Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (686. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Melitta 1x2 beyaz filtre nereden bulabilirim arkadaşlar.amazonda kargo ile 40 TL ye geliyor.rossmandan aldım kahve rengi olan kağıt tadı verdi.melitta daha önce yurtdışı a gittiğimde almıştım kullandığım için biliyorum.simdi gitme imkanım yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • clio 1.2 16 v C kullanıcısına yanıt
    Metal filtre kullanmak hesaplı olabilir.

Kagıt belki daha iyi süzer kahve tanelerini ama

Kahve yagı,aromasını da engeller az da olsa,kagıt tadı kahveye gecebilir,beyazlatıcı kullanıldı ise kagıtta kimyasal zarar.

Metal ise altın olanlar tavsiye edilir, altın diye geciyor sarı renk,,diğer metallerin metal tadı olmaz ama uzun vadede hesaplı olur

• tchibo da bugune ozel kargo ucretsiz

• Arkadaşlar evde kendi yaptığımız güzel içimli bir fincan filtre kahvenin ortalama maliyeti nedir acaba? -Kahveyi kendimizin çektiğini ve makinede yaptığımızı varsayarsak.-

• maicole kullanıcısına yanıt
    O çaydanlıkların özelliği suyun akışını rahatça kontrol edebilmek, v60 için oldukça gerekli aslında.

https://m.tr.aliexpress.com/item/32861992015.html?pid=808_0011_0209&spm=a2g0n.search-amp.list.32861992015&aff_trace_key=a73446b6f20145f08d1790966f8cb075-1538125126403-05880-UneMJZVf&aff_short_key=UneMJZVf&aff_platform=msite

Tavsiye ederim, ayrıca su sıcaklığını ayarlamanıza da imkan sağlıyor.Alırken 220V AB fiş olarak alın yoksa burada çalışmaz.

• https://www.amazon.com/Java-Concepts-JC-17010-Kettle-Stainless/dp/B079342H44?crid=1YROWQ990JAK&keywords=java+concepts+pour+over&qid=1538127197&sprefix=java+concepts+&sr=8-3&ref=mp_s_a_1_3

https://www.amazon.com/Thermometer-Temperature-Gooseneck-Traveling-ECPURCHASE/dp/B07CXHQS46?keywords=gooseneck+pour+over+kettle&qid=1538127324&sr=8-63&ref=mp_s_a_1_63

https://www.amazon.com/Glotoch-THERMOMETER-Gooseneck-Stainless-Stovetop/dp/B07DJ85QD5?keywords=gooseneck+pour+over+kettle&qid=1538127372&sr=8-97&ref=mp_s_a_1_97

Voltaj olayını bildiğimden bende amazon.com’dan kettle değil de çaydanlık bakıyordum daha çok. Bu üç çaydanlık arasında ciddi bir fark var mı, termometreli gördüğüm en makul fiyata sahip fiyatlar bunlar.

Aliexpress hiç kullanmadım, amazon’a göre avantajı nedir. Kargo ücretleri falan mı çok olmuyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 28 Eylül 2018; 12:40:14 >

Ürünler hakkında yorum yok yada çok az o yüzden iyi yada kötü bir şey söylemek zor, kargo ücreti ile de 35 dolar civarında fiyatları var hepsinin değer mi bilmiyorum.

Aliexpress ile çinden ucuza ürün alabilirsiniz, kargo geliş süresi uzun oluyor ama çoğu üründe ücretsiz yada 1 2 dolar oluyor kargo ücreti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Feunard

Ürünler hakkında yorum yok yada çok az o yüzden iyi yada kötü bir şey söylemek zor, kargo ücreti ile de 35 dolar civarında fiyatları var hepsinin değer mi bilmiyorum.

Aliexpress ile çinden ucuza ürün alabilirsiniz, kargo geliş süresi uzun oluyor ama çoğu üründe ücretsiz yada 1 2 dolar oluyor kargo ücreti.
    Gümrüğe takılma olayı peki? Belli bir fiyat üzerindekiler için takılma ya da ekstra vergi oluyor mu?

Amazon’dan zaten kargo konusunda indirim olmazsa sipariş geçmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmyyyymmm

Arkadaşlar evde kendi yaptığımız güzel içimli bir fincan filtre kahvenin ortalama maliyeti nedir acaba? -Kahveyi kendimizin çektiğini ve makinede yaptığımızı varsayarsak.-
    Su-kahve oranı 16/1 yada 16,6/1. Yani 150 ml standat kahve fincanına 9 gr düşüyor bizim evde. Sanal baharattan 50-60 tl arasına 1 kg çekirdek kahve alabilirsiziz. Ucuz, arabika ama kavurmaları homojen olmuyor. Probador collectiva işini iyi yapar ama kg fiyatı 173 tl oldu son abonelikte.

Ez cümle ile bardak 150 ml ise

-50 tlye alırsanız 45 kuruşa

-173 tlye alırsanız 155 kuruşa mal oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bazı satıcılar siz söylemesenizde ücreti düşük yazıyorlar ama siz yinede sipariş notuna yazarsanız ekstra gümrük ücreti ödemezsiniz, ilk üyeliğe özel 4 dolarlık indirim de vardı hala bitmedi ise onuda kaçırmayın.

http://www.kahveler.net/kahve/647-pahali-kettlelara-alternatif-arayanlara.html/page-10#post-38657 buradan da kettle ile ilgili yorumlara bakabilirsiniz.

• Demlik için detaylara çok takılmadan ekonomik şekilde çözmek isteyenler için bir öneride bulunmak istiyorum. Evden fazla çaydanlıklardan birinin üst demliğini yürütüp içerisindeki delikleri birkaç tane kalacak şekilde kapattırarak kontrollü akış sağlayabilirsiniz. Termometre de olsun derseniz kapağındaki kulpu söküp vidasının olduğu yerden delmek suretiyle mutfak tipi termometrelerden monte edebilirsiniz. Bu şekilde üstdemlik satın alacak şekilde yapsanız bile maksimum 30-40 liraya malolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eferik

Su-kahve oranı 16/1 yada 16,6/1. Yani 150 ml standat kahve fincanına 9 gr düşüyor bizim evde. Sanal baharattan 50-60 tl arasına 1 kg çekirdek kahve alabilirsiziz. Ucuz, arabika ama kavurmaları homojen olmuyor. Probador collectiva işini iyi yapar ama kg fiyatı 173 tl oldu son abonelikte.

Ez cümle ile bardak 150 ml ise

-50 tlye alırsanız 45 kuruşa

-173 tlye alırsanız 155 kuruşa mal oluyor

Alıntıları Göster
    Kahve içmek bile lüks yani :) peki şunu da sorayım umarım cevaplayan çıkar; en iyi filtre kahveyi makine mi yapar yoksa Hario V60, Chemex gibi manuel aletler mi?

• mmyyyymmm M kullanıcısına yanıt
    damak tadına göre değişir durum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Un Kurabiyesi

damak tadına göre değişir durum
    Performans gözüyle bakarsak peki V60 veya Chemex'den iyi bir makinenin verdiği randımanı alır mıyız?

taze bir çekirdek kahve
    iyi bir değirmen
    doğru demleme yöntemiyle evet

• quote:

taze bir çekirdek kahve
    iyi bir değirmen
    doğru demleme yöntemiyle evet
    Teşekkürler cevap için. Zaten taze ve iyi çekilmiş bir kahve olmazsa olmaz, cepte o yani. Peki bu durumda ilk başlayan biri için bodozlama V60 mı önerirsiniz yoksa öğrenci işi uygun bir makina mı? Öğütücü olarak da tavsiye alabilirim. Konu cidden çok güzel ancak istenilen bilgiye ulaşmakta zorluk çekiliyor. Yada ben beceremedim bilmiyorum.

içicek kişi az ise v60. fazla ise makine

değirmene ne kadar bütçe ayırdınız?

• quote:

içicek kişi az ise v60. fazla ise makine

değirmene ne kadar bütçe ayırdınız?
    Maliyet konusunda pek bir bilgim yok. Öğrenci bütçesine göre uygun bir tablo çıkarırsanız çok sevinirim. Makine, öğütücü olarak ve ayrıca öğütücünün bıçaklı olmaması gerektiğini okumuştum bir yerde diğer türlüsü nasıl çalışıyor ki?

pm attım

• Merhaba. Kahve dunyasi'nin filtre kahvesinden sonra yeni bir kahve denemek istiyorum ama ne alsam karar veremedim. En çok önerilen kahveler starbucks guetemala, etopya- tchibo guetemala. Sizce hangisini seçmeliyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.