Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.566
Cevap
334
Favori
3.370.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran gorilla glass dedi diyorsunuz Yavuz bey ancak ürünün inceleme videosu altına aynı şahsın yazdığı yorum şurada:

http://www.youtube.com/watch?v=wBAzih_UYM8

Bu ne yaman çelişki ? Burada da ekran gorilla glass değil dendi bana soru olarak sorduğumda ?
  • halk gorilla glass a aç arkadaş getirin şu ürünü alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: likable06

Ekran gorilla glass dedi diyorsunuz Yavuz bey ancak ürünün inceleme videosu altına aynı şahsın yazdığı yorum şurada:

http://www.youtube.com/watch?v=wBAzih_UYM8

Bu ne yaman çelişki ? Burada da ekran gorilla glass değil dendi bana soru olarak sorduğumda ?

banada gorilla glas değil demişti ancak bi bilmediği varmış demekki
  • Arkadaşlar imzalar güncellenmiştir. Lütfen güncel imzaları kullanalım...
  • @likable06 @yavuzselimyilmaz

Hocam çok iyi bir tespit.Yavuz Bey'den bir açıklama bekliyoruz.

Konuya bildiğim telefon sahiplerini ekledim diğer arkadaşlarda ulaşırlarsa onları da ekleyeceğim.

@ugurdeniz1992

Yine güncellemek zorunda kalabiliriz maalesef.Yavuz Bey'den kesin bir cevap beliyoruz.Gorilla Glass konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Worm -- 20 Haziran 2013; 16:22:55 >
  • Telpa yetkilisi çok emin konuşmuştu. Zaten onunda gözünden kaçmış öyle demişti. Tabi teyit ettirmekte yarar var.
  • @Storm Worm'a bence bu kadar emeğine karşılık 1 cihaz hediye etmeli telpa :)) Samanlıktan iğneleri çıkarmış tabiri caizse...
    Ayrıca her ne kadar ürün elime gelmese de kullanıcı kulübündeki listeye benide eklersen sevinirim.

Ayrıca savaş kızışıyor, Huawei de piyasaya s4 killer ürünü bi cihazla çıkıyor galiba :)))

quote:

Huawei'nin yeni akıllı telefonu Ascend P6, dünyanın en ince akıllı telefonu unvanını eline geçirdi.

Ağırlığı 120 gr olan 6.18 mm inceliğindeki Ascend P6, 1.5Ghz dört çekirdekli işlemci, 4.7-inch yüksek çözünürlüklü hücre içi görüntü kapasitesine sahip. Android 4.2.2 işletim sisteminde güç alan cihazın 4.7-inch HD ve hücre içi LCD ekran teknolojisi sayesinde, eldiven giyerken bile kullanım imkanı sunan 'Sihirli Dokunuş' (MagicTouch) ekran tepkisi özelliği bulunuyor.
    METALİK TASARIM
    Metalik gövde tasarımı bulunan Ascend P6, 5 Mega piksel ön kamera ve 8MP, 4 cm makro lens ve F2.0 diyaframa sahip arka kamera sayesinde 1080P full HD video kaydetme ve oynatma özelliklerini barındırıyor.
    TEMMUZ'DA AYINDA PİYASADA
    Otomatik Kesintili Alım (ADRX) ve Hızlı Güç Denetimi (QPC) gibi güç tasarruf teknolojileri, performansıda yüzde 30 artırıyor. Çoklu-ekran AirSharing teknolojisi ile iş yerinde ya da oyun oynarken birçok cihazı birbirine bağlanabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber71khan

Hocam biraz alakasız ama hangi operatoru kullanıyorsunuz?

Aslında çok alakalı pil tüketimiyle. Şuan Vodafone kullanıyorum. Cihaz baz istasyonundan aldığı sinyalere göre anteninin gücünü artırıp azaltıyor. Daha önce Avea kullanıyordum çalıştığım yerde 1 kademe çekiyordu ve telefon işteyken çok çabuk pil bitiriyordu. Aynı telefonu kullanan arkadaşıma göre çok ciddi pil farkı vardı. Sonra Vodafone'a geçtim şimdi full çekiyor ve pilde ciddi artış oldu. Telefonun baz istasyonuna olan uzaklığı çok önemli.
  • Fiyat ?
  • Güneş altında ekranda bir şey gözüküyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apespecter -- 20 Haziran 2013; 16:44:13 >
  • Gorilla Glass yok diye biliyorum bende.. Varsa çok güzel yoksa da sorun değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Önceki konuda bir eleman ekran çok kalitesiz basınca çöküyor demişti. DÜn forumdan bir arkadaş telefonu görmek için yanıma geldi beraberde bakmıştık. Gorilla glass olayını bilmiyorduk ama ekran camı gayet sağlam ve çizilecek gibi durmuyor jelatinsiz 2 gündür cebimde taşıyorum çizilmedi.

benimde dikkatimi çeken bir yazıydı ama çöken kısmı arka kapak diye hatırlıyorum,yazıyı bir türlü bulamadım
  • @karamitat @ugurdeniz1992

Eklerim hocam sıkıntı yok Ürünü de yollarlarsa hiçte fena olmaz hani Bu arada DH haberine göre 600 $ civarı bir fiyat denmiş.Bu yüzden pek sıcak olmayabilir.Ama telefonun inceliğine bir şey diyemeyiz Discovery rekoru gitti

@apespecter

Kendim görmedim fakat telefon sahibi arkadaşlar yeterli diyorlardı güneş altında kullanım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Worm -- 20 Haziran 2013; 16:35:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

Güneş altında ekranda pek bir şey görünmüyor:

Bu Discovery değil ki insanları yanıltmayalım. Elife E3 ' le Discovery'nin bazı özellikleri farklı olaiblir.
  • Vallahi Gorilla Glass olayının aydınlaması iyi olur soru işaretleri için. Belki Yavuz bey de gözden kaçırmıştır olabilir.

Ben telefon bugün elime ulaşır eklerim fikirlerimi diyordum ama yarına kaldı kargo yeni vermiş Darty. Sitede dün verilmiş gözüküyordu oysa. Yarın da geç saatlerde evde olacağım için ekleme yapamayabilirim. Kısa sürede telefon hakkındaki fikirlerimi yazacağım.
  • Arkadaşlar sadece Discovery için paylaşımlar yapalım. Karşılaştırma olmadığı sürece başka cihazları eklemeyelim ve de onları GM gibi göstermeyelim. Şurası kesin ki bu cihaz benzerlerinden farklılıklar taşımakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulki21

quote:

Önceki konuda bir eleman ekran çok kalitesiz basınca çöküyor demişti. DÜn forumdan bir arkadaş telefonu görmek için yanıma geldi beraberde bakmıştık. Gorilla glass olayını bilmiyorduk ama ekran camı gayet sağlam ve çizilecek gibi durmuyor jelatinsiz 2 gündür cebimde taşıyorum çizilmedi.

benimde dikkatimi çeken bir yazıydı ama çöken kısmı arka kapak diye hatırlıyorum,yazıyı bir türlü bulamadım

Alakası yok kardeşim ne ekran ne arka kapak çökmüyor. Her tarafını mıncıklıyorum öyle kalitesiz malzeme yok. Samsung arka kapakları hep gıcırdar kenarlarda bu telefonun kapağı vida ile sabitlenmiş gibi. Çok açık ve net söylüyorum bu telefonu eline alan hiç kimse Samsung'tan kalitesiz diyemez. Beyaz renk çok şık ve kasa kalitesi 1. sınıf. Ankara Esenboğa havalimanına yolu düşen olursa pm atsın telefonu görüp çayımı içebilir. Dün forumdan zodiac nickli Mustafa kardeşimle buluştuk çayımızı içtik telefonu tartıştık o da çok beğendi ve çok şaşırdı telefona, beklentisinin çok üstünde bir telefon olduğunu söyledi.

Ona da söylediğim gibi 600 liraya bu telefonu kimse kaçırmasın 1400, 2000 liralara alınan telefonlar için verilen paralara yazık. Ülke olarak kazandığımız parayı telefon, otomobil alarak dışarı gönderiyoruz, en azından bu tür ucuz ama kaliteli cihazlarla tüketimi azaltabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buğra68

quote:

Orijinalden alıntı: The Last Legend

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ben cuma günü telpa merkezden gidip telefonumu büyük bir heycanla aldım.. perşembe günü bu telefonu gördüm ve araştırmaya başladım özelliklerine göre fiyatı çok uygun geldi bana ve ilk işim izin alıp gidip almak oldu.. Forumda çok yalan yanlış haber dönmeye başladı o yüzden yorum yapma ihtiyacı duydum yoksa yazmayacaktım.. Öncelikle telefon çok ince ve elde şık duruyor hemen farkedilir bi tasarımı var kendini gösteriyor. Ekranı çizilmeye çok müsait gorilla glass değil bu yüzden ekran koruyucu kesinlikle gerekli.. Telefonun kendi hafızası toplam 4GB ama size kalan 1,95 Gb civarı bişey kalıyor bu yüzden acilen 32 GB micro sd bellek almak gerekiyor. Şarjına gelirsek şarjı şu anda 9 ila 11 saat sürüyor çok yoğun kullanmamama rağmen bataryası ekranının geniş ve parlak olmasından dolayı hemen bitiyor yok efendim 2 gün bile gider tasarruflu cihaz işlemcisi çok enerji harcamıyor bunların hepsi yalan cebinden çıkarmazsan 2 günde şarjı gider tabi ki...Bataryası yeterli performansta değil anlayacağınız. Beyaz kapaklısını almayın derim çünkü çok kaygan yapmışlar iki kere düşürüyordum az kalsın çok ince bir telefonu neden bu kadar kaygan yaparlar anlamış değilim. Siyahı stokta olmadığı için aldım bu arada siyahı olsa onu alacaktım. ayın 26sında satışa çıkacağını söylediler. Acil telefon almam lazımdı bu yüzden çok önemsemedim. Dokunmatiği güzel bir sorunu yok zaten kapasitif ekran olduğu için bi sıkıntı çıkmaz ama ekran camı kalitesiz yapmışlar basınca sanki içine girecekmiş gibi oluyor samsunga göre ekran malzeme kalitesi oldukça düşük. Ama hızda bir sorun yok. Oyun ve programları SD karta yükleyebiliyorsunuz bunda da bir sıkıntı yok soran arkadaşlara duyurulur. Bu fiyata bu telefon kaçmaz diyenlerede inanmayın telefon kötü değil sadece vasat ve bu telefonada bu fiyat anca gider diye tespit etmişler yoksa tüketiciye bir kıyak geçme olayı kesinlikle yok telefoncu arkadaşıma da götürdüm onunda tespiti böyle.. Ben aldım şimdilik idare ediyor beni telefonum suya düştüğü için ve iflah olmayacağı için aldım şimdilik diyebileceklerim bu kadar sorunuz olursa cevaplamaya çalışacağım herkese iyi günler...

her yerde sürekli kopyala yapıştır bi bitmediniz kaç gündür

aynısını bende yazacaktım. Bi bitmediler ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: likable06

Vallahi Gorilla Glass olayının aydınlaması iyi olur soru işaretleri için. Belki Yavuz bey de gözden kaçırmıştır olabilir.

Ben telefon bugün elime ulaşır eklerim fikirlerimi diyordum ama yarına kaldı kargo yeni vermiş Darty. Sitede dün verilmiş gözüküyordu oysa. Yarın da geç saatlerde evde olacağım için ekleme yapamayabilirim. Kısa sürede telefon hakkındaki fikirlerimi yazacağım.

Beyaz mı vermiştiniz sipariş? Ben siyah verdim hala yürürlükte yazıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hulki21

quote:

Alakası yok kardeşim ne ekran ne arka kapak çökmüyor. Her tarafını mıncıklıyorum öyle kalitesiz malzeme yok. Samsung arka kapakları hep gıcırdar kenarlarda bu telefonun kapağı vida ile sabitlenmiş gibi. Çok açık ve net söylüyorum bu telefonu eline alan hiç kimse Samsung'tan kalitesiz diyemez. Beyaz renk çok şık ve kasa kalitesi 1. sınıf. Ankara Esenboğa havalimanına yolu düşen olursa pm atsın telefonu görüp çayımı içebilir. Dün forumdan zodiac nickli Mustafa kardeşimle buluştuk çayımızı içtik telefonu tartıştık o da çok beğendi ve çok şaşırdı telefona, beklentisinin çok üstünde bir telefon olduğunu söyledi.

Ona da söylediğim gibi 600 liraya bu telefonu kimse kaçırmasın 1400, 2000 liralara alınan telefonlar için verilen paralara yazık. Ülke olarak kazandığımız parayı telefon, otomobil alarak dışarı gönderiyoruz, en azından bu tür ucuz ama kaliteli cihazlarla tüketimi azaltabiliriz.

madmax50 bana bu cihazı aldıran senin güzel yorumların oldu. Bunu şimdiden söyleyeyim. Gerçi daha telefon elime geçemedi ama olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paradox1453 -- 20 Haziran 2013; 16:48:41 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.