Şimdi Ara

GAZİ HUKUK 1.SINIF BİTTİ SORULARI ALABİLİRİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
5
Favori
9.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar 97 liyim geçen sene ben de buralarda az sürünmedim :D bir mezun olarak çok yardımını gördüm bu sitenin. Şimdi gazi hukuku düşünen, okulla ilgili merak ettiği olan varsa yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Okulla ilgili değil kariyerle ilgili olcak sorum. Ankarada avukatlık yapmak nasıl olur sana göre?

• *Gaziye ulaşım kolay mı? (genel olarak ankara çevresi için)
    *iyi ki gaziye gelmişim şeklinde diyebileceğin bir şeyler var mı?(üniyi diğerlerinden ayıran)
    *Gazide sınavları geçmek kolay mı zor mu? :D
    *Gazinin eğitiminin diğer üniversitelerden farkı var mı?
    ve nedense Gazi'ye karşı bir ön yargı var forumlarda falan sanki tekrar liseye dönülmüş gibi falan diye konuşuluyor ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum. Bunları cevaplarsan sevinirim.
  • ykuraidaki arkadaşın dediklerinin aynısı
  • Up

• 1-Hocam bahsedildiği gibi hep ülkücüler mi var?

2-Çok siyasi olay dönüyor mu?

3-Bu işlerle ilgisi olmayan biri barınabilir mi orada?

4-Elinizde olsa Hacettepe mi yazarsınız Gazi mi?

• pieceofme kullanıcısına yanıt
    1- Gaziye ulaşım bence oldukça kolay okulumuz beşevlerde ve beşevler metrosunun hemen dibinde yani ulaşım açısından hicbir sıkıntı yaşamazsınız. Beşevler ankaranin en merkezi yerlerinden biri tam bir öğrenci mekanı olan bahcelievlere yürüme 3-4 dakika falan yine ayni şekilde diğer merkezi yerlere de oldukça yakın

2-Sınavların zorluğu aslında oldukça değişken bir konu ama şöyle bir durum var 1.sınıfta 3 tane şube oluyor bu 3 şubede bile sınavların zorluğu birbirinden oldukça farklı kiminde mesela medeni a şubesi cani çıkarak geçerken c şubesi çok rahat yuksek ortalamalarla geçebiliyor ya da tam tersi anayasa hukuku c şubesinde zorken a şubesinde kolay olabiliyor. Ankaradaki okullar bakımından değerlendirdigimde mesela ankara hukuk 1.sınıfta da 3.şube var bazı subelerin sınavları çok kolay olurken bazılarınınki çok çok zor oluyor yani anlatmaya çalıştığım bu durum hocalara gore hem şubenden şubeye hem okuldan okula değişiyor ama bu sene benim olduğum şubeyi değerlendirecek olursam ortanın 2 tık üstü zorluktaydi özellikle finallerde ecel terleri döktük ama zaten bölüm hukuk kolay olması çok mümkün değil :D

3-Yukarda da aslında diğer üniversitelerle biraz karşılaştırmış oldum ama şöyle söyleyebilirim okulun eğitimi suana kadar gördüğüm şekliyle gayet güzel kaliteli donanımlı hocalara sahip. Ha bir ankara hukuk mu gazi hukuk mu dersen gelse tabiki bende ankara hukuka gidecektim ama okul ne kadar iyi olursa olsun mevzunun kişinin kendisinde bittiğini düşünüyorum gazi hukuk eğitim açısından turkiyedeki devlet hukuklarından bence ilk 4 te kesinlikle olan bir fakülte özellik hakimlik-savcılık sınavlarında mesela bu sene yazılı sınavda bizim okul 1. oldu

Gazi hukuka karşı bu önyargının başlıca sebebi bence bir kampüsü olmaması. Merkez kampüse 10 dakika yürüme mesafesindeyiz merkez kampus tam bir cennet mesela insanlar ordan bizim okulun binasına geldiklerinde bir bu ne ya oluyor ama gerçekten de biraz öyle hukuk iktisadi ve idari birimlerle yanyana hatta birleşik gibi bir şey okullar bir koridorla bağlı birbirlerine yani biz iibf nin ek binası gibi bir şeyiz koca iibf nin yanında ufak bir şey duruyoruz böyle :D biraz da bu kadar eleştirilmesinin sebebi sosyal faaliyetler. Okul diğer okullara nazaran daha az aktif ama ben buna katılmıyorum bu iş gene öğrencinin kendisinde bitiyor merkez kampüste de ha keza diğer fakülte kulüplerinde de çok fazla topluluk, kulüp vs. var. Sosyalleşmek isteyen kendisi harekete geçecek diğer türlü bir adamı ite ite kimse sosyallestiremez özetle isteyene imkan çok. Liseye dönmüş gibi olma mevzusu biraz derslerin dönemlik olmasından kaynaklanıyor. Ankara hukukta dersler yıllık mesela onlar finallerde bütün bur seneden sorumlu olurken bizde dersler dönemlik olduğu için her dönem durmadan ders çalışma halindeyiz her sene 2 vize 2 final ama bence okulun en iyi yani bu ankara hukukta finaller bu yüzden felaket zor geçiyor bir anda bütün seneden sorumlu oluyosun ne kadar düzenli çalışırsan çalış her şey birbirine girer gibi geliyor bana. Yukarda cevaplamayı unutmuşum iyiki gaziye gelmişim dediğim konulardan biri derslerin dönemlik olması bu sayede konuları daha güzel sindirip oturabiliyosun diğeri de akademik kadrosu gerçekten çok değerli donanımlı hocaları var bir diğeri de beşevler ve bahçelievler gerçekten tam bir öğrenci mekanı:D

• Çok comar olduğu söyleniyor. Doğru mu

• turaciokan T kullanıcısına yanıt
    Valla şimdi bende içindeyim ne diyim bilemedim ama o kadar değil ya her yerde olduğu kadar comariz :D

• Yabancı dil hakkında ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de Gazi Eğitimdeyim.Okul denilenin aksine çok iyi ve bu ülkücü olayları da eskisi gibi fazla değil. Arkadaşın da dediği gibi hukuk kampüsü olsun, merkez kampüs olsun ulaşım oldukça kolay.
  • Teşekkür ederim yanıtladıginiz için. bi sorum daha olacaktı:şöyle bi konu var ceza hukuku idare hukuku falan bunlardan bahseder misiniz? Mesela diyelim idare hukuk okudum neler yapabilirim?

• deucalion06 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum tercih dönemi araştırma yaparken ben de en çok bu olaylardan insanların yakındığını gördüm fakat geldiğimde söylenenlere dair hiçbir hareketlilik göremedim baya bekledim haftalarca bir hareketlenme olsun diye ama yok :D gazinin merkez kampüsü tam bir cennet bu arada ulaşım olarak rahatlığının yani sıra

• kaptanarda kullanıcısına yanıt
    Hani ben daha 1.sınıfı yeni bitirdiğim için bu konuda çok bir faydalı olamayacağım sanırım ama şunu söyliyim hukuk 2 alana ayrılıyor biri özel hukuk diğeri kamu hukuku. Özel hukuk dalları mesela medeni, ticaret milletlerarasi vs. Kamu hukuku dalları idare,anayasa,ceza vs. Mesela idarede uzmanlaşmak istiyorsanız kamu hukukunda yüksek lisans yapıp, ardından doktora vs. ile akademik kariyer tercih edebilirsin. Ya da yine bu alanda uzmanlaşmış bir avukat olabilirsiniz aslında hukukun alanı çok geniş her türlü faaliyette bulunabilirsiniz. Kusura bakmayın dediğim gibi daha yeni 1.sınıf olduğum için pek faydalı olamadım konuyu okuyan üst sınıflar varsa onlar daha çok katkı sağlayabilirler

• Hmm peki. İstanbul Üniversitesi hukuk mu Anadolu Üniversitesi hukuk mu sizce

Yani açık ara farkla eğitim olarak istanbul hukuk daha iyi. Hatta istanbul hukukla ankara hukuk turkiyenin en iyi 2 devlet üniversitesi genellikle bu ikisi yarışır biz öyle uzaktan izleriz :D anadolu hukukta çok kıymetli bir okul gerçekten belkide hukuk fakülteleri arasındaki en güzel kampüse sahip fakat kampus konusunda istanbul hukukunda arda kalır bir yani olduğu söylenemez yani sonuç olarak istanbul hukuk :D

• Sadece Üniversitesi in kampüsü için Anadolu Üniversitesi nde okunur mu eğitim ve gelecek açısından bi zararı olmaz mı

Bu insanın beklentilerine göre değişir anadolu hukuk kötü bir okul değil eğitimi de gayet iyi hakimlik-savcılık sınavındaki başarıları da belli yani gelecek karartıcı bir etkisi olmaz. Ama ben istanbul hukuk gelirken anadolu hukuk yazar miyim yazmam ama dediğim gibi beklentilere göre değişir ben çok iyi bir kampüs hayatı beklentisinde olmadığım için yazmam. Ama zaten yanlış biliyo olabilirim çok emin olmamakla birlikte anadolu hukuka gitsenizde puan istanbul hukuka yetiyorsa bu yerleştirme puanını kullanarak yatay geçişle istanbul hukuka geçebilirsiniz memnun kalmazsanız.

• Çok yararıniz dokundu çok teşekkür ederim Allah gönlünüze göre versin inşallah...

Ne demek faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Allah razı olsun hepimizin inşallah.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.