Şimdi Ara

Geçersiz Sim Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
74.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kaçak 6500 slıde telefonum var bugün geçersiz sim hatası veriyor fakat annemin hatını taktığımda hata vermiyor. Sorun hattamı , telefonda mı

• Benim turkcelli taktım geçersiz sim hatası verdi

Annemin hattını taktım aynı hata

Babamın taktım aynı hatayı verdi

• nokia.com.tr 'de hatanın çözümlerini buldum sim kart diyor ama 3 sim karttamı bozuk , bozuksa diğer telefonlarda neden aynı hatayı vermiyor

quote:

3. Telefonum, "Geçersiz SIM kart" veya "SIM kart kabul edilmedi" mesajlarını gösteriyor.

SIM (abone kimlik modülü) kartı telefonunuzun içinde şebeke bağlantısı kurmaya yarayan küçük bir karttır. SIM kart, operatörünüz veya servis sağlayıcınız tarafından verilir. Bunlar çoğu zaman SIM kart problemlerinde en iyi yardım kaynaklarıdır. Telefonunuz aşağıdaki durumlarda SIM kart hata mesajı gösterebilir:

SIM kart yerinden oynamış. Telefonunuzu yakın zamanda düşürmüş, çarpmış veya açmış iseniz, SIM kartınızı ayarlamanız gerekebilir. Kullanım kılavuzunuzdaki SIM kart kurulum talimatlarını izleyin.
    PUK (Kişisel Blok Kaldırma Şifresi) kodu, birden fazla yanlış girilmiştir. Bu SIM kartı etkisiz hale getirebilir. Etkisizlik kalıcı gibi görünüyorsa, yeni bir SIM kart için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın.
    Yakın zamanda servis sağlayıcınızı değiştirdiniz. Bu durumda, SIM kartınız veya telefonunuz önceki operatörünüz için konfigüre edilmiş olabilir ve yeniden konfigürasyon gerektirebilir. Veya telefonunuz farklı bir operatörün veya servis sağlayıcısının SIM kartıyla çalışmayacak şekilde konfigüre edilmiş olabilir. Yardım için mevcut operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın.
    Yukarıdaki durumlardan hiçbiri mevcut değil ise ve bu hata mesajını almaya devam ediyorsanız, SIM kartınız hasar görmüş olabilir. SIM kartınızı test ettirmek ve/veya değiştirmek için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın. Veya alternatif olarak, telefonunuzu incelenmek üzene en yakın Nokia servis merkezine götürün. Onarım'ın altındaki menüden servis merkezi adreslerine ulaşabilirsiniz.

• Telefonda simlock falan mı var acaba yurt dışından falan mı aldın telefonu?
  • Telefonda hiçbirşey yok dün çalışıyordu bugün bu hatayı vermeye başladı telefon çin kaçağı İmei bloke olmuş olabilirmi acaba
  • Simkartın yanmış.Turkcell abone merkezlerinden yenisini çıkartabilirsin
  • Ee arkadaşım benim simkart yandıysa annemin , babamında mı simkart yandı

Yarın telefonu aldığım yere gideyim İmei de sorun varsa yeni imei attırayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

Ee arkadaşım benim simkart yandıysa annemin , babamında mı simkart yandı

Yarın telefonu aldığım yere gideyim İmei de sorun varsa yeni imei attırayım

eğer o simkartlar başka tellerdede çalışmıyorsa simkartların yanmıştır
  • Şuan babamın simkart kendi telefonunda anneminde kendi telefonunda çalışıyor ama benim telefona takınca çalışmıyor yarın götürmek en iyisi

Benim simkartı başka tel takmayı deniyeceğim şimdi sonucu yazarım
  • Simkart yanması diye birşey demi vardı? ilk defa duyuyom
  • Türk telekomun kayıt altına alma hevesi yüzünden oluyor. cihaz klonlanıyor ve kapatılıyor. bir cihaza sim kart takınca cihazın imei kaydı ile imsi numarası eşleşiyor. Bu eşleştirme yapıldıktan sonra cihazına farklı sim kart takarsan çalışmaz. Cihazın imei numarasını tk nin sitesinden bir kontrol etsene....
    bu hata genelde cihazı kapatmadan sim kart değişikliği yapıldığında oluyor.

benimkisi sadece yorum . . . .
  • ya arkadaşlar imei kayıtlı görünüyor tk nın sitesinde ama telefona takınca sim kaydı yapılamadı diyor lütfen bişey söyleyin (bugün yaptırdım pasaportumla imei kaydını)
  • daha önce karsılasmıstım teli ikinci el aldıysan çalıntıdır gercek sahibi savcılıga basvurduysa telefon iletişime kapatılır bir diğeri imailden kaynaklanabilir
  • arkadaşlar sim çizilmiş ve bariz belliyse bunu operatöre götürüp halledebiliyomuyuz
  • ya çok acilll lütfen bişi söyleyin sim çizik ve bunu operatöre götürüp simdeki rehber gibi tüm bilgilere ulaşabiliyo muyuz :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: efrthhjşgi,sw

ya çok acilll lütfen bişi söyleyin sim çizik ve bunu operatöre götürüp simdeki rehber gibi tüm bilgilere ulaşabiliyo muyuz :(

Malaesef hayır
    Telefon otomatik yedeğini almamışsa yapacak hiçbişe yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be kaç sene önceki konum kaçak aldığım telefon :) Ne günlerdi ya anılar depreşti valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.