Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği İş

11
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Denizcilik >> Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği İş
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    31 Mesaj
    Merhaba herkese, bu bölümden mezun birinin karada iş bulmasi şu dönemde cok mu zor?

Tanıdığı olmayan dolayısıyla torpille bir yere gelemeyecek olan birisi iş girmek için gemiye çıkmaktan başka nasıl bir yol izlemeli? Cevaplarsanız çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Onbaşı
    31 Mesaj
    Karada iş bulmak o bölüme zor değil güverteciler zordur.O bölümde okuduğunuz takdirde karada iş bulmakta sıkıntı çekmezsiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: Captain_Cengaver

Karada iş bulmak o bölüme zor değil güverteciler zordur.O bölümde okuduğunuz takdirde karada iş bulmakta sıkıntı çekmezsiniz.

Ama 2-3 aydır kariyer.netten yapilan hicbir basvuruya dönülmedi. İş basvurusu icin baska bir yol mu var yoksa baska bir mecra mı var bu bölüme özel?

Bu bölümü okumuyorum o yüzden tam bilmiyorum.

Bende pek bilmiyorum hocam :) Güverteye göre daha fazla iş imkanı var karada o kadar biliyorum.
    |
    |
    bir tebessüm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Captain_Cengaver

Bende pek bilmiyorum hocam :) Güverteye göre daha fazla iş imkanı var karada o kadar biliyorum.

Anladım, teşekkür ederim yine de :)

Rica ederim :)

|
    |
    bir tebessüm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Torpilsiz tanıdıksız çok zor girersin.Ben kendi başıma cv'im çok iyi olmasına rağmen olmadı.İyi ki de olmamış mekanik sektörüne girdim bende.O zamanlar 2 yılda maaşın şu olur dediğin rakamları 6.ayımda almaya başladım.Tersanede alım her zaman kısıtlıdır.Genelde alımda tecrübeli istenir.Ha şans faktörüde var tabi başvurup o an ki açıktan girende vardır ama inan o kadar çalışanın illaki bi yakını zaten o fırsatı kolluyodur.

Orijinalden alıntı: SroKO

Torpilsiz tanıdıksız çok zor girersin.Ben kendi başıma cv'im çok iyi olmasına rağmen olmadı.İyi ki de olmamış mekanik sektörüne girdim bende.O zamanlar 2 yılda maaşın şu olur dediğin rakamları 6.ayımda almaya başladım.Tersanede alım her zaman kısıtlıdır.Genelde alımda tecrübeli istenir.Ha şans faktörüde var tabi başvurup o an ki açıktan girende vardır ama inan o kadar çalışanın illaki bi yakını zaten o fırsatı kolluyodur.

Peki şuandaki maasınız nedir? Torpilsiz gerçekten cok zor ve birsürü ilan olmasina ragmen hic geri dönüş olmuyor.

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    46 Mesaj
    Up güncel durumunu bilen varmi ??

|
    |
  • Yüzbaşı
    668 Mesaj
    Bu bölüm mezunu olup da deniz tecrübesi de olan kişiler başta tersaneler olmak üzere çok kolay ve iyi şartlarda işe giriyor arkadaşlar.

Hele de bu son bir yılda özellikle yalova bölgesindeki tersaneler de karada iyi şartlarda işe başlarsınız.

Genelde tersaneler kariyer falan uğraşmıyorlar. Alın elinize cv nizi gidin tersaneler e bırakın.

Tersanelerde yeni mezun Gemi inşaacılar çok ama gemiyi bilen ve tecrübesi olanların oranı %5 bile değil ve gördüğüm şey, Şef, proje sorumlusu veya proje müdürü olmanın en önü açık konusu Gemi tecrübesi. Bir gemi inşaatının Şef veya yukarıda saydığım amirlikler için ilk bakılan kıstas bir yıl bile olsa deniz tecrübesi.

Deneyin ve görün. Fazla değil bir ay deneyin. Sonucu görün.

|
    |

|
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
Masal
google reklamları
Mobilya Takımları
instagram takipçi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.