Şimdi Ara

General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
599
Cevap
20
Favori
69.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bencede. Üstelik diğer kombiler tam yoğuşmalı benimki yarı yoğuşmalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • samizeldestan S kullanıcısına yanıt
    Ben sizin yerinizde olsam uzak oda sensöründen alırdım. O zaman kombiniz modülasyonu kendi yapacak. Yani hedef sıcaklığa gelince yavaşlayacak hedef sıcaklığa gelince duracak.

Bizim evde de petek uzunluğu çok fazla olduğu için mutlaka termostat şart. Siz eğer ht500ü iade etmeyecekseniz yaptığım şemaya göre de kombiyi çalıştırabilirsiniz. Kombiyi uzaktan açıp kapatmak , program yapmak ve evin kaç derece olduğunu görmek de çok keyifli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    Ustam o dediğiniz sensörü nereden bulabilirim? İnternette araştırınca hep termostat çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: samizeldestan

Ustam termostat ile 1 gün denedim. Fakat alttan ısıtma olduğu için ısı dalgalanması çok fazla oldu. Şu an kombi üzerinden gündüz 35 derece gece 40 derece olarak programlama yaptım ısı dalgalanmasi yok denecek kadar az. Sadece havalar iyice soğumaya başlayınca biraz daha yükseltirim. Hangi termostat olursa olsun alttan ısıtmada ne konfor yönünden nede tüketim yönünden termostat mantıklı gelmedi bana.
    ah hocam uzaktan kontrollü termostat kullanamıyoruz yerden ısıtma da içim gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: samizeldestan

Uzaktan erişim ve modülasyonu yok diyor nasıl çalışıyor acaba bu cihaz. Odaya konacak bir termostatı yokmu ki bunun?

Alıntıları Göster
    Burada da var..https://urun.n11.com/termostat/oda-sicaklik-veya-dis-hava-sicaklik-sensoru-P294529431

Bu , sadece kombiye sıcaklığı iletiyor, siz istediğiniz sıcaklığı kombiden giriyorsunuz...Yani termostatlama işini kombi beyni yapıyor...

Siz bu cihazı kombideki köprü olan yere bağlayacaksınız sonra bu cihazı hangi odanın sıcaklığına göre çalışmasını istiyorsanız o odaya kadar kabloyla götüreceksiniz. Kombide parametreyi RTC yapacaksınız ve istediğiniz dereceyi greceksiniz. . Bundan sonra kombi , sensördeki sıcaklığa göre ısıtma yapacak. Anladığım kadarıyla modülasyonlu çalıştığı için yerden ısıtmaya uyumlu olur..
    https://www.youtube.com/watch?v=Ot9OJgPxSso

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 9 Aralık 2019; 14:35:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Artun

Burada da var..https://urun.n11.com/termostat/oda-sicaklik-veya-dis-hava-sicaklik-sensoru-P294529431

Bu , sadece kombiye sıcaklığı iletiyor, siz istediğiniz sıcaklığı kombiden giriyorsunuz...Yani termostatlama işini kombi beyni yapıyor...

Siz bu cihazı kombideki köprü olan yere bağlayacaksınız sonra bu cihazı hangi odanın sıcaklığına göre çalışmasını istiyorsanız o odaya kadar kabloyla götüreceksiniz. Kombide parametreyi RTC yapacaksınız ve istediğiniz dereceyi greceksiniz. . Bundan sonra kombi , sensördeki sıcaklığa göre ısıtma yapacak. Anladığım kadarıyla modülasyonlu çalıştığı için yerden ısıtmaya uyumlu olur..
    https://www.youtube.com/watch?v=Ot9OJgPxSso

Alıntıları Göster
    Videoyu izledim çok güzel bir sistem aslind ama kablolu olması iyi olmamış. Kabloyu kombiden odaya kadar çekmek işkence gibi gelecek. O yüzden bu şekilde devam edeceğiz anlaşılan

• samizeldestan S kullanıcısına yanıt
    Tamamdır
    HT 500 ile ilgili bir problem yaşıyorum acaba aynı problemi yaşayan var mı yada şuana kadar farketmemiş olan ?

Termostatı kurdum sıkıntısız bir şekilde çalısıyor kombiye giden emirler falan hiçbir sıkıntı yok, ama termostatı telefondan yönettiğim zaman birdaha termostattan yönetemiyorum. Tuş kilidini açıyorum tarmostatın, ama başka hiç komut çalışmıyor rakamlar değişmiyor sadece telefon uygulamasından yönetebiliyorum. Termostatın fişini çekip taktığımda düzeliyor, ama birsüre sonra yine aynı oluyor.
  • denizmusty D kullanıcısına yanıt
    Öyle bi problem bende de var. Hatta geçen gün müşteri hizmetlerine durumu bildirdim. Ik etti bık etti bişe diyemedi. Telefondan kontrol edebiliyor musunuz vs herhangi bi komut almamazlık yapıyor mu dedi , o konularda alet stabil çalışıyor diyince sağolsun olayın üstünü kapattı, demek ürürünüz çalışıyor vs diyip konuyu kapattı bende kurcalamadım.

Ayrıca müşteri hizmetlerine şu sorunu da bildirdim. Termostat sensöründe aşırı bi dalgalanma görüyorum. 21.1 ve 21.4 arası termostat geziyo, bu bir stabilitesizlik değil midir dedim. Çinden aldığım 1 dolarlık ısı göstergesi bile stabil bi ölçüm yaparken , Ht500'ün bu kadar stabilitesiz çalışması ve bu değerlere göre işlevini yerine getirmesi sizce de bi kusur değil midir dedim.

Bunlarn dışında şöyle bi problemde var termostat ekranında görünün dış ortam hava sıcaklığı ile telefonda gösterilen dış ortam hava sıcaklığı tutarsız.Arada 4-5 derece gibi farklar meydana geldiğini belirttim. Raporlama alanının çok zayıf olduğunu , cosa dan örnek alınması gerektiğini bildirdim.Yazılım ile ilgili üzerine çalıştıklarını söyledi ve görüşme öylece bitti.

Bu arada adım Sinan, ve bende 1 haftalık Ht-500 kullanıcısı olarak aranıza katılmaktan mutluluk duyarım.

• crux2005 kullanıcısına yanıt
    ben de yaklaşık 10 günlük kullanım deneyimimden sonra şunu söyleyebilirim ki termostatın iç ortam sıcaklığını ölçmede ciddi dalgalanma var, aynen dediğiniz gibi. ilk kurulumu yaptıktan sonra da fark edip önceki mesajlarımda belirtmiştim bu durumu belki anlık birşeydir falan dedim ama maalesef 10 günlük izlenimim de aynı.

ayrıca 1.5-2.5 derece arası daha yüksek ölçüyor sıcaklığı yanındaki dijital termometreye göre, kalibre ediyorum fakat fark sabit kalmadığı için kalibrasyonun da çok fazla bir anlamı kalmıyor, fark sürekli azalıyor ya da artıyor, can sıkıcı gerçekten. sanırım general bu durumun farkında olduğu için çalışma hassasiyetinin de 0.5'in altına inmesine izin vermiyor.

bunun dışında telefon uygulamasından verdiğim komutları gayet güzel uyguluyor, iç ve dış ünite arasındaki iletişim de şu ana kadar sorunsuz gözüküyor, bunlardan oldukça memnunum diyebilirim.

iç ünite üzerindeki tuşları neredeyse hiç kullanmıyorum o yüzden yorum yapamıyorum onunla ilgili.

Merhaba GENERAL HT500 ALDIM KURULUMU YAPTIM. KOMBİM Daiken D2CND024a1ABTR MODEL TAM YOĞUŞMALI KOMBİ. Herşey tamam ama anlamadaığım sanki müdahale edemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz rica etsem.
    General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri

• Bağlantı doğru ise modem üstündeki m tusuna bastığınızda kombine komut gidip devreye alması ve ateşleme yapması gerekir. Ilk etapta kontrol etmeniz gereken bu adım. Alttaki buton ile kombiyi kış modunda alıp bi test etmenizi öneririm. Kombi kontrol edilemiyorsa bağlantı hatası olabilir

• Telefondan manuel olarak derece arttırdığınızda kombi ateşleme yapmıyor mu?

• mehmetcelenk01 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Fotoya bakınca termostat bağlantısını yanlış yere bağlamışsınız sanki. Alttaki değilde kombi kapağının içindeki on/off termostat klemenslerine bağlanmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 14 Aralık 2019; 8:42:10 >
  • Isı dalgalanmalarıyla ilgili 2 resim yükledim. Bunlardan birtanesi eski tip Ht300 diğeri yeni model Ht500.

Aynı oda derecesiyle kıyasladığımızda Ht500 de ciddi fark görülüyor. Daha önce de söylediğim gibi Ht500 ün ısı algılaması yaparken nem faktörünü de hesaba kattığını düşünüyorum. Bu sebeple Ht500 gerçek sıcaklığı değil hissedilen sıcaklığı algılıyor ve buna göre çalışıyor.

Hissedilen sıcaklık nem yükseldiğinde artar ve oda termostatı bu sıcaklığa göre çalışmazsa içerisinin istenen sıcaklıktan çok daha fazla olmasına sebep olur ve insanların terleyip hasta olmaları söz konusu olabilir..

Yanılıyor da olabilirim. Eğer Ht500 nem faktörünü hesaba katıyorsa bu nemi nasıl tesbit ediyor bunu bilmiyorum. Ya içinde nem ölçer olmalı ya da hava durumundan aldığı nem değerine göre ısı düzeltmesi yapıyor olmalı.

Bununla birlikte termostatın ısı algılama kapasitesi oda derecesi kadar hızlı değil. Bu tamamen nem faktörlü ısı algılama özelliğinden kaynaklanıyor olabilir..

Sonuç olarak çok ciddi farklar olmadıktan sonra oda derecesiyle ht500 arasındaki farka çok takmamak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 14 Aralık 2019; 9:4:25 >

• Termostatı , oda termostatı üstünden sadece manuel modda idare edebiliriz . Diğer modlarda sıcaklık arttırımı azaltımı yapamayız.

Oda termostatı üstündeki düğmelerle modlar arasında geçiş yapabiliyoruz ve manuel modda istenen sıcaklığı ayarlayabiliyoruz.

Bir de dış sıcaklık farkı denmiş. Evet çoğu zaman termostatın gösterdiği anlık dış sıcaklık ile hava durumundaki dış sıcaklık birbirini tutmuyor. Bunun sebebini ben de bilmiyorum. Sanki server , konumdaki sıcaklığı mgm ya da accuweather dan farklı bir şirketten alıyor.

Şuanda
    Dış sıcaklıklar şöyle

Mgm:10.4
    Accuweather:12
    Ht500:8 5

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.