Şimdi Ara

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI 2021 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
40
Favori
217.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kızgın boğa -- 3 Ocak 2022; 0:13:4 >
  • Mühendis olmasamda yazayım. 3 Senelik tecrübem var. Kasım ayında işe girdim Ocak ayında deneme süresi vs ayağına çıkarıldım. Hoş onlar çıkarmasa ben istifa edecektim zaten çünkü iş planı belirsiz saçma sapan bir gidişat vardı memnun değildim. 3 bin TL maaş alıyordum şaka gibi dimi :)

• Şuraya yazılan mesajların çoğu yalan dolan.

Neyse, Mart ayında işten çıkartma yasağı son bulacak, Nisan ayından sonra mühendis arkadaşlarımızı işsizlik ile mesajları ile daha çok görmeye devam edeceğiz. Tadını çıkartın ve ışıkların söndüğünü görmeden kemerlerinizi açmayın.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Lev Tolstoy

Bu mesaj silindi.

Bu ergeni dikkate almayın

koç sabancı bilkent (burslu) ee makine bilg bitiren bir elemanın alacağı en az maaş yeni mezunken 6 bindir

bilkent cs mezunu arkadaşım 3 sene tecrübeli 15 civarı alıyor istanbul'da

8-9 kişilik startuplar bile yeni mezuna 6-7 civarı veriyor ankara'da

tabi bu startuplar önemli işler yapıyorlar karabük kırıkkale mezunu elemanı almazlar..

• Hukuk?50k dan önce okuduğun mühendislik hukuktan iyidir.50k dan sonra mühendislik okumayın zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cvyi at 5kya iş bulayım onlara beğenirsem

• Mühendislere para savunma sanayisinde memur gibi çalışıp muhendis maaşı alanları bile var
  • Birisi yorumlarda yeni 9.5net demiş baya güldürdü o arkadaş. Hahaha

Kendini geliştirmek çok önemlidir diyenler gelmeden ben gidiyim.

.

• quote:

Orijinalden alıntı: performer999

Bu mesaj silindi.

bilader dünyadan haberiniz yok dediğimiz maaşları herkes almıyor tabii ama bilin böyle mühendisler de var

yeni mezun bir mühendis 9.5 alabilir. önde gelen savunma sanayi şirketleri primlerle birlikte 9-10 civarı veriyor yeni mezuna

hatta udemy, trendyolu gibi şirketlerde o civara başlayan duydum

5 sene tecrübeli olup 6 civarı alan mühendis de var

maaş sektöre, şirkete, kişinin yeteneğine göre değişir

• Yalan olduğunu sanmıyorum.2015te 85000 mezun vermiş mühendislik şimdi 90 bini aşmıştır.90 binin 9 bini ortalama üstü yaşayacak geri kalan 81 bini sürünecek.İnsanlar kazandırdığı kadar kazanır bu dünyada.Burada 13k maaş aldığını söyleyen adamın işsiz kalacağını mı sanıyorsun gerçekten.Bir de şu var asgari ücret alan adam gelip buraya parasını yazar mı sence?Tabii ki görece iyi kazananlar yazar daha çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ağlayanmezun -- 28 Şubat 2021; 7:18:39 >
  • kızgın boğa K kullanıcısına yanıt

Trendyolda benim tecrübemde olan arkadaşlar 10 alıyor, yeni mezun 4-5 alır. Savunma sanayisinde ne kadar kişi istihdam ediliyor bilmem de, tr mühendis ortalamasındam bahsederken onu baz almak doğru olmaz. Orası top nokta bence.

• GeceninGölgesi1982 G kullanıcısına yanıt

Allah kolaylık versin, hiç iş değiştirmeyi düşünmediniz mi ?

• Malzeme mühendisi var mı aranızda iş olanakları, maaşlar ne durumda ve Ankara'da önerebileceğiniz staj yeri var mıdır ?

• Lev Tolstoy L kullanıcısına yanıt

Koç, Sabancı, Bilent mezununu 4bin verecekler o da bunu kabul edecek öylemi. Ya inanırmısın gece gece yarıldım gülmekten. Koç Mezunu ve 4.000 aynı cümlede. :))) hahahahahaha

• İşi alalım diye düşük teklif verdik şimdi yükseltemiyoruz maaşı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puantum

7k 8k 9klar havada uçuşuyor arkadaş yeni mezun tecrübesiz adamı kim niye bu paralara alsın katarlı şirketler mi bunlar gülünç cidden. Ben bilişim mühendisi adayı olarak 4k alabilirmiyim bunun araştırması içindeyim çok uçmayalım lütfen

Bu şirketler gayet güzel biçimde yeni mezuna 9.5k para veriyor. Kimsenin uçtuğu falan yok.

Asgari ücret olmuş 3k..

Çöpçüler bile 5k parayı beğenmeyip greve gittiği ortamda iyi okullardan mezun insanlara yüksek teknoloji ile uğraşan savunma sanayii şirketleri 8.5k-9.5k vermiş çok mu?

• O ne öyle gecelere kadar çalışmak filan, dünyayı mı kurtarıyorsunuz ?

Yoksa sizin patron da "biz bir aileyiz" mi diyor ? :}

Yerinde olsam az, relax, rahat çalışır gerekirse daha az para alırım,

patronun yerinde olsam, çalışanları az ve rahat çalıştırır ona göre maaş verirdim.

İşverenin işçiye fiziksel zarar vermesine birilerinin dur demesi gerekiyor.

Asgari ücretli de mühendis de Eşşek gibi çalışıyor, bu ne hal ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 28 Şubat 2021; 4:20:3 >
  • Özgür Güneş kullanıcısına yanıt

"yoğun tempo.. Mesaide kebap söyleniyor" dan sonrasını okumadım,

bu sadist patronlara neden taviz veriyorsunuz anlayamıyorum,

evlisinizdir dolayısıyla mecbursunuzdur herhalde...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.