Şimdi Ara

Geniş Çaplı Orta Dünya Soy Ağacı Çalışmam [İlk Soy Ağacı Genişletildi] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
119
Cevap
20
Favori
22.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Up.Beör, Haldad, Marach'ın da soylarını tamamen ekledim.Artık eklenicek bir şey kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 23 Haziran 2014; 17:40:39 >
  • Senden de bu beklenir reis. Helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radgolan10

Senden de bu beklenir reis. Helal olsun.

Sağolun hocam.
  • güzel
  • Konu kitap olunca ne kadar güzel sohbetler olmuş, zevkle okudum. Elinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gielenberg

Konu kitap olunca ne kadar güzel sohbetler olmuş, zevkle okudum. Elinize sağlık

Sağolun hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

quote:

Orijinalden alıntı: Arthas Litch King

Legolas göremedim

Legolas'ın çizdiğim soy ağacındaki her hangi bir kişiyle kan bağı yok o yüzden ekleyemedim.Zaten Legolas'ın soyundan sadece babası Thranduil ve dedesi Oropher'i biliyoruz.O yüzden de onun içinde ayrı bi soy ağacı yapmakla uğraşmadım.

@kafkafkafsinsinsin
    Türkçe olarak arkadaşın belirttiği gibi TheWhiteTree var, yabancı olarak da TolkienGateWay var.Bu soy ağacını yapma sebebimse hiç bi yerde bu kadar geniş kapsamlı bi soy ağacı bulamamdan ötürü oldu.Çok aşırı karakter olmasından dolayı okurken kim kimdi kimin nesiydi diye karıştıran arkadaşlara yardımcı olsun diye yaptım.

http://lotrproject.com/ hocam burada baya geniş var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mortal-Gamer

quote:

quote:

Legolas göremedim

Legolas'ın çizdiğim soy ağacındaki her hangi bir kişiyle kan bağı yok o yüzden ekleyemedim.Zaten Legolas'ın soyundan sadece babası Thranduil ve dedesi Oropher'i biliyoruz.O yüzden de onun içinde ayrı bi soy ağacı yapmakla uğraşmadım.

@kafkafkafsinsinsin
    Türkçe olarak arkadaşın belirttiği gibi TheWhiteTree var, yabancı olarak da TolkienGateWay var.Bu soy ağacını yapma sebebimse hiç bi yerde bu kadar geniş kapsamlı bi soy ağacı bulamamdan ötürü oldu.Çok aşırı karakter olmasından dolayı okurken kim kimdi kimin nesiydi diye karıştıran arkadaşlara yardımcı olsun diye yaptım.

Ben paylaştığımda o site yoktu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Legolas göremedim

@kafkafkafsinsinsin

Olabilir hocam. Site ne zaman açıldı fikrim yok. Bu arada elinize sağlık, güzel bir çalışma yapıyorsunuz favorilere ekledim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Legolas göremedim

@kafkafkafsinsinsin

Olabilir hocam. Site ne zaman açıldı fikrim yok. Bu arada elinize sağlık, güzel bir çalışma yapıyorsunuz favorilere ekledim

Sağolun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Aragorn elrondun kardeşinin büyük büyük(10x) torunu oluyo o zaman. Arwenle kuzenmi bunlar?

evet
  • yazık la feanora soyunu devam ettiremedi adam
  • Konuyu açan kişi aşırı kafa birine benziyor tanıştığımıza memnun oldum bende fantastik kurgu manyağıyım ama hiç kitaplarından okumadım daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeaceDluffy

Konuyu açan kişi aşırı kafa birine benziyor tanıştığımıza memnun oldum bende fantastik kurgu manyağıyım ama hiç kitaplarından okumadım daha

tanıştığımıza memnun oldum ben de.

Bende de aşırı derece de bir fantastik kurgu hayranlığı var, kitapları da kesinlikle tavsiye ederim Orta Dünya'yı anlamak için kitapları kesinlikle okumak gerekir, filmde değişiklikler, eklemeler ve çıkartmalar var.Ayrıca diğer kitaplarda her şeyi çok daha iyi öğrenebilirsiniz.

• 2001 de bu kitabları satın alarak okumuştum.gerçekten 1 hafta bağlamıştı.ama bu kadar tutacağı aklıma gelmezdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gray Fullbuster

Benim anlamadığım, Elrond "Ben de ordaydım Gandalf, tam 3000 yıl önce..." diyor, o sırada Arathorn yaşıyor. Ee Aragorn da 87 yaşında. Bu nasıl iş ben anlamadım.

arathorn aslinda tanri o sirada, piremelos geliyor ve tanrilarin artik sonlandigini soyleyip herkeside buna ikna ediyor. mq o sirada dicle etrafinda toplanan tanrilardan haber yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Tek yüzük üzerinden gidersek bi ton gizemli özelliği var. Takınca görünmez oluyosun, örümceklerin dilinden anlıyosun, nazgulların gerçek halini görebiliyosun vs. Ama Bombadil ve Sauron taktığı zaman görünüyolar. Mantığı ne anlayabilmiş değilim.

Nazguller görünmezler zaten, onları sadece yüzüğü takan kişi görebiliyor.Sauron yüzüğün efendisi olduğundan dolayı görünmez olmadığın varsayabiliriz.Tom Bombadil ise acayip gizemli bi karakter ve yüzüktende etkilenmeyen tek karakter.Örümcekler, Ungoliath'ın soyundan gelen kötü yaratıklar, bu yüzden yani.

Bombadil miydi bombabil miydi onla olgili birseyler biliyorum

Gucu fevkalade aslinda. Yuzugun saklanabilecegi yeryuzundeki en guvenli yerlerden birisi olarak soyleniyordu. Fakat bombadil o kadar mutlu sevecen mi diyelim kafasi ucuk mu diyelim istebir amcaydi. Yuzugun onemini 2 gun sonra unutup kaybederdi. Yeryuzunde yuzuge hukmedebilen saurondan sonra tek kisiydi galiba. Yuzugu takmasina ragmen hicbir degisim olmamistir. Fakat dedigim gibi kafasi dalgin oldugu icin yuzugu kayip bile edebilirdi bahcesinde. Cok guclu birisidir kendisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aelthalyste

quote:

quote:

Tek yüzük üzerinden gidersek bi ton gizemli özelliği var. Takınca görünmez oluyosun, örümceklerin dilinden anlıyosun, nazgulların gerçek halini görebiliyosun vs. Ama Bombadil ve Sauron taktığı zaman görünüyolar. Mantığı ne anlayabilmiş değilim.

Nazguller görünmezler zaten, onları sadece yüzüğü takan kişi görebiliyor.Sauron yüzüğün efendisi olduğundan dolayı görünmez olmadığın varsayabiliriz.Tom Bombadil ise acayip gizemli bi karakter ve yüzüktende etkilenmeyen tek karakter.Örümcekler, Ungoliath'ın soyundan gelen kötü yaratıklar, bu yüzden yani.

Bombadil miydi bombabil miydi onla olgili birseyler biliyorum

Gucu fevkalade aslinda. Yuzugun saklanabilecegi yeryuzundeki en guvenli yerlerden birisi olarak soyleniyordu. Fakat bombadil o kadar mutlu sevecen mi diyelim kafasi ucuk mu diyelim istebir amcaydi. Yuzugun onemini 2 gun sonra unutup kaybederdi. Yeryuzunde yuzuge hukmedebilen saurondan sonra tek kisiydi galiba. Yuzugu takmasina ragmen hicbir degisim olmamistir. Fakat dedigim gibi kafasi dalgin oldugu icin yuzugu kayip bile edebilirdi bahcesinde. Cok guclu birisidir kendisi.

Bu bilgileri zaten herkes biliyor, bunun dışında ise bildiğimiz bir şey yok, tüm çıkan kitapları okudum, 12 kitaplık History of Middle Earth serisi de dahil ve bunlar dışında bir bilgi edinemedim, nerden geldi, ne yapıyor, tam olarak nasıl bir varlık.Sadece yere düşen ilk yağmur damlasını gördüğünü ekleyebiliriz verdiğin bilgilere, bir de Yüzük Kardeşliğinde olan olayları yüzükten etkilenmemesini falan.

• Fingolfin. kullanıcısına yanıt
    hocam yakında tüyap kitap fuarı açılıyor. geçen sene gitmiştim hironun çocukları silmarion ve hobbiti almıştım kuzen bende var bunlar geri ver demişti. geri verdim onda yokmuş meğersem. hangi yayn evi sizin kitaplarınız. birde 12 kitap türkçeye çevrilmemiş hepsi galiba the white tree de öyle yazıyordu. gençlere yardımcı olalım
  • İnsan bi hikayeden para kazanmaya başlinca nasıl genişletiyo arka planı şaşılacak şey doğrusu
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.