Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (719. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.169
Cevap
710
Favori
808.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    French Preste Sturbuksta satılan Bodumdan vazgeçmeyin, Kenya modeli dışı Plastik içi cam olan uygun fiyat..

Neden Bodum diyorum ısıya dayanıklı camdır..

Boroslikat diye geçiyor

Bialetti French press , Ikeada satılan French press te ısıya dayanıklı, Tchiboda satılana bakmanız lazım

Kahve olarak kahve dünyasının çekilmiş olanı -çekilen kahve bayatlayacağından- bir işe yaramaz..Değrimen almanız gerek.

Tchiboda elektrikli öğütücü olarak satılan 350-400 Tl olan model French press için iş görür, Delonghi K79 da olabilir.
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Bodum almssınız mesajı geç gördüm..Değirmen tavsiyemi dikkate alın zira çekirdek çekildikten max. 2 saat sonra (Bazı görüşlere göre 30 dakika) bayatlar..

Öğütecekseniz gecici olarak, French press değil --Filtre ayarında öğütün ;) acemelik döneminde french press öğütüm Tchibo kahveleri yapamadım..Sonra Yabancı aksanlı bir Tchibo çalışanı Filtre kahve ile de olur demişti ben de Tchibo feine Milde mavi, renk paket almış, ilk güzel french presimi yapmıştım..

Hala güzel kahve amma değirmene geçtikten sonra bayat gelmeye başladı tadı orası ayrı :)

İstanbulda Balıkçılardan Akmar yönüne, Çiya rstoran yanında Manifesto var.. 60 gr kahve veriyor en az burası veriyor..Az az alıp kullanabilirsiniz..Ama çekimi French press değil filtreye yakın FPress-Filtre arası yapın tavsiyem..

İnternette araştırrsanız French press tekniğini, 92-94 derecde suyu az az döküp 2 parmak seviyesine gelinnce 30 saniye bekleyin..30 saniye sonunda suyun kalanını yavaş döküp 4-5 dakika bekleyin..

Tartı şart, derece şart..Bu french press ve kahve çok narin, 90 derece altı 95 derece üstü, az veya çok gram, etki ediyor..

French prese su dökünce kahveyi kesin ne tahta ne metal birşeyle karıştırmayın..

uzun hikaye, siz denemelere başlayın sordukça yardımcı olur buradaki arkadaşlar

NOT : Siz Sony Tv grubundaki arkadaş mısınız?

• Elimde Rommelsbacher Ekm300 var öğütücü olarak, amazon.de sitesinden almıştım. Geçenlerde bir çekirdeği öğüteyim derken burrlarında kahve sıkışmıştı, hopperı çıkarıp kahveleri döktüm. Sonrasında hopperi geri takamadım. Kaç gündür deniyorum çok kolay şekilde taktığım hopperı geri takamıyorum. Bir yerlerini kırdım sanırım. Bu durumda yapabileceğim bir şey var mıdır, İstanbul içi ürünü baktırabilir miyim bir yerlere? Ya da yeni hopper temini vs mümkün müdür. Ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 17 Nisan 2019; 18:1:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar elimde DELONGHI EC685M ESPRESSO MAKİNASI METAL daha pahalı olan model makinam ihtiyaç fazlası hiç kullanmıyorum üşengeçliğimden tam otomatik makina almıştım bu ihtiyaç fazlası detaylar ilanda.https://forum.donanimhaber.com/delonghi-ec685m-espresso-makinasi-krom--137481931#137481931

Şöyle teklifim olucak takas için ihtiyacım olan sıfır tarafıma gönderilerek arçelik telve ile takaslayabilirim alıcı arkadaş taksit imkanından faydalanır bende ihtiyacımı görürüm.https://urun.n11.com/kahve-ve-espresso-makineleri/arcelik-3190-p-telve-turk-kahvesi-makinesi-ayni-gun-kargo-P202777064?

• maicole kullanıcısına yanıt
    Tchibo bu marka öğütücü satıyordu yanılmıyorsam , ücretli olarak belki servis hizmeti verebilirler, zor ihtimal ama denemekten zarar çıkmaz
    https://www.tchibo.com.tr/otomatik-kahve-degirmeni-p400127438.html
  • Linkleri varsa paylaşabilir misin?

• @mcroses

Filtre Set: Frençpresle hoş sonuçlar alınıyor.https://www.kahve.com/urun/spin-variant-4x100-gr-kahve-paketi

Espressolar:
    Kenya Murangahttps://www.kahve.com/urun/kenya-aa-muranga
    Colombia Supremo Medellin Bucaramangahttps://www.kahve.com/urun/colombia-supremo-medellin
    Etiyapya Sidamohttps://www.kahve.com/urun/ethiopia-sidamo-kuru-isleme

Geniş bardak Colombiya ile, Kulplu bardak Kenya ile yaptığım Selimesso'lar

• sanakbaharat kahvelerini deneyip yorumlamış biri var mı?

Gurme Blend aldım çok fazla kavrulmuş. Minas'tan Columbia Supremo alıyorum sürekli. Sanal baharat daha ucuz diye yönelmek istiyorum ama 1 kg alıp deneme yapmak çok mantıklı gelmiyor.
  • faruk F kullanıcısına yanıt
    4 çeşit kahve aldim escobar kafeden aldigim 3 ceşit kahve var sanalbaharat olanlar daha koyu kavrum. ama fiyat olarak cok fark
    birinin 250 gr verdigine biri 1 kilo veriyor. pahali olanlana kompleks tadlar var sanal baharatin cesitlerinde ayirt edebiliyorsun ama escobarcafeye göre daha düz tadları.
  • Minas diye arayınca o kadar çok çıkıyor ki

• Merhaba, satan arkadaşınız hangi ilde acaba
  • Minas için link verir misiniz

• Sanalbaharatdan aldığım indian için yorumun:
    Yoğunluk orta, ekşili yok, aroması çikolata tadı acılık yok.

• Elimbari Kongo ise orta yoğunlukta hafif ekşi meyvemsi bir kahve Indiana göre daha acı.

• pislick0 kullanıcısına yanıt
    Tam anlamadım kusura bakma, neyi satan

• bunu siz yazmadınız mı ben mi yanlış anladım

"Spot yapan arkadaşın elinde sıfır 3 tane daha var. 150-200 TL civarı satıyor. Tek eksiği kepçesi yok. Delongi servise sordum 60 TL kepçe fiyatı dediler.

İhtiyacı olup mağazadan 700 TL almak istemeyenler için iyi bir fırsat."
  • Arkadaşlar Amazon.com üzerinden v60 filtre kağıdı aldım. Fotoda beyaz olmasına rağmen kahverengi (saman kağıt) gibi geldi. Ama orijinal gözüküyor.

Peki beyazdan farkı nedir ? Bunu kullanırken de önce ıslatmamız gerekiyor mu ?

• Devilsbutcher kullanıcısına yanıt
    Orijinal tabi. İki çeşiti var beyaz olan kimyasallar beyazlatılıyor. Kimileri o yüzden tercih etmiyor. Daha fazla ıslatmanız gerekiyor bunu.

• pislick0 kullanıcısına yanıt
    Evet hatırlatma için teşekkürler, o mesaj geçen sene yazılmıştı.
    Spotçu olduğu için elindeki ürünler sürekli değişebilir. İstanbul Bayrampaşa'da
    Özelden arkadaşın isim ve numarasını yazıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 22 Nisan 2019; 11:56:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Orijinal tabi. İki çeşiti var beyaz olan kimyasallar beyazlatılıyor. Kimileri o yüzden tercih etmiyor. Daha fazla ıslatmanız gerekiyor bunu.
    Daha mı iyi oldu bilmiyorumki. 100 lü paket 25 TL ye denk geldi. 2 paket aldım.

Kahveye saman kağıt tadı geçer mi ?

Beyazı ıslatıyorduk ya bunu da iyice ıslatacağım öyle mi ?

• 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.