Şimdi Ara

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü[Bilgi ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
981
Cevap
47
Favori
215.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrtt007

ktüden mezun olunca iş bulma konusunda sıkıntı olurmu? yani üniversite farkedermi iş konusunda ?

KTÜ'den veya YTÜ'den veyahut İTÜ .. Okulun çok fazla önemi yok beyler..
    YTÜ ve İTÜ diğerlerine göre tabi ki daha prestijlidir ama KTÜ'den mezun olmak
    sizin değerinizi azaltmaz veya arttırmaz.
    Değerinizi arttıran şey, bilgisayar bilgisi, iyi bir ingilizce bilgisi, tecrübe, istek. azim.
    meraklı olmak ve bunu gösterebilmek, işbitiricilik vs. şeylerdir.
    Yani aldığınız eğitimin üstüne ne eklediniz? önemli olan budur..
    İstersen İTÜ'yü 1.likle bitir ama pısırık bir tipsen ve bilgisayardan ingilizceden anlamıyorsan
    ben sana neden iş vereyim ki ?
    gibi gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solti -- 31 Aralık 2011; 15:35:50 >
  • merhaba solti hocam.

YTÜ gemi inş ve gemi mak. 1. sınıf öğrencisiyim.Sektörde ki krizden dolayı kafam gerçekten çok karışık.Bir kaç yıl daha krizin dünyayı ve gemi inş sektörünü etkileyeceğini düşünüyorum.Etrafımda 3-4 seneye sektörün eski haline geliceğini söyleyenler var ama emin olamıyorum.Bu sene sınava girmeye düşünüyorum tekrar.Artık bu yola girdikten sonra çok zor bir karar, tekrar sınava girip yeniden-belki de başka bir şehirde- üniversite eğitimine başlamak.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu yolda yürümeye devam mı etmeliyim yoksa imkan varken başka bir bölüme geçmelimiyim ? Şimdiden teşekkür ederim.
  • cevabın için çok teşekkür ederim solti hocam.
  • hocam merhabalar.
    uzun zamandır merakla bekliyoruz. durdurulan STCW kurslarının tekrar açılması ile ilgili bir bilginiz varmı ?? Sizce tekrar açılırmı? ne kadar zaman alır??

teşekkürler
  • _________________________________________

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rashta -- 2 Şubat 2012; 15:35:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

Hele bakın hele Gemi inşaatının 2 yıllık bölümüde varmş yenı gördüm.İş imkanları güzel mi acaba ? iş imkanları güzelse 4 yıllık ünv yazacagıma 2 yıllık Gemı ınsaatı daha mantıklı...

iyimisin ? Hangi 2 yıllık okul, mezunlarına "mühendis" ünvanı veriyormuş acaba ?
    Söyle de biz de öğrenelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solti -- 6 Ocak 2012; 21:04:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cqlrs

merhaba solti hocam.

YTÜ gemi inş ve gemi mak. 1. sınıf öğrencisiyim.Sektörde ki krizden dolayı kafam gerçekten çok karışık.Bir kaç yıl daha krizin dünyayı ve gemi inş sektörünü etkileyeceğini düşünüyorum.Etrafımda 3-4 seneye sektörün eski haline geliceğini söyleyenler var ama emin olamıyorum.Bu sene sınava girmeye düşünüyorum tekrar.Artık bu yola girdikten sonra çok zor bir karar, tekrar sınava girip yeniden-belki de başka bir şehirde- üniversite eğitimine başlamak.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu yolda yürümeye devam mı etmeliyim yoksa imkan varken başka bir bölüme geçmelimiyim ? Şimdiden teşekkür ederim.

Tekrar sınava girdiğinde kazanacağın bölümden mezun olunca sence hemen iş bulabilecekmisin ?
    Evet , her sektörde olduğu gibi denzicilik sektöründe de kriz var ve fazlasıyla etkilendi. Ama şu an taban yaptı
    daha fazla düşecek yeri yok diye düşünüyorum.
    Bana sorarsan daha mezuniyetine 3 sene ve 1 sene de askerlik desek 4 sene var. 4 sene sonra bu sektör kendini yenileyecektir
    ve eskisinden yani bugünden daha sağlam bir sektör olacaktır.
    Çünkü kriz sayesinde armatörler eski gemilerine yük bulamayacakları için yni inşaaya yönlenecekler. Belki de bu krizin tek olumlu yanı bu olacak.
    Şu an yeni inşaa neredeyse durma noktasına geldi ama uluslarası denizcilik örgütleri ve IACS her geçen gün değişik ve daha etkili yaptırım ve düzenlemelerle
    yeni inşaa sektöründe baskı oluşturuyor.
    Uzun lafın kısası bana sorarsan bölümünden vazgeçme. İyi bir okulun iyi bir bölümündesin..

• quote:

Orijinalden alıntı: m.cin

hocam merhabalar.
    uzun zamandır merakla bekliyoruz. durdurulan STCW kurslarının tekrar açılması ile ilgili bir bilginiz varmı ?? Sizce tekrar açılırmı? ne kadar zaman alır??

teşekkürler

bu konuda bir bilgim yok. Ama STCW kurslarının durdurulması dye birşeyin sözkonusu
    olamayacağını düşünüyorum.
    Belki müsteşarlık sahte belge verenleri tespit etmek ve elimine etmek için
    bir süreliğine askıya almıştır. Ama eminim öyle bile ise kısa süre içinde tekrar açılır.
    internetten takip etmeye devam..
    Bir bilgi alırsam yazarım buraya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: solti

quote:

hocam merhabalar.

teşekkürler

bu konuda bir bilgim yok. Ama STCW kurslarının durdurulması dye birşeyin sözkonusu
    bir süreliğine askıya almıştır. Ama eminim öyle bile ise kısa süre içinde tekrar açılır.

STCW kursları devam ediyor, şu an kursa giden arkadaşlarım var, 2 hafta sonra da ben gideceğim. Durdurulanlar yakın yolcuları uzak yolcu yapmak için açılan kurslar. STCW kursları iptal edilmez, sürekli denetim halindeler zaten.

• quote:

quote:

hocam merhabalar.

teşekkürler

Hocam sanırım yanlış söyledim. ben ktü gemi inşaatı ve gemi mak. müh son sınıf öğrencisiyim. bu sene mezun oluyorum ve gemiye çıkmak istiyorum. uzakyol vardiya mühendisliği kursuydu bahsetmek istediğim. Danıştay kararıyla durdurulduğunu duymuştum. tekrar açılma ihtimali varmı diye sormak istemiştim.

ilginize teşekkürler

• quote:

quote:

Hele bakın hele Gemi inşaatının 2 yıllık bölümüde varmş yenı gördüm.İş imkanları güzel mi acaba ? iş imkanları güzelse 4 yıllık ünv yazacagıma 2 yıllık Gemı ınsaatı daha mantıklı...

iyimisin ? Hangi 2 yıllık okul, mezunlarına "mühendis" ünvanı veriyormuş acaba ?

http://www.butunsinavlar.com/onlisans-iki-yillik-gemi-insaati-taban-puanlari.asp

Söylemek istediğim bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rashta -- 2 Şubat 2012; 16:03:19 >

• quote:

quote:

quote:

Ne mühendisi yahu allahım yarebbi.YGS ile alan 2 yıllık bölümü var ismi Gemi İnşaatı hatta DGS den geçiş puanını vermişler 4 yıllıga.

Al bak ozaman

http://www.butunsinavlar.com/onlisans-iki-yillik-gemi-insaati-taban-puanlari.asp

arkadaşım önce verdiğin linkteki yazıları güzelce oku ondan sonra bana yaz.
    Ama okumayacağın bildiğim için ben sana özetleyeyim. 2 yıllık meslek okuluna girip
    oradan dikey geçişle Aynı bölümün 4 yıllık lisans programna geçmeyi planlıyorsan
    hayal kuruyorsun demektir. Ha şu bir gerçek imkansız değildir.
    Ama öyle şartları var ki eminim görsen yeniden sınava girmeyi tercih edersin.
    Not ortalaman çok yüksek olacak mesela..
    Herşeyi geçtim dikey geçiş yapmak istediğin okulda da kontenjan açılacak. Kontenjan açılsa bile ki ben okul
    hayatımda hiç görmedim diğer bazı şartları yerine getireceksin falan..
    Anlayacağın senden kaf dağının arkasındaki tüyü getirmeni isterler.

Ama eğer günün birinde dağınbaşı üniversitesi gemi inşaatı bölümü açılırsa onlar belki 2 yıllıkları
    dgs ile lisans programına alırlar..
    Ama YTÜ, İTÜ ve KTÜ değil...

Akıl var mantık var adam deli gibi çalışıp yüksek puanlar alarak lisans programına girecek sen 2 yıllık okula yarısından bile
    az puanla girip elini kolunu sallaya sallaya 4 yıllık lisansa geçeceksin.. Oh ne ala memleket..

Antiparantez lafım meclisten dışarı ve istisnaları da dışarıda tutarak söylüyorum, maalesef özellkle mühendislik gibi
    ağır bir dalda 4 yıllık bir okulu kazanma başarısını gösteren birisinin kapasitesiyle kazanamayan birisinin kapasitesi
    aynı olmayacağı için bir süre sonra meslek hayatında kendini gösterecektir. Bunu çok gördüm.
    İnsanlar arap atı değil ki sonradan açılsın...Ama istisnalar kaideyi bozmaz tabi ki..

Son olarak şunu söyleyeyim ben burada b15 yıllık meslek hayatımda kazandığım tecrübeleri ve sektöre çok yakın olduğum için
    bildiklerimi arkadaşlarla paylaşıyorum.Bu tarz laf düellosu yapmaya, üstelik te konuyu tam bilmeden laf atanlarla tartışmaya pek niyetim yok.

• 2 2.5 bin tl maaşlar için neler yapıyorsunuz

çevreniz varsa gidin boyacılık yapın yemin ediyorum ayda 5bin bile kazanırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

2 2.5 bin tl maaşlar için neler yapıyorsunuz

çevreniz varsa gidin boyacılık yapın yemin ediyorum ayda 5bin bile kazanırsınız.

Yeni mezun birisine 10 bin dolar verecek kimse yok kardesim, bos hayaller kurmayin cöm fikirlerinizle. Boyaci olmak senin secimin, tutan yok.
  • quote:

arkadaşım gemi makineleri işletme mühendisliğinden mezun olan arkadaşlar bugün türkiye de deniz de çalışır ise 3500-4500 dolar ile işe başlıyorlar.aylık.sene de 8 ay çalışıp 4 ay dinlenseler çarp böl topla çıkart.ne ikibini ne ikibin beş yüzü.bilip bilmeden konuşmayın.

ayrıca bu söylediğim yeni zabit arkadaşlar için.ikinci kaptan ikinci mühendis maaşları şu an piyasa da 7000 dolar civarın da aylık.başmühendis ve kaptanı söylemiyorum bile.
  • quote:

2bin 2bin besyuzmu?

Ben suanda kimyasal tankerlerde kaptanlik yapiyorum ve maasim 5 haneli rakamlarda ve dolar olarak . Gercekten de bircak kisiye bu meslegi oneririm. Yapmak isteyen varsa elimden geldigince yardimci olurum
  • quote:

quote:

quote:

hocam merhabalar.

teşekkürler

Hocam sanırım yanlış söyledim. ben ktü gemi inşaatı ve gemi mak. müh son sınıf öğrencisiyim. bu sene mezun oluyorum ve gemiye çıkmak istiyorum. uzakyol vardiya mühendisliği kursuydu bahsetmek istediğim. Danıştay kararıyla durdurulduğunu duymuştum. tekrar açılma ihtimali varmı diye sormak istemiştim.

ilginize teşekkürler

en sağlam bilgiyi burdan alabilirsin. eğitim veren ünilerden biri.

http://www.pusem.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: PETERSBURG

quote:

arkadaşım gemi makineleri işletme mühendisliğinden mezun olan arkadaşlar bugün türkiye de deniz de çalışır ise 3500-4500 dolar ile işe başlıyorlar.aylık.sene de 8 ay çalışıp 4 ay dinlenseler çarp böl topla çıkart.ne ikibini ne ikibin beş yüzü.bilip bilmeden konuşmayın.

ayrıca bu söylediğim yeni zabit arkadaşlar için.ikinci kaptan ikinci mühendis maaşları şu an piyasa da 7000 dolar civarın da aylık.başmühendis ve kaptanı söylemiyorum bile.

yorumlara göre yazdım bu mesajı ama yanlış anlaşılmış.

her maaş konusunda aynı cevaplar.

ve hepsi koca bir yalan.

türkiye şartlarında en iyi ve herkesin aldığı para taş çatlasa 3.500tl.

ağır işler ve büyük sorumluluk gerektiren işler hariç.

ve türkiyede iş veren çoğu mühendisin işine teknikere teknisyene yaptırıyor zten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WirLieBen -- 7 Ocak 2012; 15:14:52 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne mühendisi yahu allahım yarebbi.YGS ile alan 2 yıllık bölümü var ismi Gemi İnşaatı hatta DGS den geçiş puanını vermişler 4 yıllıga.

Al bak ozaman

Ama okumayacağın bildiğim için ben sana özetleyeyim. 2 yıllık meslek okuluna girip
    oradan dikey geçişle Aynı bölümün 4 yıllık lisans programna geçmeyi planlıyorsan
    Herşeyi geçtim dikey geçiş yapmak istediğin okulda da kontenjan açılacak. Kontenjan açılsa bile ki ben okul

Ama eğer günün birinde dağınbaşı üniversitesi gemi inşaatı bölümü açılırsa onlar belki 2 yıllıkları

Akıl var mantık var adam deli gibi çalışıp yüksek puanlar alarak lisans programına girecek sen 2 yıllık okula yarısından bile
    az puanla girip elini kolunu sallaya sallaya 4 yıllık lisansa geçeceksin.. Oh ne ala memleket..

Antiparantez lafım meclisten dışarı ve istisnaları da dışarıda tutarak söylüyorum, maalesef özellkle mühendislik gibi
    ağır bir dalda 4 yıllık bir okulu kazanma başarısını gösteren birisinin kapasitesiyle kazanamayan birisinin kapasitesi
    aynı olmayacağı için bir süre sonra meslek hayatında kendini gösterecektir. Bunu çok gördüm.
    İnsanlar arap atı değil ki sonradan açılsın...Ama istisnalar kaideyi bozmaz tabi ki..

Son olarak şunu söyleyeyim ben burada b15 yıllık meslek hayatımda kazandığım tecrübeleri ve sektöre çok yakın olduğum için
    bildiklerimi arkadaşlarla paylaşıyorum.Bu tarz laf düellosu yapmaya, üstelik te konuyu tam bilmeden laf atanlarla tartışmaya pek niyetim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rashta -- 2 Şubat 2012; 15:29:45 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Al bak ozaman

Saçmalamak için bile kendini yormuşsun.Gereksiz bilgilerini kendıne sakla.Ya da bilgi sandıklarını.

DGS denilen birşey var senden mı ögrenecem ben DGS yi.Saçmalayan birisi varsa oda sensin.DGS yi kazananlar cok mu zeki ? saf saf konuşma içindeyim diyorsun bir halt bildigin yok.Cahil insan savaş davulu gibidir , içi boş sesi çoktur.Şekilde görüldügü gibi.Şimdi sessizce terk et burayı mantıksız açıklamalarınla.Başkalarına sarf kendı kanında birilerine.

kardes senin zekanda bir problem var mi yoksa disaridan mi oyle gozukuyor..... ne idugun belli degil.... profilin kapali nerde yasadigin belli degil ne is yaptigin belli degil... burasi dusuk zekalilari egitme merkezi degil....git bunlari baska bir yerde yap.....2 senelikten 4 senelige gecisin ne kadar zor oldugunu burda herkes bilir....

git kendine baska baslik bul dalga gecmek icin ...

solti abi sen takma bunlari abi ......boyle kisiler her yerde vardir.... biz bilginin degerini bilen insanlariz..... abi senin bilgine saygimiz coktur...boyleleri heryerde var zaten.... konusmaya gerek yok arkadaslar bu tarz kisilere....... cevap da yazmayin buna........ yine bu baslik altindan sorularini soranlara solti abimiz cevap verecektir diye umuyorum.....

bilgi paylasiminda bulunan solti abimize tesekkurler.....

benim bu mesajimdan alinti yaparak yine bir seyler yazacaktir bu gerizekali(rashta) ama cevap yazma geregi duymayacagim.....

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.