Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (718. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.174
Cevap
710
Favori
809.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusufziya

selamlar,
    arkadaşlar ..

kurşun geçirmez kahve yapacağım.

bunun için sizlerden flitre kahve tavsiyesi istiyorum.

saygılarımla
    Kurşun geçirmez kahve nedir?
    Filtre kahve tavsiyesi derken, çekirdek mi, kahveyi yapmak için yöntem mi?
    Kahveyi nerede (Makinada, El ile..vs) nasıl yapacaksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustakil_Yazar

@ereli63
    Sonuç nedir ? Makine aldınız mı

Alıntıları Göster
    sonuç itibariyle lelit pl41 modelini almaya karar verdim bütçeyi ayarlamaya çalışıyorum takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ereli63

sonuç itibariyle lelit pl41 modelini almaya karar verdim bütçeyi ayarlamaya çalışıyorum takipteyim.

Alıntıları Göster
    Gaggia’dan neden vazgeçtiniz? Ben de iki makina arasında kaldım ilerleyen zamanda almayı düşünüyorum. Lelit yorumlarınızı da bekliyorum aldığınızda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berke_han kullanıcısına yanıt
    Lelitte pid özelliği yani demleme sıcaklığı ayarlanabiliyor. Ayrıca ısı olarak daha stabil. Doğru karar vermiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lelit Grace hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke_han

Gaggia’dan neden vazgeçtiniz? Ben de iki makina arasında kaldım ilerleyen zamanda almayı düşünüyorum. Lelit yorumlarınızı da bekliyorum aldığınızda

Alıntıları Göster
    seffa arkadaşında dediği gibi PID önemliymiş ama benim gaggia dan vazgeçme sebebim alüminyum kazan..
    eğer gaggia çelik kazan olsa onu alırdım PID için açıkçası 1000 tl vermezdim.
    hatta gaggianın 1300tl lik modelini bile alabilirdim alüminyum kazan olmasa.
    sonuçta firma espresso konusunda iyi gibi duruyor.

şimdi diyeceksiniz ozaman delonghi neden almıyorsun?
    delonghi bana nedense çok itici geliyor sanki ikinci sınıf bir makina gibi gaggia ve lelit markasının yanında? bu konudada fikri olan varsa duymak isterim.

özet olarak bir kere alıyorum madem ,espressoyu kremasıyla güzel yapacak makina alayım diyorum.şu8 an için pl41 mantıklı gibi duruyor pahalı olsa da

• arkadaşlar birde bende commandante var değirmen olarak ilk çıktığında alanlardanım (900 civarı almıştım) 1 yıl falan önce

malum evde vazgeçilmez lezzet olarak Türk kahveside yapıyoruz..Türk kahvesi çok ince çekildiği için comandantenin dişlerini yormak istemiyorum..
    bunun için hangi değirmeni önerirsiniz ? uygun birşey bakıyorum sadece Türk kahvesi çekilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ereli63

arkadaşlar birde bende commandante var değirmen olarak ilk çıktığında alanlardanım (900 civarı almıştım) 1 yıl falan önce

malum evde vazgeçilmez lezzet olarak Türk kahveside yapıyoruz..Türk kahvesi çok ince çekildiği için comandantenin dişlerini yormak istemiyorum..
    bunun için hangi değirmeni önerirsiniz ? uygun birşey bakıyorum sadece Türk kahvesi çekilecek
    Comandantenin dişlerine birşey olmaz bence. Ama uygun olarak tek alabileceğiniz sözen değirmendir bence. Ama comandanteden sonra çok yorar sizi :)
  • yarın muhtemelen eminönü tarafına geçecğim.

bu ürünü veya daha iyilerini oralarda bulabilir miyim ( nerede bulurum ) ?
    https://urun.n11.com/sut-kopurtucu/frappe-makinesi-frappe-yapma-karistirma-cirpma-makinasi-P301522136
  • @yusufziya
    Merhaba, köpürtücü den pazar (ve internetten) 10 TL gibi ucuz denecek fiyattan aldım. Süt köpürtmek için güzel aletler. Ancak ucuz ve dandik aletler, yıl geçmeden arızalanıyorlar.
    Daha sonra tchibo'dan 60 TL olan Alman malı çubuk köpürtücü aldım. 2 Seneyi geçti kullanıyorum. Çekmeceye (bizim hatamız) yanlış yerleştirmekten dolayı ucundaki demir çubuk eğildi stabilitesi bozuldu. Teknik servislerine gönderdim. Ücretsiz yenilediler. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
    Mümkün mertebe kaliteli olanına bakmanı tavsiye ederim. 5-10 TL liklerden uzak dur.

Biraz araştırırsan (internette ve) Tahtakale'de 20-30 TL arası kaliteli köpürtücüler bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 15 Nisan 2019; 22:10:1 >
  • herkese selamlar. filtre kahve için makine öneriniz var mıdır acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omara

herkese selamlar. filtre kahve için makine öneriniz var mıdır acaba?
    Tek kişilik Filtre kahve makinesi biraz zor, yok değil ama pahalı..Şu 3 örnek benim bildiğim..Benzerleri olabilir, Türkiyede satışı olmayabilir

3-4 kişilik yapacaksanız standart demleme/damlama yöntemli makineler (Delonghi,Seiemens,Bosch...vs kullanılabilir)..Kahve miktarı arttıkça demleme de daha iyi olur. Tek kişilik makinelerde bunu sağlamak zor..WMF marka En Plusta satılan Tek Kişilik Kahve makinesi var ama suyu çok hızlı verdiğinden o kahvenin tadı olmaz bana göre,bunun da benzerleri çok..Kahve ile suyun en az 4 dakika (5-6 dakika ideal) beklemesi, buna ilave 30 dk Blooming süresi...Suyun 4-6 dakika sonra bardağa akması lazım..Su sıcaklığı da 90-95 derece arası olacak...uzun ve hassas iş yani

Tavsiye edilen, incelenebilir Tek kişilik modeller

Breville BDC600 Filtre kahve,öüğütücüsü içinde
    Hario Smart 7 V60 V60 Kahve ,öğütücü gerek
    Beem Pour over Filterkaffeemaschine V60 Kahve,öğütücü gerek

https://www.youtube.com/watch?v=Vqdyt5SVJzk
    https://www.youtube.com/watch?v=N1EtRJKqDCc
    https://www.youtube.com/watch?v=Z9VWbKjufqU

**
    Tavsiye edilmeyen modellerden örnek

wmf coup aroma one coffee machine
    https://www.youtube.com/watch?v=3wWyjGuhcSY

**
    Tek veya Ofis/Aile ortamında Pratiklik Kolaylık açısından Tchibo makineler Filtre,Espresso yapabilir (Kolaylık açısından, tad açısından eleştirilebilir)..Benzer makineler mevcut Nespresso vs gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=deszebCTfbg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 16 Nisan 2019; 9:9:22 >

• teşekürler.

önce pazar işi alayım diyorum . öğleden sonra tahta kale civarına gideceğim.
    sonra tchibodan alacağım 1-2 gündür takip ediyorum.

Türk kahvesinden flitre kahvesine geçeceğim nescafe ve türevlerini sanırım 10 yıl olmuştur içmiyorum. içtiğim kahve şimdiye kadar TÜrk kahvesiydi.

Düzenli french press ile flitre kahve yapacağım . ( kurşun geçirmez kahve yapmak için )

bu konuyu bilmediğimden bi hata yapmak / hayal kırıklığına uğramak istemiyorum.

acaba kahve dünyasında satılan yukarıdaki set nasıldır acaba ? ( fiyatı 70tl civarında)

hem french press hemde flitre kahvesi ??

sizlerin french press ve bana uygun flitre kahve önerileriniz nedir ??

saygılarımla ..

• yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    eğer yakınlarında ikea veya starbucks varsa ordaki french pressleri tavsiye ederim.

kahveyide internetten alırsın.
  • Un Kurabiyesi kullanıcısına yanıt
    forum istanbulda sanırım her ikiside var.

500ml lik olsa yeterli olur sanırım . sanırım starbucks tan alırım . oradan flitre kahve de alırım.

çeşit çeşit mi bunlar. özel adı var mı ?
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    french pressleri diyorsanız özel bi adı yok. sadece boyutlarına göre fiyatları farklılık gösteriyor.

starbucksdakiler 350ml-500- ve 1lt çeşitleri var

ikeadakiler 400 ml ve 1lt olması lazım .
  • https://www.google.com/maps/@41.0124555,28.86921,3a,75y,58.47h,75.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1sqoKM7ancAQLNzXnXoAFAxw!2e0!7i13312!8i6656?hl=tr

Adreste Güvenç isimli bir mağaza var. Bahçelievler/Güngören arası Haznedar semtinde.
    30-60 TL civarı kaliteli Frençpres'leri var. 35 TL ye geçen sene Eylül'de bir tane aldım.
    Kahve dünyasının da Frençpresi geçen hafta sorduğumda 35 TL dedi satıcı arkadaş. Alınabilir, güzel bir ürün.

Sanalbarahat.com uygun fiyatlı ve lezzetli kahveleri var. Birkaç kez alışveriş yaptım. Ayrıca Tahtakalede Kurukahveci Mehmet Efendi'nin sattığı Espresso'da çok uygun fiyatlı bir alternatiftir.
    kahve.com 'un Sidamo ve Kolimbiya espresso'larını kullanıyorum ve memnunum. Ayrıca bir arkadaşıma şu linkteki filtre kahve setini hediye ettim (ki kolay beğenen bir tip değil) çok beğendi. Tavsiye ederim.https://www.kahve.com/urun/spin-variant-4x100-gr-kahve-paketi
    Kahve.com da satılan klasik Türk Kahvesi var. Ondan da sipariş ettim ve keyifle içiyorum.

(Granül, hazır kahveleri [yani kimyasalları] tüketmek sağlık açısından son derece riskli. Lezzet olarak ta asla başarılı olmayan ürünler. Ben de; isimleri Gold, Klasik, 3'ü, 2'si bir arada vs. olan tüm adı kahve olan bu kimyasalları yaklaşık 10 senedir içmeyi bıraktım. Senin de aynı yolda olduğunu gördüm sevindim.)

Çekirdekten ve taze çekilmiş kahveyi Türk Kahvesi, Filtre veya Espresso türleri, ne şekilde kullanırsan kullan rayihası (aromatik kokusu), lezzeti ve içtikten 3 dk. sonra damakta bıraktığı tadı keşfeden bir daha başka bir şeye KAHVE demez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 16 Nisan 2019; 17:40:13 >

• Arkadaşıma hediye ettiğim ve çok beğenilen FİLTRE KAHVE ÇEŞİTLERİ seti
    Ve kendime aldığım Türk kahvesi ile 2 çeşit çok lezzetli olan, ayrıca espresso üstüne 3 parmak krema veren kahvelerin ambalaj fotoları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 16 Nisan 2019; 17:50:54 >

• Un Kurabiyesi kullanıcısına yanıt
    tarbucks tan aldım . sanırım 1 litre olanını. başka yoktu . hem axxese baktım hem forum istanbula.

guatemalo mudur nedir. ondan da aldım . çektirdim.

109tl frencs pres + 37 tl guatelemo.

yarın yaparım . ve hergün yapacağım bakalım .

esasen 1 litrelik frencs pres büyük gibi geldi.

bakalım .

nasıl olcek.

olmadı 500 lük bulmam lazım .
  • 
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.