Şimdi Ara

Geleceğin otomobilleri SUV lar olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2014581-otomobilin-geleceginde-suvlar-on-planda-olacak

Şahsen bende öyle düşünüyorum. Ama ülkemizde SUV denince qq, 3008, tiguan geliyor. Ülkemizin gelecekte tutulan araçları SUV, dizel, otomatik.

Mesela benim Juke dizel manuel. Ancak satmakta zorlanıyorum. Dizel manuelin sıfır fiyatları atmosferik benzinli otomatikten daha yüksek olmasına karşın 2. Elde daha düşük fiyata gidiyor. Yani otomatik olmazsa olmaz. Sonra dizel en sona SUV crossover tarzı araçlar geliyor.

3008 in çok satması da bu yüzden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni evlenen , çocuklu geniş aileler ya da yeni çocuğu olan bir çok insan suv tercih ediyor . Bizim akıllı bayiilerde talebi görünce en az 10 bin suv parası alıyolar ( hava parası ) .Bagajları büyük sanılan C suv fiyatına D segment çok daha konforlu araç alabiliyosun .

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojaverok

Yeni evlenen , çocuklu geniş aileler ya da yeni çocuğu olan bir çok insan suv tercih ediyor . Bizim akıllı bayiilerde talebi görünce en az 10 bin suv parası alıyolar ( hava parası ) .Bagajları büyük sanılan C suv fiyatına D segment çok daha konforlu araç alabiliyosun .

Hocam tercih meselesi, ben de cocuklu bir aile olarak SUV tercih ederim D sinifi sedan yerine ama D sinifi stationwagon ise dusunurum.

Sedanlarin bagaji hacim olarak buyuk gorunse de kagit uzerinde cocuk arabasi gibi sekli bozuk esyalari sigdirmakta zorlaniliyor.
    SUV'de bagaj hacmi olarak belli bir yuksekligin alti olculuyor. Mesela Nissan QQ, bmw 3ten 50 litre daha az bagaja sahip kagit ustunde ama tepeye kadar yukslerseniz cok daha fazla aslinda bu alan.
    Yollarin bozuk oldugu yerlerde SUV veya crossover avantaj (koy yolundan vs. bahsetmiyorum, uzerinde sayisiz delik olan asfalt yollardan bahsediyorum.)
    Ayrica sedan da ortalama boylardaki bir sofor rahat edebilmek icin koltugu geri itiyor, soforun arkasinda cocuk sikisiyor (cocuk koltuklari baya buyuk 4-5 yasina kadar). SUV de ise oturma pozisyonu yuksek oldugu icin koltugu o kadar geri itmeye gerek kalmiyor.

Konfor konusu da baska bir hikaye. Bir cok D sinifi sedan sportiflik uzerine oynuyor. Bu durumda konfordan odun veriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 22 Mayıs 2017; 19:46:35 >

• Hemican kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam , bazı sedanların bagajı istediği kadar büyük olsun , yükleme ağzı küçük olduğu için bebek arabası vs. koyulmuyor , alıp çıkarması zor oluyor . Çok yakında tüm sedanların liftback e geçeceğini düşünüyorum Superb ve Octavia da olduğu gibi . Edit : yeni insignia ve mondeo da liftback gelecek

Suv sevmiyor değilim , yüksek araçları daha çok beğeniyorum görünüm olarak hatta hep pick up hayali kurarım . Distribütor ve Bayiilerin yerden yükseltilmiş diye değerinden 10-20 bin fazla istemesinden bahsediyorum .

D segment araç 1 euro ise bizde 5 TL . C suv 1 euro iken bizde 7 TL gibi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mojaverok -- 22 Mayıs 2017; 20:11:25 >
  • Bende suv cmax arasında gidiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mojaverok kullanıcısına yanıt
    Tabi fiyat isin icine girince olay degisir SUV cok pahaliysa degmeyebilir fazladan odenecek para.
    Liftback olayi guzel benim de hosuma gidiyor ama en cok Stationwagonlari begeniyorum aslinda.
    Ben 3 serisin alirken sw kasa yoktu daha, olsa kesin swyi almistim.
  • Bana tiguan deme.

3008 de xtrail de qasqai de.

Yeterki Vw tiguan deme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 22 Mayıs 2017; 21:10:17 >
  • Gelecekte dizel d,ye bir yakıt yok elektrikli suvlar olabilir
  • Yeni kasa için mi ? Neden hocam anlatsana biraz

• Zaten günümüzde bile dünya geneli en çok SUV satın alınıyor. Gelecek geldi sayılır.
  • CHR-Juke-QQ gibi araçlar aslında geleceğin göstergesi. Juke biraz daha bagaja sahip olsaydı corolla yerine tercihim olacaktı mesela. Ha şimdiki aklım olsa Juke alırdım o ayrı.

Aslına bakarsanız QQ türkiye için en iyi araç. Hem yeterince geniş, hem yeterli bagaja sahip hem de yeterli yükseklik ve güvenliğe.

Büyük ihtimalle bir daha ki aracım QQ.

Bir de SUV dediğimiz araçların 5-10cm yüksek olmasına karşın fiyatının 10-20bin yüksek olması gibi durumlar da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

CHR-Juke-QQ gibi araçlar aslında geleceğin göstergesi. Juke biraz daha bagaja sahip olsaydı corolla yerine tercihim olacaktı mesela. Ha şimdiki aklım olsa Juke alırdım o ayrı.

Aslına bakarsanız QQ türkiye için en iyi araç. Hem yeterince geniş, hem yeterli bagaja sahip hem de yeterli yükseklik ve güvenliğe.

Bir de SUV dediğimiz araçların 5-10cm yüksek olmasına karşın fiyatının 10-20bin yüksek olması gibi durumlar da var.

Corolla almışsın, juke almadığına pişmansın, bir sonraki aracın qashqai olacak.

Hocam kızma ama bence sen otomobilden pek anlamıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Golf.7

quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

CHR-Juke-QQ gibi araçlar aslında geleceğin göstergesi. Juke biraz daha bagaja sahip olsaydı corolla yerine tercihim olacaktı mesela. Ha şimdiki aklım olsa Juke alırdım o ayrı.

Corolla almışsın, juke almadığına pişmansın, bir sonraki aracın qashqai olacak.

Hocam kızma ama bence sen otomobilden pek anlamıyorsun

Sen anlıyorsun.

• Golf.7 kullanıcısına yanıt
    bilmem belkide
  • Halalaluya H kullanıcısına yanıt
    Sana birşey demedim bir

Anladığımı iddia etmedim iki

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    İşte bu cevabı beklemiyordum. Gerçekten çok olgun bir cevap. Helal olsun. Bu forumda böyle mesajlara böyle cevap görmek imkansız gibi birşey. Kendi söylediğimden utandım. İlk mesajımı umarım ukalalık olarak algılamamışsınızdır. Yanlış bir yorum yaptığımı düşündüm şimdi. Sonuçta herkesin tercihi kendi beğenileri ve beklentileri açısından kendine göre mantıklıdır. Umarım en iyilerine sahip olursunuz.

• Golf.7 kullanıcısına yanıt
    İnşallah siz de gönlünüzden geçen araca sahip olursunuz. Bazen insanın ters anına gelip sert cevap veriyor sonra uzuyor da uzuyor. Ben burada tartıştığımız bir çok kişiyle normal hayatta pek de rahat hoş sohbet edebileceğimizi düşünenlerdenim. Hem yazdığınızda tartışacak durum da yok.

edit: Türkçe öğretmenime sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 24 Mayıs 2017; 0:11:53 >
  • RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam. Kibarlığınız için de ayrıca teşekkürler

• geleceğiin otomobilleri elektrikli araclar olcak.suvlar ise yerden yüksek olduğu için sürümü daha iyi geliyor insanlara
  • uzun yıllar sırasıyla hatchback,suv,sedan kullanmış bir insan olarak geleceğin aracının suv olmadığını düşünüyorum zamanla popülaritesini kaybedecektir. çünkü suv ne kadar kullanışlıda olsa sürüş zevki vermiyor. suv sadece fonksiyonel bir taşıt, bir yük aracı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.