Şimdi Ara

General Mobile GM 6 resmi olarak tanıtıldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
7.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karalama kampanyası yaptığım yok ilk mesajımda segmentine göre normal telefon olduğunu yazdım.

Psu örneği verimlilik konusunu daha kolay anlatmak için örnek olarak vermiştim ama sizin bunu dahi anlayacağınızı tahmin edemedim

Benim kızdığım noktayı da anlamamaşsıniz ben üst seviye telefon uretmedikleri için kızdım. Madem üst seviye üretmeyi düşünmüyorlar o zaman bıraksılar google'un telefonları burada resmi garantili satilsin nexus 4 ve 5 gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mail_er

quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Buraya yaziyorum, bu cihaz 3g de cok sebeke sorunu cikaracak.. Mtk islemcilerin nedense 3g de turkiye de bir uyumsuzluk sorunu var.. Kisaca soyle diyeyim isteyen mtk islemcili cihazda denesin, sebekeyi 3g ye alin whatsapp skype yada messenger dan birilerini yolda yururken ya da otobuste giderken arama yapin surekli hattin kesilecegini goreceksinz. Ya yolda yururken internete girin 3g de baglantinin cok kopacagini goreceksiniz... Aha buraya yaziyorum alanlarin cogu sebeke sorunu var diye servise verecekler

Şu an geçici olarak kullandığım (2 aydır) GM discovery'de MTK işlemci var, hattım Avea ve bahsettiğiniz tarzda problemlerle henüz karşılaşmadım..

Sen dediklerimi yap karsilasirsin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Buraya yaziyorum, bu cihaz 3g de cok sebeke sorunu cikaracak.. Mtk islemcilerin nedense 3g de turkiye de bir uyumsuzluk sorunu var.. Kisaca soyle diyeyim isteyen mtk islemcili cihazda denesin, sebekeyi 3g ye alin whatsapp skype yada messenger dan birilerini yolda yururken ya da otobuste giderken arama yapin surekli hattin kesilecegini goreceksinz. Ya yolda yururken internete girin 3g de baglantinin cok kopacagini goreceksiniz... Aha buraya yaziyorum alanlarin cogu sebeke sorunu var diye servise verecekler

Şu an geçici olarak kullandığım (2 aydır) GM discovery'de MTK işlemci var, hattım Avea ve bahsettiğiniz tarzda problemlerle henüz karşılaşmadım..

Bende MTK da hat düşmesini çok yaşadım. Özelikle vodafonede çok oluyordu. En kötüsü de online oyun oynarken H+ iken bazen direk E oluyor ve oyunda atılıyordum. Ve Redmi note 2 yüzünden MTK yı bıraktım. Şimdi redmi note 3 Pro ya geçip bunlardan kurtuldum. İyiki Snapdragon var diyorum. Üstelik 700 tl civarında aldık. 😂😂😂 GM gibi MTK li cihaza 1000 tl ye almadık.

Bu problemi her yere yaziyorum zaten, kullanicilarin cogu wifi den internete girdigi icin ya da hareket halinde internete fazla girmedigi icin cok fark edemiyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ertuğrulgazi46

Cat 4 modem olsa nolur olmasa nolur. 150Mbps internet indirme hızına ulaşan ya da geçen kaç kişi var. Benim oldugum yerde( K.maraş) 10-15Mbps alınca seviyorum. Yanlışlık bir kere 50mbps aldım aniden kayboldu

Yalnız işlemci tercihi süper olmuş Snap821'den az biraz güçsüz ama olsun yeterde artar.

Turkcell 100 mbit civarı sabit hızım 4G de

• quote:

Orijinalden alıntı: bahran

quote:

Cat 4 modem olsa nolur olmasa nolur. 150Mbps internet indirme hızına ulaşan ya da geçen kaç kişi var. Benim oldugum yerde( K.maraş) 10-15Mbps alınca seviyorum. Yanlışlık bir kere 50mbps aldım aniden kayboldu

Yalnız işlemci tercihi süper olmuş Snap821'den az biraz güçsüz ama olsun yeterde artar.

Türkcell hangi tarifeyi kullanıyorsun? ben vodafone kullanıyorum ve hızım istanbul'da ortalama 15 civarı. en fazla 32-33 gördüm. note-5 kullanıyorum. Türkcell kullanan arkadaşımla aynı yerde test yaptık onun 80 civarı benim 32 civarı çıktı :(

tarife içeriği:
    5GB+1GB Hediye+Pazartesileri 24 saat geçerli 500mb-1GB civarı hediye+750 dakika+1000 sms. bir de kullanmadığım her şey bir sonraki aya devrediyor. benzer bir tarife Türkcell'de varsa biraz fazla ödeyip Türkcell'e geçmek mantıklı olur kanımca bu hız farkı için. şu an aylık taahhütsüz 49 TL ödüyorum.

• Kronik sorunu olmaz umarım GM 5 Plus gibi
  • Gereksiz bir telefon olmuş sanki
  • 720p ekran,mediatek islemci,igrenc logo tasarimina devam kisacasi çöp

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

600-700 tl arası ederi var. Üzeri fiyasko olur. İşlemciyi sd410 ile kıyaslamışlar :D Antutudan 40k alıyor. Yazık valla.

quote:

Orijinalden alıntı: benhuraxu

Hayal kırıklığı. En fazla 700tl verilir o da parmak izi okuyucudan dolayı. İşlemci sd652 ekran full HD olmalıydı. Hiç de şık değil malesef. En beğendiğim yerli markamız beni hayal kırıklığına uğrattı. Ben s6'mı bana sattıracak birşey bekliyordum.

Zaten şu anda GM 5 700 lira civarında. Bu cihaz GM 5'e ek olarak

daha fazla ram (3 gb),

parmak izi okuyucu,

daha fazla hafıza (32 GB),

nisbeten daha iyi bir işlemci,

muhtemelen daha iyi bir arka kamera,

daha iyi bir ön kamera,

ön kamerada flaş,

metal çerçeve

ile geliyor. Yani o kadar da gömmemek lazım. Yiğidi öldürsek de hakkını yememek lazım.

Seni mi kıralım tamam 799 olsun.

• Nexus veya Pixel gibi kaynak kodlari donanim bilesenlerin de kaynak kodlari yayinlanmasi yasak .

Ayrica imaj / yazilim/ fimrware Nexus ve Pixel cihazlarinda yillardir sorunsuz PC den kendiniz atabiliyorsunuz hatta FULL OTA ile factory reset dahi olmadan guncelleme yapilabiliyor ve OTA icin haftalarca sirada bekleme derdi de yok . Adamlar Pixel ve Nexus cihazlarina kendi sitesinde internetten yayinliyor isteyen ordan da indiriyor . Elbette OTA ile cihazdan da kurulum var PC gerekmeden ama birazcik gec geliyor ama Android One gibi cok yavas degil .

Pixel XL 128 GB cihazimi aktif olarak kullaniyorum ve daha oncede de yillarca Nexus cihazlarina sahip oldum uzunca kullandim tablet telefon ... Android One guncelleme hizmeti kotudur kiyaslama yaparsak .

Custom rom icin once yabanci ulkelerdeki denk donanimli bir cihazin sizintisi beklenmelidir General Mobile 4G ilk Android One cihazi aylar sonra Asya da benzeri cikti anca oyle custom rom yayginlasti turlu turlu de ...

Ortada Turkiye in ROM firmware imaj dosyalarini gayri resmi de olsa sizdirma olmamasi engeldir ama neden de Asyali Android One ureten firmalarda bu yasaklar yok veya esnek ... Ne hikmetse Turkiye de yok yillardir !

Bazit bir yazilim atmak isterseniz illa servise yollamaniz gerek!

Yillar once Nokia bile PC Suite adiyla telefona guncelleme yazilim atma kendi evinizdeki PC ile veriyorken General Mobile OEM uretici olarak vermemesi cok kotu ...

• cosica C kullanıcısına yanıt
    Pahallı diye gidip s6 ya mi tercih edeceğim :) Ben s6 mi satıp bir nevi ne nexus sayılan gm6 almayı düşünebilirdim. Ama bu özelliklerle olmadı.

• Şu firma gerçekten cok şımardı. Şimdi şu ürüne 1000 lira para isterlerse babayı alırlar. Merak ediyorum hangi firma çıkacak en güçlü donanımı en güzel tasarımı Türkiye için Kullanıma sunduk fiyatını da uygun yaptık diye. Herkes aç gözlülük ve para peşin de

• quote:

Orijinalden alıntı: cosica

quote:

Orijinalden alıntı: bahran

quote:

Türkcell hangi tarifeyi kullanıyorsun? ben vodafone kullanıyorum ve hızım istanbul'da ortalama 15 civarı. en fazla 32-33 gördüm. note-5 kullanıyorum. Türkcell kullanan arkadaşımla aynı yerde test yaptık onun 80 civarı benim 32 civarı çıktı :(

tarife içeriği:
    5GB+1GB Hediye+Pazartesileri 24 saat geçerli 500mb-1GB civarı hediye+750 dakika+1000 sms. bir de kullanmadığım her şey bir sonraki aya devrediyor. benzer bir tarife Türkcell'de varsa biraz fazla ödeyip Türkcell'e geçmek mantıklı olur kanımca bu hız farkı için. şu an aylık taahhütsüz 49 TL ödüyorum.

Salla kazan paketi genç paketlere bakın pahalı ama turkcell.

• quote:

Orijinalden alıntı: benhuraxu

Pahallı diye gidip s6 ya mi tercih edeceğim :) Ben s6 mi satıp bir nevi ne nexus sayılan gm6 almayı düşünebilirdim. Ama bu özelliklerle olmadı.

demek istediğim hem ucuz olacak hem de S6'yı hiç ama hiç aratmayacak, bu mümkün değil. ille bir şeyler eksik ya da daha az kalitede olur. yoksa GM4G bile işimizi görüyor mu görüyor bence.

GM6 düşünüyorsan al bence. O kadar da kötü değil. Bataryası çok iyi dayanır diye düşünüyorum. Elimde 5.5 inç FHD ekranlı MOTO G4 Plus var ve 6-7 saat ekran süresi veriyor rahat. Sabah şarjdan alsam akşama kadar yoğun kullansam bile eve yetiştiriyor beni akşama. Moto da sade bir yazılıma sahip. Bu yüzden kıyaslarsak GM6'nın çok iyi batarya süresi vereceğini düşünüyorum.

• kasamak5656 K kullanıcısına yanıt
    sana soran olduda dedin diye terslediler mi GM avukatıyla 3 vakte kadar görüşmen olamamıyacak...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    oha bu ne diyor lan git bir Türkçe öğren aslanım

sana olduddadadadadfa dedin diyeddedeed olamamamammımımıyacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasamak5656 -- 1 Mart 2017; 13:36:29 >
  • kasamak5656 K kullanıcısına yanıt
    niyeyse yeni model görünce hemen işlemcisi ve ekranı kötüleniyor ilk etapta bulmak zor oluyor diye caydırma kampanyası mı yapıyorlar ki?
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    ha yani işlemcisi ve ekranı iyi telefonun sana göre

vah vaaaah s7 edge sahibiyim kimi neyden caydırayım
  • bahran B kullanıcısına yanıt
    San Cat4 modem yeter zaten hocam 50 mbps acıgın var daha. Cat4 modemin dejavantajini 160mbps ve + hızlara cıkmak icin kullanamasın 150mbps de kalır.

• Bender B. Rodriquez kullanıcısına yanıt
    Değişti.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.