Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (728. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.242
Cevap
713
Favori
811.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi derecede almam gerekiyor hocam Delonghi Esam 2600 için?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunner92fb

Hangi derecede almam gerekiyor hocam Delonghi Esam 2600 için?
    Normal şartlarda espresso için full city ya da full city plus daha uygundur.
    Ama kavurucuların bırakın birbiriyle uymasını aynı kavurucu bile aynı çekirdeğin ayarını tutturmakta zorlanıyor.
    O yüzden tecrübe etmek ya da tecrübelilere danışmak en mantıklısı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • albati kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ettim hocam tavsiyeler için

• öğütücülü filtre kahve makinesi tavsiyesi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyncb15

Merhabalar. French press için kahve öğütücüsü almak istiyorum. Bir çok kez araştırdım fakat her birinde çıkmaza girdim. Çok fazla para vermek istemiyorum(400 den fazla). Sözen elde koku, kahvede metal tadı yapıyor deniliyor, hario ve kg79 french press için (course olarak) homojen öğütmüyor deniliyor. 1000 lira gibi rakamlara da çıkmak istemiyorum. Tavsiyeniz nedir?
    KG79 işini görür, çok fazla hassas olmaya gerek yok gurme değilseniz.

DH'nin gazına gelip sözen almıştım yıllardır yatıyor, o kokuyla kahve mi içilir varsın KG79 homojen öğütmesin ama koku olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dream Machine

Arkadaşlar ofiste makineden içtiğim filtre kahvenin ekşi tadı yok ama evde Hario v60 ile hazırladığım kahvenin oldukça ekşi bir tadı var. Evde hazırladığım kahve taze sayılır.
    Nerede hata yapıyor olabilirim?
    Hario inanılmaz nazlı bir demleme. Her bir faktör önemli ve taviz istemiyor.

Kahve taze,
    Kahve miktarı uygun,
    Kavrum derecesi uygun,
    öğütme taze,
    öğütme derecesi uygun,
    Öğütme homojen,
    su kaliteli,
    su sıcaklığı uygun,
    Kapların sıcaklığı iyi,
    Ekipman uygun,
    demleme süresi uygun,
    demleme kurallara uygun olmalı.

• Arkadaşlar merhaba Comadante almaya niyetlendiğim için 08.05.2019'da aldığım ve her şeyi ile eksiksiz olan Gaggia MDF öğütücümü satıyorum. İstediğim fiyat 1000 TL'dir.

Sahibinde ilanı:
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-kucuk-ev-aletleri-gaggia-mdf-713756806/detay/
  • Merhabalar.
    Ofis için paket kahve alacaktım. Kahve konusunda bilgili değilim sırf ısmarladıkları için Starbucksa gittim House Blended aldım. Kasadaki görevli çekilecek mi diye sordu hayır dedim. Bu ürünler çekilmeden kullanılmıyor mu siz bilirsiniz cevaplarsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auslaender -- 29 Temmuz 2019; 15:12:35 >
  • Avansas'ta güzel kampanyalar oluyor Tchibo kahvelerde, 8-10 kutu birden alinca ciddi ekonomik fiyatlara bulabilirsiniz. Ev için kalitesi düşük kalıyor ama ofiste gideri var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rock steady -- 29 Temmuz 2019; 18:28:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auslaender

Merhabalar.
    Ofis için paket kahve alacaktım. Kahve konusunda bilgili değilim sırf ısmarladıkları için Starbucksa gittim House Blended aldım. Kasadaki görevli çekilecek mi diye sordu hayır dedim. Bu ürünler çekilmeden kullanılmıyor mu siz bilirsiniz cevaplarsanız memnun olurum.
    Çekilmeden kullanamazsiniz, öğütülmesi gerekir. Ne şekilde demliyorsunuz kahveyi?

• Hitlerin Bıyığı kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler cevap için. Daha önce evde yada başka yerde kullanmadım bu makinelerden. Ofiste arkadaşlar yapıp ikram ediyorlardı ben de bedavacı olmamak için bir paket alıp götüreyim dedim. House blend önerdiler almaya gittim kullanıma hazır satılıyor sanıyordum değilmiş. Şimdi eve de makine almayı düşünüyorum bu başlık ilgimi çekti o yüzden fırsat buldukça okuyorum.

• auslaender kullanıcısına yanıt
    Starbucks a gidip cektirebilirsiniz sorun etmezler. Dışarıdan başka yerden aldığınız kahveyi de çekerler. Çekim şeklini sorarsalar filtre kahve makinesinde yapiyosalar ayrı boyutta, french presste yapiyorsalar ayrı boyutta çekilir onu belirtmeyi unutmayin

• Hazır tatildeyken üç tane üçüncü nesil Kahveci bir tane de Starbucks denedim. Evde de ec685 makinem var. Starbucks kahvesinin dibini zor getirdim kötüydü. Diğer üçüncü dalga kahvecilerin kahvelerini beğendim, benim evde yaptığından farkı, kremalari daha yoğundu. Tadlari ise evde yaptığıma çok yakındı. Evde kahve yapmak hem maliyet açısından, hem de lezzet açısından kârlı.

• arkadaşlar bana hafif bi kahve lazim 2-3 yıldır içmiyordum çünkü en son içtiğimde (jacops içmiştim) dokunmuştu baya
    ne önerirsiniz
  • Kahve konusunda yeniydeniz imzamdaki hap bilgiler sayfasından doyurucu bilgilere en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

• nokmen kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler faydalanıcam bu bilgilerden

• Merhaba şu ürünler hakkında biraz bilgi sahibi olmak istiyorum;
    makine olarak şu ürünü düşündüm,Delonghi Ec685M Espresso-Cappuccino Makineleri
    Değirmen olarak da,Sözen Değirmen Süper Kahve Değirmeni
    Kullanan oldu mu acaba özellikle makineyi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

Hazır tatildeyken üç tane üçüncü nesil Kahveci bir tane de Starbucks denedim. Evde de ec685 makinem var. Starbucks kahvesinin dibini zor getirdim kötüydü. Diğer üçüncü dalga kahvecilerin kahvelerini beğendim, benim evde yaptığından farkı, kremalari daha yoğundu. Tadlari ise evde yaptığıma çok yakındı. Evde kahve yapmak hem maliyet açısından, hem de lezzet açısından kârlı.
    Merhaba bende ec685 düşünüyorum makineden memnun musunuz?
  • HALO kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel sıkıntısız çalışıyor, tavsiye ederim.

• Arkadaşlar daha öncede yazmıştım ama henüz alamadım. Elektrikli öğütücüsünü satan varmı acaba? Breville, eureka vs. tercihimdir. Satan olursa öm ile iletişime geçerseniz sevinirim :)
  • 
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.