DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü[Bilgi ]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
971
Cevap
49
Favori
171.150
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> YGS/LYS >> Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü[Bilgi ]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      68 Mesaj
      12 Temmuz 2010 13:16:26 Konu Sahibi
      Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümünden mezun olan, ve ya çevresinde Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümünden mezun kişiler olan arkadaşlar lütfen yardım edin.
      -İş imkanları nasıl?
      -Nekadar kazanırlar?

Lütfen yardımcı olun forumda aradım bulamadım böyle soruların cevabını burdan yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukuralt -- 14 Ekim 2015; 20:49:23 >

|
      |

• Teğmen
      203 Mesaj
      12 Temmuz 2010 13:23:02
      iş imkanları ve kazançları gerçekten çok güzel..

fakat okuması makine mühendisliği gibi zor:)

zevklisine gelince türkiyedeki en sıkı eğitimlerden biri(askerilerden sonra)

buradada alt üst ilişkisi ve üniforma var;)

• Çavuş
      68 Mesaj
      12 Temmuz 2010 13:50:19 Konu Sahibi
      çok teşekkür ederim yardımınz için. "iş imkanları ve kazançları gerçekten çok güzel.. " demişsiniz acaba kazanç konusunda bir miktar belirtebilirmisiniz?
      |
      |

• Yüzbaşı
      309 Mesaj
      12 Temmuz 2010 13:55:08
      eğer cidden düşünüyosan şöle diyim.kız arkadaşımın abisi yıldız teknik gemi inş ve gemi makineleri müh. mezunu
      3 yıllık mühendis.şu an kriz olduğu için makine müh olarak antepte sanayide çalşıyıor makine müh olarak onda da imza yetkisinin olmaması sıkıntı yarattığını belirtiyordu
      devlet alımı olmayan bir bölüm olduğu için özel sektörde çok mutsuz..

bu söylediklerim gerçek arkdşlar malesef.o yüzden çok para meselesi hikaye devlet alımına göre müh tercihi yap derim keyfi senin yani bana da önermedi.
      aama şu hepsinden gerçek bu kriz ömürboyu sürmücektir yoksa insanlar kafasına sıkaacak duruma gelir.o yüzden gönlünden geçiyor ve kendini gemi müh olarak hayal ediyorsan yaz.bu arada umutsuz bir örnek verdiğim için özürdilerim gerçekten benimde canım çok sıkkın malesef bu durumlardan..
      |
      |

insanlar rakamlara benzer,duruma göre değer kazanırlar.
    • Teğmen
      203 Mesaj
      12 Temmuz 2010 13:55:15
      iyi bir üniversitede bu bölüme gidersen rahatlıkla 3-4 alırsın ileriki iş yaşamında
      |
      |

• Çavuş
      68 Mesaj
      12 Temmuz 2010 14:07:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: bay_alim

eğer cidden düşünüyosan şöle diyim.kız arkadaşımın abisi yıldız teknik gemi inş ve gemi makineleri müh. mezunu
      3 yıllık mühendis.şu an kriz olduğu için makine müh olarak antepte sanayide çalşıyıor makine müh olarak onda da imza yetkisinin olmaması sıkıntı yarattığını belirtiyordu
      devlet alımı olmayan bir bölüm olduğu için özel sektörde çok mutsuz..

bu söylediklerim gerçek arkdşlar malesef.o yüzden çok para meselesi hikaye devlet alımına göre müh tercihi yap derim keyfi senin yani bana da önermedi.
      aama şu hepsinden gerçek bu kriz ömürboyu sürmücektir yoksa insanlar kafasına sıkaacak duruma gelir.o yüzden gönlünden geçiyor ve kendini gemi müh olarak hayal ediyorsan yaz.bu arada umutsuz bir örnek verdiğim için özürdilerim gerçekten benimde canım çok sıkkın malesef bu durumlardan..

Bu bölümde okuyanların gemide yani denizde çarkçılık yapabileceğini duymuştum bu doğru mu?
      Yardımlarınız için çok teşekkürler..
      |
      |

• Yüzbaşı
      309 Mesaj
      12 Temmuz 2010 14:10:20
      quote:

Orijinalden alıntı: sukuralt

Alıntıları Göster

Bu bölümde okuyanların gemide yani denizde çarkçılık yapabileceğini duymuştum bu doğru mu?
      Yardımlarınız için çok teşekkürler..

hocam okonuda hiç bi fikrim yok.onu ben kendisi sorarar öğrenmeye çalışayım;)ama ciddi düşünüyosan üninin sitesinde yazıyordur o bilgiler dediğim giibi umutsuz yorum yaptığım için özürdilerim bende çok morali bozuk bi durumdayım hangi mesleği düşünsem birisi kalkıp o işte para yok bilmem ne diyor.ama ben devlet alımı olan bölümleri yazıcam mezun olur olmaz tak diye 2 3 arası maaş var devlette.
      |
      |

• Çavuş
      68 Mesaj
      12 Temmuz 2010 14:13:11 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: bay_alim

Alıntıları Göster

hocam okonuda hiç bi fikrim yok.onu ben kendisi sorarar öğrenmeye çalışayım;)ama ciddi düşünüyosan üninin sitesinde yazıyordur o bilgiler dediğim giibi umutsuz yorum yaptığım için özürdilerim bende çok morali bozuk bi durumdayım hangi mesleği düşünsem birisi kalkıp o işte para yok bilmem ne diyor.ama ben devlet alımı olan bölümleri yazıcam mezun olur olmaz tak diye 2 3 arası maaş var devlette.

aslında 2 bin tl içinde mühendislik okunmazki para getiren (2 bin civarı) 1. bölümden alan okullarda var. yardımlarınız için teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukuralt -- 14 Ekim 2015; 20:50:26 >
      |
      |

• Yarbay
      11833 Mesaj

iOS Beta Tester
      12 Temmuz 2010 14:17:54
      Bu bölümün mezunları makine mühendisi olarak da çalışabiliyor mu?

"Gemi Adamı Olur" diye bir rapor duymuştum ben. Bu rapor şart mı gerçekten?

Bir de buradan mezun olunca tıp fakültesi gibi bir sistem mi var? Yoksa mezun oluyorsun ve boş musun? Ya da direkt bir yere yönlendiriliyor musun? Nasıl işliyor yani mezun olduktan sonraki sistem? Çünkü iş ilanlarında hiç bu meslekle ilgili bir ilan da görmedim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      309 Mesaj
      12 Temmuz 2010 14:20:25
      quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Bir de buradan mezun olunca tıp fakültesi gibi bir sistem mi var? Yoksa mezun oluyorsun ve boş musun? Ya da direkt bir yere yönlendiriliyor musun? Nasıl işliyor yani mezun olduktan sonraki sistem? Çünkü iş ilanlarında hiç bu meslekle ilgili bir ilan da görmedim.

ya dostum adam işsizlikten antepta sanayide çalışıyor öyle boschta mercedeste falan değil abartılcak bi durum değil bi nevi antepde sanayide işte kardeş adam bin pişman 3 senelik mühendis.devlet alımı olmadığı için devlete de giremiyor onu demek istedim.hocam alacakaranlık bi başlık açalımda biraz motivasyon kazandıralım kendimize bu iş yoksa intihara kadar gidecek..
      |
      |

• Çavuş
      68 Mesaj
      12 Temmuz 2010 14:35:35 Konu Sahibi
      ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukuralt -- 14 Ekim 2015; 20:51:11 >
      |
      |

• Binbaşı
      1093 Mesaj
      12 Temmuz 2010 15:28:25
      arkadaşlar bu bölümü yazacaksanız cok iyi araştırmalısınız.yoksa ünide cok pişman olabilirsiniz.iyi parası olan tek mühendislik dalı belki de ama cok değişik ve zorlu şeyleri de var.
      ayrıca gemi işletme mühendisliği de var , bu da cok zor bi mühendislik ve bunda karaya fazla cıkamıyorsun evlenecek adam bu bölümü yazmasın gidip aylarca denizlerdesin ve gemide makinelerle kimi zaman cok pis ortamda calısıyorsun.evet iyi parası var ama cok agır hem okurken hem calısırken diyorlar.
      gemi ile ilgili mühendisliklerde para var acıkcası(deniz değil gemi).ama buna herkes katlanamaz ben biraz araştırdım birçok olumsuz yönünü görünce direk vazgeçtim parası olan tek mühendislik neredeyse ama işte cok olumsuz yanları da var daha aklıma gelmiyor bile.
      |
      |

• Çavuş
      68 Mesaj
      12 Temmuz 2010 15:32:57 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Dark1n

arkadaşlar bu bölümü yazacaksanız cok iyi araştırmalısınız.yoksa ünide cok pişman olabilirsiniz.iyi parası olan tek mühendislik dalı belki de ama cok değişik ve zorlu şeyleri de var.
      ayrıca gemi işletme mühendisliği de var , bu da cok zor bi mühendislik ve bunda karaya fazla cıkamıyorsun evlenecek adam bu bölümü yazmasın gidip aylarca denizlerdesin ve gemide makinelerle kimi zaman cok pis ortamda calısıyorsun.evet iyi parası var ama cok agır hem okurken hem calısırken diyorlar.
      gemi ile ilgili mühendisliklerde para var acıkcası(deniz değil gemi).ama buna herkes katlanamaz ben biraz araştırdım birçok olumsuz yönünü görünce direk vazgeçtim parası olan tek mühendislik neredeyse ama işte cok olumsuz yanları da var daha aklıma gelmiyor bile.

Çok teşekkür ederim. Ancak şöyle bi sorum daha olacak İTÜ yada YTÜ arasında bi fark olurmu sizce mezun olduktan sonra ya da önce yani eğitimlerinde?
      |
      |

• Çavuş
      68 Mesaj
      12 Temmuz 2010 17:23:46 Konu Sahibi
      UP
      |
      |

• Binbaşı
      1093 Mesaj
      12 Temmuz 2010 17:50:46
      quote:

Alıntıları Göster

Çok teşekkür ederim. Ancak şöyle bi sorum daha olacak İTÜ yada YTÜ arasında bi fark olurmu sizce mezun olduktan sonra ya da önce yani eğitimlerinde?

tabi ki itü mezunu daha ön plandadır ama cok şey farketmez ytü mezunu da işsiz kalmaz ve iyi maaş alır.ama dediğim gibi agır şartları herkes kaldıramaz , bunu yaparım diyorsan seç.ayrıca itüde sanırım ast üst ilişkisi var ve üniforma şartı var ama hatırladıgım kadarıyla ytü de bu yok.ama tabi itü daha kalitedir her zaman.fakat bu mühendislik dalında pek farketmeyecektir mezun olan iyi parayla işe başlıyor.aslında söyle tanıdık bi mezun olsa da konussak gemi işletme için.çok gözüm korkuyor valla yazmam heralde.gemi makineye zaten puanım yetmez.
      |
      |

• Çavuş
      68 Mesaj
      12 Temmuz 2010 18:18:13 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

tabi ki itü mezunu daha ön plandadır ama cok şey farketmez ytü mezunu da işsiz kalmaz ve iyi maaş alır.ama dediğim gibi agır şartları herkes kaldıramaz , bunu yaparım diyorsan seç.ayrıca itüde sanırım ast üst ilişkisi var ve üniforma şartı var ama hatırladıgım kadarıyla ytü de bu yok.ama tabi itü daha kalitedir her zaman.fakat bu mühendislik dalında pek farketmeyecektir mezun olan iyi parayla işe başlıyor.aslında söyle tanıdık bi mezun olsa da konussak gemi işletme için.çok gözüm korkuyor valla yazmam heralde.gemi makineye zaten puanım yetmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukuralt -- 14 Ekim 2015; 20:52:03 >
      |
      |

• Binbaşı
      1093 Mesaj
      12 Temmuz 2010 18:41:13
      quote:

Alıntıları Göster

Benim bi arkadaşım İTÜ gemi makineleri işletme de okuyor ve memnun acayip para alıyorlar ve aynı zamanda iş bulamama diye bi kaygıları yok okuldan yönlendiriyorlar direk yaklaşık bi 40 aylık deniz tecrübesinden sonra başmühendis(baş çarkçı) oluyorsun.http://www.denizcigunlugu.com/index.php?option=com_content&view=article&id=89:gemici-maaslari-ne-kadardir&catid=44:sikca-sorulan-sorular&Itemid=65 burda yazdığından fazla maaş alma imkanında oluyor. Örneğin kimyasal madde tankerlerinde çalışıyorsun. Ama işte aile hayatın olmuyor, tabi paranın anasını ağlıyosun.. Beni korkutan ise aile hayatının olmaması..

işte tek sorun o zaten aile hayatın yok memleketinden uzaksın hep.
      peki bunlar hiç karada calısamıyorlar mı yani belli bir yıldan sonra sürekli karada calısma olsa yine iyi sayılır.
      senin orda arkadasın varsa bizim sana soru sormamız gerek :) kacıncı sınıfta ? halinden cok memnun iyi para alıyor derken okurken de mi para kazanıyorlar ?

@nbpas ,
      gemi işletme diyorsan valla mühendisin biri 15-16 saat agır calısma ortamındayız hergün diyor , parayı alıyoruz da bereketini göremiyoruz diyor.gemi işletmede memleketine pek ugrayamıyorsun işte , aile kurman olanaksız vs. bunlar en önemli sorunları , geçen sene bi foruma üye olup direk bi mühendise özel mesajla mesleği sormuştum , madde madde olumsuzluklarını yazmıstı simdi hepsi aklıma gelmiyor işte cok fazla olumsuz yanı var ama hatırladıklarım bunlar.hangi forum hangi kullanıcı adı hatırlamıyorum bile şimdi.zaten meslekle ilgili adam akıllı bilgi de yok internette.gemi makinaları yine daha iyi iş yine zor ama en azından karadasın.
      |
      |

• Binbaşı
      1133 Mesaj
      12 Temmuz 2010 19:04:14
      quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Her yerde çalışıyor + o belge zorunlu bölüme girebilmen için . Lakin derslerin çoğu gemideki makinalar ile alakalı o yüzden makina müh. ile çap veya yandal yaparsan(karada daha iyi yerlerde çalışabilmek için ) şukela olur ( ki zaten kredi daha az oluyor , ikisi de makina sonuçta ) .
      |
      |

Tempus fugit, aeternitas manet.
      Zaman uçar, sonsuzluk kalır.
    • Çavuş
      68 Mesaj
      12 Temmuz 2010 21:51:27 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

işte tek sorun o zaten aile hayatın yok memleketinden uzaksın hep.
      peki bunlar hiç karada calısamıyorlar mı yani belli bir yıldan sonra sürekli karada calısma olsa yine iyi sayılır.
      senin orda arkadasın varsa bizim sana soru sormamız gerek :) kacıncı sınıfta ? halinden cok memnun iyi para alıyor derken okurken de mi para kazanıyorlar ?

@nbpas ,
      gemi işletme diyorsan valla mühendisin biri 15-16 saat agır calısma ortamındayız hergün diyor , parayı alıyoruz da bereketini göremiyoruz diyor.gemi işletmede memleketine pek ugrayamıyorsun işte , aile kurman olanaksız vs. bunlar en önemli sorunları , geçen sene bi foruma üye olup direk bi mühendise özel mesajla mesleği sormuştum , madde madde olumsuzluklarını yazmıstı simdi hepsi aklıma gelmiyor işte cok fazla olumsuz yanı var ama hatırladıklarım bunlar.hangi forum hangi kullanıcı adı hatırlamıyorum bile şimdi.zaten meslekle ilgili adam akıllı bilgi de yok internette.gemi makinaları yine daha iyi iş yine zor ama en azından karadasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukuralt -- 14 Ekim 2015; 20:54:01 >
      |
      |

• Binbaşı
      1093 Mesaj
      12 Temmuz 2010 23:56:23
      sukuralt gelen kutuna da bakıver arada
      |
      |

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,462
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.