Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2021 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
40
Favori
217.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-BBCF8E851

Hangi okuldasın ?

Kendini geliştiriyor musun ? Neler yapıyorsun bunlar önemli noktalar. Yazılım alanında stajyer almak isteyen

kurumlar genel olarak iş yaptırabileceği kişileri tercih ediyorlar. Ekstra bu iş için ne kadar uğraştınız bu önemli.

Giriş için okul zamanı birazcık kendini yoran kişiler 5k 6k ile çok rahat başlayabiliyorlar. Eğer bir kurumda uzun

dönem part çalıştıysanız 7k 8k gibi civarlara çıkabiliyor giriş maaşları.

Alıntıları Göster
    ben bir akrabam sayesinde staj buldum ama çoğu kişi bulamadı. bende akrabam olmasa bulamamıştım aslında.
    staj veren kurumların dediklerine baktıklarını zannetmiyorum.
    sen ne kadar olursan iyi ol binlerce staj başvurusu yapan öğrenci var ama staj yeri çok az.

cv'ni gönderirsin eğer cv'nde bilkent odtü boğaziçi yazıyorsa alırlar yoksa unutulur gidersin.
    stajyer alan bir avuç şirket var. alanlarda bari odtülüyü alalım diyor onları alıyor.
    şirket bi stajyer almak için 10 adım koymuş, ilk 8 adımda zaten bir insanla görüşmüyorsun linke gidip soru çözüyorsun.

iş konusunu bilmem ama staj konusunda mühendislik bölümleri çok problemli.
    bizim okulda konuşma yapan bir ceo iş bulmak staj bulmaktan daha kolay dediydi. galiba haklı.

bu arada yazın staj yaptığım şirkette halen part time çalışıyorum 7-8 ay oldu.
    full time girdiğim ilk işte 7k-8k alacakmıyım göreceğiz bu sene sonunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 10 Mart 2021; 21:14:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

ben bir akrabam sayesinde staj buldum ama çoğu kişi bulamadı. bende akrabam olmasa bulamamıştım aslında.
    staj veren kurumların dediklerine baktıklarını zannetmiyorum.
    sen ne kadar olursan iyi ol binlerce staj başvurusu yapan öğrenci var ama staj yeri çok az.

cv'ni gönderirsin eğer cv'nde bilkent odtü boğaziçi yazıyorsa alırlar yoksa unutulur gidersin.
    stajyer alan bir avuç şirket var. alanlarda bari odtülüyü alalım diyor onları alıyor.
    şirket bi stajyer almak için 10 adım koymuş, ilk 8 adımda zaten bir insanla görüşmüyorsun linke gidip soru çözüyorsun.

iş konusunu bilmem ama staj konusunda mühendislik bölümleri çok problemli.
    bizim okulda konuşma yapan bir ceo iş bulmak staj bulmaktan daha kolay dediydi. galiba haklı.

bu arada yazın staj yaptığım şirkette halen part time çalışıyorum 7-8 ay oldu.
    full time girdiğim ilk işte 7k-8k alacakmıyım göreceğiz bu sene sonunda.

Alıntıları Göster

Ne üstüne çalışıyorsun part time çalışmak sadece yetmez. Ben 4 tane staj part time iş buldum okurken. Öyle tanıdıkla falan da değil. Sabaha kadar yer araştırdım başvuru yaptım. Yani bulmak isteyen bulur kolay demiyorum ama bulunuyor. 7 8k maaş hayal değil çok gözünüzde büyütmüşsünüz

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BBCF8E851

Ne üstüne çalışıyorsun part time çalışmak sadece yetmez. Ben 4 tane staj part time iş buldum okurken. Öyle tanıdıkla falan da değil. Sabaha kadar yer araştırdım başvuru yaptım. Yani bulmak isteyen bulur kolay demiyorum ama bulunuyor. 7 8k maaş hayal değil çok gözünüzde büyütmüşsünüz

Alıntıları Göster
    geçen yaz korona yüzünden çoğu şirket stayjer almadı. onunda etkisi var.
    normal zamanda belki daha kolay olurdu bilemiyorum.
    ama yinede iyi bir şirkette iş bulmak zor. uyduruk şirketlerde bulursun ona laf yok ama bulma daha iyi.
    7-8k çok para değil elbette ama yeni mezuna bu parayı kaç şirket verir onu bilemiyorum.

web development üzerine çalışıyorum part-time.

• Manisa da uluslarası ayağı da olan ismi bilinen bir fabrikada endüstri mühendisi olarak çalışıyorum. Yeni mezun olarak başladım. Şu an mavi yaka statüsünde 3000 tl maaş alıyorum kadrolu da değilim. Maaşın bir kısmı ayın 5 inde bir kısmı 20 snde yatıyor. Sabah 6 da kalkıyorum 7:45 te başlıyor mesai akşam 18:00 te bitiyor saat 7 de evde oluyorum. İzmir de ikamet ediyorum. Ne diyorsunuz ? Rezil değil mi :) mühendislik okumayın. Not:Yaşar burslu mezunum Dokuz Eylül de yüksek lisans yapıyorum dersler bitti tez aşamasındayım.
  • gamermuhendis kullanıcısına yanıt

Ne kadar kötü değil mi?

6'da kalk 7'de evde ol. 8-6 çalışmak kadar insafsız bir uygulama olamaz.. Bildiğin modern kölelik, çalışma saatleri 8-3 falan olmalı. İsveç'te böyleymiş öyle diyorlar....

• kızgın boğa K kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam. Ben fen lisesi mezunuyum. 9-10 yılımı harcadım toplamda şu anki durumum için. Sonuç bu. Rezalet yani. Ve hep şükretmekten bu piyasada iş bulduğumuza dua ettiğimizden daha da üstümüze basılıyor. Beni çıkarır benim yerime gelmek isteyen 100 binlerce kişi var onlardan birini alır. Bu koşullar değişmeli, şu zamanda çalışma şartları insanlığa karşıdır.
  • Antalya'da yaşayan bilgisayar mühendisi arkadaşım 2018 mezunu şu an 3700 TL alıyor. Bir diğeri 2015 mezunu inşaat mühendisi 5500 TL alıyor. Bilgisayar mühendisi olan Kocaeli Üniversitesi mezunu, diğeri YTÜ mezunu.

• kezbaneu kullanıcısına yanıt
    Yazık yazık. Bu gidişle herkes ya yurt dışına kaçacak ya da mesleklerini yapmaktan vazgeçecekler ülkede kalifiye eleman kalmayacak.
  • bilgisayar müdhendisi maaşlarini merak ediyorum. Tabi sektörü de yazmaniz iyi olur. Yazilim, güvenlik, grafik tasarım, veri madenciliği, veri tabani mimarı vs vs ...

benimki siber guvenlik
    güncel maaş net 8.800 + primler.
  • Sizce cidden iyi bir üniversiteden mezun olmak iş potansiyelini etkiliyor mu yani şöyle diyim eğer o iyi üniler dışında bir yerden mezunsan iyi üniden mezun olanlar ile maaş farkı çok mu oluyor
  • aynı şirkette aynı pozisyon için maaş farkı olmaz, belirli bir pozisyonun belirli bir maaşı vardır. maaş kişiden kişiye çok az değişir. iyi üniversite mülakata çağrılma konusunda seni bir adım öne taşır. iyi bir cv ile bir şekilde mülakata gelirsen orada bilgin ölçülür. ama bu itülü diye kesin bir tercih sebebi yoktur. işe alacak kişiyi psikolojik olarak etkileyebilir o kadar.

• onurg57 O kullanıcısına yanıt

Hocam boğaziçi ya da itü pc okuyup savunma sanayide çalışma imkanımız var mıdır sizce? Ve çalışırsak TAI gibi bir şirket kaç para verir bize?

• gamermuhendis kullanıcısına yanıt

Aslında tam bir İzmir standardını yaşıyorsun. İlk 3 yıl biraz söverek çalışırsın ama ondan sonra elle tutulur bir maaş almaya başlarsın. Mühendislikte 3 yıldan sonra uzmanlık alıyorsun. Çalıştığın firmaya göre maaş ne kadar değişir bilmiyorum ama o kadar da üzülmene gerek yok. İsmi bilinen bir fabrikaysa zaten birkaç tane var Manisa'da, 3 yıl sonra cv'nde güzel bir basamak olur. Ondan sonra daha güzel bir yere geçmek için kullanırsın. İzmir'de çalışan bir mühendis olarak tavsiyem ilk zamanlarda maaşı düşünmeden tecrübe edinmeye bak. Sonrasında zaten başka firmalarda ilanlar oldukça başvurduğun takdirde kabul alma şansın yüksek olur. Mühendislik maaşlarında İzmir ne yazık ki diplerde maalesef.

• Yeni mühendis olarak ilk bir kaç yıl maaşı düşünmeden geçirmek gerekiyor maalesef. 4 yıl üni okuyorsun. Bazı şirketler iş görüşmelerinde hangi programlari bildiğini dahi sormadan sadece "vasıfsız" ünvanı ile başlatıyor. (Başlayabilirsen tabii)
  • bu konuyu yıllardır görüyorum ne konuşuluyor bu kadar yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sysmmhg

Bu mesaj silindi.
    Sen kendini gelistirdiysen, proje yaptiysan, bir seyler uretir hale geldiysen zaten seni mezun oldugun okula bakarak degil, yaptigin islerle degerlendirirler. 4 yıl boyunca sadece okulun verdiği eğitimle yetinirsen Boğaziçi mezunu bile olsan iş bulmada çok zorlanırsın.
  • Pankreasına Talibim kullanıcısına yanıt

Vasıfsız değil de tecrübesiz ünvanı daha doğru. Zaten vasıfsız olanı işe başlatmaz. Sen mezun olurken ne kadar bilgin olursa olsun tecrübesiz bir şey ifade etmiyor. Tecrübe ile sabit  

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.