sıfatınız yoksa imza bile attırmazlar.

Cahillik başa bela.

Türkiye'de en üst seviye ve prestijli eğitimi elektrik-elektronik ve fizik öğrencileri alır. İkinci paragrafına gülmeden edemedim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.