Şimdi Ara

GENERAL MOBİLE DİSCOVERY OTG KABLO YARDIM LÜTFEN!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
22.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün bimeksten OTG kablo aldım Nokia C6-01 cihazıma taktım çalıştırdım General Mobile Discovery de root etmem gerekiyor sanırım root edince kesin çalışır mı eğer deneyen varsa yardımcı olabilir mi yani root edince de çalışmazsa boşuna rootlamayayım şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz ve yorumlarınız için.

• GMD OTG desteklemiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Diyorsunuz ki hiçbir şekilde çözümü yok donanımsal yani... hevesle almıştım oysaki O zaman bluetooth klavye bluetooth mouse alacağız
  • DİSCOVERY'nin OTG desteği yok çünkü usb soketi dışarıya güç verecek şekilde yapılmamış. OTG kablosu taksanız bile flash, hdd, vs... alet elektrik alamadığı için çalışmayacaktır.
    Bu sıkıntısı olan farklı cihazlar için çözüm yolları bulmuşlar.

NOT*****: kablodan vereceğiniz elektrikle telefon şarj olmayacak. sadece takacağınız flash vs.. cihaz için o güç.

1.si gerekli elektriği Şarj aletinden almak.

2.si gerekli elektriği usb aracılığıyla prizden, pc den ya da powerbank lardan alarak

araştırma yapmıştım paylaşayım.

• tns1 kullanıcısına yanıt
    Kardeş cidden önemli bilgiler vermişsin çok teşekkürler :) Ama bu kadar özelliği olan bi telefonun OTG desteği de olsa iyi olurmuş bu sistem çok kafa kurcalıyo çok uğraştırıcı ama yine de çok sağol :)
  • rica ederim
  • tns1 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bir çok kişinin işine yarayacak :)
  • varmı resimdeki otg kablosunu bulup deneyen... :)
  • Bu otg kablosunu da gerek yokmuş anladığım kadarıyla, standart bir otg adaptörü ve harici hdd'lerde de kullanılan y kablolarda işinizi görebilir.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/y-kablo-usb-to-2-usb-tak-calistir-98247621

+root gerekebilir

Var mı deneyecek,? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikkonular -- 5 Aralık 2013; 9:09:16 >

• teknikkonular kullanıcısına yanıt
    Ben demedim ama olmadi.bi program falan gerekebilir.flash disk enerjiyi aliyor ama telefon görmüyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: erdikoca

Ben demedim ama olmadi.bi program falan gerekebilir.flash disk enerjiyi aliyor ama telefon görmüyor....

Arkadaşın anlattığı şekilde çalışması gerekir. Sadece StickMount gibi bir program yükleyip mount demeniz gerekli. Tabiki bunun için rootlu olmanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdikoca

Eyvallah hocam keşke çalışsa benim için otg destegi çok önemli. :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikkonular -- 5 Aralık 2013; 19:04:46 >
  • TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    Programi indirdim.Yarin denerim.sonuç alirsak güzel olur...

• hadi hayırlısı :)
  • erdi denedin mi? bende otg aldım fakat gm desteklemiyormuş sanırım..
  • Ykablo ile olmuyor.
    daha evvel denedim orjinal rom kernel atom rom atom kernel ikisi ile de olmuyor.

Doanımsal başlka eksik olabilir.
  • erimemre E kullanıcısına yanıt
    harici güç kaynaklı da denediyseniz ve olmuyorsa, yapacak birşey yok sanırım.
  • Beyler deneyen oldumu ?
  • Donanımsal değil. Aynı donanıma sahip tablette otg çalıştığını görmüştüm. Yazılımsal sorun var.

• OTG'nin çalışmaması donanımsal değil, yazılımsal. Yanlış hatırlamıyorsam bazı arkadaşlar Mobileunlce Tools ile OTG'yi açıp, flash disk taktığında flashın ışığının yandığınız görmüştü, tek sorun cihaz diski mount etmiyor; kernelden kapatılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearMaster -- 15 Temmuz 2014; 13:37:43 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.