Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
56.572
Cevap
364
Favori
3.335.695
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> General Mobile >> *** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***
Giriş
    45 Mesaj
    İyi geceler telefondaşlar,

1 seneyi geçkin süredir Discovery kullanıyorum. Hamdolsun bugüne kadar bir sıkıntı çıkarmadı. Ama ne olur ne olmaz diye telefonu yedekledim. Lakin bu işlem sonrası gördüm ki, Notes (not defteri) içine yazdıklarım yedeklenmemiş. Bu sorunu nasıl çözebiliriz.

Yaklaşık 500 not oldğundan başka bir yere de yazmakla uğraşamıyorum.

Eğer notların hangi klasör içine yazıldığını biliyorsanız o klasör'den de çekebilirim.

Orijinalden alıntı: ben7_x

1 seneyi geçkin süredir Discovery kullanıyorum. Hamdolsun bugüne kadar bir sıkıntı çıkarmadı. Ama ne olur ne olmaz diye telefonu yedekledim. Lakin bu işlem sonrası gördüm ki, Notes (not defteri) içine yazdıklarım yedeklenmemiş. Bu sorunu nasıl çözebiliriz.

Eğer notların hangi klasör içine yazıldığını biliyorsanız o klasör'den de çekebilirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: ben7_x

Notlara girince seceneklere tikla ice disa aktar gibi bir secenek var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1746 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: x571

Smart launcher yükle.onda o özellik var ben kullanıyorum.açma kapama düğmesi bozulmaya başladı zaten
    quote:

Orijinalden alıntı: memotembelgezer

Smart launcher yükle.onda o özellik var ben kullanıyorum.açma kapama düğmesi bozulmaya başladı zaten

Bir sürü Smart Launcher çıktı markette hangisi sizin dediğiniz? Bana sadece Knock On lazım teli bambaşka bir hale sokan uygulamalar yerine...

|
    |

Orijinalden alıntı: alperd82

4 çekirdek 1.2 ghz veya üstü işlemci
    1,5-2 GB RAM
    4,7-5,0 inç ekran
    720 veya üstü çözünürlük
    8 mp veya üstü kamera
    SD kart ve mümkünse Harici Batarya.

Var mı bu veya buna yakın bir Cep maksimum 1000 TL'ye?

Discovery-2
    Xperia Z
    Casper V5, v8c

Bunlardan hangisi daha iyidir sizce?
    Elimizdeki teli beğenmiyoruz ama Alternatif bulamadım bu bütçeye...
    quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

4 çekirdek 1.2 ghz veya üstü işlemci
    1,5-2 GB RAM
    4,7-5,0 inç ekran
    720 veya üstü çözünürlük
    8 mp veya üstü kamera
    SD kart ve mümkünse Harici Batarya.

Var mı bu veya buna yakın bir Cep maksimum 1000 TL'ye?

Discovery-2
    Xperia Z
    Casper V5, v8c

Bunlardan hangisi daha iyidir sizce?
    Elimizdeki teli beğenmiyoruz ama Alternatif bulamadım bu bütçeye...

Dediklerinin hepsi Huawei G700e çıkıyor Şuan 650-700 arası bi cihaz hatta bazı sitelerde 600 ama hıyar mı yollarlar orasını bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 11 Ekim 2014; 8:43:26 >
    |
    |

• Binbaşı
    1394 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Yahu şu telefona LG G2 deki gibi knock on off özelliği gelse mükemmel olur. Güç tuşu bozulacak bir süre sonra.
    quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Yahu şu telefona LG G2 deki gibi knock on off özelliği gelse mükemmel olur. Güç tuşu bozulacak bir süre sonra.

Burada nasıl yapacağın yazıyor geri bildirimde bulunursan sevinirim konu bana ait
    mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=88007700&p=1#88007700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazPlayboy -- 11 Ekim 2014; 8:56:21 >
    |
    |
    |
    |

çok sık ekran açıp kapatan biriyim, günde en az 100 kez basıyorumdur o tuşa 8 aydır bir sıkıntı yaşamadım. bu tarz bir uygulama için ekranın sürekli çalışmasından dolayı bozulma olasılığı tuşa göre çok daha fazladır bence.
    |
    |
    yalnizca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yüzbaşı
    948 Mesaj

ekran açık kalmıyor zaten. Ekranı açmak için tuş gerekiyor yine. Knock code'u kernelsiz amoled cihazlara yapılabilir. Diğerleri sadece launcherlerin içindeki özelliklerden faydalanabilir.
    |
    |
    suicide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ekranı açmak için çift tıklamaktan bahsediliyor, e bunu algılaması için dokunmatiğin sürekli aktif olması lazım değil mi? ekran dediğim görüntü değil, dokunmatik kısmı. ekranı açmak için fiziksel bir tuş gerekiyorsa zaten ne manası var.
    |
    |
    HuaweiPismanliktir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yüzbaşı
    948 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

quote:

fazla kullanım ile alakası yok.ben gayet normal kullanıyorum.benimkilerde bile içeri doğru kayışı hissettim.ekran kilitlemek için ekrana çift tıklama kullanıyorum.en azından sadece tuşları açmak için düğmeleri kullanıyorum.malzeme kalitesi cidden berbat.nokia 3500 telefonumu 5 sene kullandım onda bile tuşlar hala ilk günkü gibi.

o ekrana çift tıklayıp kilitlediğin programın ismi nedir hocam ben de onu yükleyim bari, açma kapama tuşu içerde kaldı ses tuşlarının da durumu iyi değil telefon 1 yıl olmadan dökülmeye başladı resmen

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

quote:

fazla kullanım ile alakası yok.ben gayet normal kullanıyorum.benimkilerde bile içeri doğru kayışı hissettim.ekran kilitlemek için ekrana çift tıklama kullanıyorum.en azından sadece tuşları açmak için düğmeleri kullanıyorum.malzeme kalitesi cidden berbat.nokia 3500 telefonumu 5 sene kullandım onda bile tuşlar hala ilk günkü gibi.

o ekrana çift tıklayıp kilitlediğin programın ismi nedir hocam ben de onu yükleyim bari, açma kapama tuşu içerde kaldı ses tuşlarının da durumu iyi değil telefon 1 yıl olmadan dökülmeye başladı resmen

Nova Launcher Prime ve "Screen Off and Lock"
    Çift dokunuş jestlerine Screen Off and Lock kısayolunu ekle çift dokununca kapanır.
    |
    |

• Yüzbaşı
    948 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: suicide

ekranı açmak için çift tıklamaktan bahsediliyor, e bunu algılaması için dokunmatiğin sürekli aktif olması lazım değil mi? ekran dediğim görüntü değil, dokunmatik kısmı. ekranı açmak için fiziksel bir tuş gerekiyorsa zaten ne manası var.
    quote:

Orijinalden alıntı: suicide

Ekranın dokunmatiğini ayrı yönetmek için kernel gerekiyor bikere mtklı telefonlarda hiç olmaz snapdragonlarda var o özellik (kernel). Dokunmatik kernelsiz sürekli aktif olacaksa ekran da olacak ekranın amoled olmadığını sayarsak çirkin bi görüntü çıkacaktır ortaya. Arkadaşın dediği güç tuşunu daha az kullanmak. Çift tıklayıp kapatmak (launcherde)

• Yarbay
    7489 Mesaj

maksat sadece kapatmaksa haklısın, ama benim anladığım genel olarak açmak içinde bir beklenti var gibi. bu da hem şimdilik mümkün değil gibi hem de bu tuşun bozulacağından bukadar korkmamak lazım bence.
    |
    |
    HuaweiPismanliktir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Mustafa Kemal ATATÜRK

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not

5sene kullandığım nokia 3500 ın tuşları hala sapa sağlamken 5 aylık gmd nin tuşlarının yalama olması,korku olmasa da of ya birde bununla mı uğraşacağız duygusu uyandırmıyor değil.
    |
    |
    suicide kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba arkadaşlar ben güncellemelerin neredeyse büyük bir kısmını indirmedim. Şu an 41,56 Mb 'lık bir güncelleme gözüküyor. Güncelleme ile gelen bir bozukluk falan var mı? Eğer varsa ben yüklemeyeceğim.
    |
    |

|
    |

|
    |

Hocam son duyumlara göre General Mobile KitKat güncellemesinden vazgeçmiş harıl harıl daha çıkmamış Android L güncellemesi üzerinde çalışıyormuş.
    Hatta ve hatta Google'u bu konuda sollamışlar bile deniyor. Büyük olasılık Android L herkesten önce Discovery sahiplerine gelecek...
    Ben de bu yüzden kararımdan vazgeçtim Discovery'mi satmıyorum artık...

Zaytung'a göndereyim bunu güzel haber olur...

Hocam KitKat bizim göremeyeceğimiz başka bir bahara kaldı. Blu yayınladı, bir ton custom rom falan var onları alıp kurcalasalar bugüne kadar bir güncelleme çıkarırlardı...
    Hatta Discovery'ye nasıl custom rom hazırlanır diye bilgi ve doküman bile var. Onu yapsalar bile yeter...

Ama maalesef bilişim birimleri Android L ile meşgul...
    |
    |
    O.M.F. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    7586 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Hocam son duyumlara göre General Mobile KitKat güncellemesinden vazgeçmiş harıl harıl daha çıkmamış Android L güncellemesi üzerinde çalışıyormuş.
    Hatta ve hatta Google'u bu konuda sollamışlar bile deniyor. Büyük olasılık Android L herkesten önce Discovery sahiplerine gelecek...
    Ben de bu yüzden kararımdan vazgeçtim Discovery'mi satmıyorum artık...

Zaytung'a göndereyim bunu güzel haber olur...

Hocam KitKat bizim göremeyeceğimiz başka bir bahara kaldı. Blu yayınladı, bir ton custom rom falan var onları alıp kurcalasalar bugüne kadar bir güncelleme çıkarırlardı...
    Hatta Discovery'ye nasıl custom rom hazırlanır diye bilgi ve doküman bile var. Onu yapsalar bile yeter...

Ama maalesef bilişim birimleri Android L ile meşgul...
    quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Büyük olasılık Android L herkesten önce Discovery sahiplerine gelecek...

İyi güldürdün ihtiyacım vardı buna, teşekkür ederim iyi forumlar

• Çavuş
    49 Mesaj
    Merhaba 2 hafta önce sipariş ettiğim gmd 2 nihayet geldi :( Sim kart takmadan dead piksel testi yaptim yan tarafta iki tane siyahlik ortada beyazlık çıktı n11 üzerinden almıştım değişime göndersem yenisini verirlermi yoksa telpaya garantiyemi gönderirler olu pikselden emin olmak için general mobile yazılı ekran koruyucu soktum. Problem cikarmi? Ayrıca reset nasil atiliyor su an gmail hesabi numaralar hepsi çıkıyor hard reset atmak istiyorum çünkü wifi bağlantısı yapılınca geri iade alınmıycağı yazıyor fakat ölü pikseli nasıl test edebilcektimki başka türlü
    |
    |
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.