Şimdi Ara

Geçmişi kötü bir kızı ne yapardınız. (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
0
Favori
31.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • okumadım tamamını ama bazılarınızın evleneceği kişiyi merak ediyorum nasıl ve neyle ölçeceksiniz geçmişte yaşadıklarını. zarının olması hiçbir şey yaşamadığı anlamına mı gelecek?
  • ben öyle birine güvendim ve telefonumu açmadığı bir gece kafam attı ilk buluştuğumuz yere gittim. göreceklerimden emindim ve onu orada yakaladım. tek kelime etmeden gözlerine baktım ve çıktım oradan...şimdi ne o arıyor nede ben. işin garibi aynı ünideyiz ve karşılaşıyoruz. ama inan gram değer vermiyorum şuan. herkes hakettiği değeri alır. o parayı seçti. orada abisi yaşında birisinin yanında oturuyorken onu gördüğümde karşımda bir kızdan çok ruhu satılık bir insan gördüm karşımda. buda kendini sıfırladı benim gözümde. iyiki onu orada görmüşüm, onun için herşeyi yapmaya hazırzdım çünki. ne kadarda aptalmışım.

not: buradan çıkaracağın anlam. bir insan neyse odur, değiştirmek çok zordur. ya olanı kabullen yada yoluna onsuz devam et. tercih senin.
  • Şimdi tut o kızın elinde yardımcı ol daha 17 yaşında cok erken yaşamış bir cok şeyi ama şunu da bil bugün öldürürüm diyen yarın kendi gidecek...
  • insan aldana aldana öğreniyor bir daha aldanmamayı..Bu devir büyük iller açısından özellikle tam bir kısır döngü içerisinde..sağlam hatun bulmak zor hakkaten(karakter olarak), peki neden? çünkü herkes güzel istiyor, beğenmek istiyor..Güzel kızlar da güzelliğinin farkındaysa ve tempra modundaysa ve kızın ayarında bir tipin, paran vs. yoksa ya kullanılırsın yada mutlaka aldatılırsın..o yüzden aldanmamak lazım..Yol ver gitsin derim ben..
  • Kardeş bu konularda tecrübeli ve o kızın yaptıklarının bir cogunu yapmıs kulanmıs içmis bir erkek olarak sana söyleyim nolursa olsun dizgin vurup durduramazsın en boş en ummadıgın anda hiç beklemedigin sekilde vuracaktır arkandan keyfine bak takıl ama ask mesk falan fişman bu konularda herkez yoluna şekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: NosWagen

Kardeş bu konularda tecrübeli ve o kızın yaptıklarının bir cogunu yapmıs kulanmıs içmis bir erkek olarak sana söyleyim nolursa olsun dizgin vurup durduramazsın en boş en ummadıgın anda hiç beklemedigin sekilde vuracaktır arkandan keyfine bak takıl ama ask mesk falan fişman bu konularda herkez yoluna şekli

tamamen katılıyorum,sonuç hep aynı olacaktır elbet bir gün gelecek ve seni,onun yanında olduğun için pişman edicektir.
  • sevidiğinden emin olamassın ama seni sevenden emin olabilirsin ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mac2cryme

ben öyle birine güvendim ve telefonumu açmadığı bir gece kafam attı ilk buluştuğumuz yere gittim. göreceklerimden emindim ve onu orada yakaladım. tek kelime etmeden gözlerine baktım ve çıktım oradan...şimdi ne o arıyor nede ben. işin garibi aynı ünideyiz ve karşılaşıyoruz. ama inan gram değer vermiyorum şuan. herkes hakettiği değeri alır. o parayı seçti. orada abisi yaşında birisinin yanında oturuyorken onu gördüğümde karşımda bir kızdan çok ruhu satılık bir insan gördüm karşımda. buda kendini sıfırladı benim gözümde. iyiki onu orada görmüşüm, onun için herşeyi yapmaya hazırzdım çünki. ne kadarda aptalmışım.

not: buradan çıkaracağın anlam. bir insan neyse odur, değiştirmek çok zordur. ya olanı kabullen yada yoluna onsuz devam et. tercih senin.

bende buna benzer bir durum yaşadım. gözlerine bakarken ne hissettin? acı, acıma, boşluk hissi, öfke? ben o anda nedense bir rahatlama hissettim, güldüm hatta. sonra çok acı çekmeme rağmen...
  • bence bazen kısa vadede bi şans vermek gerekir ben değişenide gördüm.

sığ düşünmiyelim ayrıca ben şahsen bekaretide umursamam çünkü bekarete toz kondurmayip 1000 kere daha kötü şeyler yapanlar var.
  • Sigara,aLkol,esrar bunlar o kadarda büyütülcek sey degil bence. Hadi esrar biraz daha kötüde bunları bulmak istedikden sonra bulması cok zor degil. Bazıları demiş 17 yaşında ne ara esrar içmiş iliskiye girmiş felan.. Bunlar zaten genelde bu yaslarda olmazmı ? 17 yaşında birisi Lise3 oluyor.. ßunların yapıLcaganı tam yaşı.. ( yanlıs anlasılmasın.. )
  • Böyle durumlarda en önemlisi senin ne hissettiğin dostum.Karşındaki insana güvenmediğin de açık zaten,öyle olmasa buraya konu açmazdın.Emin ol buradaki herkes güvenmeni söylese de,yine güvenemeyeceksin.O bahsettiğin geçmiş her an aklına gelecek.Özellikle kız arkadaşın yanında yokken.

Bilmiyorum yaptın mı ama,hoşuna gitmeyen en ufak birşey yaptığı zaman yüzüne vurmaya başlayacaksın o geçmişi.Hem o hem sen boş yere üzüleceksiniz.Böyle durumlarda baştan rahat olamıyorsan,hiçbir zaman olamazsın unutma sakın bunu.

11 yaş küçüksün benden,abi nasihatı olarak kabul edersen,bence fazla bağlanmadan ayrıl.Dediğim gibi,hiçbir zaman rahat olamayacaksın bu konuda.Ne o kızı boş yere üz,ne de kendin üzül.Okuyorsan derslerini,çalışıyorsan işini etkiler bu durum.Yaşın daha çok küçük,huzurlu olacağın biri mutlaka çıkar karşına.En önemli şey huzurdur ilişkilerde,sende de o yok maalesef:(

Saygılar..
  • Sen tut o kişinin hayatını kurtar o seni intihar ile tehdit etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

quote:

ben öyle birine güvendim ve telefonumu açmadığı bir gece kafam attı ilk buluştuğumuz yere gittim. göreceklerimden emindim ve onu orada yakaladım. tek kelime etmeden gözlerine baktım ve çıktım oradan...şimdi ne o arıyor nede ben. işin garibi aynı ünideyiz ve karşılaşıyoruz. ama inan gram değer vermiyorum şuan. herkes hakettiği değeri alır. o parayı seçti. orada abisi yaşında birisinin yanında oturuyorken onu gördüğümde karşımda bir kızdan çok ruhu satılık bir insan gördüm karşımda. buda kendini sıfırladı benim gözümde. iyiki onu orada görmüşüm, onun için herşeyi yapmaya hazırzdım çünki. ne kadarda aptalmışım.

bende buna benzer bir durum yaşadım. gözlerine bakarken ne hissettin? acı, acıma, boşluk hissi, öfke? ben o anda nedense bir rahatlama hissettim, güldüm hatta. sonra çok acı çekmeme rağmen...

gözlerime bakmaya korkuyordu zaten. onu orada rezil edeceğimdende ama ben hiç bir şey yapmadım döndüm arkamı ve çıktım... o gece neler yaşadığımı kimse bilemez. okulda bir hafta boyunca ölü gibi gezdim etrafta ki olaylara tepkisiz kaldım... ama artık atlattım, sadece onu gördüğümde eskiler geliyor aklıma. ama bana tekrar dönse, ben değiştim dese. kendime verdiğim söz var ve bunu asla çiğneyemem. kesinlikle kabul etmem, oda bunun bilincinde. dilerim dönmez, aklım yeniden karışmasın. o mutlu, ben mutlu böyle hayat daha güzel. ama bu bana çok iyi ders oldu... bunu yaşamadan bazı şeyleri farkedemeyecektim.

not: hiç bir kızı kaybetmekten korkmayın. korkuyorsanız bile belli etmeyin, o sizi kaybetmekten korksun.bunu ona hissettirirseniz gerçekten onun gözündebir hiç olursunuz. ama belli etmezseniz onun için bambaşka birisi olursunuz. son olarak ; kız işi karpuz gibidir. içini göremezsin bi bakmışsın kelek çıkmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amone

quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

bu sözler geneldir, kimseye yöneltmiyorum.

erkek evlenmeden önce cinsel ilişkiye girince bir şey olmuyor da kız cinsel ilişkiye girince öyle böyle oluyor.

namusu zar ile ölçmek yanlıştır. ne insanlar var elletmemiş, ama namussuzun önde gideni. her türlü haltı yemiş.

yani bazı zihniyetlerin değişmesi lazım.

aynı o ile başlayan uzun bir kelime var. hani kadınlar için kullanılan.
    yanlış işte. o erkekler için de geçerlidir.
    erkek yapınca hak helal oluyor nedense
    adam evlenene kadar her haltı yemiş, sonra kız oğlan kız gelin arıyor. şaşıyorum ülkeme.

yanlış olan bu zihniyettir.

tamamen katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: amone

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

quote:

gözlerime bakmaya korkuyordu zaten. onu orada rezil edeceğimdende ama ben hiç bir şey yapmadım döndüm arkamı ve çıktım... o gece neler yaşadığımı kimse bilemez. okulda bir hafta boyunca ölü gibi gezdim etrafta ki olaylara tepkisiz kaldım... ama artık atlattım, sadece onu gördüğümde eskiler geliyor aklıma. ama bana tekrar dönse, ben değiştim dese. kendime verdiğim söz var ve bunu asla çiğneyemem. kesinlikle kabul etmem, oda bunun bilincinde. dilerim dönmez, aklım yeniden karışmasın. o mutlu, ben mutlu böyle hayat daha güzel. ama bu bana çok iyi ders oldu... bunu yaşamadan bazı şeyleri farkedemeyecektim.

not: hiç bir kızı kaybetmekten korkmayın. korkuyorsanız bile belli etmeyin, o sizi kaybetmekten korksun.bunu ona hissettirirseniz gerçekten onun gözündebir hiç olursunuz. ama belli etmezseniz onun için bambaşka birisi olursunuz. son olarak ; kız işi karpuz gibidir. içini göremezsin bi bakmışsın kelek çıkmış.

peki bunu hissettirmemek için nasıl davranmalıyız? yani onu kaybetmekten korkmuyormuş gibi davranmak, böyle bir duygu hissettirmek için ne yapmalıyız?

ona olan sevgini dilinle değil duygularınla ifade etmelisin. seni kaybetmekden çok korkuyorum sana sular seller gibi aşığım dediğimiz zaman karşımızda ki insanın gözünde git gide küçülüyoruz ve biz bunun farkında değiliz. sen neysen karşındakide o dur. şunu unutma çıktığın kız güzel diye yada ihtiyaçlarını giderecek diye ona gereğinden fazla önem verme. olduğun gibi davran, emin ol o zaman daha çok değerli oluyorsun. çevrene bir bak,bir kaşar için adam vururlar. senin onlardan bir farkın olsun. kızlara normal gözle bakmaya ne zaman başlarsak o zaman onların gözünde farklılaşırız. biraz düşün dediklerimi daha iyi anlarsın ne demek istediğimi. ve son olarak bir kıza sadece kız olduğu için değer verme.
  • insan hayatında her zaman doğru kişiylemi karşılaşır ? ortam herkesi etkiler arkadaşım onun eski bulunduğu ortamla ilgili bir sorun . belki onu o ortamdan kurtarabilecek biri yoktu . ve şimdi ne kadar değişmiş yazdığına göre demekki o çocuğa seni "her şeye rağmen seviyorum gel beni kurtar" diyor bence . kimseyi geçmişine bakıp değerlendiremezsin .
  • bende yaşadım 15 ay sürdü önceki ilişkim herşeyi yaptık bi o kaldı yani zorlasam onuda yapardım neyse sonra şu andaki geldi buldu bende heves eskiyi bıraktım oda haftasına başkasını buldu beni kıskandırmak içinmiymiş neymiş şimdide nişanlanmış dün geldi ayak yaptı ben ses etmedim ne yaparsa yapsın ha şu andaki benden 1 yaş filan büyük oda tam tersi ama ben yinede güvenemiyom kimseye güvenemediğim gibi zaten ben bi kere sevdim olmadı ondan sonra serseri birini sevdi dayakda yedi salak ha ne olacak bilmiyorum bazen geri dönsemmi diye düşünsemde dün geldi bana ben istesemde olmaz sen istesende dedi neyse ya amaan
  • lan varya deli oluyorum bi kızı kandırmak duygularıyla oynamak nedemek ya karşındaki insan anlık zevler için 1 yalana teşvik ediyosun kızı
    2 hayatı bitiyo dürüst olsa düzgün biri olmaz onunla beraber

karşı cinsi et gibi gören şerefsiz ler ! se. objesi olarak gören pezevenk ler lan hiçmi namus olmaz bi insanda ya haysiyetsiz

kardeşim sen sevebileceğine inanı yosan böylede kabul ederim diyosan eğer kıza güveniyosan bundan sonra senin olacagına bırakma derim !
  • Hadi 30 yaşında olsa neysede 17 yaşında esrar falan.. Arkadaşlarıda kesin apaçigillerdir peşine takılan olur bilmemne zaten kızın 2 bira içince başkasının kollarına atlamayacağı belli değil bulaşma bence..

Elini veren kolunu kaptırır sen iyi birine benziyorsun ama o bütün kötülükleri yapmış sen iyiliğe aitsin o kötülüğe yollarınız ayrı bence..

Valla o kandırılma olayına gelince dışarda sürtüp heryere takılıp kendi kaşınmış her şeker verene gitmiş resmen

Bence zeki birini bul ve onunla evlen hayatının zehir olma ihtimalı gider en azından..

Bu Dünya'da herkes kendini kurtarmaya bakmalı

Not: Sen olayı başkasının başından geçer gibi anlatmışsın ama ben böyle yazdım diye senin başından geçiyo değil yani işte o olay kimin başından geçiyorsa ona bu sözler..

Benim bir arkadaşım vardı hiç yapmamış (öyle diyodu..) sevgilisi var ama benimle öpüşmeye çalışmıştı ben sorunca neden bunu yapmak istedin diye hiç düşünmedinmi sevgilin var dedim cevap;

-Evet var ve çok seviyorum o ayrı ama canım şuanda bunu yapmak istedi dedi..

Bukadar rahattı resmen ve sevgilisine aşık bile bu kız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BehzatÇ. -- 17 Ağustos 2010; 2:54:05 >
  • Bence kısasa-kısas düşünmeli. Aynı şeyleri ben de yaparım kabul ederse olur
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.