Şimdi Ara

General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
599
Cevap
20
Favori
69.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bahsettiğiniz gibi oda termostatı'nin nem algılama özelliği olsa dahi , karşılaştırma yaptığımız zaten bi çok derece de nem ölçme özelliği mevcut ve buna göre derece gösterimi yapıyordur diye düşünüyorum. Resimde gördüğünüz gibi her iki cihazda da nem ölçer var fakat buna karşın termostat 1,5 derecelik bir sapmaya sahip.Hangisii doğru bilmiyorum tabi ama tek işi bu olan bi aletin en azından bu işlevi çok stabil yerine getirmesi gerektiğini düşünüyorum.Yani şu ufak çin malı derece dahi o kadar stabil ölçümler yapıyor ki ,ederi bı iki dolar bise,e sen gidiyorsun 100 lerce lira verip evine konfor ve tasarruf getirmek istediğin bi üründe bu stabiliteyi bulamıyorsun.Uzucu tabi. İçine koyulacak kaliteli bi derece'nin ederi nedir ki bizi bu kadar üzerine konuşmaya itiyorlar.

Saglik olsun ne diyim, ben en azından telefondan verdiğim komutlarla ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım.O konuda ürün nokta atışı çalışıyor.
    Eksikleri yokmu var umarım zamanla el atarlar.
    General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crux2005 -- 14 Aralık 2019; 11:28:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İnternetten ikinci el Cosa V3 satın aldım.Klima ve kombiyi aynı anda yöneten modelinden.

Ürün Trabzon'dan geliyor ve tabiri caizse kaç gündür sevgili yolu bekler gibi bekliyorum cihazı.
    Subeye ulaştı, bugün kurulumunu yapıp karsilastirmalar yaparak sizlere de bilgiler sunabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: crux2005

Bahsettiğiniz gibi oda termostatı'nin nem algılama özelliği olsa dahi , karşılaştırma yaptığımız zaten bi çok derece de nem ölçme özelliği mevcut ve buna göre derece gösterimi yapıyordur diye düşünüyorum. Resimde gördüğünüz gibi her iki cihazda da nem ölçer var fakat buna karşın termostat 1,5 derecelik bir sapmaya sahip.Hangisii doğru bilmiyorum tabi ama tek işi bu olan bi aletin en azından bu işlevi çok stabil yerine getirmesi gerektiğini düşünüyorum.Yani şu ufak çin malı derece dahi o kadar stabil ölçümler yapıyor ki ,ederi bı iki dolar bise,e sen gidiyorsun 100 lerce lira verip evine konfor ve tasarruf getirmek istediğin bi üründe bu stabiliteyi bulamıyorsun.Uzucu tabi. İçine koyulacak kaliteli bi derece'nin ederi nedir ki bizi bu kadar üzerine konuşmaya itiyorlar.

Saglik olsun ne diyim, ben en azından telefondan verdiğim komutlarla ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım.O konuda ürün nokta atışı çalışıyor.
    Eksikleri yokmu var umarım zamanla el atarlar.
    İyi de küçük derece 24.9 gösteriyor, Arzum, 23 gösteriyor bence küçük derece sıkıntılı. Ht500 le birlikte 3ünün fotosunu çekebilir misiniz? Arzum+Küçük derece+Ht500 olarak...

Oda dereceleri nem ölçse bile hissedilen sıcaklığı değil gerçek sıcaklığı gösteriyor bence...

Cosa V4 olsaydı keşke. Ht500ün şuandaki rakibi v4 çünkü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 14 Aralık 2019; 13:21:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    :) Ona takılacağıni tahmin ettim ama elimin ısısından dolayı derecenin artmış olabileceğinide senin tahmin etmeni beklerdim,o sebeple yazmadım:) Bı süre elimde tuttuğum için derece artışı oldu.

Eve gidince üçünü yan yana koyar çekerim tabi ki..
    Ben cosa'yı zaten ikinci el olarak aldım, amacım hem klima hem kombiyi kontrol etmek.V4 lerde fiyat 600 TL gibi inanılmaz fiyatlara çıkıyor,o sebeple V3 alabildim.

• Anlık cosa'yı kurmuş bulunmaktayım.

Derecelerde ki değerler bu şekilde, ht500 de kalibrasyon -1 civarında anca o şekilde aynı seviyeye getirdim.

Cosa eşleşmesi uğraştırdi ama oldu. Cosa da ilk kurulumda 22 civarı gösterilen derece anlık 20 derece gösteriyor 😈 Şu an herşey tam bı çorba🍜. Bakalım beklesin bı iki saat umarım uygun dereceye gelir General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri

• quote:

Anlık cosa'yı kurmuş bulunmaktayım.

Derecelerde ki değerler bu şekilde, ht500 de kalibrasyon -1 civarında anca o şekilde aynı seviyeye getirdim.

Cosa eşleşmesi uğraştırdi ama oldu. Cosa da ilk kurulumda 22 civarı gösterilen derece anlık 20 derece gösteriyor 😈 Şu an herşey tam bı çorba🍜. Bakalım beklesin bı iki saat umarım uygun dereceye gelir
    Peki Crux2005 ekran ışığın sürekli açık mı? Termostatın sıcaklığı 1.3 derece yüksek göstermesi bundan olabilir mi? Çünkü ışık da sıcaklık arttıran bir unsur.

Termostat ışıklıyken 0.1 amper akım çekerken ışıksızken 0.08 amper akım çekiyor yani termostat 5×0.02=0.1 wattlık enerjiye maruz kalıyor bu da algıladığı sıcaklığı arttırabilir . Işık kapalıykenki fark ne kadar?

Şu durumda kalibrasyonsuz 1.3 derece fazla gösteriyor nem de %50 altında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 15 Aralık 2019; 8:4:12 >

Bence o düşük bı ihtimal, ekran ışığı ziyadesiyle güçsüz çok fazla ısı üreteceğini düşünmüyorum ki, zaten öyle bişey varsa külliyen mühendislik hatasına girer.Tabi senin için ekran ışığı kapayarak denemeler yapar fark var ise bildiririm.

Bu arada Cosa ile ilgili ilk gün deneyimlerim şöyle:

1- Cosa V3 için konuşuyorum üzerinde ekran olmaması ,istenen sıcaklık ile ev sıcaklığı değerlerini göstermemesi bence kötü bi detay,HT500 set'de kullanıcıların istediği bu özelliğin cihazın eklemesi güzel bir detay olmuş.

2- Cosa ölçümleri HT500 set'e göre daha stabil ve şu ana kadar noktalı değerden sonrası için söylüyorum herhangi bi atlama zıplama sapma görmedim. Ancak sabahleyin ben yanından geçerken evin ısısını anlık 2 derece yukarı gösterip sonra tekrar eski haline gelmiş.Bunu raporlardan incelerken fark ettim.

3- Cosa'nin raporlamasi cidden çok işlevsel.Kombi nerede devreye girmiş siz o an kaç derece istiyordunuz,tetiklemeler nasıl olmuş ayrıntılı bir şekilde cevap bulabiliyorsunuz.Bunun HT500 içinde keskinlikle böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Şu anki haliyle HT500'ün raporlamasi çok ama çok zayıf.

Şu anlık gözlemlerim artıları eksileri bunlar. Farklı senaryolarda denemeler yapicam ilginç bulduğum şeyleri sizlerle paylaşıcam.

Bu arada yukarıda termostat ve derecelerin fotoğraflarını paylaştığım görsellerde her fotoğraf anlık olarak çekildi.Ustte Ht500 ün gösterdiği derece ile aşağıda Ht500'ün gösterdiği derece arasında fotoğraf çekim zamanı olarak taş çatlasın 10sn dir.Sapmalardan kastım bu, noktalı değer sonrası sürekli bı salınım halinde...

• quote:

Bence o düşük bı ihtimal, ekran ışığı ziyadesiyle güçsüz çok fazla ısı üreteceğini düşünmüyorum ki, zaten öyle bişey varsa külliyen mühendislik hatasına girer.Tabi senin için ekran ışığı kapayarak denemeler yapar fark var ise bildiririm.

Bu arada Cosa ile ilgili ilk gün deneyimlerim şöyle:

1- Cosa V3 için konuşuyorum üzerinde ekran olmaması ,istenen sıcaklık ile ev sıcaklığı değerlerini göstermemesi bence kötü bi detay,HT500 set'de kullanıcıların istediği bu özelliğin cihazın eklemesi güzel bir detay olmuş.

2- Cosa ölçümleri HT500 set'e göre daha stabil ve şu ana kadar noktalı değerden sonrası için söylüyorum herhangi bi atlama zıplama sapma görmedim. Ancak sabahleyin ben yanından geçerken evin ısısını anlık 2 derece yukarı gösterip sonra tekrar eski haline gelmiş.Bunu raporlardan incelerken fark ettim.

3- Cosa'nin raporlamasi cidden çok işlevsel.Kombi nerede devreye girmiş siz o an kaç derece istiyordunuz,tetiklemeler nasıl olmuş ayrıntılı bir şekilde cevap bulabiliyorsunuz.Bunun HT500 içinde keskinlikle böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Şu anki haliyle HT500'ün raporlamasi çok ama çok zayıf.

Şu anlık gözlemlerim artıları eksileri bunlar. Farklı senaryolarda denemeler yapicam ilginç bulduğum şeyleri sizlerle paylaşıcam.

Evet raporlaması gerçekten üst düzeymiş... Ht500 de grafikteki rakamlar belli belirsiz. Peki sen bu 2 aygıtı ayrı ayrı kombilerde mi kullanıyorsun yoksa aynı kombi için söküp çıkartıyormusun?

V3 çekimi nasıl? Söylenildiği gibi kopmalar oluyormu?

Evet. Işıksız kullanımda da dalgalanma varmı bakarsan seviniriz.

• Ben aslında cihazlardan birine karar kılıp diğerini ablamın evine kurmayı düşünüyorum.Buyuk ihtimalle de cosa bende kalacak.(Klima kontrol modülünden dolayı)

İlk etapta Ht500 kurulu idi ,cosa sonradan gelince Ht500'un kombi bağlantısını soktum ,cosa'yı bağladım.Kontrol Cosa'da,Ht500'ü verileri takip etmek için açık tutuyorum sadece, herhangi bi işlevi yok.

Cosa İlk kurulum anında biraz uğraştırdı (modem eşleştirme de) ama sonrasında herhangi bi kopma yaşamadım.Benim evde bağlantı kopma durumu olmamalı zaten. Çünkü termostat ve hemen yanında modem tam karşı çaprazında ise kombi var.Hepsi iç içe ve kombi de içeride üstüne üstlük..Bu şartlarda kopma yapması sıradışı olur, şükür öyle bişe de olmadı.

• Cosa rapor ekranını gif olarak kaydettim.Diger menüleri de kaba taslak gösterdim.İlgilenen olursa gif formatında izleyebilir.

• Maşallah Cosanın raporu Borsa teknik analizi gibi

Hisse senedi tahmini de yapıyor mu bu ??

Şaka bir yana ben detayı severim. Ne kadar data olursa o kadar iyidir. İstemeyen bu özelliği kullanmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Artun

Maşallah Cosanın raporu Borsa teknik analizi gibi

Hisse senedi tahmini de yapıyor mu bu ??

Şaka bir yana ben detayı severim. Ne kadar data olursa o kadar iyidir. İstemeyen bu özelliği kullanmaz..
    Zor mu bu detayı yapmak güncelleme ile yapılmaz mı? Bizim general HT500 için de yapsalar. Yazılımcıları uyuyor mu acaba görmüyor mu bunları.
    Dimi masAllahı var :) Detayı ve datayı bende severim . Adamlar 5 yıl da bu seviyeye getirmişler.Cosa'nın formlarını okuyorum da 5 yıl önce rapor ekranının bu hale gelmesi için geri bildirimde bulunmuş kullanıcılar . Sonuç bu ,Ht500 içinde bi 5 yıl beklemek zorunda kalmayız insAllah:) Yapılmış oradan yürüyün işte

• Ben konu ile ilgili geribildirimde bulundum.Uzerinde çalıştıklarını belirttiler. General markasi kafasının dikine giden değilde biraz daha kullanıcıyı dinleyen, istediklerini hayata geçirmeye çalışan bi firma olarak gözlemliyorum. Rapor bölümüne filan bi çeki düzen getirileceğini düşünüyorum.Ama tabi bu insAllah 5 yıl sürmez:)

• Merhaba.ht500 model termostad internet baglantisiz kurulum yapilabiliyormu..tskler..

• TearsOfdewiL T kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Zaten pil takılınca internete bağlanma özelliği devre dışı kaldığı için emin olmamakla birlikte, internet olmadan da Ht500modem ve termostat kurulumu yapılabiliyor olmalı ...

Ek olarak kurulum aşamalarını hatırladığımda galiba sadece adaptörle kurulum yaptırıyor diye de hatırladım.

Bu sebeple modem-termostat eşleşmesi için internet bağlantı şartı yok ama ilk kurulum için internete bağlı olmalı diyebiliriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 18 Aralık 2019; 11:9:37 >
  • İnternetsiz olmuyor diye biliyorum bende, çünkü bulut tabanlı çalışan bi sistemi var.Verdiğin komutu buluta kaydedip senin termostat degerlerini diğer tüm cihazlar ( hesabın ile giriş yaptığın ve davetli kullanıcı olarak atadığın)ile senkronize ettiği için internett olmadan herhalde çalışmaz diye düşünuyorum

• TearsOfdewiL T kullanıcısına yanıt
    Sadece kurulum dersen de kayıt vs süreçleri var onları yapmadan program aktif olmaz

• Sabahları saat 06:00'da termostatı 21C'de çalışması için programlıyorum, bu sabah kalktığımda peteklerin soğuk olduğunu gördüm, termostatı kontrol ettiğimde aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaştım, ilk kez oldu şimdiye kadar, umarım tekrarlanmaz.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.