Şimdi Ara

General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
599
Cevap
20
Favori
69.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eto82

Sabahları saat 06:00'da termostatı 21C'de çalışması için programlıyorum, bu sabah kalktığımda peteklerin soğuk olduğunu gördüm, termostatı kontrol ettiğimde aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaştım, ilk kez oldu şimdiye kadar, umarım tekrarlanmaz.

Benim de başıma geldi bu. Sonra düzeldi mi?

Kalibrasyonla oynayınca düzeliyor. Ama ben bu sorunu 2 defa yaşadım. Server hatası olduğunu düşünüyorum. Server, cihaza hatalı olarak +20 gibi bir değerde kalibrasyon yaptırıyor . Sonra biz kalibrasyona müdahale edince bizim yaptığımız kalibrasyon geçerli oluyor...

• Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    uygulama üzerinden cihazı kapat-aç yaptım, ışığı kapat-aç yaptım vs. düzeldi sonra. kalibrasyonla oynamadım ama.

general oda sıcaklık ölçümü üzerine yoğunlaşıp ciddi bir iyileştirme yapsa çok iyi olacak.
  • Anladim tsk ederim..
    Yeni siparis ettim bugun kargodan gelir diye umuyorum. Fakat aksi gibi evde net yok henuz:)
    Net olmadigi icin normal kurulum yaptiricakmi diye dusunup duruyordum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cepten internet yayınını açın oradan bağlanmayı deneyin.
  • Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    Evt simdi denedim fakat 2nci adimda tlfon ile modem ayni aga bagli olmasi gerekince tlfondaki net paylasimi iptal oluyo. Aksam bi tlfon daha alip birini sadece net paylasimina acip digeriyle kurulum yapmak gerekicek.buarada gorunenden cok daha kucukmus termostad. Daha buyuk ekranli bekliyordum.tskler..

• quote:

Orijinalden alıntı: TearsOfdewiL

Evt simdi denedim fakat 2nci adimda tlfon ile modem ayni aga bagli olmasi gerekince tlfondaki net paylasimi iptal oluyo. Aksam bi tlfon daha alip birini sadece net paylasimina acip digeriyle kurulum yapmak gerekicek.buarada gorunenden cok daha kucukmus termostad. Daha buyuk ekranli bekliyordum.tskler..
    Evet kurulumun yapıldığı telefondan başka bir telefondan internet alarak iş çözülebilir... Termostat çok büyük değil ama rakamlar rahat okunabiliyor. 30 dakikada bir ışık yakıyor o zaman ben 3-4 metreden rahat okuyorum.

HT500 fan kulübe hoş geldiniz. Bu ne yaa fan man yok. Burada termostatın sorunları ve geliştirilmesiyle ilgili konuşuyoruz sadece...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 18 Aralık 2019; 16:51:44 >

• Bu arada modem elektrik kablosununun ucunu kesip kombinin yanindaki sigortadan aldim elektrigini.duvari delmeye gerek gormedigim icin modemin arkasina 2 parca cift tarafli bant yapistirdim. Sonrada modemi duvara yapistirdim.sinyal alip verme acisindan daha saglikli olucagini dusunuyorum.
    Ekranda 1 yazili halde takili kaldi :)

General HT500 Set akıllı oda termostatı kullanıcı yorumları ve önerileri

• Biz de modemi çift taraflı bantla duvara yapıştırdık... Kombi , on off termostatla uyumlu kombi değil mi? Bazı arkadaşlarımız çok sorun yaşadı bu konuda...
  • Demirdokum solaris eski tip kombi kullaniyoruz. İdare ediyoruz simdilik. Kurulumunu yaptim herhangi bir problem yok . İnternet ustunden komutlari guzel aliyo.

• Arkadaşlar selam, ht 500 alacak oluyorum. Her defasında da yorumları okuyunca vazgeçiyorum. tasarruf amaçlı alıcam 500 tl faturadan sonra ama üşüdük falan yorumları olunca vazgeçtim. şimdi de ht300 smart modeli çıkıyormuş. sizce bekleyeyim mi alayımmı yoksa hasan bey di sanırım onun ürününü mü alayım yarımcı olur muusnuz ?https://generallife.com.tr/tr/akilli-oda-termostatlari/ht300s-smart
  • Merhaba, bugün kombime bağladım HT500’ü, bakalım evin ısısı ve faturadaki tasarrufu nasıl olacak. Kombinin derecesini kaç yapmam gerekiyor, birde piller takılıyken elektriğe bağlı olarak kullanıyorum, bir sorun olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zevallielci Z kullanıcısına yanıt
    Selam.
    -Hassasiyet önemliyse ve uzaktan kontrol edilmeyecekse Hasan beyinkini ,
    -hassasiyet önemliyse ve uzaktan kontrol isteniyorsa Cosa V4
    - Hassasiyet önemsizse ve uzaktan kontrol isteniyorsa Ht500..

Almanızı tavsiye ederim

Ht300s smartın özellikleri Ht500 ile aynı gibi. Sadece ekranı büyük başka farklı özellik bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 21 Aralık 2019; 23:49:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatogun

Merhaba, bugün kombime bağladım HT500’ü, bakalım evin ısısı ve faturadaki tasarrufu nasıl olacak. Kombinin derecesini kaç yapmam gerekiyor, birde piller takılıyken elektriğe bağlı olarak kullanıyorum, bir sorun olur mu?
    Selam. Modemle termostat arasındaki haberleşmede sorun olmaz ama pilli çalışmada program modunda çalışmıyor diye biliyoruz.yani pilli moda geçerse uzaktan Kontrol ve program modunda çalışma devre dışı kalabilir.

Kombinin kaç derece olacağı çok kişisel ..
    Yalıtım var mı yerden ısıtmalımı yeterince petek var mı v.b. gibi faktörlere bağlı.

Bizdeki durum şu
    Kombi(ısı pompası) sıcaklığı 37 derece
    Evin yalıtımı iyi düzeyde
    Sabah dış sıcaklık 8-10 derecelerde.
    Ev içi sıcaklık 21.5-22.5 arası
    Petek uzunluğumuz oldukça fazla...

Gecede 1 kere termostat yapıyor. Sonra yapmıyor.

• Teşekkür ederim

• Yerden ısıtma sistemde sorun yaşayan arkadaşlar için yazıyorum. Yerden ısıtmanın konforunu tasarruf ile kullanmak isteyen arkadaşlar bu işin on/off çalışan termostat ile olamayacağını anlamalılar. Yerden ısısıyı kontrol etmek için çok daha kompleks özellikli kombi, termostatik ve servo vanalar ile çok daha karmaşık bir kontrol sistemi gerekmekte. Isı kaynağı yer olunca ısınan hava tavandan tabana doğru birikince su ve havanın ısıl kapasite farkından dolayı on/off termostat ve kombiyle verimli ısınamazsınız. Yerden ısıtma sisteminin çok daha kompleks ısı kontrol sistemine ve kombiye ihtiyacı var. Zaten aslında temelde en ucuz ile en pahalı kombiler arasındaki fark kombi içindeki kontrol kartı ve sensörlerin kalitesi belirliyor.

• Merhaba.henuz evde net olmadigi icin termostadi yeni aldigim pil ile kullaniyorum. 2 cift pil degistirdim. 3 gun sonra pil gostergesini bos olarak gosteriyo.sikintilimidir acaba.sizdede boyle problemler oluyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TearsOfdewiL -- 23 Aralık 2019; 13:36:50 >
  • 3 günlük deneyimden sonra edindiklerim

hemen hemen bütün modları denedim. konum modunu aktif ettim fakat belirlediğim alandan çıkmış olmama rağmen devreye girmedi.

En mantıklısı Ozan Bey ın dediği gibi program modu.düzenli olarak takibini yaparsanız ev için ideal sıcaklıkları yakalıp o saatte olmasını istediğiniz sıcaklığı ayarlayabiliyorsunuz. çoğu zaman termostat devreye girmiyo ama programlama modunda kendiniz yönettiğiniz için daha verimli oluyo .

Osmaniye ilindeyim

3 günün ortalaması günlük 2.9 metreküp ( 165 metrekare yalıtımlı fakat alt dairem boş , dış ortam sıcaklığı 5 -15 derece arası )

mesala aşağıdaki durum , termostat devreye girmiyo ama belirli bir süre sonra program modunda ayarladığım için termostat otomatık devreye girmiş olacak ve kombiyi durdurucak

• Merhabalar, başka bir başlıkta aynı şeyi yazdım ama burası biraz daha aktif ve almayı düşündüğüm ürünlerden birisi bu olduğundan burayada yazmak istedim :

Merkezi sistem, yerden ısıtmalı bir evde oturuyorum. kollektör çıkışında tek bir termal aktüatör ve ona bağlı kablolu bir oda termostatı (imit ta3) ile çalışıyor sistem. be bu termostatı cep telefonu ile kontrol edilebilen bir başka termostat ile değiştirmek istiyorum. Mesela GENERAL HT500 gibi bir sistem ile. bu değişikliği yaparsam termal aktüatöre sorunsuz bağlayabilir ve kullanabilir miyim? İnternetten araştırdım ama kafam çok karıştı, yardım edebilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugbays

Merhabalar, başka bir başlıkta aynı şeyi yazdım ama burası biraz daha aktif ve almayı düşündüğüm ürünlerden birisi bu olduğundan burayada yazmak istedim :

Merkezi sistem, yerden ısıtmalı bir evde oturuyorum. kollektör çıkışında tek bir termal aktüatör ve ona bağlı kablolu bir oda termostatı (imit ta3) ile çalışıyor sistem. be bu termostatı cep telefonu ile kontrol edilebilen bir başka termostat ile değiştirmek istiyorum. Mesela GENERAL HT500 gibi bir sistem ile. bu değişikliği yaparsam termal aktüatöre sorunsuz bağlayabilir ve kullanabilir miyim? İnternetten araştırdım ama kafam çok karıştı, yardım edebilirseniz çok sevinirim.
    Selam.evet imıt ta nın bağlandığı aktüatör girişine ht500 modemden çıkan kabloları bağlayacaksınız ve ht500 ile termal aktüatör çalışacak... peki termostattan elektrik akımı gelince aktüatör vanayı açıyor mu kapatıyor mu?

Evet st21 aktüatöre baktım. Büyük bir ihtimalle bunu kullanıyorsunuz..

Kullanım kitapçığında şöyle diyor.
    ""
    Aktüatör enerjisi kesildiğinde
    - Aktüatörün mili ileri doğru itilir.
    - Radyatör vanası kapanır.

Aktüatör en az 3 dakika elektriğe bağlandığında
    - Aktüatörün mili geri çekilir.
    - Radyatör vanası açılır.""

Bu durumda siz Ht500 modemin NO çıkışından kablo alıp bunu aktüatöre bağlayacaksınız ve evin sıcaklığı istenen sıcaklıktan düşükse vananız açılacak , evin sıcaklığı istenen sıcaklıktan yüksekse vana kapanacak ve ısıtma duracak .

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.