Şimdi Ara

General Mobile röportajı: GM 9 Pro, fiyatlar ve fabrika (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
2
Favori
3.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Snapdragon ust seviye islemciyi sadece buyuk ureticilere satar. Isteyen herkes parasini verip 845 alamaz malesef. O yuzden orta seviye islemci aliyorlar istemeye istemeye.

• Sérd@r kullanıcısına yanıt
    vergiyi unutuyorsunuz!

• firat_kilic kullanıcısına yanıt
    Yongalar dışarıdan geliyormuş, anakarta yonga çakma işlemi burada yapılıyor!

• Sérd@r kullanıcısına yanıt
    450 dolarlık telefonlar artık 4000 liradan gelecek. 250 dolarlık mi a2 yi bile teknosada 2700 e satıyorlar. 450 dolarlık telefonları 2900'e alabilsek keşke .
  • Hakkını yemeyelim , güncelleme konusunda gayette güzel kıvırdı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • General Mobile markasını görünce uzaklaşıyorum o kadar kalitesiz marka
  • Zenfone 5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000 TL ne ya? Maksimum 1500 TL'lik bir telefon.
  • 6000-7000 TL bandında hangi telefonla hangi aynı skorları almış sayın genel müdür bizi aydınlatırsa.

• Bak durum o da değil. Ben neden 3000 TL verdikten sonra gidip doğru düzgün güncelleme vermeyi bile beceremeyen, arayüzü inanılmaz derecede kullanışsız olan General Mobile marka bir cep telefonu alayım ki ? Giderim Asus Zenfone 5 alırım, Xiaomi Redmi Note 5 Pro alırım. Almayın, aldırmayın şu markayı!
  • 2900 nedir ya.
    millet yerli alalım diyor. bunlar kalkmış milleti ayaküstü s..k istiyor.
    kardeşim yap 2000TL herkes alsın senden nedir bu hemen yapıştırayım yüksek kâr yapayım falan yaa ayıptır günahtır yaa.
    Ayıp valla ayıp hep birbirimizi s...k peşinde koşalım.
    Almayın beyler yaa valla nedir lan bu terbiyesizlik yani
    yap 2000-2500 arası birşey herkes alsın kullansın yerli malı
    sonra niye tercih edilmiyor. niye tercih ediimki 2900 nedir ya yuh.
  • Helal olsun Erdi hocam cesur bir şekilde herşeyi suratına çarpmış

• Sizin yapmak istediğinizi ben size söyleyeyim:
    1) Bir yıl öncesinden geliştirme sürecine başladığınız bir telefonu ki muhtemelen chipset ve diğer bileşenleri de o günün dolar kuru ile temin etmişsinizdir diye düşünüyorum, yüksek kâr marjı ile son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeleri de bahane ederek kullanıcıya sunmak.
    2) Bu kurdan tüm dünya(özellikle gelişmekte olan veya tamamen dolara bağlı pazarlar) etkilenmiş iken sizinle aynı donanımsal özelliklere sahip telefon hem komple ithal olarak geliyor, hemde sizin teknik servisiniz ile hemen hemen aynı klasmanda başka bir teknik servisin sunduğu hizmet ile daha düşük fiyatlandırmaya tabii oluyor. Daha da kötüsü bahanesi altına sığındığınız vergi falan da ekleniyor ve diğer ürün hâlâ sizden ucuz oluyor.
    3) Profesyonel değilsiniz, iş ahlâkı ne yazık ki bitmiş, böyle bir yaklaşım doğru değil, insanları bu kadar da küçük görmeyin, size gelene kadar çok daha iyi chipset kullanan telefonları belirlediğiniz fiyat bandından hatta zaman zaman daha altından satın alma imkanı olabiliyor. Biraz üstüne çıkarlarsa daha da güzellerine sahip olunabilir ve siz hala çeşitli bahanelerin arkasında geziyorsunuz. Üzülerek söylüyorum ki(Cidden üzülüyorum öyle yada böyle yerli bir marka ve istihdam sağlıyor, ekmek kapısı oluyor çalışan insanlara) bu kafayla giderseniz sizi uzun ömürlü görmüyorum.
    Haddime değil ama size yapmanız gerekeni söyleyeyim;
    1) Fiyatları, maliyeti ve diğer girdileri göz önünde bulundurarak, gerekirse %4-5, gerekirse daha altında kâr marjı belirleyerek telefonun fiyatını revize ediniz. Kullanıcıyı yerli olduğunuza inandırınız.( Bu emin olun marka degerinizi ve algısını da yükseltecektir)
    2) Servis ağında revize yapınız.
    3) Operatörler ile yapılan anlaşmalarda operatörlerin de telefonunuzdan kâr marjı noktasında minimum düzeyde kalmasını (zira tarife parasından gereğini yapıyorlar, fazlasını alıyorlar) ve komple paket sunmasını talep edin.
    Saygılar...

• Almayın beyler almayın S.. s.. indirecekler fiyatları.
    neymiş deneyin yaşatacakmış. ne deneymi lan.
    sen gelde ben sana Redmi Note 4 telefonumdaki deneyimi göstereyim.
    terbiyesizler yaaa.
    illa yüksek kâr yapacaklar ya. işleri güçleri milleti s...k
    kafalar aynı akarken testiyi doldur.
    sonra neden yerli almıyoruz.
    almıyorum lan
    Xiaomi varken almıcam da bu fiyatlara.

• ÇÖP, ALANIN AKLINDAN ŞÜPHE EDERİM

• Bu yorumları görürse gm, dh ile bir daha video çekmeyebilir veya ürün göndermeyebilir.
    Dikkatli olun millet, dava açılabilirsiniz markayı kötülemek gibisinden.
  • Lütfen videodaki önlüklü abiler, cihazlarinizi çok seviyorum. Bu yazıyı biliyorum okuyacaksınız Nolur amoled ekran kullanmayın, ve şarj soketini sağlam yapın. Ne yazılım istiyoruz ne ram ne guncelleme, ne işlemci sadece cihazları sağlam oynamayan kasa, çıkarılabilir batarya ve sağlam şarj soketi ile satın...

• Ayrıca Erdi Özüağ'a dürüst yayıncılık anlayışı ve açık, yürekli soruları için bir Donanım Haber takipçisi olarak teşekkür ederim.

• Başarılıların devamını diliyorum. Hep diyoruz, çinlinin xiomisi, abd'nin apple'ı. Bunların bizde de çoğalması lazım, General mobile, reeder, vestel, casper bu firmalarımızın başarılı olması gerek, üretim; istihdam bilgidir. Devletin özellikle daha çok destek olması gerek..
    Bu ülkede ürettiği ürün için baskı pres makinası geliştirip, destek bulmadığı için batan firmalarımız var. Devletin insanımızın desteği şart.
    Bugün gençler forumda adını duyduğu ürüne ÇÖP diyebiliyor, fakat aynı gençler ürettiği çöpü çöpe atmaktan aciz!!

• Xiaomi Mi A2 ile detaylarda ciddi farklar var.

GM 9 Pro:
    -Amoled ekran
    -Çift Hoparlör
    -Dolby Vision HDR
    -Dolby Atmos
    -DxOMark'dan 90 puan alan kamera
    -Çok iyi bir EIS olduğunu yazıyor DxOMark'da.
    -3800 mAh batarya

İşlemci aynı diye ikisi aynı fiyat olması beklenemez. General Mobile GM 9 Pro röportajında sürekli xiaomi ile karşılaştırmak ne kadar doğru emin değilim. Xiaomi'ye gidince ya da diğer markalara gidince General Mobile böyle bir ürün yapmış bunun karşısında ne yapmayı düşünüyorsunuz diye soracak mısınız acaba? Bugün Samsung Galaxy A6, Galaxy J8, P20 Lite gibi modeller 2500 civarında satılıyor. GM 9 Pro'nun fiyatının neden bu kadar tartışıldığını anlamıyorum. Bütün telefonların fiyatları arttı. Umuyorum ki dövizler düşer, vergiler düşer ve fiyatlar azalır. Bugün 2000-3000 TL arasında vatan bilgisayardan bakın, hangi telefonların olduğunu görün. O zaman GM 9 Pro'nun fiyatını hakettiğini göreceksiniz.

Yiğidi öldür, hakkını yeme!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.